2008. október 19. vasárnap

okt. 19
0:12
Spanyolország: döntetlent játszott az Espanyol a Villarreal ellen (She)
Az Espanyol gólnélküli döntetlent játszott a Villarreallal hazai pályán a Primera División hetedik fordulójában.
okt. 19
0:30
Rögbi: magabiztos győzelem Dánia ellen a kecskeméti ENK-meccsen (She)
A Dánia elleni, Kecskeméten rendezett Európai Nemzetek Kupája-mérkőzésen parádés játékkal, 6 célt szerezve, 39–12-re nyert a magyar válogatott, megőrizve csoportelsőségét a 3B divízióban.
okt. 19
0:34
Skócia: idegenben szerezte meg a három pontot a Celtic (She)
A Celtic 2–1-re megverte idegenben az Ivernesst a skót bajnokság kilencedik fordulójában, így átvette a vezetést a tabellán.
6:22
„Az élet megy tovább Tilda nélkül is...” (Blikk)
A Barátok közt sztárja keresi önmagát
okt. 19
6:48
MotoGP, 125 kcm: Talmácsi Gábor nyerte a Malajziai Nagydíjat (She)
Talmácsi Gábor sikerét hozta a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnap hajnalban megrendezett versenye. A Malajziai Nagydíjon a magyar címvédő szenzációs motorozással gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott. A második helyen Bradley Smith-t, míg a harmadik helyen Simone Corsi ért célba.
okt. 19
7:06
Talmácsi győzött Sepangban (Infostart)
Talmácsi Gábor nyerte a gyorsasági motoros világbajnokság Malajziai Nagydíját, a 125 köbcentis kategóriában.
okt. 19
7:24
Jégkorong: Yzerman lesz a kanadai csapatvezető Vancouverben (She)
Steve Yzerman lett a 2010-es vancouveri olimpián szereplő kanadai jégkorong-válogatott csapatvezetője.
okt. 19
7:26
Kerékpár: mindenét kiárusítja a megszűnő Gerolsteiner csapat (She)
Mindenét kiárusítja a sorozatos doppingbotrányok miatt megszűnő Gerolsteiner kerékpároscsapat.
okt. 19
7:42
Ajax: marasztalják Huntelaart, szerződést hosszabbítana a klub (She)
Az Ajax vezetői ismét tárgyalóasztalhoz ültek Klaas-Jan Huntelaarral, illetve ügynökével, hogy a csatár meghosszabbítsa 2010 nyarán lejáró szerződését.
okt. 19
7:44
Olaszország: a főpolgármester elzavarná a két római csapatot (She)
Róma főpolgármestere szerint az AS Romának és a Laziónak el kellene hagynia jelenlegi pályáját, a Stadio Olimpicót.
okt. 19
8:00
NHL: végletekig izgalmas meccsek jellemezték a játéknapot (She)
Remek mérkőzéseket játszottak az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) legutóbbi játéknapján. A tizenhárom találkozó közül hat csak a hosszabbításban vagy büntetőkkel dőlt el, de a Colorado Avalanche is szenzációs meccset játszott a Dallas Stars otthonában.
okt. 19
8:00
Malajziai Nagydíj: Talmácsi győzött (Behaviour)
Talmácsi Gábor győzött a 125 kcm-es kategóriában a gyorsaságimotoros-világbajnokság Malajziai Nagydíján, Sepangban. Ezzel a magyar versenyző a vb összetett pontversenyében - egy viadallal a vége előtt - feljött a második helyre a francia Mike Di Meglio mögé.
okt. 19
8:54
MotoGP, 250 kcm: Simoncelli világbajnok, Tóth pontot szerzett (She)
A 250 köbcentis kategóriában a spanyol Alvaro Bautista nyert a gyorsaságimotoros-világbajnokság Malajziai Nagydíján. A világbajnoki címet a harmadikként célba érő olasz Marco Simoncelli érdemelte ki.
okt. 19
8:56
NHL: fellebbezés után ötmeccses eltiltás Michael Pecának (She)
Öt mérkőzésre szóló eltiltást kapott Michael Peca, az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) egyik legjobb védekező csatára.
okt. 19
8:58
Hollandia: banán alakú stadion nyolcmillió euróból (She)
A világon elsőként a holland másodosztályban szereplő Veendam épít banán alakú stadiont, amelyben a nézők csak a pálya egyik oldalán ülnek majd.
okt. 19
9:12
Spanyolország: a Depor segélykiáltása a galíciai elöljárókhoz (She)
Az évek óta anyagi gondokkal küszködő Deportivo La Coruna a tartományi vezetőktől várja pénzügyi helyzete rendezését.
okt. 19
9:48
Talmácsi: "Ez volt idén a legnehezebb versenyem" (Infostart)
Talmácsi Gábor győzött a 125 kcm-es kategóriában a gyorsaságimotoros-világbajnokság Malajziai Nagydíján, Sepangban. Az összetettben a második helyre feljövő versenyző elmondta: fizikailag talán ez volt idén a legnehezebb versenye.
okt. 19
9:48
MLS: David Beckham a szünetben visszatérne Angliába (She)
David Beckham szeretné kérvényezni a Los Angeles Galaxy vezetőitől, hogy az MLS pihenője alatt, december és április között engedélyezzék számára az angliai vendégjátékot.
okt. 19
10:06
MotoGP: az olasz Valentino Rossi ismét futamot nyert (She)
A királykategóriában Valentino Rossi nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság Malajziai Nagydíját.
okt. 19
10:42
Hamilton simán nyert, Raikkönen elengedte Massát (Infostart)
A McLaren-Mercedes angol pilótája, Lewis Hamilton nyerte a Forma-1-es Kínai Nagydíjat. A második helyen a brazil Felipe Massa (Ferrari), a harmadikon a finn Kimi Raikkönen (Ferrari) ért célba. A szezonzáró Brazil Nagydíj előtt Hamilton előnye hét pontra nőtt Massával szemben.
okt. 19
10:42
Vízilabda: főtáblára jutott az Eger az Euroligában (She)
A férfi vízilabda Euroliga 2. selejtezőkörében az Eger 9–5-re megnyerte utolsó csoportmérkőzését a Barcelona ellen, ezzel a második helyen végzett, ami azt jelenti, hogy Gerendás György csapata feljutott a 16 csapatos főtáblára.
okt. 19
10:42
Döntetlen a negyedik parti (Metropol)
Döntetlennel ért véget a címvédő indiai Viswanathan Anand és a sötét bábukat vezető orosz Vlagyimir Kramnyik negyedik partija a sakkvilágbajnoki párosmérkőzésen, Bonnban, és így Anand - aki a következő szezontól az Aquaprofit Nagykanizsa elsőszámú játékosa lesz - 2,5-1,5-re vezet.
okt. 19
10:44
Formula–1: Lewis Hamilton simán nyerte meg a Kínai Nagydíjat (She)
A brit Lewis Hamilton nyerte a Formula–1-es világbajnokság Kínai Nagydíját. A McLaren-Mercedes pilótája az élről rajtolva gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott, és hét pontra növelte előnyét az összetettben. A második helyen Felipe Massa, míg a harmadikon a másik ferraris, Kimi Räikkönen végzett.
okt. 19
11:00
Videó: tekintse meg az Atlético–Real Madrid derbi összefoglalóját (She)
Ahogy arról korábban már beszámoltunk, a Real Madrid 2–1-re megverte az Atlético Madridot a Primera División hetedik fordulójában.
okt. 19
11:02
Videó: nézze meg Tőzsér és Tóth Balázs szombat esti gólját! (She)
Tőzsér Dániel és Tóth Balázs csapata, a Genk 4–2-re legyőzte idegenben a Dendert a belga bajnokság nyolcadik fordulójában.
okt. 19
12:30
Bayern München: kétséges Toni játéka a Fiorentina ellen (She)
Elképzelhető, hogy Luca Toninak ki kell hagynia volt csapata, a Fiorentina elleni BL-találkozót.
okt. 19
12:32
Manchester City: élénk érdeklődés az egyiptomi csatár iránt (She)
A Manchester City figyelmét is felkeltette a Wigan együttesénél kölcsönben szereplő Amr Zaki teljesítménye.
okt. 19
12:34
Hollandia: Edgar Davids újabb profi szerződést szeretne (She)
Edgar Davids még nem adta fel a reményt, hogy legkésőbb a télen újra profi szerződést kapjon.
okt. 19
12:48
Formula–1: tekintse meg, ki hogyan lehet világbajnok! (She)
A világbajnoki cím sorsa az utolsó futamon dől el. A Brazil Nagydíjnak Lewis Hamilton hétpontos előnnyel vág neki, de Felipe Massának is maradt még esélye. Ki és hogyan lehet még végső győztes?
okt. 19
13:06
Vízilabda: fölényes győzelemmel búcsúzott az Euroligától a Domino (She)
Magabiztos, kilencgólos győzelemmel fejezte be Euroliga-szereplését a Domino-Honvéd, amely a PSV Eindhoven ellen nyert 14–5-re a 2. selejtezőkörben.
okt. 19
13:42
Hamilton még közelebb került a vébécímhez (Blikk)
Esélyesként jelentős előnnyel nyerte meg a futamot
okt. 19
14:00
Vízilabda: csoportelsőként továbbjutó az Újpest a LEN-kupában (She)
Harmadik mérkőzését is megnyerte, ezzel százszázalékos teljesítménnyel lett első csoportjában és folytathatja a legjobb 32 között folytathatja a LEN-kupában az Újpest férfi vízilabdacsapata.
okt. 19
14:54
AC Milan: Kaká nem kezd a Sampdoria elleni bajnokin (She)
A válogatott mérkőzések után fáradtsággal küzdő Kaká nem lesz kezdő a Sampdoria elleni, vasárnap délutáni bajnokin, így Ronaldinho játszik majd honfitársa posztján a Milan csapatában.
okt. 19
14:56
Németország: Lehmann az angolok elleni meccsen búcsúzna (She)
A november 19-i, Németország–Anglia barátságos mérkőzésen venne búcsút a nemzeti együttestől Jens Lehmann, a németek 38 éves kapusa.
okt. 19
15:12
Ausztria: nézze meg a 11 gól között Csizmadia találatát videón! (She)
Igazi gólözönt hozott az osztrák bajnokság 13. fordulója, a Mattersburg hazai pályán 6–5-re kapott ki a Sturm Graztól.
okt. 19
15:30
Videó: nézze meg, hogyan verték meg Fehérék Dzsudzsákékat (She)
Mint arról korábban már beszámoltunk, Fehér Csaba együttese, a NAC Breda 2–1-ra megverte Dzsudzsák Balázs csapatát, a PSV-t.
okt. 19
15:32
Spanyolország: Szalai Ádám ismét gólt lőtt a Real Madrid-tartalékban (She)
Újabb gólt szerzett a Real Madrid harmadosztályban szereplő tartalékcsapatában, az RM Castillában Szalai Ádám.
okt. 19
16:06
Tenisz, Zürich: Venus Williams tornagyőzelmet aratott Svájcban (She)
Az amerikai Venus Williams győzelmével ért véget a 600 ezer dollár összdíjazású női tenisztorna Zürichben. A világranglista 9. helyén álló Williams a döntőben 92 perc alatt 7:6, 6:2-re verte az olasz Flavia Pennettát.
okt. 19
16:06
Talmácsi nyert Malajziában (Blikk)
Az elején rögtön az élre állt, első helyét a végéig megtartotta
okt. 19
16:08
Atlétika: kenyai sikerek születtek az amszterdami maratonin (She)
A férfiaknál a kenyai Paul Kirui, a nőknél pedig honfitársa Lydia Cheromei nyerte meg a 33. Amszterdam Maraton futóversenyt.
okt. 19
16:10
Bundesliga 2.: Torghelle ismét gólt lőtt, csapata nyert (She)
A német másodosztályú bajnokság nyolcadik fordulójában vasárnap délután Szabics Imre és Torghelle Sándor csapata, az Augsburg a St. Pauli csapatát fogadta, és 3–2-re nyert. Torghelle végigjátszotta a mérkőzést és gólt szerzett, Szabics Imre 72 percet játszott.
okt. 19
16:42
Beckham eltiltása megbosszulta magát (Infostart)
Megint nem jutott be az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokság (MLS) rájátszásába David Beckham csapata, a Los Angeles Galaxy. Az eltiltott angol sztár távollétében a kaliforniaiak 3-0-ra kikaptak a Houston Dynamo otthonában.
okt. 19
16:42
Női kézilabda Vk: Franciaországé a harmadik hely (She)
Franciaország szerezte meg a harmadik helyet a női kézilabda Világkupán, miután a bronzért vívott meccsen 29–23 nyert Aarhusban Németország ellen.
okt. 19
16:44
Henry és Ronaldinho nincs a 30-as listán sem (Infostart)
Thierry Henry, Ronaldinho és Fabio Cannavaro a három legnagyobb hiányzó az Aranylabdára esélyes futballsztárok 30-as listáján.
okt. 19
17:00
Hollandia: Babossal nyert a NEC, kikapott a Feyenoord (She)
A holland bajnokság 6. fordulójában a Babos Gáborral a kapuban felálló NEC Nijmegen 3–1-re legyőzte a hozzá vendégségbe érkező Vitesse Arnhem csapatát, és az ötödik helyen áll a táblázaton.