2008. október 5. vasárnap

okt. 5
0:33
NHL: Stockholmban hosszabbítás után győzött a Pittsburgh (She)
A Pittsburgh Penguins hosszabbítás után nyert az Ottawa Senators ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) 2008/09-es idényének stockholmi rajtján.
okt. 5
4:45
MotoGP: Talmácsi a harmadik, Di Meglio világbajnok (She)
Talmácsi Gábor a 3. helyen végzett a gyorsaságimotoros-világbajnokság Ausztrál Nagydíján, míg a futamon élen záró francia Mike Di Meglio világbajnok lett.
okt. 5
6:15
MotoGP: Simoncelli nyert a negyedlitereseknél Ausztráliában (She)
Az olasz Marco Simoncelli győzött a gyorsaságimotoros-világbajnokság Ausztrál Nagydíján a 250 köbcentisek versenyében. A második a spanyol Alvaro Bautista, a harmadik a finn Mika Kallio lett. Tóth Imre a 13. helyen végzett.
Kupára, magyarok! (Blikk)
A Veszprém odahaza, a Szeged idegenben rajtol a férfi kézilabda-Bajnokok Ligájában
okt. 5
6:37
Talma bízik a doktorban (Blikk)
A világbajnok a versenyorvos különleges segítségét kéri az ausztráliai futam előtt
Kiütötték a lilák az MTK-t (Blikk)
Bajnokesélyeshez méltó focival 4-1-re verte az Újpest a címvédő MTK-t az NB I-ben
okt. 5
7:09
Tenisz: Wozniacki nyerte a tokiói torna női versenyét (She)
A dán Caroline Wozniacki nyerte meg a tokiói tenisztorna női egyéni küzdelmeit, miután a döntőben 6:2, 3:6, 6:1-re megverte az észt Kaia Kanepit.
okt. 5
8:03
MotoGP: Stoner nyert a királykategóriában Rossi előtt (She)
Az ausztrál Casey Stoner nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság Ausztrál Nagydíján a királykategória (MotoGP) küzdelmét. A második a már világbajnok olasz Valentino Rossi, a harmadik az amerikai Nicky Hayden lett.
okt. 5
8:57
Tenisz: Berdych két játszmában verte Del Potrót a döntőben (She)
A tokiói teniszverseny férfi döntőjében a cseh Tomás Berdych 6:1, 6:4-re verte meg az argentin Juan Martin del Potrót.
okt. 5
9:15
Labdarúgás: Valderramát egyetemi díszdoktorrá avatták (She)
A dél-amerikai labdarúgásért tett szolgálataiért a Santa Marta-i Magdalena Egyetem díszdoktora lett Carlos Valderrama.
okt. 5
9:33
Talmácsi dobogós, Di Meglio a világbajnok (Infostart)
Talmácsi Gábor a 3. helyen végzett a 125 köbcentiméteres kategóriában a gyorsaságimotoros-világbajnokság Ausztrál Nagydíján, Phillip Islanden. A francia Mike Di Meglio nyerte a futamot, amivel a világbajnoki címet is elhódította.
okt. 5
10:45
"Az Aranycsapat veresége törvényszerű volt" (Infostart)
A labdarúgáson kívül nem sok lehetőség volt a szórakozásra Puskás Ferenc idejében - mondta Borsi-Kálmán Béla történész, Az Aranycsapat és a kapitánya című könyv szerzője az InfoRádió Aréna című műsorában. Hozzátette: a válogatott veresége törvényszerű volt a németekkel szemben.
okt. 5
11:03
NHL: győzelemmel kezdett a Stanley-kupa címvédője (She)
Idegenbeli győzelemmel kezdte meg 2008–2009-es szezonját a Stanley-kupa címvédője, a Detroit Red Wings az észak-amerikai profi jégkorongbajnokságban (NHL).
okt. 5
11:39
Championship: húszmillió fontos mezszerződés a QPR-nél (She)
A Daily Mail értesülései szerint hamarosan húszmillió fontos mezszponzori szerződést köthet a Queens Park Rangers, amelynek köszönhetően Bernie Ecclestone és Flavio Briatore után a Formula–1 világából ismert harmadik (még meg nem nevezett) személlyel is kapcsolatba kerülhet a klub.
okt. 5
11:57
Inter: lehet, hogy Rivas már nem játszik ebben a szezonban (She)
Súlyosnak tűnő sérülést szenvedett Nelson Rivas, az Inter kolumbiai védője a Bologna elleni szombat esti mérkőzésen, melyet a fekete-kékek 2–1-re megnyertek.
okt. 5
11:59
Dopping: pozitív lett a mintája a luxemburgi zászlóvivőnek (She)
Pozitív lett a doppingmintája Raphael Stacchiotti luxemburgi úszónak, aki hazája lobogóját vitte a pekingi olimpia megnyitóünnepségén.
okt. 5
12:51
Chelsea: csatár kell, Luis Fabiano érkezhet (She)
A Chelsea labdarúgócsapatának menedzsere, Luiz Felipe Scolari állítólag nem elégedett csatárai teljesítményével, ezért a téli átigazolási szezonban új támadó érkezhet a londoniakhoz.
okt. 5
14:03
Női kézilabda: kiütötte felvidéki kupaellenfelét a Ferencváros (She)
Fölényes, 41–23-as győzelmet aratott a Ferencváros női kézilabdacsapata az EHF-kupában a 32 közé jutásért vívott párharc első mérkőzésén.
okt. 5
14:57
Vízilabda: csoportelsőként jutott tovább a Honvéd (She)
Ötödik meccsén is győzött, így tökéletes mérleggel végzett a szlovéniai csoport élén, s jutott tovább az Euroliga következő selejtezőkörébe a Honvéd férfi vízilabdacsapata.
okt. 5
14:59
Tenisz: Jelena Jankovics nyert Stuttgartban (She)
A szerb Jelena Jankovics nyerte meg a stuttgarti női tenisztornát, miután a döntőben két játszmában felülmúlta az orosz Nadja Petrovát.
okt. 5
15:15
Talmácsi harmadik lett Ausztráliában (Blikk)
A viadalt - s egyben a világbajnoki címet - a francia Mike Di Meglio nyerte
okt. 5
15:33
Budapest maratoni: Rezessy és Földingné sikere (She)
A férfiaknál Rezessy Gergely, a nők mezőnyében pedig Földingné Nagy Judit nyerte meg a 23. Plus Budapest nemzetközi maratoni futóversenyt, amely egyben országos bajnokság is volt.
okt. 5
16:27
Női kézilabda: nem sikerült a bravúr a Dunaferrnek, irány az EHF-kupa (She)
Hét góllal, 22–15-re kikapott a Dunaferr az FC Köbenhavn csapatától Koppenhágában a női kézilabdázók Bajnokok Ligája-selejtezőjében.
okt. 5
16:45
Hollandia: idegenben győztek Fehérék és Babosék (She)
Fehér Csaba és Babos Gábor csapata is három ponttal gazdagodott a holland bajnokság ötödik fordulójában.
okt. 5
16:47
Jégkorong: nyolc góllal verte meg az SC Csíkszereda az FTC-t (She)
Az SC Csíkszereda könnyedén, 10–2-re megverte a Ferencvárost a MOL Liga vasárnapi játéknapján.
okt. 5
17:03
Torna Vk: Csillag Tünde a hetedik helyen végzett talajon (She)
Csillag Tünde a hetedik lett talajon a szombathelyi torna Világkupa-versenyen, vasárnap.
okt. 5
17:21
Otthon bukott el a Juventus (Infostart)
A Juventus hazai pályán 2-1-re kikapott a Palermótól az olasz labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójában.
okt. 5
17:21
Serie A: kikapott a Juventus, a Napoli és a Roma is (She)
Az olasz bajnokság hatodik fordulójában elveszítette eddigi veretlenségét a Juventus és a Napoli is. Előbbi a Palermótól kapott ki hazai pályán, míg utóbbi a Genoa otthonában szenvedett vereséget. A Roma szintén vereséget szenvedett, mégpedig Sienában.
okt. 5
17:23
Skócia: a Rangers egy góllal veszített idegenben (She)
A Rangers 1–0-ra kikapott a St. Mirren otthonában a skót bajnokság nyolcadik fordulójában.
okt. 5
17:39
Tenisz: Cirstea első tornagyőzelmét érte el Taskentben (She)
A román Sorana Cirstea nyerte meg a taskenti női tenisztornát, miután a fináléban három szettben felülmúlta a német Sabine Lisickit.
okt. 5
17:41
Asztalitenisz Eb: vereség a németektől, csoportutolsók a férfiak (She)
A magyar férfiválogatott 3:1-re kikapott a címvédő német csapattól a szentpétervári asztalitenisz Európa-bajnokságon, így Harczi Zsolt együttese az utolsó, negyedik helyen végzett csoportjában.
okt. 5
17:43
NB II, Keleti csoport: kikapott a Bőcs, listavezető a Ferencváros (She)
okt. 5
17:45
NB II, Nyugati csoport: nyert a Barcs, kikapott a Dunaújváros (She)
okt. 5
18:15
A Liverpool kétgólos hátrányból fordított Manchesterben (Infostart)
A Liverpool 3-2-re nyert a Manchester City otthonában az angol labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójában.
okt. 5
18:15
Premier League: nyert a Chelsea, idegenben támadt fel a Pool (She)
Az angol bajnokság hetedik fordulójában sima, 2–0-s győzelmet aratott a Chelsea az Aston Villa ellen. A gólokat Joe Cole és Nicolas Anelka szerezte.
okt. 5
18:17
Oroszország: elfogyott az Enyergija, nyolcat hintett a Zenit (She)
A bajnoki címvédő Zenit hazai pályán 8–1-re legyőzte a vlagyivosztoki Lucs-Enyergiját az orosz első osztályú labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában.
okt. 5
18:33
Svájc: súlyos vereségbe szaladtak bele Vanczák Vilmosék (She)
Vanczák Vilmos csapata, a Sion 5–0-s vereséget szenvedett a Young Boys otthonában a svájci élvonal 11. fordulójában.
okt. 5
18:51
Hollandia: a Heerenveen 5–2-re legyőzte a botladozó Ajaxot (She)
Továbbra sem megy az Ajaxnak a holland első osztályú labdarúgó-bajnokságban: az amszterdamiak 5–2-re kaptak ki a Heerenveentől, és csak a 10. helyen állnak a tabellán az 5. fordulót követően.
okt. 5
18:53
Kézilabda BL: győzött a Veszprém a Flensburg ellen 29–28-ra (She)
A mieimk számára is elkezdődött a Bajnokok Ligája 2008–2009-es eseménysorozata. A magyar bajnok MKB Veszprém rögtön az első fordulóban egy rendkívül kemény riválissal, a német Flensburggal nézett szembe. A házigazda nem kezdte jól a meccset, ám az első félidő végére kiegyenlített, míg a másodikban hajszálnyival jobb volt ellenfelénél, és végül egy góllal nyert.
okt. 5
19:09
Bundesliga: döntetlent hozott a „magyar derbi” (She)
A Bundesliga hetedik fordulójában Huszti Szabolcs csapata, a Hannover látogatott a Hajnal Tamást foglalkoztató Dortmund otthonába. A találkozó 1–1-es döntetlennel ért véget.
okt. 5
19:11
La Liga: sima Sevilla-siker, Vadócz nélkül kapott ki az Osasuna (She)
A Sevilla magabiztos, 4–0-s győzelmet aratott az Athletic Bilbao ellen a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában.
okt. 5
19:13
Ligue 1: Pagis szinte egymaga ütötte ki a Lyont (She)
Kiütéses vereséget szenvedett a francia bajnok Lyon a Rennes otthonában.
okt. 5
19:27
Női kosárlabda NB I: több mint negyven ponttal nyert a Szolnok (She)
okt. 5
19:45
Mönchengladbach: elköszöntek az edzőtől a gyenge rajt miatt (She)
A Bundesligában szereplő Borussia Mönchengladbach felbontotta Jos Luhukay vezetőedő szerződését. A mester utódját egyelőre nem nevezték meg, jelenleg Christian Ziege sportigazgató vezeti az edzéseket.
okt. 5
20:03
Jégkorong: a HC Csíkszereda az NZ Stars otthonában is győzött (She)
okt. 5
20:21
Női kosárlabda NB I: 49 pontot vert a címvédő a Szekszárdra (She)
Hazai pályán fölényes, 49 pontos győzelmet aratott a bajnoki címvédő MKB-Euroleasing Sopron a Szekszárd ellen a női kosárlabda NB I 2. fordulójában.
okt. 5
20:23
Jégkorong: hiába volt Ocskayé az első gól, a Graz legyőzte a Volánt (She)
Az Alba Volán hazai pályán szenvedett vereséget a osztrák jégkorongliga, az EBEL 7. fordulójában, a fehérvári együttes 3–1-re kapott ki a Graztól.