Jó helye van a Beugró című műsornak a közszolgálati televízióban. A színészi helyzetgyakorlatokra épülő, rendkívül szórakoztató – én például könnyesre nevettem magam a legutóbbin –, de ugyanakkor igényes, a bulvár csábítását magabiztosan elkerülő sorozat kifejezetten jót tesz a Magyar Televíziónak. (A korábbi adások egyébként a Comedy Centralon is láthatók.)
A Szergej Gyagilev szervezte első párizsi Orosz Évad keretében, 1909. május 19-én, a Théatre du Chatelet-ben mutatkozott be a Ballets Russes együttes, amely valósággal forradalmasította az európai balettet: új táncnyelvet hozott új zenével és kiváló képzőművészek díszleteivel, kosztümjeivel.
Zsűrielnökként, rendezőként és színészként is ellátogatott már Cannes-ba, de egyébként sem kell már egyetlen filmrajongónak sem bemutatni. Martin Scorsese az idei fesztiválon a World Cinema Foundation alapítójaként és elnökeként vett részt.
Az évadot, pontosabban annak a már izgagatóként jegyzett nyolc hónapját értékelte és a jövő évad bemutatóiról beszélt sajtótájékoztatóján Alföldi Róbert.
Nagy irodalmi szenzációt keltett egy ötszáz versszakból álló elbeszélő költemény megjelenése Londonban: a Sigurd és Gudrun legendája (The Legend of Sigurd és Gudrun), amely a Harper and Collins gondozásában került a könyvesboltokba, J.R.R. Tolkien eddig ismeretlen műve.
Tom Hanks, az Angyalok és démonok Langdon professzorának nyomozása jobban érdekelte az észak-amerikai mozinézőket, mint a Star Trek Kirk kapitányának második hete futó története, így a hét végén a Dan Brown-regényből készült filmadaptáció került 48 millió dolláros (10 milliárd forint) bevétellel a boxoffice-lista élére.