Kétszer akkora eséllyel kapnak agyvérzést a középkorú nők, mint a hasonló korú férfiak. Elsősorban a stressz és az elhízás miatt fenyegetheti a betegség a 45 éven felüli nőket - állapították meg amerikai kutatók.
Az északi leopárdbéka petesejtjéből kivont molekula segíthet az agydaganat gyógyításában. Amerikai és brit kutatók vizsgálatai szerint ugyanis képes célzottan megsemmisíteni a tumorsejteket.
Alacsony maradhat a D vitamin szintje a szervezetben akkor is, ha eleget tartózkodik valaki a napon - állapították meg amerikai kutatók, de azt nem tudják megmagyarázni, hogy mi ennek az oka.
Megvédhet az ételallergia ellen az az új molekula, amelyet egereknél fedeztek fel brit kutatók. Az ételallergia a legsúlyosabb esetben életveszélyes anafilaktikus sokkot okozhat.
Nem teljesen megérdemelt a piranha félelmetes hírneve - állapították meg brit kutatók. Az Amazonasban élő, látványos fogakkal rendelkező halak a közhiedelem szerint nagy ragadozórajokban élnek, és pillanatok alatt csontig rágják áldozatukat.
Izraeli tudósok bejelentették, hogy pubertáskor előtt lévő lányokból gyűjtöttek és érleltek meg petesejteket. Elképzeléseik szerint a lefagyasztott sejteknek köszönhetően a jövőben a gyermekkorukban rákkal kezelt nőknek is lehet gyerekük. A gyermekkori kemoterápiás kezelés gyakori mellékhatása a termékenység elvesztése.
A csupasz vakondpatkányokon végzett kísérletek megerősítik azt a feltételezést, hogy az erős és tartós stressz terméketlenséghez vezethet, az embereknél is.
Ha valaki megnevezi az érzéseit, képes azokat kontrollálni - derült ki amerikai vizsgálatokból, amelyek választ adnak arra is, miért működik a meditáció. Az agyról készített felvételek szerint a negatív érzések szavakba öntése megnyugtatja az agy érzelmekért felelős központját.
A lombikbébi eljárás növeli az ikerterhesség lehetőségét, még akkor is, ha csak egy megtermékenyített petesejtet ültetnek be az anyába - állapították meg japán kutatók.
Ha a kormányok nem tesznek határozott lépéseket, egymilliárd ember veszítheti életét a dohányzással kapcsolatos betegségekben, ebben az évszázadban - figyelmeztetett az Egészségügyi Világszervezet (WHO).
Amerikai kutatók azt állítják: megtalálták a bánat ellenszerét. Ehhez egy olyan készítményt használnak, amely a memóriát lerontva csökkenti a rossz emlékek agyra gyakorolt hatását.
A 25 legveszélyeztetettebb főemlősfaj közé tartozik az a majomfaj, amelynek újabb képviselőire bukkantak Vietnamban. A becslések szerint csupán ezer szürkelábú karcsúmajom él a Földön.
Eddig 24 őslény maradványára bukkantak a magyar paleontológusok a Bakonyban. A területen egy olyan dinoszaurusz csontjai is előkerültek, amely eddig ismeretlen volt.
E-szám adatbázist tett közzé honlapján a Tudatos Vásárlók Egyesülete. Újhelyi Kata, a szervezet munkatársa elmondta: az adatbázisban minden élelmiszer adalékanyagról rövid ismertető olvasható, amely kitér az adott anyag használhatóságára, funkciójára, előállítási módjára valamit a vele kapcsolatosan felmerülő egészségügyi kételyekre, tudnivalókra.
Tudósok olyan gént azonosítottak, amely minden korábban vizsgáltnál erősebb kapcsolatban áll az asztma gyermekkori kialakulásával. A gén jelenléte 60-70 százalékkal növeli a betegség kifejlődésének valószínűségét.
A korábban becsültnél kétszer több autista gyermek él Nagy-Britanniában - derült ki a Cambridge Egyetem kutatásából. Korábban azt hitték, minden száz gyerekre egy autista jut - most kiderült, hogy 58-ra.
Helyettesítheti az inzulin-injekciót, de legalábbis ritkábban teszi szükségessé az injekciózást a tökből készített tabletta. Kínai kutatók olyan összetevőt találtak a zöldségfélében, amely cukorbeteg patkányokban jelentősen javította a károsodott hasnyálmirigy-sejtek regenerációját azzal, hogy növelte a vér inzulinszintjét.
A kutatók még nem adták fel a reményt: tovább keresik az erszényes farkas, köznapi nevén tasmán tigris esetleg még élő példányait. A fajt 1986-ban kihaltnak nyilvánították, Tasmaniában azonban időről időre érkeznek jelentések arról, hogy a helyiek látták a rejtélyes állatokat.
Az amerikai Northwest Biotherapeutics laboratórium hétfőn közölte: felhatalmazást adott arra, hogy Svájcban kereskedelmi forgalomba hozzák az agytumor elleni első vakcinát - jelentette be a londoni tőzsde, ahol a terméket jegyzik.
Nem feltétlenül olyan környezetbarát a komposztálás, mint ahogyan a legtöbben gondolják - derült ki brit kutatók vizsgálataiból. Nagy léptékben alkalmazva ugyanis a szerves hulladékot felfaló férgek jelentős mennyiségű üvegházhatást okozó gázt bocsátanak ki.
A hasból vagy a fenékből vett zsírszöveteket is felhasználhatják a jövőben a mellnagyobbító műtétek során, a beavatkozásokhoz pedig mindössze egy órára lesz szükség.
Jelentősen visszavetheti több ország metánkibocsátását a tehenek takarmányozásának megváltoztatása. Brit kutatók vizsgálatai szerint egy közönséges mezei növény jelentősen javítja a szarvasmarhák emésztését, amelyek így kevesebb metánt bocsátanak ki.
Az agy örömérzetért felelős központját célozza az a gyógyszer, amely a kutatók reményei szerint egyszerre segíthet leszokni az ivásról és a dohányzásról. A tablettát egyelőre a dohányzásról leszokni vágyók szedik, de az első vizsgálatok azt jelzik, hogy az alkoholisták gyógyításában is hasznos lehet.
A szürke hályogban, illetve egyéb, időskori maculáris degenerációban (IMD) szenvedők nagyobb eséllyel halnak meg idő előtt, mint az ilyen látáskárosodást elkerülők - derült ki ausztrál kutatók vizsgálataiból.
Olyan bizonyítékot találtak a kutatók, amely alátámasztja azt a régi feltételezést, hogy a dohányosokat kevésbé veszélyezteti a Parkinson-kór. A legkisebb veszélynek a régóta, illetve jelenleg is dohányzók vannak kitéve.
Japánba küldik részletes vizsgálatra azt a mamutbébit, amelyet Északnyugat-Szibériában találtak. Az ormánya és a szeme érintetlen, és néhány szőrszál is megmaradt a testén - ez a legjobb állapotban felfedezett mamut.
A naptevékenységnek nincs köze a klímaváltozáshoz - vonták le kutatásaik eredményét brit és svájci tudósok. A naptevékenység ugyanis lanyhult, míg a Föld hőmérséklete folyamatosan nőtt az elmúlt húsz évben.
Kínai tudósok egy olyan repülőgépet fejlesztettek ki, amelynek szolgálati magassága mindössze fél méterrel van a tenger felett - közölte az állami média. A gépet katonai célokra és határőrizetre használhatják.
A legszínesebb tollazatú madarak szenvedtek a leginkább a csernobili atomerőmű-katasztrófa káros határaitól - állapították meg egyesült államokbeli kutatók.
A bibliai események és helyszínek kutatói számára nagyon fontos felfedezést tett a British Museumban egy osztrák régész. Egy ékírásos agyagtáblát talált, amely Krisztus előtt 595-ből származik, és a babiloni király, Nabú-kudurri-uszur uralkodását bizonyítja.
Az emberek képesek elfojtani a fájdalmas, érzelmileg felkavaró emlékeiket - erősítették meg tudósok, akik szerint felfedezésük segíthet a poszt-traumás stresszbetegség kezelésében.
Egy helyi legenda szerint a kongói őserdő mélyén élő majmok oroszlánokat esznek, halat fognak és vonyítanak a Holdra. Európai tudósoknak sikerült a szokatlan csimpánzok közelébe kerülniük, és ha nem is igazolták a legendát, figyelemre méltó felfedezéseket tettek.
Nem tesznek jót a mobiltelefonok az emlékezőtehetségnek - derül ki egy magazin számára készített felmérésből. Az összefüggés nem biológiai, a fiatalabbak egyszerűen kihelyezték a memóriájuk egy részét a mobiljaikba.
A dohányzás és a túlsúly mellett a jojó-diéta növeli leginkább a vesedaganat kialakulásának kockázatát - derült ki svéd és amerikai kutatók felméréséből.