2012. február 18. szombat

febr. 18
16:51
Győri ETO: Simon sérülése tűnik a legsúlyosabbnak, 3-4 hetet is kihagyhat (She)
Mint korábban megírtuk, a Győri ETO–Zlaté Moravce felkészülési mérkőzésen három győri labdarúgót is le kellett cserélni sérülés miatt. Közülük Simon András állapota tűnik a legsúlyosabbnak, rá akár 3-4 hetes kényszerpihenő is várhat.
febr. 18
16:53
Bundesliga: az idény végéig Rehhagel lesz a Hertha vezetőedzője (She)
Az idény végéig Otto Rehhagel lesz a német labdarúgó-bajnokságban kiesés ellen küzdő Hertha BSC vezetőedzője – közölte szombaton a berlini klub menedzsere, Michael Preetz.
febr. 18
16:54
Doppingolt az olimpiai ezüstérmes (Metropol)
Olha Korobka a tavaly novemberi, párizsi világbajnokságon három harmadik helyet szerzett a legnehezebb női kategóriában, a plusz 75 kg-ban, de lebukását követően az IWF törölte eredményét.
febr. 18
16:55
Videó: mi köze a magyar vizslának és az édességnek a Volán edzőjéhez? (She)
Pénteken az NSO Tv már bemutatta a Sapa Fehérvár AV 19 jégkorongcsapatát irányító Kevin Primeau szakmai oldalát, a második részben pedig kiderül, mióta bajuszos a vezetőedző, mit visz a tóhoz magával, amikor a kutyáját sétáltatja, és melyik játékosát tudná elképzelni az első számú észak-amerikai profi igában, azaz az NHL-ben.
febr. 18
17:09
Serie B: Simon Ádámék legyőzték Filkorékat, Feczesinék ikszeltek (She)
Az olasz labdarúgó-másodosztály (Serie B) 28. fordulójában Simon Ádám együttese, a Bari idegenben 2–1-re legyőzte Filkor Attila csapatát, a Livornót. Mindkét magyar a kispadon kezdte a mérkőzést, Simon a 23. percben állt be – az 55. percben sárga lapot kapott –, Filkor pedig a 79.-ben.
febr. 18
17:11
Felkészülés: az NB I-es csapatok szombati eredményei (She)
Szombaton 11 magyar NB I-es futballcsapat is felkészülési mérkőzést játszott. Íme, az eredménysor:
febr. 18
17:27
Videó: „Sofron István megállná a helyét az NHL-ben, de ehhez...” (She)
febr. 18
17:39
A svéd Johan Olsson újra fölényesen győzött (Agroinform)
A lengyelországi Világkupa hétvége 15 km-es klasszikus stílusú versenyében a svéd Johan Olsson győzött.
febr. 18
17:41
A Dortmund és a 'Gladbach nehezen, a Leverkusen könnyedén nyert (Agroinform)
A címvédő Grosskreutz góljával győzött Berlinben, a Bayer gyenge első félidő után 4-1-re verte az Augsburgot.
febr. 18
17:45
Bundesliga: idegenben győzött a Dortmund és a Mönchengladbach (She)
Ha nagyon nehezen is, de Kevin Grosskreutz akrobatikus mozdulattal szerzett góljával győzött Hertha vendégeként a Bundesligát vezető Dortmund. A Mönchengladbach 2–1-re nyert idegenben a Kaiserslautern otthonában, így a két dobogós feladta a leckét az este a sereghajtó Freiburg stadionjában pályára lépő Bayern Münchennek.
febr. 18
17:47
Női kosárlabda NB I: a Sopron hazai pályán is legyőzte a Győrt (She)
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 20. fordulójában a listavezető Sopron hazai környezetben hét ponttal nyert a Győr ellen. A trónkövetelő vendégek a negyedik negyed közepén hagyták meglépni a listavezetőt, amely már nem engedte ki a kezéből a mérkőzést, és így továbbra is őrzi veretlenségét.
febr. 18
17:57
Bízom benne, hogy leszünk olyan jók, mint ősszel - Supka Attila (Agroinform)
A Budapest Honvéd trénere szerint az új játékosok tudják majd pótolni a távozókat.
febr. 18
18:03
Tenisz: Babos számára az elődöntő jelentette a végállomást Bogotában (She)
A bogotái női tenisztorna elődöntőjében véget ért Babos Tímea menetelése, az orosz Alekszandra Panova egy óra játékot követően magabiztosan, 6:2, 6:3-ra legyőzte a magyar lányt.
febr. 18
18:05
Férfi kézilabda BL: a Szeged tízzel nyert otthon a Partizan ellen (She)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének kilencedik fordulójában a Pick-Szeged hazai pályán párperces álmatag kezdést követően biztosan nyert a szerb Partizan Beograd ellen. A győztes 3/7-es mutatóval várja a León elleni idegenbeli záró fordulót, a szerbeknek továbbra sincs pontjuk. A továbbjutás szempontjából a találkozónak már nem volt tétje.
febr. 18
18:06
Tovább menetel a Dortmund (Metropol)
A címvédő Borussia Dortmund tovább folytatta remek sorozatát a német labdarúgó Bundesligában: a sárga-feketék - akik bajnokin legutóbb tavaly szeptemberben szenvedtek vereséget - a 22. forduló szombati játéknapján a Hertha BSC vendégeként diadalmaskodtak.
febr. 18
18:07
FA-kupa: Bogdánék magabiztos győzelemmel a nyolc között (She)
Az angol labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjében Bogdán Ádám együttese, a Bolton Mijaicsi Rio és David N’Gog találatával idegenben 2–0-ra legyőzte a másodosztályú Millwallt, így bejutott a negyeddöntőbe. A magyar kapus végigvédte a találkozót, amelynek a hajrájában Harry Kane fejesét nagy bravúrral hárította.
febr. 18
18:15
Bogdánnal jutott tovább a Bolton, a Leicester kiejtette a Norwich-ot (Agroinform)
A Bolton 2-0-ra győzött a Millwall otthonában, az Everton hét perc alatt döntött a Blackpoollal szemben.
febr. 18
18:17
A csúcsrangadó után is veretlen maradt a Sopron (Agroinform)
A címvédő Sopron hazai pályán nagy csatában legyőzte a Győrt, ezzel továbbra is veretlenül vezeti a tabellát.
febr. 18
18:19
Filkor és Simon is pályára lépett csapataik egymás elleni meccsén (Agroinform)
Mindkét magyar játékos csereként kapott játéklehetőséget a Livorno-Bari mérkőzésen.
febr. 18
18:21
Megint Kowalczyk vezet a trikó-háborúban (Agroinform)
Tomboló hazai közönsége előtt nyert versenyt a lengyel Justyna Kowalczyk, így ismét átvette a vezetést a Világkupában.
febr. 18
18:21
Skócia: hazai vereséggel ért véget a Rangers borzasztó hete (She)
Hazai pályán szenvedett 1–0-s vereséget a Rangers a skót labdarúgó-bajnokságban a Kilmarnock ellen. A héten csődvédelem alá került, tíz pont levonásával sújtott glasgow-i klub csapatából a 43. percben kiállították a bosnyák Sasa Papacot, s a Rangers tíz emberrel nem tudott egyenlíteni. A Motherwell simán legyőzte a Heartsot, így hat pontra faragta hátrányát a tabellán.
febr. 18
18:23
Babos Tímeának az elődöntő jelentette a végállomást (Agroinform)
Az eddig bravúros győzelmeket arató Babos Tímea két játszmában kikapott szombaton az orosz Alekszandra Panovától.
febr. 18
18:23
Videó: az óriási kapusbravúr után Grosskreutz remek mozdulata döntött (She)
Az élvonalbeli német labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában a címvédő Borussia Dortmund Kevin Grosskreutz 66. percben szerzett góljával 1–0-ra nyert a Hertha otthonában. A válogatott játékos a Thomas Kraft kapus bravúrja utáni kipattanó labdát húzta közelről a kapuba.
febr. 18
18:24
Bogdánék a nyolc között (Metropol)
Bogdán Ádám csapata, a Bolton Wanderers bejutott a legjobb nyolc közé az angol labdarúgó FA Kupában, miután szombaton kétgólos győzelmet aratott a másodosztályú Millwall otthonában.
febr. 18
18:25
Championship: Futácsék 10 emberrel kaptak ki, a Leeds a 99. percben döntött (She)
Az angol labdarúgó-másodosztály (Championship) 32. fordulójában Futács Márkó együttese, a Portsmouth idegenben 2–0-ra kikapott a Barnsley otthonában. A magyar légiós végigjátszotta a találkozót, amelyen a vendégek David Kitson kiállítása miatt a 42. perctől kezdve emberhátrányban futballoztak, ám így is tartották a 75. percig a 0–0-t. Az utolsó negyedórában előbb James O’Brian, majd a 93. percben…
febr. 18
18:26
Babos búcsúzott az elődöntőben (Metropol)
Babos Tímea két játszmában kikapott szombaton az orosz Alekszandra Panovától, így az elődöntőben búcsúzott a 220 ezer dollár összdíjazású, bogotai salakpályás női tenisztornától. Az összecsapás 1 óra 7 percig tartott.
febr. 18
18:27
Férfi vízilabda ob I: az OSC 16 gólra volt a Szolnoktól (She)
Az élvonalbeli férfi vízilabda-bajnokság alapszakaszának 14. fordulójában a papírformának megfelelően a Szolnok nagy különbséggel nyert otthon az OSC ellen.
febr. 18
18:29
Női kosárlabda NB I: az Újbuda 36 pontra volt képes a Vasas ellen (She)
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 20. fordulójában az Újbuda hazai környezetben csúnya vereségbe szaladt bele, miután a Vasas ellen csupán 36 szerzett pontra volt képes. A vendégek ennyit nagyságrendileg az első negyedben begyűjtöttek, ez pedig meg is határozta a mérkőzés menetét.
febr. 18
18:33
Futácsék kikaptak a Barnsley vendégeként (Agroinform)
A Portsmouth 2-0-ás vereséget szenvedett a Barsley otthonában. A csatár végig a pályán volt.
febr. 18
18:39
Férfi vízilabda ob I: a BVSC otthon kapott ki kettővel a Szentestől (She)
Az élvonalbeli férfi vízilabda-bajnokság alapszakaszának 14. fordulójában a Szentes kétgólos győzelmet aratott a BVSC vendégeként.
febr. 18
18:51
Martin Koch megint szárnyakat növesztett (Agroinform)
Az osztrák Martin Koch ebben a szezonban először nyert versenyt, ezúttal kedvenc szakágában, sírepülésben győzött.
febr. 18
18:53
Magyarok nélküli végjáték Padovában (Agroinform)
A legelőkelőbb helyen Nemcsik Zsolt végzett, de a negyeddöntőbe már ő sem jutott be, 13. lett.
febr. 18
18:55
Kikapott Dániában az Itxako Navarra (Agroinform)
Az előző idényben finalista Itxako meglepetésre kikapott a dán Midtjylland otthonában a Győr középdöntős csoportjában.
febr. 18
18:57
Ha egy üzelt beindul - Klingenthalban újra Watabe győzött (Agroinform)
A japán Watabe Akito győzelmével ért véget az északi összetettezők klingenthali versenye.
febr. 18
18:57
Férfi kézilabda BL: hazai pályán veszítette el veretlenségét a Barcelona (She)
Meglepetésre a CO Zagreb elleni hazai mérkőzésen elveszítette veretlenségét a címvédő Barcelona a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. A katalánok 30–29-re kaptak ki a horvát bajnoktól.
febr. 18
18:59
Vívás: Nemcsik volt egyéniben a legjobb magyar Padovában, 13. lett (She)
Magyarok nélkül zajlott a férfi kardozók olaszországi világkupaversenyének záró szakasza: a legelőkelőbb helyen Nemcsik Zsolt végzett, de a negyeddöntőbe már ő sem jutott be, 13. lett.
febr. 18
19:01
Videó: Van Persie megmutatta a kabalagyereknek, mit is várnak tőle (She)
Az Angol FA-kupában a Sunderland–Arsenal találkozó előtt Robin van Persie – elkerülve az utóbbi hetek meccs előtti kézfogós botrányait – gondosan figyelt a kabalagyerekre, hogy minden rendben legyen a kezdő sípszó előtt.
febr. 18
19:09
Jót tesz ez a siker a lelkünknek - Skaliczki László (Agroinform)
A szegediek trénere kiemelte a remek kapusteljesítményt valamint a kiváló átlövőformát.
febr. 18
19:11
Rudolf nélkül győzött a Panathinaikosz (Agroinform)
A Panathinaikosz 2-0-ra győzött az Ergotelisz otthonában, Rudolf Gergely nem nevezték a vendégek keretébe.
febr. 18
19:13
Marcel Hirscher nyert - fokozódnak az izgalmak a kristálygömbért (Agroinform)
Az osztrák Marcel Hirscher nyerte meg a szombati banskói versenyt, így továbbra is háromesélyes a férfi Világkupa sorsa.
febr. 18
19:15
Jól muzsikáltak a brémaiak a Hamburg otthonában - videó (Agroinform)
A Bundesliga 22. fordulójának szombati mérkőzésén a Werder Bremen 3-1-es győzelmet aratott a Hamburg vendégeként.
febr. 18
19:15
Férfi kosár NB I: a Kecskemét Deraszimovics kosarával nyert Debrecenben (She)
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 19. fordulójában a Kecskemét kétpontos győzelmet aratott Debrecenben. A találkozón a vendégek kezdtek jobban, de a nagyszünetben már a házigazdáknál volt az előny, akik a záró felvonásra is kétpontos vezetéssel futhattak neki. A kiegyenlített mérkőzésen az utolsó percben a vendégek szerb légiósának, Marko Deraszimovics mezőnykosara döntött,…
febr. 18
19:17
Atlétika: Liu Hsziang nyerte a szupergátasok csatáját, legyőzte Roblest (She)
Liu Hsziang nyerte meg a 60 méteres gátfutást a szombati birminghami fedett pályás atlétikai viadalon.
febr. 18
19:27
A dortmundi Grosskreutz háttal a kapunak szerzett győztes gólt - videó (Agroinform)
A listavezető Borussia Dortmund Kevin Grosskreutz góljával legyőzte Berlinben a Hertha csapatát.
febr. 18
19:29
Ilyen bukást is csak Bode Miller élhet túl - videó (Agroinform)
Bár a célvonal előtt hajszálnyival kiesett, mégis bizonyította akrobatikus képességeit az amerikai síző Bode Miller.
febr. 18
19:33
Tenisz: a világelső Azarenka simán nyert, Bartoli feladta Dohában (She)
A Dohában zajló női tenisztorna elődöntőjében a világelső fehérorosz Viktorija Azarenka egy sima és egy szorosabb szettben legyőzte a 4. helyen kiemelt lengyel Agnieszka Radwanskát, és bejutott a fináléba, amelyben az ausztrál Sam Stosur lesz az ellenfele. Utóbbi ellen Marion Bartoli egy szett után feladta a mérkőzést.
febr. 18
19:45
Liu legyőzte Roblest Birminghamben (Agroinform)
A 110 m gát 2004-es kínai olimpiai bajnoka mögött második lett a 2008-as pekingi játékok aranyérmese.
febr. 18
19:47
22 év után ismét német férfi szánkós nyerte meg a Világkupát (Agroinform)
A világbajnok Felix Loch idei hatodik versenyét is megnyerte Siguldában, így az összetett Világkupát is megnyerte már.
febr. 18
19:49
Azarenka-Stosur döntőt rendeznek (Agroinform)
Az első helyen kiemelt Viktorija Azarenka és a harmadikként rangsorolt Samantha Stosur jutott be a vasárnapi döntőbe.
febr. 18
19:51
Férfi kézi NB I: kilenc góllal nyert Csurgón a Tatabánya (She)
Kilencgólos győzelmet aratott Csurgón a Tatabánya a férfi kézilabda NB I egyetlen szombati mérkőzésén.