2008. május 4. vasárnap

máj. 4
0:04
Primera División: a Zaragoza az utolsó pillanatban nyert (She)
Roberto Fabián Ayala utolsó pillanatban lőtt góljával a kiesés elől menekülő Zaragoza 1?0-ra legyőzte a Deportivo La Coruna gárdáját a spanyol bajnokság 35. fordulójában.
máj. 4
6:07
Izgalmassá tette az NB I hajráját Pavicsevics és Divics (Blikk)
6:11
Hergelte a fradistákat a kecskeméti focista (Blikk)
6:24
NBA: a Detroit vezetést szerzett az Orlando ellen (She)
A Detroit Pistons 91?72-re legyőzte az Orlando Magicet a észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) Keleti Főcsoportjának elődöntőjében.
máj. 4
6:29
Ökölvívás: De La Hoya pontozással győzte le Forbes-t (She)
Oscar De La Hoya pontozással nyerte meg pályafutása 44. profi mérkőzését, miután a magyar idő szerint vasárnap hajnalban, a kaliforniai Carsonban rendezett mérkőzésen pontozásos győzelmet aratott Steve Forbes felett.
máj. 4
9:27
Talmácsi örül a harmadik helyének (Infostart)
A harmadik helyen végezett Talmácsi Gábor a gyorsaságimotoros-világbajnokság negyedik futamán, a Kínai Nagydíjon, a 125 köbcentiméteres géposztályban.
máj. 4
11:00
Továbbra sem lesz főállású jégkorongkapitány (Infostart)
Az A csoportba jutás ellenére sem tud főállású szövetségi kapitányt szerződtetni a válogatott élére a Magyar Jégkorong Szövetség - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a szervezet elnöke.
máj. 4
11:48
Birkózás: győzelemmel kezdett a 84 kilósok között Ritter Árpád (She)
A 84 kg-ban szereplő Ritter Árpád győzelemmel kezdte meg szereplését a varsói szabadfogású birkózó olimpiai kvalifikációs verseny utolsó napján. A másik magyar, a 66 kg-ban érdekelt Wöller Ákos ugyanakkor vereséget szenvedett.
máj. 4
12:48
Vívás: Decsi nyerte a bangkoki Világkupát, Nemcsik harmadik (She)
Decsi Tamás nyerte a kardvívók bangkoki Világkupáját. Nemcsik Zsolt is dobogós helyen végzett, olimpiai ezüstérmesünk ezúttal bronzig jutott.
máj. 4
12:50
Birkózás: Ritter Árpád a vigaszágon folytathatja (She)
Wöller Ákos kiesett, Ritter Árpád a vigaszágon harcolhat az olimpiai kvótáért Varsóban, a szabadfogás második, egyben utolsó kvalifikációs versenyén. Ritter két győzelem után drámai csatában szenvedett vereséget a régi vetélytárstól, a kazah Lalijevtől, aki később döntőbe jutott, miáltal kétszeres Európa-bajnokunk versenyben maradt.
máj. 4
13:21
Atlétika: Usain Bolt két századra a 100 m világcsúcsától (She)
A jamaicai Usain Bolt szenzációs, 9.76 mp-es eredménnyel nyerte a férfi 100 métert a kingstoni nemzetközi atlétikai versenyen.
máj. 4
13:58
MLS: Beckham két góljával ikszelt a Los Angeles Galaxy (She)
David Beckham két első félidőben szerzett góljával 2-2-es döntetlent játszott a Los Angeles Galaxy a Real Salt Lake csapata ellen az észak-amerikai labdarúgóligában.
máj. 4
14:09
Hosszútávúszás: Gercsák Csaba 29. helyen végzett 10 km-en (She)
Gercsák Csaba a 29. helyen végzett a sevillai hosszútávúszó-világbajnokság férfi 10 km-es számában, így ezen a viadalon nem sikerült olimpiai kvótát szereznie.
máj. 4
14:59
Primera División: Sinama-Pongolle-t inzultálták (She)
Florent Sinama-Pongolle, a Recreativo Huelva csapatának csatára elkeseredésének adott hangot a szombati, Atlético Madrid elleni mérkőzésen tapasztalt rasszista szurkolói megnyilvánulások miatt.
máj. 4
15:54
Hátrányból fordított a Fradi a Tuzsér ellen (Infostart)
Az FTC 3-2-re nyert a Tuzsér otthonában a labdarúgó NB II Keleti csoportjában.
máj. 4
16:00
Salakmotor: magyar siker Szlovéniában (She)
A magyar válogatott nyerte a Négy Nemzet Kupája elnevezésű salakmotoros csapatverseny-sorozat szlovéniai állomását.
máj. 4
16:17
El tudják-e csábítani a Vasas sztárjait? (Infostart)
A bajnoki címvédés után már az Euroliga barcelonai négyes döntőjére készül a Vasas férfi vízilabdacsapata. Földi László vezetőedző az InfoRádió Gólvonal című sportmagazinjában hangsúlyozta: bízik abban, hogy játékosai a következő napokra is függetleníteni tudják magukat a riválisok csábításától, hiszen pályafutásuk egyik nagy lehetősége előtt állnak.
máj. 4
16:29
Tenisz: az orosz Zvonarjova nyerte a prágai tornát (She)
Az orosz Vera Zvonarjova nyerte a prágai, 145 ezer dollár összdíjazású salakpályás női tenisztornát. Az első helyen kiemelt játékos idei első, pályafutását tekintve pedig hatodik végső sikerét aratta egyesben WTA-viadalon.
máj. 4
16:35
Tenisz: a 10. kiemelt Szávay venezuelai riválissal kezd (She)
Szávay Ágnest a 10. helyen emelték ki a hétfőn kezdődő, 1,34 millió dollár összdíjazású berlini salakpályás női tenisztorna szervezői.
máj. 4
16:37
Romandiai körverseny: Klöden sikere, Bodrogi ötvenedik (She)
A német Andreas Klöden nyerte - pályafutása során először - az országúti kerékpáros romandiai körversenyt.
máj. 4
16:40
Legyőzte az Arsenal az Evertont (Infostart)
A harmadik helyen álló Arsenal hazai pályán 1-0-ra legyőzte az Everton az angol labdarúgó-bajnokság 37. fordulójában.
máj. 4
17:08
A Milan útját állta az Internek (Infostart)
A listavezető Inter 2-1-re kikapott a Milantól a San Siro Stadionban az olasz labdarúgó-bajnokság vasárnapi rangadóján. Mivel a Roma 3-0-ra győzött a Sampdoria pályáján, az Inter még nem ünnepelhet.
máj. 4
17:30
Skócia: a Rangers csak ikszelt a Hibernian ellen (She)
A Rangers csak döntetlenre volt képes a Hibernian otthonában a skót első osztályú labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásában.
máj. 4
17:35
Bundesliga 2: kikaptak a magyar érdekeltségű csapatok (She)
Lőw Zsolt gárdája, a feljutásért harcoló Hoffenheim, és Szabics Imre csapata, az Augsburg is kikapott a Bundesliga 2 31. fordulójában.
máj. 4
18:13
Tenisz: nagy csatában González lett a müncheni bajnok (She)
A chilei Fernando González nyerte a müncheni teniszversenyt, miután a döntőben kiélezett meccsen 7:6, 6:7, 6:3-ra verte az olasz Simone Bolellit.
máj. 4
18:19
Formula?1: nem engedték be a Super Agurit a Török Nagydíjra (She)
Nem ?pakolhatott ki? a megszűnés szélén álló Super Aguri istálló a Török Nagydíj helyszínén, Isztambulban, miután nem engedték be motorhome-jukat és kamionjaikat a paddockba.
máj. 4
18:19
Geráék bajnokként kerülnek vissza a Premier League-be (Infostart)
Gera Zoltán csapata, a West Bromwich Albion idegenbeli győzelemmel zárta az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokságot, így első helyezettként feljutott az élvonalba.
máj. 4
18:30
NB II, Nyugati csoport: győzött az Ajka a Soroksár ellen (She)
Már az első félidőben eldöntötte a kieső helyen álló Soroksár elleni mérkőzést az Ajka csapata, így magabiztosan szerezte meg a három pontot. Az ajkaiak ezzel felkapaszkodtak a tabellán a 12. helyre, a Soroksár pedig maradt utolsó előtti, azaz 15. helyezett, és helyzete egyre reménytelenebbnek látszik.
máj. 4
18:32
Kézilabda: Mezei Richárd Gyöngyösön lesz tanácsadó (She)
Mezei Richárd, a Pick-Szeged egykori válogatott beállósa a jövőben tanácsadóként segíti a Gyöngyösi FKK-t.
máj. 4
18:35
Tenisz: sorozatban negyedszer lett Barcelona bajnoka Nadal (She)
A döntőben három szettben legyőzte David Ferrert, így az elmúlt három évhez hasonlóan idén is Rafael Nadal nyerte meg a barcelonai tenisztornát.
máj. 4
18:52
Bajnok lett a Bayern (Infostart)
Megszerezte az aranyérmet a Bayern München a német labdarúgó Bundesligában.
máj. 4
19:48
Bundesliga: bajnok a Bayern (Metropol)
Bár csak gólnélküli döntetlent ért el a Wolfsburg otthonában, pontszerzésével mégis elhódította a bajnoki címet a német labdarúgó Bundesligában a Bayern München. A pontvadászatból ugyan még három kör hátravan, de a bajorok 10 pontos előnye már behozhatatlan az üldöző Werder Bremen számára. A Bayern történetének 21. bajnoki címét gyűjtötte be és hetedszer duplázott, két hete ugyanis a Német Kupát…
máj. 4
20:26
NB II: megbotlott a Szolnok Makón, hét pont a KTE előnye (She)
Vereséget szenvedett Makón a labdarúgó másodosztály Keleti csoportjában a Szolnoki MÁV, ezzel a Kazincbarcikát verő Kecskemét ellépett legnagyobb riválisától. A Vác háromgólos félidei vezetést követően bukott el Bőcsön, gól nélküli döntetlent játszott a Mezőkövesd és a Vecsés. Nyugaton idegenben győzött a Dunaújváros és a Budaörs, Kozármislenyben pedig pontosztozkodás született.
máj. 4
20:28
Női kosárlabda NB I: elődöntőben a Szeged (She)
A szegedi kosaras hölgyek megnyerték a Szolnok elleni két győzelemig tartó párharcot, ezzel bejutottak a bajnokság elődöntőjébe.
máj. 4
20:36
Férfi kézilabda, 9-16. helyért: füredi siker (She)
A Balatonfüred 34?28-ra verte a Tata csapatát a férfi kézilabda NB I alsóházi mérkőzésén.
máj. 4
20:59
A Barca porig alázta a Valenciát (Infostart)
A tabella harmadik helyén álló Barcelona - négymecces gólcsend után - 6-0-ra kiütötte a vendég Valenciát a spanyol labdarúgó-bajnokság 35. fordulójában.
máj. 4
21:04
Primera División: hengerelt a Barcelona (She)
A Barcelona 6?0-ra kiütötte a Valenciát a spanyol bajnokság 35. fordulójában.
máj. 4
21:09
Kézilabda, férfi BL-döntő: idegenben győzött a Kiel (She)
Két góllal, 29?27-re tudott diadalmaskodni idegenben a THW Kiel a Ciudad Real ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája döntő első mérkőzésén.
máj. 4
21:42
Junior öttusa Európa-bajnokság: női sikerek (She)
Eredményesen szerepeltek a magyar női versenyzők a lengyelországi Drzonkówban rendezett junior öttusa Európa-bajnokságon.
máj. 4
21:44
Félmaratoni ob: Bene és Kovács győzelme (She)
A Sajószentpéteren rendezett félmaratoni országos futóbajnokságot Kovács Ida, illetve Bene Barnabás nyerte meg.
máj. 4
21:59
Férfi kosárlabda NB I, 9-14. helyért: soproni siker (She)
A Soproni sÖrdögök idegenben verték a Vásárhely csapatát 98?73-ra.
máj. 4
22:53
Kiharcolta a Real a bajnoki címet (Infostart)
Megvédte címét a Real Madrid a spanyol labdarúgó-bajnoskágban. A fővárosi együttes a 35. fordulóban 2-1-re győzött az Osasuna otthonában, ezzel az előnye már behozhatatlan.
máj. 4
23:49
Portugália: idegenben tudott győzni a Sporting (She)
Kevés gól és sok döntetlen született a portugál labdarúgó-bajnokság élvonalának 29. fordulójában.
máj. 4
23:54
Kilenc emberrel szerezte meg a Madrid a bajnoki címet hozó gólt (Infostart)
Németországban és Spanyolországban bajnokot avattak, a Bayern és a Madrid célba ért. Angliában a Manchester United lépett egyet a cél felé - de még nincs ott. A Milan ellenben a Derby della Madonninán aratott győzelmével nyíltabbá tette az olasz bajnokságot, elhalasztva az Intern ünneplését.