2012. február 5. vasárnap

febr. 5
16:27
Osztrák siker férfi kombinációban Chamonix-ban (Agroinform)
Baumann több mint egy másodperccel volt gyorsabb a második helyen végzett francia Alexis Pinturault-nál.
febr. 5
16:29
Hat gólt hozott a magyar rangadó, az Anderlecht legyőzte a Genket (Agroinform)
Juhász és Tőzsér is végig a pályán volt, előbbi egy sárga lapot, utóbbi egy gólpasszt jegyzett.
febr. 5
16:33
PL: a Newcastle győzött, de egyik kulcsemberét elveszítette (She)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában a Newcastle United hazai pályán 2–1-re legyőzte az Aston Villát, egyik kulcsembere azonban súlyosnak tűnő sérülést szenvedett.
febr. 5
16:45
Cahill debütál, Rooney és De Gea visszatér (Agroinform)
A Chelsea-ben új igazolás Gary Cahill a sérült Terry helyén debütál, a házi gólkirály Lampard viszont nem épült fel.
febr. 5
16:47
Babos nem bírt a Feyenoord támadóival, remizett a PSV (Agroinform)
A NEC Babos Gáborral és Vadócz Krisztiánnal a soraiban 2-0-s vereséget szenvedett a Feyenoord csapatától.
febr. 5
16:49
A Newcastle szoros meccsen legyőzte az Aston Villát - videó (Agroinform)
A Newcastle United 2-1-re nyert a vendég Aston Villa ellen, de két kulcsembere is megsérült.
febr. 5
16:51
Babos 383 perc után kapott gólt, a NEC kikapott (Agroinform)
A NEC kétgólos vereséget szenvedett a Feyenoordtól, Otman Bakkal 383 perc után vette be Babos kapuját.
febr. 5
16:51
Belgium: Tőzsér gólpasszt adott, de Juhász örült a rangadó végén (She)
Rangadóval kezdődött a belga élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának vasárnap délutáni programja: az Anderlecht hazai pályán 4–2-re legyőzte a Genket. Juhász Roland és Tőzsér Dániel is végigjátszotta a találkozót, előbbi a három ponton kívül egy sárga lapot, utóbbi egy gólpasszt jegyezhetett fel.
febr. 5
16:53
Eredivisie: a PSV erejéből egy pontra futotta, Babosék otthon kaptak ki (She)
A holland labdarúgó-bajnokság vasárnap délutáni mérkőzésén a PSV 1–1-es döntetlent játszott a Heracles vendégeként, miután Zakaria Labyad 19. percben szerzett góljára Everton a 76. percben válaszolt, és ezzel ponthoz juttatta a hazaiakat.
febr. 5
16:54
Női kézilabda KEK: egygólos hátrányban az FTC (Metropol)
A címvédő FTC egygólos vereséget szenvedett vasárnap az orosz Rosztov-Don otthonában a női kézilabda KEK nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, így bizakodva várhatja a jövő szombati, hazai visszavágót.
febr. 5
17:03
Arn Gréta egy győzelemre van a főtáblától (Agroinform)
Arn Gréta két mérkőzést megnyert a selejtezőben, már csak egy győzelemre van attól, hogy feljusson a 32-es főtáblára.
febr. 5
17:05
0-3-ról állt fel az MU a Stamford Bridge-en (Agroinform)
A Kékek az 50. percben már 3-0-ra vezettek, de két büntetővel, majd Hernández fejesével talpra álltak a Vörös Ördögök.
febr. 5
17:07
A Roma elsöpörte az Intert, a Milan és a Juve egyformán gyenge volt (Agroinform)
Ibrahimovic elképesztően sunyi mozdulata piros lapot ért, de csapatának nélküle is volt esélye a Napoli elleni rangadón.
febr. 5
17:09
Serie A: nem hozott gólt a Milan-Napoli rangadó (She)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 22. fordulójában az AC Milan a Napolit fogadta. Az első félidőben a vendégek, a másodikban a hazaiak voltak veszélyesebbek, de gól nem született – még úgy sem, hogy Zlatan Ibrahimovic kiállítása miatt jó félórát emberelőnyben játszhatott a Napoli.
febr. 5
17:11
Asztalitenisz: német sikerek születtek a Top 12-n (She)
A nőknél Wu Jiaduo, a férfiaknál Dimitrij Ovtcharov nyerte az asztaliteniszezők 70 ezer euró összdíjazású Európa Top 12-bajnokságát, amelyet a Lyon melletti Villeurbanne-ban rendeztek. Mindkét győztes először diadalmaskodott a rangos viadalon.
febr. 5
17:12
Arn egy győzelemre a főtáblától (Metropol)
Arn Gréta két mérkőzést megnyert a selejtezőben, így már csak egy győzelemre van attól, hogy feljusson a 32-es főtáblára a 637 ezer dollár összdíjazású, keménypályás párizsi női tenisztornán.
febr. 5
17:13
Vívás: Szilágyi ötödik a plovdivi kard Grand Prix-n (She)
Legjobb magyarként Szilágyi Áron az ötödik helyen végzett a férfi kardozók vasárnap véget ért plovdivi Grand Prix-versenény.
febr. 5
17:15
Premier League: Chelsea-Manchester United élőben az NSO-n (She)
A Premier League 24. fordulójának csúcsrangadóján a forduló előtt a tabellán a negyedik helyen álló Chelsea a második helyezett Manchester Unitedet fogadja. A Nemzeti Sport Online-on Ön is nyomon követheti a mérkőzést folyamatosan frissülő élőképes cikkünkkel!
febr. 5
17:21
Szilágyi ötödik a plovdivi kard Grand Prix-n (Agroinform)
Legjobb magyarként Szilágyi Áron az ötödik helyen végzett a férfi kardozók vasárnap véget ért plovdivi versenyén.
febr. 5
17:23
Berdych legyőzte Monfilst a döntőben, hetedik tornagyőzelmét szerezte (Agroinform)
Az első helyen kiemelt Tomas Berdych nyerte a Montpellier-ben rendezett fedettpályás férfi tenisztornát.
febr. 5
17:25
Ibrahimovic sunyi módon pofozkodott, de az asszisztens kiszúrta - videó (Agroinform)
A svéd csatár egy ölelő mozdulat mögé próbált elrejteni egy Aronicának adott pofont, de a partjelző látta, mi történt.
febr. 5
17:27
Nagy verést kapott az Inter, a meglepetések vasárnapja a Serie A-ban (Infostart)
A rossz időjárás ellenére ugyan lejátszották a Serie A 22. fordulójának vasárnapi mérkőzéseit, de az első hét helyezett közül ennek csak az AS Roma örült. A Farkasok 4-0-ra kiütötték az Intert az Olimpiai Stadionban. A további hat csapat nyeretlen maradt.
febr. 5
17:27
Tenisz: Arn Gréta egy győzelemre van a párizsi torna főtáblájától (She)
Arn Gréta két mérkőzést megnyert a selejtezőben, így már csak egy győzelemre van attól, hogy feljusson a 32-es főtáblára a 637 ezer dollár összdíjazású, kemény pályás párizsi női tenisztornán.
febr. 5
17:27
Pizarro duplázott, de a Freiburg kétszer is egyenlített - videó (Agroinform)
A Bundesliga 20. fordulójának vasárnapi mérkőzésén a Freiburg 2-2-es döntetlent harcolt ki a Werder Bremen ellen.
febr. 5
17:29
Bundesliga: hiába a Pizarro-dupla, a Werder nem tudott nyerni Freiburgban (She)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában a Werder Bremen 2–2-es döntetlent játszott a sereghajtó Freiburg otthonában. A vendégeknél Claudio Pizarro kétszer is betalált, ám a házigazdák mindkétszer egyenlíteni tudtak.
febr. 5
17:39
Hiába a hazai pálya, búcsúzott a Békéscsaba (Agroinform)
A Békéscsaba hat góllal kikapott vasárnap az előző idényben KEK-döntős spanyol Mar Alicantétól, búcsúzott a sorozattól.
febr. 5
17:45
Tenisz: Berdych legyőzte Monfilst a montpellier-i fináléban (She)
Pályafutása hetedik ATP-tornagyőzelmét aratta a cseh Tomás Berdych, miután 6:2, 4:6, 6:3-ra legyőzte a hazai környezetben játszó Gaël Monfilst a montpellier-i férfi teniszverseny döntőjében.
febr. 5
17:57
A Roma egy négyessel küldte vissza Milánóba az Intert - videó (Agroinform)
Az olasz bajnokság 20. fordulójában a Roma fölényes, 4-0-s győzelmet aratott az Inter felett.
febr. 5
17:59
Juzsnij szerezte meg a végső győzelmet (Agroinform)
A 3.helyen kiemelt orosz Mihail Juzsnij nyerte zágrábi tenisztornát, miután két sima szettben legyőzte Lukas Lackót.
febr. 5
18:03
Síugrás: Stoch Schlierenzauert is felülmúlta Val di Fiemmében (She)
Az olaszországi Val di Fiemmében folytatódott a síugrók világkupa-sorozata. A vasárnapi egyéni versenyen a lengyel Kamil Stoch győzött a szombati viadalt megnyerő osztrák Gregor Schlierenzauer és a norvég Anders Bardal előtt. Mivel az összetett világkupában vezető osztrák Andreas Kofler csak a 16. helyen végzett, így már csak három pont az előnye Schlierenzauerrel szemben.
febr. 5
18:05
Videó: az Inter az utóbbi tíz év legnagyobb verését kapta a Romától (She)
Mint arról beszámoltunk, meglepően nagy különbségű, 4–0-s győzelmet aratott az AS Roma a pocsékul játszó Internazionale ellen a Serie A 22. fordulójában. Az Internazionale 2001 – a Milan elleni 0–6 – óta a legsúlyosabb bajnoki vereségét szenvedte el.
febr. 5
18:15
Négygólos előny szerzett az Alcoa a nyolcaddöntőben (Agroinform)
A házigazda Alcoa négygólos győzelmet aratott vasárnap a szerb Zajecar felett.
febr. 5
18:21
Svájc: Vanczákkal a soraiban csent pontot a Sion az éllovas Baseltől (She)
A svájci élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában a Vanczák Vilmossal felálló Sion 0–0-ra végzett a listavezető Basel otthonában. A magyar válogatott hátvéd kezdőként végigjátszotta a találkozót. A Sion legutóbbi három meccsén egyaránt döntetlent játszott.
febr. 5
18:24
Négygólos előnyt szerzett az Alcoa (Metropol)
A házigazda Alcoa négygólos győzelmet aratott vasárnap a szerb Zajecar felett a női kézilabda KEK nyolcaddöntőjéban zajló párharc első mérkőzésén.
febr. 5
18:33
Szerencsés góllal szerzett vezetést a Chelsea a MU ellen - videó (Agroinform)
A Premier League 24. fordulójában a Chelsea John Evans öngóljával jutott előnyhöz a Manchester United ellen.
febr. 5
18:35
Kikapott a légiósoktól a férfi válogatott az All Star-gálán (Agroinform)
A Rátgéber László vezette férfi válogatott kikapott az idegenlégiósok csapatától a budapesti Körcsarnokban.
febr. 5
18:39
Eredivisie: Németh K. újra büntetőt harcolt ki, csapata 3-0-ra nyert (She)
Akárcsak bemutatkozása alkalmával egy hete a Venlo elleni bajnokin, vasárnap is büntetőt harcolt ki Németh Krisztián, az RKC Waalwijk magyar légiósa. Csapata ezúttal a Groningen vendégeként nyert 3–0-ra, a csatár 81 percet játszott az összecsapáson.
febr. 5
18:41
Felkészülés: két érvénytelen gólra futotta a DVSC-Teva erejéből (She)
A labdarúgó NB I-ben szereplő DVSC-Teva második vasárnapi nemzetközi felkészülési mérkőzésén 0–0-ra végzett a kazah Irtisz Pavlodarral. Mint arról beszámoltunk, a debreceni együttes korábban 4–0-ra legyőzte a cseh Jablonecet.
febr. 5
18:51
Az újabb büntetőt kiharcoló Németh 81 percet kapott a győztes Waalwijkban (Agroinform)
A holland bajnokság 20. fordulójában a Waalwijk 3-0-ra nyert a Groningen otthonában
febr. 5
18:57
DVTK: hároméves szerződést kötnek a Svájcból hazatérő védővel (She)
A labdarúgó NB I-ben szereplő DVTK mindenben megállapodott Vági Andrással, aki így Diósgyőrben folytatja pályafutását. A 23 esztendős hátvéd hároméves szerződést köt a klubbal, a kontraktus aláírására később kerül sor – adta hírül az együttes hivatalos honlapja.
febr. 5
19:09
Több motoros eseményt terveznek a Hungaroringre (Agroinform)
A Hungaroring a tervek szerint a korábbiaknál lényegesen több motoros eseménynek, versenynek ad majd otthont.
febr. 5
19:11
Még nincs lefutva a továbbjutás - Elek Gábor (Agroinform)
A címvédő Fradi 23-22-es vereséget szenvedett a Rosztov Don otthonában, de a tréner szerint nehéz visszavágó lesz.
febr. 5
19:15
Roma: vége a huzavonának, De Rossi öt évvel hosszabbított (She)
Hónapok óta tartó tárgyalások eredményeképpen Daniele De Rossi öt évvel meghosszabbította szerződését az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő AS Romával – adta hírül a klub hivatalos honlapja.
febr. 5
19:27
Hátrányba került, de nyert a Fiorentina az Udinese ellen - videó (Agroinform)
Di Natale még a vendégeknek szerzett vezetést, de Jovetic (2) és Cassani góljaival fordítottak a violák.
febr. 5
19:33
Videó: felállt a padlóról a MU, hatgólos döntetlen a Chelsea otthonában (She)
Mint arról beszámoltunk, a Premier League 24. fordulójának csúcsrangadóján a forduló előtt a tabellán a negyedik helyen álló Chelsea a második helyezett Manchester Unitedet fogadta. A gólokban gazdag és végig izgalmas mérkőzés végül döntetlenre végződött.
febr. 5
19:35
Bundesliga: nem bírta el az emberhátrányt a Lautern, nyert a Köln (She)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában az 1. FC Köln 1–0-ra nyerni tudott a Kaiserslautern otthonában. A vendégek győztes találatát Odise Rosi szerezte. A házigazdák a 40. perctől emberhátrányban futballoztak Ariel Borysiuk kiállítása miatt. Érdekesség, hogy a 20. körben – melyben kilenc meccsből hat döntetlenre végződött – egyetlen csapat sem tudott nyerni hazai pályán.
febr. 5
19:45
A padlóról állt fel a MU a Chelsea ellen - videó (Agroinform)
Andre Villas-Boas csapata már zsebében érezhette a három pontot, de a Vörös Ördögök ezt másképp gondolták.
febr. 5
19:47
Kamil Stoch legyőzte Schlierenzauert a második napon Val di Fiemmében. (Agroinform)
Az összetettben vezető Andreas Kofler ezúttal csak 16.-ként zárt, előnye Schlierenzauerrel szemben hárompontosra olvadt.
febr. 5
19:51
Afrika-kupa: Mali tizenegyesekkel búcsúztatta a házigazda Gabont (She)
Az Afrikai Nemzetek Kupája harmadik negyeddöntőjében csak a tizenegyesek hoztak döntést, és a házigazda Gabon végül az 1–1-es mérkőzés után búcsúzott Malival szemben, miután Pierre-Emerick Aubameyang hibázott a negyedik párban.
febr. 5
20:03
A Köln kihasználta a létszámfölényt elvitte, a három pontot 'Lauternből - videó (Agroinform)
A hazaiak Borysiuk 41. percben történt kiállítása miatt közel egy órát emberhátrányban voltak kénytelenek futballozni.