2020. február 23. vasárnap

febr. 23
12:00
Profi boksz: Csak a dagadt hasam és a kopasz fejem látják – Fury (She)
A vasárnap hajnalban Deontay Wildert simán legyőző Tyson Fury úgy véli, már csupán egy Anthony Joshua elleni mérkőzés hiányzik a karrierjéből.
febr. 23
12:06
Pl: elismerték, hibázott a videobíró a Chelsea–Tottenhamen (She)
Mint arról beszámoltunk, az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójának nyitó mérkőzésén a Chelsea hazai pályán 2–1-re legyőzte a Tottenham Hotspurt. A mérkőzés legtöbbet vitatott esete az 52. percben  történt, amikor Giovani Lo Celso, a vendégek középpályása nagyon csúnyán megtaposta César Azpilicueta lábát, ám Michael
febr. 23
12:12
Fft: Úgy várták, mint a Beatlest – Gazza, a legenda (She)
Az 1996-os Eb-n Skócia ellen lőtt bombagólját a torinói könnyek és Glenn Hoddle szállodai szobájának átrendezése keretezték. Barátai, társai és ellenfelei idézték fel FourFourTwo-nak a válogatottban töltött időszakát.
febr. 23
12:18
Egy korszak vége – La Liga: már több gólt lőtt a Barcelona, mint a Real Madrid (Blikk)
Most történt meg először a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság történetében, hogy több gólt lőtt a Barcelona, mint a Real Madrid- írja az Origo.
febr. 23
12:30
Nb Ii: a 95. percben szerzett góllal nyert a Budafok – a 25. forduló eredménykövetése (She)
Rendhagyó módon egy tévés mérkőzéssel már ebédidőben elkezdődÖTT és egészen este 7 óráig tart a labdarúgó NB II vasárnapi 25. fordulója. A tabella első négy helyezettje kivétel nélkül idegenben lép pályára: az élen álló MTK az újonc Ajkához, a második Budafok a mostanában remeklő Soroksárhoz, a Siófok a Szolnokhoz látogat, a negyedik Vasas pedig Pu
febr. 23
12:48
Magyar sportolókat is érint a koronavírus miatti vesztegzár Olaszországban (Infostart)
A koronavírus-járvány miatt bizonytalanná vált a Sopron Basket női kosárlabdacsapatának a szerdai Euroliga-mérkőzése Olaszországban.
febr. 23
12:48
Játékossors: Halmosi Péter Ausztriába igazolt – hivatalos (She)
A korábbi magyar válogatott Halmosi Péter az osztrák negyedosztályban szereplő Markt Allhau labdarúgócsapatához szerződött – adta hírül a vaol.hu.
febr. 23
13:00
Ivan Patzaichin: Úgy beszéltek Wichmann Tamásról, mint egy félistenről. És tényleg olyan volt (She)
Két hatalmas bajnok, két remek ember, két igazi barát: talán ezekkel a hívószavakkal lehetne „eladni” Wichmann Tamás és Ivan Patzaichin kivételes kapcsolatának történetét. A főhősök egyike most magára maradt, de a filmnek még nincs vége. A sporttörténelem egyik legdíjazottabb személyiségével, Vanjusával, azaz Ivan Patzaichinnal idéztük fel egy megi
febr. 23
13:00
A koronavírus miatt arra kéri a magyar kosárcsapat a szurkolókat, hogy ne menjenek el a meccsükre (SzMo)
A Sopron Basket vezetői hétfőn döntenek arról, hogy elutaznak-e az észak-olaszországi mérkőzésre.
febr. 23
13:06
Real Madrid: eltört Hazard bokája, véget ért az idénye? (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (La Liga) szereplő Real Madrid friss, ám nem túl biztató tájékoztatást adott Eden Hazard állapotáról.
febr. 23
13:24
Koronavírus – Üzent a Sopron női kosárcsapata az olasz meccs előtt: „Kérjük szurkolóinkat, hogy semmilyen körülmények között ne induljanak útnak” (Blikk)
febr. 23
13:24
Serie A: újabb bajnokit halasztanak el a koronavírus miatt (She)
Ahogyan arról korábban beszámoltunk, az Atalanta–Sassuolo, a Verona–Cagliari és az Internazionale–Sampdoria találkozó halasztása mellett döntött az olasz szövetség, miután a térségben több óvintézkedést is bevezettek a koronavírus megjelenése és egyre gyorsabb terjedése miatt. A mérkőzések listája most a Torino–Parma találkozóval egészült ki.
febr. 23
13:26
Blsz: az egykori válogatott játékos a fia ellen lépett pályára (She)
A labdarúgó BLSZ I-ben szombat délelőtt Unione FC–Gázgyár mérkőzést rendeztek. A találkozó azért volt különleges, mert a hazaiakat erősítő Szekeres Tamás, hatszoros magyar válogatott futballista saját fia, Szekeres Marcell ellen játszott.
febr. 23
13:27
A koronavírus-járvány miatt bizonytalan a Sopron olaszországi kosármeccse (Behaviour)
A kialakult vészhelyzet miatt arra kérik a szurkolókat, hogy semmilyen körülmények között ne induljanak útnak.
febr. 23
13:54
Vészkapussal nyert a Hurricanes Torontóban az észak-amerikai jégkorongligában (Azenpenzem)
A Carolina Hurricanes szombaton úgy tudott magabiztosan nyerni a Toronto Maple Leafs otthonában, hogy a vendégek mindkét kapusa megsérült a második harmadra, helyükre pedig egy vészkapus állhatott be, aki rendszerint a jégpálya-karbantartó gépet szokta vezetni.
febr. 23
14:00
Ftc: a Pesterzsébet elleni edzőmérkőzésen vigasztalódhattak a zöldek (She)
Franck Boli és Ammar Ramadan második félidei góljával 2–1-re győzött a Ferencváros a Pesterzsébet elleni, zárt kapus mérkőzésen – jelentette az fradi.hu. A találkozón azon játékosok kaptak lehetőséget, akik a Mezőkövesdtől elszenvedett 3–0-s vereség alkalmával egyáltalán nem vagy csak csereként léphettek pályára.
febr. 23
14:02
La Liga: a Bilbao immáron tíz meccse nyeretlen – a 91. percben kaptak gólt (She)
A Granada idegenben 3–0-ra legyőzte az Osasunát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójában. Az Athletic Bilbao zsinórban a 10. bajnokiját sem tudta megnyerni, ezúttal a Deportivo Alavés otthonában kapott ki 2–1-re. A baszkok legutóbb december elsején, a Granada ellen győztek a La Ligában...
febr. 23
14:12
Döbbenetes dolgot tett Tyson Fury az ellenfelével (Blikk)
Ennél bizarrabbat senki sem követett el még a ringben.
febr. 23
14:30
Kompromisszumos javaslat lehet a magyar bajnokság szabályozása (Infostart)
Az MLSZ által hamarosan bevezetett új szabályoknak, a labdarúgó klubok keretmaximalizálásának és az úgynevezett bértömeg-szabályozásnak köszönhetően az egyesületek még racionálisabb gazdálkodást folytathatnak – véli az InfoRádió által megkérdezett sportközgazdász. Szabados Gábort ugyanakkor meglepte a légiósok korlátozásának eltörlése, de szerinte
febr. 23
14:30
F1: a Mercedes is motorcserére kényszerült az első teszten (She)
A Mercedes minden tekintetben az élen zárt az első barcelonai teszten, ám mint utóbb kiderült, a németeknél sem ment minden simán, motorcserére kényszerültek.
febr. 23
14:36
Vívás: izgulnunk kellett, de olimpiai kvótás a női tőrválogatott! (She)
Olimpiai kvótát szerzett a Kreiss Fanni, Kondricz Kata, Lupkovics Dóra, Pásztor Flóra összeállítású női tőrválogatott, amely a hatodik helyen zárta a kazanyi világkupa-viadal csapatversenyét.
febr. 23
14:36
Drámai végjáték után lett meg a tokiói kvótánk (Azenpenzem)
Tőrcsapatunk legutóbb 2008-ban, Pekingben lehetett ott az olimpián, vagyis tizenkét év böjt után indulhat az ötkarikás játékokon.
febr. 23
14:38
Nb Ii: hármat kapott otthon az Eto a Szegedtől (She)
A labdarúgó NB II 25. fordulójában a Szeged-Csanád GA meglepetésre 3–1-re győzött az ETO FC Győr otthonában.
febr. 23
14:45
Elképesztő videó: Így küzd férfi ellenfele ellen a női MMA harcos (Ripost)
Hihetetlen küzdelemnek lehettek szemtanúi azok a szerencsések, akik részt vettek ezen a versenyen... Íme, az emancipáció diadala!
febr. 23
14:48
Serie A: megvan a 20. is, a Lazio tovább tapad a Juventusra (She)
A Lazio 3–2-re legyőzte idegenben a Genoát, ezzel zsinórban a 20. bajnokiján maradt veretlen az olasz élvonalbeli labdarúgóliga (Serie A) 2019–2020-as kiírásában.
febr. 23
15:00
Nb I: Isael különleges frizurája; a kövesdiek öröme – galéria (She)
Szombaton lezajlott a labdarúgó NB I 22. fordulója. A Nemzeti Sport fotósai ez alkalommal is ott voltak a mérkőzéseken, s jobbnál jobb képeket készítettek a pályákon zajló küzdelmekről, valamint a lelátó legérdekesebb jelenteiről. Ezekből állítottuk össze a képre kattintva nyíló galériánkat.
febr. 23
15:18
Kijutott a tokiói olimpiára a magyar női tőrcsapat (MMonline)
A kazanyi kvalifikációs versenyen két pontot megőrzött a lengyelekkel szembeni előnyéből csapatunk, ez pedig kvótát ért
febr. 23
15:24
Gyorskorcsolya ob: Bejczi Botond és Bíró Hanna győzött (She)
Bejczi Botond és Bíró Hanna sikerével zárult a gyorskorcsolya felnőtt összetett bajnokság a Városligeti Műjégpályán.
febr. 23
15:36
Kijutott a tokiói olimpiára a magyar női tőrcsapat (Behaviour)
Ez azt jelenti, hogy egyéniben is három vívó indítható ebben a szakágban.
febr. 23
15:36
Olimpiai résztvevő a magyar női tőrcsapat (HírTV)
A magyar női tőrválogatott 12 év elteltével lehet ott újra az olimpián.
febr. 23
15:48
A jövőjéről beszélt az NB I-es edző, sejtelmes választ adott (Ripost)
Az Újpest 1-0-ra nyert szombaton a Kaposvár vendégeként a labdarúgó NB I 22. fordulójában.
febr. 23
15:54
Fedett pályás atlétikai ob: Szűcs Valdó és Kozák Luca nyert 60 m gáton (She)
Szűcs Valdó és Kozák Luca győzött 60 méteres gátfutásban a fedett pályás atlétikai országos bajnokság második napjának legnagyobb érdeklődéssel várt számában.
febr. 23
16:09
Rebrov: Nem vagyunk győzőautomaták (Behaviour)
Sima 3-0-ás vereséget szenvedett Mezőkövesden a listavezető FTC a labdarúgó NB I. 22. fordulójában, amely ennek ellenére továbbra is magabiztosan első.
febr. 23
16:12
Nb Ii: a 95. percben szerzett góllal nyert a Budafok; győzött a Vasas (She)
A labdarúgó NB II 25. fordulójában a Budafok a 95. percben szerzett góllal győzött a Soroksár otthonában. A Vasas a Kazincbarcika vendégeként, Putnokon nyert, míg a Tiszakécske megverte a Nyíregyházát. A Szolnok a Siófok, míg a Budaörs a Haladás ellen mentett pontot a 90. percben.
febr. 23
16:14
Tereprali: eltévedések napja – kicsi, de drága hiba Katarban (She)
Sziklás, autógyilkos szakasszal kezdődött a tereprali világkupa katari versenye, amelynek első napján sok volt az eltévedés. Szalay Balázs is belecsúszott egybe.
febr. 23
16:24
Bizonytalan a Sopron olaszországi kosármeccse a koronavírus-járvány miatt (Azenpenzem)
.
febr. 23
16:30
La Liga: az Espanyol maradt az utolsó helyen (She)
A Granada idegenben 3–0-ra legyőzte az Osasunát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójában. Az Athletic Bilbao sorozatban a 10. bajnokiját sem tudta megnyerni, ezúttal a Deportivo Alavés otthonában kapott ki 2–1-re. Hasonló különbségű vereséget szenvedett a sereghajtó Espanyol a Valladolid vendégeként.
febr. 23
16:32
Futsal Mk: a Haladás nyerte a Berettyó elleni döntőt (She)
Vasárnap a szombathelyi Arena Savariában rendezték meg a férfi és a női futsal Magyar Kupa-döntőt. A férfiaknál szombathelyi, a nőknél szekszárdi siker született.
febr. 23
16:36
Tenisz: Cicipasz megvédte címét Marseille-ben (She)
Akárcsak tavaly, az idén is a görög Sztefanosz Cicipasz nyerte meg a marseille-i kemény pályás férfi tenisztornát – a címvédő a kanadai Félix Auger-Aliassime-ot győzte le két játszmában a vasárnapi döntőben.
febr. 23
16:51
Csodát tett a pályamunkás! Nem hitt a szemének a közönség (Ripost)
Történelmi pillanatnak voltak szemtanúi a nézők Torontóban.
febr. 23
16:54
Óriási csata volt, de Balázs Attila elvesztette élete első Atp 500-as elődöntőjét (She)
Balázs Attila három szettben kikapott élete első ATP 500-as elődöntőjében. Az olasz Gianluca Mager 7:6, 4:6, 7:6-re múlta felül a magyar teniszezőt Rióban, aki veresége ellenére is jelentősen előrelép és a legjobb nyolcvanban lesz majd hétfőtől a világranglistán.
febr. 23
17:00
Férfi kézilabda Bl: Telekom Veszprém–Montpellier élőben az Nso-n! (She)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában a Telekom Veszprém a francia Montpellier-t fogadja. Kísérje figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el az összefoglalót, kommenteljen, mondja el a véleményét a meccsről!
febr. 23
17:06
Kettőből kettő! Ukrajnában is nyert az Ivkovics-csapat! (She)
Csütörtökön bravúros győzelemmel kezdte a magyar férfi kosárlabda-válogatott az Európa-bajnoki címvédő Szlovénia ellen a kontinentális torna selejtezősorozatát, s most Ukrajna ellen jött a folytatás. Ivkovics Sztojan válogatottja sokat volt hátrányban az egész mérkőzésen, de mindig ott lihegett vendéglátója nyakán, s a hajrában Allen Rosco kosaráva
febr. 23
17:08
Pl: a Man. United és a Wolves is 3–0-s sikert aratott (She)
A Manchester United a Watfordot, a Wolverhampton a Norwich Cityt győzte le magabiztos teljesítménnyel 3–0-ra az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójában.
febr. 23
17:12
La Liga – Messi mesternégyesével nyert a Barcelona (Behaviour)
A Real Madrid váratlan 1-0-ás vereséget szenvedett a Levante vendégeként.
febr. 23
17:24
Vívó-vk: 6. a magyar férfi kardcsapat Varsóban (She)
A hatodik helyen végzett a magyar férfi kardcsapat a varsói világkupa-versenyen.
febr. 23
17:36
Tenisz: Fucsovics és Balázs is játszik a válogatottban – hivatalos (She)
Fucsovics Márton és Balázs Attila is aláírta a megállapodást, így eldőlt, a két legjobb magyar teniszező vállalja a játékot a Belgium elleni Davis-kupa-párharcban, továbbjutás esetén pedig a madridi fináléban – a Nemzeti Sport értesüléseit Juhász Gábor főtitkár megerősítette.
febr. 23
17:38
micsoda bomba! Hatalmas szabadrúgásgól Blaszczykowskitól (She)
Emlékszik még a Borussia Dortmund korábbi kiváló szélsőjére, Jakub Blaszczykowskira? A 34 éves lengyel labdarúgó jelenleg hazája élvonalbeli bajnokságában játszik a Wisla Kraków színeiben, és a Korona Kielce elleni hatalmas szabadrúgásgóljával ismét felhívta magára a világsajtó figyelmét. A mérkőzést ezzel a bombával nyerte meg 2–0-ra a krakkói
febr. 23
17:42
Asztalitenisz: két japán tinié az utolsó két arany a budapesti wt-n (She)
Férfi egyesben a papírformának megfelelően japán házi döntőt vívtak a budapesti World Tour-versenyen, amelyet a 16 éves csodatini, Harimoto Tomokazu nyert meg, a nőknél japán–tajvani csata zajlott az aranyért, s óriási meccsen az első helyen kiemelt japán Ito Mima győzött.
febr. 23
17:48
Bundesliga: nem csökken a Leverkusen lendülete (She)
Sorozatban a harmadik mérkőzését is megnyerte a Bayer Leverkusen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga): Peter Bosz csapata az Augsburgot győzte le 2–0-ra hazai pályán a 23. forduló vasárnap délutáni mérkőzésén.