Többször is vezetett a sérülten rajthoz álló Talmácsi Gábor
Cseh László fogadta a nézőket a Moziünnep alatt
szept. 28
6:24
Miénk a 2010-es úszó EB (Blikk)
ZÜRICH — Két év múlva hazai pályán szurkolhatunk a magyar úszóknak világversenyen. 2006 után 2010-ben is Magyarország ad otthont az Európa-bajnokságnak.
szept. 28
6:27
Talmácsi a harmadik helyen végzett (Behaviour)
A 125 kcm-esek között vb-címvédő Talmácsi Gábor a harmadik helyen végzett a gyorsaságimotoros-világbajnokság Japán Nagydíján vasárnap.
szept. 28
8:06
Talmácsi harmadik lett a Japán Nagydíjon (Infostart)
Talmácsi Gábor bravúros versenyzéssel a harmadik helyen végzett Motegiben, a gyorsasági motoros világbajnokság Japán Nagydíján, a 125 köbcentis kategóriában. A versenyt a német Stefan Bradl nyerte meg, aki ezzel a negyedik helyre taszította Talmácsit a világbajnoki pontversenyben. Második a világbajnokság immár legnagyobb esélyese, az összesítésben már 36 ponttal vezető Mike Di Meglio lett.
szept. 28
8:42
Ökölvívás: Bedák Zsolt továbbra is veretlen a profik között (She)
Tizenegyedik mérkőzését is megnyerte a hivatásos bokszolók között Bedák Zsolt.
szept. 28
9:00
Botrány után a 103. percben lőtt tizenegyes-góllal nyert a Barcelona (Infostart)
A spanyol bajnokság szombat esti városi rangadóján a Barcelona Lionel Messi a 103. percben értékesített tizenegyesével 2-1-re nyert az Espanyol pályáján. A mérkőzés a második félidőben tíz percig állt, nézőtéri rendbontás miatt. A Real Madrid, ugyancsak az utolsó pillanatban elért góllal, ugyancsak 2-1-re nyert idegenben, a Betis ellen.
szept. 28
10:30
Tenisz: Kirilenko ezúttal győzött a szöuli fináléban (She)
Marija Kirilenko nyerte a szöuli női teniszversenyt, miután a döntőben 2:6, 6:1, 6:4-re legyőzte az ausztrál Samantha Stosurt.
szept. 28
11:42
Tenisz: a pekingi döntőben 17 ász segítette Roddickot (She)
Andy Roddick 6:4, 6:7, 6:3-ra verte meg az izraeli Dudi Selát a pekingi ATP-torna döntőjében.
szept. 28
12:18
Nyolcszoros világbajnok Valentino Rossi (Infostart)
Nem csak a MotoGP győzteseként alakított nagyot Motegiben Valentino Rossi: az olasz versenyző a Japán Nagydíjon a kategóriában kiérdemelt futamelsőségével egyszersmind a világbajnoki címet is megszerezte.
szept. 28
13:12
Newcastle: Shearer tagadja, hogy újra szerepet vállalna (She)
Alan Shearer kizárta a lehetőségét, hogy Kevin Keegannel karöltve átvegye a Newcastle irányítását.
szept. 28
13:14
Úszás: Gyárfás Tamást a LEN alelnökévé választották (She)
A LEN, az európai úszószövetség alelnökévé választották Gyárfás Tamást, a Magyar Úszószövetség (MÚSZ) elnökét.
szept. 28
13:30
Serie A: Deschamps lehet a Bologna új vezetőedzője (She)
Edzőváltásra kerülhet sor a Bolognánál, ha a piros-kék csapat sorozatban negyedik mérkőzését is elveszíti a bajnokságban.
szept. 28
13:32
Vízilabda: a Honvéd is a négy között a Magyar Kupában (She)
Az Eger után másodikként a Honvéd jutott be a férfi vízilabda Magyar Kupa elődöntőjébe, miután a Kőér utcai alakulat vasárnap is legyőzte a Pécset.
szept. 28
14:06
Kosárlabda: soproni siker a Göcsej Kupán a férfiaknál (She)
A Soproni sÖrdögök győzelmével ért véget a kosárlabda Göcsej Kupa férfitornája. A döntőben a soproniak az Atomerőmű együttesét győzték le tíz ponttal.
szept. 28
14:24
Anglia: visszafizeti a jegyek árát a klubelnök a drukkereknek (She)
Az angol hatodosztályú Thurrock FC tulajdonosa és klubelnöke, Tommy South minden, a Boreham Wood elleni FA-kupa-meccsre kilátogató hazai drukkernek felajánlotta, hogy „fájdalomdíjként" visszafizeti belépője árát. A Thurrock otthon kapott egy ötöst alacsonyabb osztályú ellenfelétől…
szept. 28
15:18
Kosárlabda: a Sopron megverte a Pécset, és 2. lett a Krasznai-kupán (She)
A Sopron 81–72-re legyőzte a Pécset a Krasznai-kupán, és megszerezte a második helyet a felkészülési tornán.
szept. 28
15:54
Németország: Szabiccsal és Torghellével kapott ki az Augsburg (She)
A Bundesliga 2. hatodik fordulójában az Augsburg a Mainz csapatát fogadta. A bajor együttesben kezdőként kapott lehetőséget a magyar csatárduó, Torghelle Sándor és Szabics Imre rohamozhatta az ellenfél kapuját.
szept. 28
16:03
Gyárfás Tamás a LEN alelnöke lett (Metropol)
szept. 28
16:12
Alonso győzött a kaotikus Szingapúri Nagydíjon (Infostart)
A Renault pilótája, Fernando Alonso nyerte az autós gyorsasági világbajnokság Szingapúri Nagydíját.
szept. 28
16:12
Formula–1, Szingapúri GP: Alonso győzött a kaotikus versenyen (She)
A Renault-val versenyző, a 15. helyről rajtoló Fernando Alonso nyerte a Formula–1 történetének első éjszakai nagydíját, az 1. Szingapúri GP-t. A spanyol mögött Rosberg, Hamilton, Glock, Vettel, Heidfeld, Coulthard, Nakadzsima volt a sorrend, a Ferrarik pontot sem szereztek. A maranellóiak autói közül Felipe Massa első kiállásánál magával vonszolta a benzintöltő csövet, Räikkönen pedig a vége előtt…
szept. 28
16:30
Alonso győzött (Blikk)
Fernando Alonso, a Renault spanyol pilótája nyerte a Forma-1-es világbajnokság idei 15. futamát, a Szingapúri Nagydíjat.
szept. 28
17:06
Olaszország: nyert a Roma az Atalanta ellen, élre állt a Lazio (She)
A Roma hazai pályán kettő nullára verte az Atalanta együttesét, megszerezve ezzel második győzelmét a bajnokságban.
szept. 28
17:24
Kerékpár: kettős olasz győzelem a férfi mezőnyversenyen (She)
Az olasz Alessandro Ballan nyerte a férfiak mezőnyversenyét Varesében a kerékpárosok országúti világbajnokságán. A második helyen honfitársa, Damiano Cunego ért célba, míg a harmadik a dán Matti Breschel lett.
szept. 28
17:42
NB II Keleti csoport: megverte a szomszédokat a BKV (She)
A BKV Előre csapata 2–0-ra győzte le az MTK második gárdáját a labdarúgó NB II Keleti csoport 8. fordulójának kora délutáni mérkőzésén.
szept. 28
17:44
Kézilabda: hazai pályán nyert a Vác az NB I 5. fordulójában (She)
Háromgólos győzelmet aratott a Vác hazai pályán a Vasas ellen.
szept. 28
18:36
NB II Nyugati csoport: nyert a Zete, ikszelt a Győr második csapata (She)
Az NB II Nyugati csoport 8. fordulójának vasárnapi mérkőzésein a Győr második csapata nem tudta legyőzni az újonc Baját, a ZTE II viszont simán verte a Kozármislenyt.
szept. 28
18:38
Vízilabda, Magyar Kupa: kettős győzelemmel jutott tovább a Vasas (She)
A férfi vízilabda Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján a vendég Teva-VasasPlaket 13–10-re győzött az FTC–Aprilia vendégeként, és mivel az első mérkőzésen is nyert (8–7), magabiztosan, kettős győzelemmel jutott a négyes döntőbe.
szept. 28
19:12
Soproni Liga: kövesse élőben a REAC–Haladást az NSO-n! (She)
A Soproni Liga 9. fordulójának záró mérkőzésén a táblázat utolsó-előtti helyén álló REAC fogadja az újonc létére remek rajtot vevő, negyedik helyen lévő Haladást. Győzelmével a második helyre jöhet fel a szombathelyi csapat, míg a REAC megkezdhetné a felzárkózást.
szept. 28
19:14
Portugália: hazai pályán nyert a Maritimo a negyedik fordulóban (She)
A portugál bajnokság negyedik fordulójában hazai pályán nyert a Maritimo, idegenben győzött az Amadora.
szept. 28
19:16
Primera División: megszerezte első győzelmét a Málaga (She)
A spanyol labdarúgó élvonal 5. fordulójában megszerezte első győzelmét (és első góljait) a Málaga: a kék-fehérek hazai pályán 2–1-re győztek a Real Valladolid ellen.
szept. 28
19:30
Soproni Liga: meglepetésre a Hungária körúton nyert a Szpari (She)
Hiába támadott többet a Nyíregyháza ellen az MTK a labdarúgó Soproni Liga 9. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén, a fegyelmezetten védekező vendégek Apostu és Sztojkov góljaival elvitték a három pontot a Hungária körútról. A nyírségiek közel egy év után nyertek idegenben élvonalbeli mérkőzést, és megelőzték a tabellán a kék-fehéreket.
szept. 28
19:48
Vízilabda, Magyar Kupa: két góllal nyert, és továbbjutott az UTE (She)
Az Újpest 9–7-re verte hazai pályán a Szegedet, így 16–15-ös összesítéssel jutott a vízilabda férfi Magyar Kupa négyes döntőjébe.
szept. 28
20:06
Labdarúgó NB II: újabb Fradi-győzelem, ezúttal az ESMTK ellen (She)
A másodosztály 8. fordulójában a Ferencváros az Üllői úton fogadta az ESMTK együttesét.
szept. 28
20:24
Jégkorong EBEL: ismét 3–2-re nyert az Alba Volán (She)
Folytatódik az Alba Volán hokisainak elképesztő sorozata: a fehérváriak negyedik szezonbeli osztrák bajnokijukat is 3–2-re nyerték meg, és a Villach elleni győzelmüknek köszönhetően továbbra is százszázalékosak az EBEL-ben.
szept. 28
20:26
Jégkorong: az NZ Stars kiütötte az Újpestet, kikapott a Fradi is (She)
A MOL Liga alapszakaszában a HC Csíkszereda nyerte a városi rangadót. Az NZ Stars kiütötte az Újpestet.
szept. 28
20:51
Negyedszer is 3-2-re nyert az Alba Volán az osztrák jégkorongligában (Metropol)
Negyedik mérkőzését is megnyerte az Alba Volán az osztrák jégkorong ligában. A magyar együttes korábbi három találkozójához hasonlóan vasárnap is 3-2-re győzött.
szept. 28
21:00
Primera División: újabb sikerével ismét élen a Valencia (She)
A Valencia hazai pályán 4–2-re verte a Deportiva La Coruna együttesét, így visszavette az első helyet a tabellán a Villarrealtól.
szept. 28
21:02
Soproni Liga: 2–1-es győzelemmel folytatódott a Hali jó sorozata (She)
A labdarúgó Soproni Liga 9. fordulójának zárómérkőzésén folytatta jó sorozatát a Haladás: a szombathelyiek a REAC otthonában nyertek 2–1-re, és ezzel felléptek a tabella második helyére, az Újpest mögé.
szept. 28
21:36
Spanyolország: Szalai gólt lőtt a győztes Real Madrid Castillában (She)
A Real Madrid Castilla 4–1-es győzelmet aratott az Águilas ellen a spanyol harmadosztályú bajnokság kettes csoportjának hatodik fordulójában.
szept. 28
22:12
Belgium: Tóth Balázs és Tőzsér Dániel győztes csapat tagja volt (She)
A belga első osztályú bajnokság hatodik fordulójában Tóth Balázs és Tőzsér Dániel csapata, a Racing Genk idegenben aratott 2–1-es győzelmet a Mouscron vendégeként.
szept. 28
22:30
Serie A: a Milan Ronaldinho góljával győzte le az Intert (She)
Az olasz bajnokság ötödik fordulójának vasárnap esti csúcsrangadóján a Milan Ronaldinho góljával szerezte meg a győzelmet az Internazionale ellen.
szept. 28
23:06
Primera División: az Atlético otthonában nyert a Sevilla (She)
A spanyol bajnokság ötödik fordulójának záró mérkőzésén az Atlético Madrid fogadta a Sevilla együttesét.
szept. 28
23:08
Ligue 1: döntetlenre végzett a Bordeaux és a Saint-Étienne (She)
A Bordeaux és a Saint-Étienne 1–1-es döntetlent játszott a francia labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójában.
szept. 28
23:24
Ronaldinho szerezte a gólt, Kaká volt a mezőny legjobbja a milánói derbin (Infostart)
Három országban is városi rangadót, azaz derbit tartottak. Az Everton-Liverpool találkozó viszonylag simán zajlott, ám az Espanyol-Barcelona és a Milan-Inter mérkőzésen forrtak az indulatok. A Milan, miként tavasszal, ismét legyőzte az Intert, Ronaldinho megszerezte első gólját a Serie A-ban.
szept. 28
23:42
Formula–1: tekintse meg a Szingapúri GP összefoglalóját videón (She)
A Formula–1 történetének első éjszakai nagydíját a spanyol Fernando Alonso nyerte meg.