2007. június 14. csütörtök

jún. 14
5:39
Nem csak nagy túlélők, de tanulni is képesek (Infostart)
A csótányoknak van emlékezőtehetsége, és meg lehet őket tanítani arra, amire Pavlov a kutyákat: hogy nyáladzani kezdjenek, amikor meghallják a csengettyűt - állítják japán kutatók, akik hangsúlyozzák azt is, hogy a nyáladzást, mint válaszreakciót, eddig csak az embereknél és a kutyáknál figyelték meg.
jún. 14
7:42
Először a mobilokban használják majd a szenzációs találmányt (Infostart)
A metanollal működő környezetbarát üzemanyagcella már az idén bekerül az első mobiltelefonokba és számítógépekbe - mondta el az InfoRádióban a fejlesztést vezető Oláh György, a Kaliforniai Egyetem Nobel-díjas professzora. Los Angelesből nyilatkozva hozzátette: egy ilyen telefon újratöltés nélkül is egy-két hétig működik. Az új technológia alkalmazását a japánok kezdik el.
jún. 14
9:20
Rosszabb jegyeket kapnak az allergiások (Infostart)
A szénanáthában szenvedő diákok közel háromnegyede egy érdemjeggyel rosszabb osztályzatot kaphat, mivel az allergiás betegségre szedett legelterjedtebb gyógyszerek csökkentik a koncentrációt - állapította meg egy brit kutatás. A Svábhegyi Állami Gyógyintézet gyermekallergológiai oktatási, módszertani központjának igazgató-főorvosa szerint az új készítményeknek igazoltan nincs ilyen mellékhatásuk.
jún. 14
19:46
Mit kezdjünk Kádárral? (Infostart)
Újra és újra beszélni kell a Kádár-korszakról és névadójáról, hogy árnyalt képünk legyen róla. A párbeszédnek közelmúltunk e szakaszáról is meg kell kezdődnie - mondja a Terror Háza főigazgatója.
jún. 14
20:14
Elképesztő őslényt tártak fel Kínában (Infostart)
Meglepő dinoszaurusz maradványaira bukkantak kínai kutatók: a ragadozó őslény több mint egy tonnát nyomott, két lábon járt, tőrszerű karmokkal és hatalmas, erős csőrrel rendelkezett. Utóbbi mellett az is figyelemre méltó, hogy testét toll borította.
jún. 14
21:11
Páncélt készítenek a pókselyemből (Infostart)
Amerikai kutatók azonosították azokat a géneket, amelyek képessé teszik a fekete özvegyet a selyemháló szövésére. A Kaliforniai Egyetem biológusai remélik, hogy a selyemháló struktúráját lekoppintva sikerül új anyagokat, valamint szupererős védőfelszerelést előállítani.

Keresés