A címvédő spanyol, valamint a svájci válogatott is kijutott a jövő évi, franciaországi labdarúgó Európa-bajnokságra, miután megnyerték pénteki selejtezőjüket.
Ha a vártnál talán nehezebben is, de kiütötte Luxemburgot a címvédő spanyol válogatott az Eb-selejtező-sorozat pénteki meccsén, Logronóban, a C-csoportban. Ezzel ott lesz az Eb-n, akárcsak a játéknapon 7-0-ra nyerő Svájc együttese. Szlovákia meglepetésre kikapott, így még nem ünnepelhet.