2013. április 5. péntek

ápr. 5
15:57
David Moyes tizedszer lett a hónap menedzsere (Agroinform)
A március legjobb játékosának a Tottenham Hotspur gólerős védőjét, Jan Vertonghent választották.
ápr. 5
15:59
Bajnokavatásra készül Németország (Agroinform)
A Dortmund legutóbb még meg tudta akadályozni a Bayern bajnoki címét, de ezúttal a bajorok saját kezűleg dönthetnek.
ápr. 5
16:15
A budapesti Eb után visszavonul a "leteperős" cselgáncsozó (Agroinform)
Edith Bosch a londoni olimpia férfi 100 méteres síkfutó döntője előtti "akciójával" is hírnevet szerzett magának.
ápr. 5
16:24
Bayern München: sörmegvonás és lefújt parti a BL jegyében (She)
Az Eintracht Frankfurt idegenbeli legyőzésével szombaton, hat fordulóval a Bundesliga-idény vége előtt megszerezheti a német bajnoki címet a Bayern München labdarúgócsapata. A sport1.de információi szerint az ünneplés azonban ezúttal elmarad – a jövő heti, Juventus elleni idegenbeli BL-negyeddöntő miatt.
ápr. 5
16:24
Két góllal nyert a Putnok, elmaradt és halasztott mérkőzések (Metropol)
A Putnok hazai környezetben 4-2-re nyert az Orosháza ellen a labdarúgó NB II 20. fordulójából elhalasztott és szerdán pótolt mérkőzésen.
ápr. 5
16:26
NB II: Múcsonyban zárt kapus meccs lesz a Barcika-Szolnok (She)
A héten hullott jelentős mennyiségű csapadék miatt alkalmatlanná vált a Kazincbarcika pályája bajnoki mérkőzés megrendezésére, így a borsodiak – egyeztetve az ellenfél Szolnokkal – a szombati NB II-es meccsre Múcsonyban, műfüves pályán kerül majd sor.
ápr. 5
16:26
Kizárják a bajnokságból a Dunakanyar-Vác együttesét (Metropol)
A versenybizottság idézésére nem jelentek meg a Magyar Labdarúgó Szövetségben a másodosztályban szereplő Dunakanyar-Vác illetékesei, így megkezdődött a klub kizárásának folyamata.
ápr. 5
16:28
Davis-kupa: magyar győzelem a párharc első felvonásán (She)
Magyar győzelemmel kezdődött a Luxemburg elleni Davis-kupa-párharc, amely az euro-afrikai zóna II-es csoportjában maradásért folyik: Balázs Attila három szettben legyűrte Ugo Nastasit (6:3, 7:6, 6:1). A következő mérkőzést Fucsovics Márton Gilles Müller ellen vívja.
ápr. 5
16:30
Túraautó-vb: zivatar miatt törölték a pénteki marokkói edzést (She)
A monzai esős futamok után úgy utazott el a túraautó-világbajnokság mezőnye a marokkói versenyhétvégére, hogy Észak-Afrikában végre nem kell csapadéktól tartania. Erre a pénteki 30 perces szabadedzést törölni kellett zivatar miatt.
ápr. 5
16:32
Barcelona: doppingellenőrök az edzésen, visszatérő védő (She)
A sérüléséből felépült Adriano Correia és Pedro Rodríguez is teljes értékű edzésmunkát végzett a Barcelona labdarúgócsapatának mai edzésén, amely után az UEFA doppingellenőrei látogatták meg a katalán klub játékosait.
ápr. 5
16:33
Befolyásolható bírók miatt reklamál a Lazio (Agroinform)
Vladimir Petkovic vezetőedző és Igli Tare sportigazgató is megkérdőjelezte az UEFA és a játékvezetők pártatlanságát.
ápr. 5
16:35
Megkezdődött a Dunakanyar-Vác kizárásának folyamata (Agroinform)
A versenybizottság idézésére nem jelentek meg az MLSZ-ben a másodosztályban szereplő klub illetékesei.
ápr. 5
16:37
Balázs Attila hozta a kötelezőt, vezetnek a magyarok (Agroinform)
Balázs Attila két óra alatt, három szettben megnyerte a nyitómérkőzést, a magyarok 1-0-ra vezetnek Luxemburg ellen.
ápr. 5
16:42
Kézilabda: Nagy László nélkül a válogatott Zágrábban (She)
Nagy László nélkül utazik a magyar férfi kézilabda-válogatott Zágrábba, a szombati Horvátország–Magyarország Európa-bajnoki selejtező mérkőzésre. Az átlövőt combsérülése miatt lesz kénytelen nélkülözni Mocsai Lajos szövetségi kapitány.
ápr. 5
16:44
DVSC: Korhut sérüléssel bajlódott, de már bevetésre kész (She)
Korhut Mihály, a labdarúgó NB I-ben szereplő DVSC-Teva bal oldali védője a hét elején kisebb sérüléssel bajlódott, de már rendben van, így a szakmai stábon múlik, játszhat-e vasárnap a Budapest Honvéd elleni bajnokin.
ápr. 5
16:46
Görögország: még ötmeccses eltiltás a náci karlendítésért (She)
A görög szövetség ötmeccses eltiltást szabott ki Jorgosz Katidiszre, az AEK Athén labdarúgójára, aki óriási vihart kavart azzal, hogy március 16-án náci karlendítéssel ünnepelte a Veria ellen született győztes gólját.
ápr. 5
17:00
DVTK: Olyanok vagyunk, mint egy főnixmadár - Szentes L. (She)
Szentes Lázár, az élvonalbeli DVTK labdarúgócsapatának szakmai igazgatója szerint minden vereség megviseli a csapatát, így a legutóbbi, Győri ETO elleni 0–2 is. A szakember látott a játékukban annyi pozitív dolgot, amibe tudnak kapaszkodni, és ez érzése szerint erőt adhat a Videoton elleni vasárnapi bajnokira is.
ápr. 5
17:00
Balázs Attila hozta a kötelezőt a Davis Kupán (Metropol)
Magyarország vezet Luxemburg ellen a budapesti osztályozón.
ápr. 5
17:02
Videó: magyar sikert ért a rosszul fogadott adogatás (She)
A magyar férfi teniszválogatott 1–0-ra vezet Luxemburg ellen a Davis-kupa euro-afrikai zónája II-es csoportjában való maradásért folyó párharcban. Az első mérkőzésen Balázs Attila három szettben, 6:3, 7:6, 6:1-re nyert Ugo Nastasi ellen. Nézze meg a találkozó utolsó két pontját!
ápr. 5
17:04
Premjer-liga: Dzsudzsákék döntetlenjével indult a forduló (She)
Döntetlent játszott a Dzsudzsák Balázzsal a kezdőcsapatában felálló Dinamo Moszkva az Amkar Perm otthonában az orosz labdarúgó Premjer-liga 23. fordulójának nyitó mérkőzésén. Dzsudzsák a 87. percig volt a pályán.
ápr. 5
17:09
Dzsudzsákék megszenvedtek a pontért (Agroinform)
A Dinamo Moszkva 1-1-es döntetlent ért el az alsóházi Amkar Perm otthonában a 23. forduló nyitómeccsén.
ápr. 5
17:11
A Ferencváros irányítója szerint megnyerhetik a magyar bajnokságot (Agroinform)
A sérült Nerea Pena elmondása szerint még sosem élt olyan közegben, amilyen a Fradi körül, a szurkolók révén kialakult.
ápr. 5
17:18
Juventus: Buffon beteg, nem védhet a hétvégi bajnokin (She)
Nem Gianluigi Buffon védi majd a Juventus labdarúgócsapatának kapuját szombaton a Pescara elleni bajnokin, mivel betegséggel küszködik. Antonio Conte vezetőedző pénteki sajtótájékoztatóján megerősítette: Marco Storari fog kezdeni.
ápr. 5
17:18
Újabb büntetést kapott a náci karlendítéssel ünneplő görög futballista (Metropol)
A Görög Labdarúgó Szövetség is döntött Giorgosz Katidisz ügyében.
ápr. 5
17:20
NB I: Újpest-Kaposvár mérkőzés élőben az NSO-n! (She)
Az Újpest a Kaposvárt fogadja a labdarúgó NB I 22. fordulójának nyitó mérkőzésén. A lila-fehérek legutóbb a címvédő DVSC-Tevát győzték le idegenben, míg a Rákóczi a Lombardot fektette két vállra odahaza. Vajon melyik csapat lendülete tart ki? Kövesse a találkozó alakulását folyamatosan frissülő cikkünk és online közvetítésünk segítségével!
ápr. 5
17:27
Nagy László nélkül utazott Zágrábba a Mocsai-csapat (Agroinform)
Nagy László sérülés miatt nem játszhat szombaton a férfiválogatott Horvátország elleni Eb-selejtezős mérkőzésén.
ápr. 5
17:36
Haladás: Jennerrel kell megvívnom a harcom - Tóth P. (She)
Tóth Péter, a labdarúgó NB I-ben szereplő Haladás csapatkapitánya hosszú sérülés után még nem érzi magát százszázalékosnak, de elégedett lehet a tavaszi teljesítményével, bár szerinte az igazi mérce a Ferencváros elleni mérkőzés, és a holland Julian Jennerrel szembeni párharca lesz.
ápr. 5
17:38
Légiósok: Laczkó Zsolt sérülése miatt nem játszhat a hétvégén (She)
Az olasz másodosztályú Vicenza magyar légiósa, Laczkó Zsolt sérülése miatt nem játszhat a Cittadella elleni szombati bajnokin.
ápr. 5
17:45
Minden sportlétesítményből kitiltották a náci karlendítéssel ünneplő játékost (Agroinform)
A Görög Labdarúgó Szövetség ötmeccses eltiltással és 1000 eurós pénzbüntetéssel sújtotta Giorgosz Katidiszt.
ápr. 5
17:54
Női kosárlabda: Iványi segíti a szövetségi kapitány munkáját (She)
Az Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének elnöksége pénteki ülésén az eddigi ügyvezető igazgatót, megbízott főtitkárt, Bodnár Pétert nevezte ki az MKOSZ új főtitkárának – adta hírül a szövetség hivatalos honlapja.
ápr. 5
17:54
Nagy László sérülés miatt kimarad (Metropol)
Nem játszhat Zágrábban a férfi kézilabda-válogatott Eb-selejtező mérkőzésén.
ápr. 5
17:56
PL: a belga védő és a skót menedzser március legjobbja (She)
A Tottenham belga válogatott védőjét, Jan Vertonghent, valamint az Everton skót menedzserét, David Moyest választották az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) a hónap legjobbjának.
ápr. 5
18:03
Most kiderül, egyemberes csapat-e a Barcelona (Agroinform)
A PSG ellen megsérülő Lionel Messi kihagyja a Mallorca elleni találkozót, a Real a Galata után a Levantét is kitömheti.
ápr. 5
18:12
Férfi kézi: újabb gyöngyösi a Zágrábba utazó keretben (She)
A csütörtöki, horvátok elleni bravúros, 20–18-as győzelmet követően a magyar férfi kézilabda-válogatott elutazott Zágrábba, a délszláv csapat elleni következő Eb-selejtezőre.
ápr. 5
18:21
11 városban mutatták be a Hajós Alfréd Tervet (Agroinform)
11 egyetemi városban mutatták be a felsőoktatási sport szakmai és fejlesztési programját átfogó Hajós Alfréd Tervet.
ápr. 5
18:30
Tottenham: bokaficam, két hét kihagyás vár Bale-re (She)
Megnyugodhatnak a Tottenham-drukkerek, nem annyira súlyos Gareth Bale sérülése: a Basel elleni hazai Európa-liga-negyeddöntőn (2–2) megsérülő gólerős szélső bokája kificamodott, várhatóan két hét múlva állhat újra edzésbe.
ápr. 5
18:32
NB II: Komjáti András mégis ott lesz a Békéscsaba bajnokiján (She)
A Nemzeti Sport információi szerint Komjáti András mégis ott lesz a labdarúgó NB II Keleti csoportjában szereplő Békéscsaba szombati Újpest B elleni idegenbeli bajnokiján.
ápr. 5
18:39
Kikúrálják Buffon influenzáját, nem játszik a Pescara ellen (Agroinform)
A címvédő és listavezető Juventus kapusa influenzával küzd, ezért kihagyja szombaton a Pescara elleni mérkőzést.
ápr. 5
18:48
Videó: a „másik” Újpestre megy a Fradi, de nyer e? (She)
A hétvégén a 22. fordulóval folytatódik a labdarúgó NB I. A nyolc mérkőzésből kiemelkedik a Ferencváros szombathelyi és a Videoton miskolci vendégjátéka. A Sport Televízió Harmadik Félidő Extra című műsorának fő témája pedig a rasszismuz kemény büntetése lesz.
ápr. 5
18:57
Sarkazás döntött az Újpest javára a Kaposvár ellen (Agroinform)
Jó tempót, de közepes színvonalat hozott a 22. forduló nyitómeccse, amit a lila-fehérek nyertek hazai pályán.
ápr. 5
19:06
Davis-kupa: papírforma Müller-siker Fucsovics ellen (She)
Gilles Müller érvényesítette a papírformát Fucsovics Márton ellen, és 6:3, 6:4, 6:0-ra legyőzte a magyar teniszezőt a Davis-kupában. A világranglistán 68. játékos sikerével Luxemburg egyenlített a mieink elleni párharcban. Holnap 13 órakor folytatódik a párharc a páros mérkőzéssel.
ápr. 5
19:06
Távozott a Valencia klubelnöke (Metropol)
Lemondott pénteken Manuel Llorente klubelnök a Valencia labdarúgócsapatánál.
ápr. 5
19:08
FIFA: Blatter-hátraarc, mégsem jó ötlet a pontlevonás és kizárás (She)
A májusi FIFA-kongresszuson minden országra és bajnokságra érvényes szabályzatot fogadtatna el a szövetség elnöke, Sepp Blatter a lelátói rasszizmust sújtó szankciókról.
ápr. 5
19:10
Valencia: négy szezon után távozik a klubelnök (She)
ápr. 5
19:12
NB I: Pécs-Győr bajnoki mérkőzés élőben az NSO-n! (She)
A közelgő három hazai bajnokiját végvári csatákhoz hasonlító PMFC a listavezető Győri ETO-t fogadja a labdarúgó NB I 22. fordulójának pénteki játéknapján. A pécsiek legutóbb a KTE-Phoenix Mecano otthonában győztek, így bizakodva várják az éllovas elleni összecsapást. Kövesse a találkozót folyamatosan frissülő cikkünk és online, szöveges közvetítésünk segítségével!
ápr. 5
19:14
NB I: Vasziljevics góljával gyűrte le a Kaposvárt az Újpest (She)
A labdarúgó NB I 22. fordulójának nyitó mérkőzésén az Újpest hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Kaposvárt. A mérkőzés egyetlen gólját Dusan Vasziljevics szerezte a 33. percben. Győzelmével a lila-fehérek megelőzték a tabellán Prukner László együttesét.
ápr. 5
19:15
Jön a manchesteri derbi! (Agroinform)
A Premier League 32. fordulójának fő attrakcióját a United és a City összecsapása jelenti.
ápr. 5
19:17
Fucsovics kikapott Müllertől, nincs előny az első nap után (Agroinform)
Fucsovics Márton három szettben kikapott Gilles Müllertől a Davis Kupa Luxemburg elleni, budapesti osztályozóján.
ápr. 5
19:24
Davis-kupa: magabiztosan kezdett a címvédő (She)
A teniszezők Davis-kupájának negyeddöntőjében a címvédő Csehország két magabiztos sikerrel nyitott Kazahsztánban, Jan Hájek Mihail Kukuskint három, Lukás Rosol Andrej Golubjovot négy szettben fektette két vállra.
ápr. 5
19:26
Man. City: Nem reális a tizenöt pontos különbség - Mancini (She)
Roberto Mancini, a Premier League-ben szereplő Manchester City menedzsere mai sajtótájékoztatóján szót ejtett a Manchester United bajnokságbéli tizenöt pontos előnyéről, valamint a csütörtökön szerződést hosszabbító Yaya Touréról is.