Az adóhatóság tudomására jutott, hogy a Magyar Posta Zrt., mint szervező a bejelentésben foglaltaktól eltérő konstrukcióban bonyolítja a SzerenCsekk akciót - írja a Napi Gazdaság
Édesapja átkeresztelné Tolvai Renátát, mert úgy véli, lánya könnyebben érvényesülne hangzatosabb névvel. Tolvai Gyulával egyetért Dopeman, alias Pityinger László, ám SP, azaz Éder Krisztián szerint Reni karrierjét csak akadályozná a névcsere.
Háza előtt gyilkolták meg Nalcsikban szerda este Anasz Psihacsovot, Kabard- és Balkárföld muftiját, az Oroszországhoz tartozó kaukázusi köztársaság muzulmánjainak vezetőjét.
Embertelen gaztettekkel vádolnak egy négygyermekes házaspárt, s a kicsik nagyapját. Mindannyian megerőszakolták a 10 évesnél fiatalabb fiúkat, akiknek a kutyájukkal is fajtalankodniuk kellett.
Az óriási érdeklődésnek köszönhetően nemcsak december 22-én, hanem másnap este is várják a közönséget az X-Faktor döntősei a Papp László Budapest Sportarénában tartandó koncertjükön.
Évtizedek óta elmaradhatatlan eseménye az ünnepi kulturális rendezvényeknek Fenyő Miklós karácsonyi koncertje, amelyet a Syma Csarnokban rendeznek meg december 27-én 20 órától. A neves énekes, dalszerző, a hazai rock and roll műfajának egyik megalapítója ma is az egyik legaktívabb muzsikusunk.
Közleményben szólította fel a horvát pénzügyi felügyelet (HANFA) a Molt, hogy tartózkodjon a részvénypiaci ügyletek jogszerűségének minősítésétől - tette közzé a szervezet honlapján szerdán, reagálásként a magyar olajtársaság zágrábi sajtótájékoztatóján elhangzottakra.
Három hónap után ismét összeülnek a svájci jegybankárok, hogy meghatározzák a jelenleg 0,25%-on álló irányadó ráta szintjét. A piaci konszenzus szerint az alpesi ország központi bankja nem nyúl az...
Tátrai Miklóst, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. volt, jelenleg előzetes letartóztatásban lévő vezérigazgatóját is meghallgatja a Fejér Megyei Bíróság a sukorói King's City telekcsere-szerződésének semmissé nyilvánításáért indított polgári perben - értesült a Magyar Hírlap.
Egy 15 céget magában foglaló csoport, köztük vezető német és osztrák energiavállalatok, közös levelet intézett az Európai Bizottsághoz, amelyben kifejezi aggodalmát az EU soros elnökségét januártól...
Hiába a hazai televíziózás markáns alakja, csak kevesen ismerik Fábry Sándort igazán. Új sorozatunkban kollégája mesélt történeteket Fábryról. A negyedik rész jótékonykodásairól szól.
Európai jelentés készül az ajkai térségben történt vörösiszap-katasztrófáról. Vizsgálják azt is, miként került az ajkai timföldgyár működése során keletkezett vörösiszap a nem veszélyes hulladékok kategóriájába. A Magyar Nemzet úgy értesült, az ügyben újabb gyanúsítottat hallgatott ki a Nemzeti Nyomozó Iroda. A károsultak egy részét képviselő ügyvéd, Magyar György ellen pedig előzetes vizsgálat…
Anasz Psihacsovnak azért kellett életével fizetnie, mert állhatatosan harcolt a szélsőségesek ellen - mondta Arszen Kanokov, a kaukázusi köztársaság elnöke
Saját pékségének megnyitóján nem ismerték fel Schobert Norbit. A klinikailag bizonyítottan fogyókúrát segítő péksüteményekkel foglalkozó fitneszguru Pozsonyban is nyitott Update pékséget.
Az Egyesült Államok kormánya szerdán pert indított a BP brit olajcég és nyolc másik társaság ellen a Mexikói-öbölben történt olajkatasztrófa miatt - jelentette be az amerikai igazságügyi miniszter. Majdnem ötmillió hordó olaj ömlött az öböl vizébe, miután tavasszal felrobbant és elsüllyedt a BP egyik olajfúrója, az Egyesült Államok történetének legsúlyosabb olajömlését okozva.
Magyarország visszatér a kétpilléres nyugdíjrendszerre - egyebek mellett ezt mondja ki a kormánynak a nyugdíjrendszer átalakításáról szóló, a Magyar Közlöny legfrissebb számában megjelent határozata. A csütörtökön hatályba lépő rendelkezés szerint május végére kell elkészülnie a társadalombiztosítási (tb) nyugdíjrendszerben az egyéni számlavezetésre vonatkozó szabályozásnak, de januárig…
"Amit most elrontunk, annak következményei néhány év múlva hatványozottan jelentkeznek" - mondta az egykori főpolgármester-helyettesből főtanácsadóvá lett Atkári János
Nő a lakásrezsi támogatás összege a fővárosban, és emelkedik a díjkompenzációra jogosultak jövedelemhatára is - döntött szerdai ülésén a Fővárosi Közgyűlés. A feltételeknek megfelelő háztartások megkapják a téli kiegészítő támogatást is.
Az orvosok nem találnak magyarázatot rá, hogy miért könnyezik vért egy tizenhét éves knoxville-i fiú. Calvino Inmantől sokan félnek, mert azt hiszik, megszállta az ördög.
Magyarország visszatér a kétpilléres nyugdíjrendszerre - egyebek mellett ezt mondja ki a kormánynak a nyugdíjrendszer átalakításáról szóló, a Magyar Közlöny legfrissebb számában megjelent határozata. A mától hatályos rendelkezés szerint május végére kell elkészülnie a társadalombiztosítási (tb) nyugdíjrendszerben az egyéni számlavezetésre vonatkozó szabályozásnak.
Az amerikai szenátus szerdán megszavazta, hogy megkezdi a hadászati nukleáris fegyverek csökkentésről megkötött amerikai-orosz új START szerződés ratifikálási vitáját
Vasárnap óta a Pilisben található Magyarország harmadik legnagyobb barlangrendszere. A 11 700 méter hosszú és 203 méter mély üregrendszer összekötése majd húszéves kutatás eredménye. A feltárt járatokban ráadásul a Dunántúl legnagyobb barlangtermei, valamint egyedülálló szépségű cseppkövek rejtőznek.
Két listán szereplő kisebbségi képviselők mérettetik meg magukat a január 9-ei országos kisebbségi önkormányzati választásokon a roma szervezetek között: az 53 fős elektori lista egyikét a Lungo Drom Farkas Flórián vezetésével, a másikat az MCF neve alatt az új roma szövetség az első helyen Aba-Horváth Istvánnal állította
Nepálban csütörtökön megtalálták a radarok képernyőiről előző nap eltűnt repülőgép roncsait. A légi szerencsétlenségben az utasok és a gép személyzete - összesen 22 ember - életét vesztette.
Leszakadt felsővezeték miatt késnek a vonatok csütörtök reggel a Budapest-Cegléd-Szolnok vasútvonalon, mert hajnalban Pilis és Monor állomások között leszakadt a felsővezeték.
Novemberre visszatért az augusztusi pesszimizmus a tőkepiacokra, a hazai és nemzetközi részvénypiacok mellett a hazai állampapírpiac és a forint is jelentősen gyengült.
Az RFV Regionális Fejlesztési, Beruházó, Termelő és Szolgáltató Nyrt. menedzsmentjének tervei alapján a társaság 2011-ben is folytatja dinamikus növekedését az árbevétel 71 százalékos és az EBITDA (kamat-adófizetés, tőketörlesztés és amortizáció előtti eredmény) 38 százalékos növekedésére számítanak - tette közzé a társaság a Budapesti Értéktőzsde honlapján szerdán.
Az iszapkárosultak javára összegyűjtött 1,6 milliárd forintnak eddig csak jelentéktelen hányadát juttatták el a rászorultaknak, közben újabb gyanúsítottat hallgattak ki
Egy 15 céget magában foglaló csoport, köztük vezető német és osztrák energiavállalatok, közös levelet intézett az Európai Bizottsághoz, amelyben kifejezi aggodalmát az EU soros elnökségét januártól ellátó Magyarország bizonyos válságkezelési lépései miatt.
Egy illegális mézértékesítésről szóló híradás után ellenőrzést tartott az eladást végző cég gödöllői telephelyén a Főváros és Pest Megyei Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal (MgSzH) Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatóságának illetékes főállatorvosa, minden ott található terméket hatósági zár alá vett - közölte a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal elnöki titkársága szerdán az…
A devecseri vállalkozó senkivel sem beszélt meg semmit, a MAL diszpécserét is gyanúsítottként hallgatták ki, előzetes vizsgálatot rendelt el Magyar Györggyel szemben az Ügyvédi Kamara.
Már több mint 2400 halottja van a kolerajárványnak Haitin, s az egészségügyi tárca szerdára összesített adatai szerint összesen 109 ezer megbetegedést regisztráltak, s ebből 54 ezer beteg szorult kórházi kezelésre.
Ha valamit most elront a városvezetés, annak következményei néhány év múlva hatványozottan jelentkeznek - mondta a Népszabadságnak adott interjúban Atkári János.
Hazánkban 2006-tól kezdődően megnövekedett az öngyilkosságok, illetve a mentők által regisztrált öngyilkossági kísérletek száma. A Semmelweis Egyetem professzora szerint ennek oka, hogy a szocialista–szabad demokrata kormányok intézkedései nyomán az akut pszichiátriai ágyak száma 25 százalékkal csökkent – írja a Magyar Nemzet.
Tátrai Miklóst, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. volt, jelenleg előzetes letartóztatásban lévő vezérigazgatóját is meghallgatja a Fejér Megyei Bíróság a sukorói King's City telekcsere-szerződésének semmissé nyilvánításáért indított polgári perben - értesült a Magyar Hírlap
Hóembert gázolt el egy autóbusz az Egyesült Államokban, amiért kilépett állásából a sofőr. A hóembert az út közepére építették valakik, a gázolást felvették videóra, majd pedig feltöltötték az internetre "Őrült buszsofőr brutális hóemberölése" címmel.
Az előző években folyamatosan alultervezett volt a magyar soros uniós elnökség felkészülésének anyagi finanszírozása – tudta meg a Magyar Nemzet külügyi forrásból.
Újabb, immár a negyedik gyanúsítottat hallgatta ki a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) a vörösiszap-katasztrófa ügyében - értesült pontosan meg nem nevezett ügyvédi forrásokból a Magyar Nemzet
A hivatalos tájékoztatás szerint múlt péntek óta több mint kétszázzal nőtt a járvány halálos áldozatainak száma, így a kolera októberi megjelenése óta e kórban összesen 2405 ember halt meg.
Újabb büntetőfeljelentéseket tett Papcsák Ferenc, Zugló polgármestere, szerinte ugyanis többszázmilliós kár érhette a kerületet az előző vezetés alatt - számolt be csütörtöki számában a Magyar Nemzet.