Az önzeletlen segítségnyújtás kereteit adja meg egy két éve működő internetes portál, ahol bármit felajánljhat, aki regisztrál. Most jön az i-re a pont: ugyanis ő maga is kérhet. Hogy mit? Szinte bármit. Már közel tízezer tagja van ennek a „szokatlan” közösségi oldalnak.
Bocsánatkérésre szólította fel az iráni külügyminiszter szombaton a német Axel Springer sajtócéget, amelynek két német újságíróját fogva tartják Iránban. Ali Akbar Salehi, aki az iráni Atomenergetikai Szervezet vezetője volt korábban, és nemrég lett a diplomácia irányítója, azt mondta: a bocsánatkérés "hasznos gesztus lenne".
Két budapesti kerület is szakítani akar Centrum Parkoló Kft-vel - tudta meg az RTL Híradó. A polgármesterek úgy vélik, jobban járnak, ha maguk szedik a parkolási díjat. A VIII. kerület egy éve bontott szerződést, a polgármester szerint most négyszer akkora bevételük, mint korábban.
Bajorországból származnak azok a tojások, amelyeket a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal foglalt le egy fővárosi áruházlánc egyik üzletében pénteken. Ez azt jelenti, hogy a tojások nem Németországnak arról a részéről kerültek Magyarországra, ahol néhány napja kiderült, hogy több ezer tonna, dioxinnal szennyezett zsiradékot használtak fel állateledel készítéséhez, amit azután egyebek mellett…
Kuncsaftonként csak kétezer forintot keresnek az utcai prostik Szabolcsban, amin lehet, hogy még a futtatójukkal is osztozniuk kell. Mindeközben a szexiparban évente több tízmilliárd forint kering, amelynek 98 százaléka elvész a feketegazdaság sötétjében.
Az olvadás miatt a Balaton jege sem mindenhol biztonságos, ezért az első Balatoni Jégsport Találkozót komoly biztonsági intézkedések mellett tartották meg. A Balatonfüred-Tihany közötti Balaton-átcsúszásnak csak kevesen vágtak neki.
Több mint 65 millió dollárral rövidítette meg befektetőit egy amerikai egyetemi kosárlabda csapat edzője - az amerikai tőkepiaci felügyelet vádjai szerint. Stan Kowalewski ugyanis edzősködése mellett...
A 21. században emberek százai fagynak halálra az utcán és parkokban, és ami még megdöbbentőbb: a saját lakásukban. Hiába a sok szociális munkás, az idejük véges, az erejük kevés.
Elbocsátottak három oktatót az egyik vezető törökországi magánegyetemről, miután kiderült, hogy egy diák pornófilmet készített a disszertációjához - közölte szombaton a BBC. A botrány következtében az isztambuli Bilgi egyetem filmesztétikai és kommunikációs tanszékét bezárták, és a rendőrség most azt vizsgálja, miként lehet bűnvádi eljárást indítani az ügyben.
BUDAPEST — Kínos ügybe keveredett Fellegi Tamás. Az Economist szerint a magyar nemzeti fejlesztési miniszter azt mondta egy fővárosi protokollvacsorán a külföldi újságíróknak, hogy „elbaszták" („we fucked it up") a médiatörvényt.
BUDAPEST-DEBRECEN – Bár a legtöbb NB I-es együttesnél csak hétfőn kezdődik el a felkészülés a tavaszi folytatásra, a futballisták a téli szabadságuk alatt sem lazsál(hat)tak.
A római Forma-1-es futam 2012-es megvalósításának érdekében a projekt atyja, Maurizio Flammini hóval borítaná be a Circus Maximus ókori lóversenypályáját
Életét vesztette szombaton Gabrielle Giffords, az amerikai kongresszus egyik arizonai képviselője, miután egy ámokfutó tüzet nyitott a képviselőnő által tartott tucsoni nyilvános rendezvényen
Kemény szavakkal bírálta lakótársait a ValóVillában Ildikó. A tordasi lány nem rejtette véka alá a véleményét, amikor arra kérték, mondja el, mit gondol társairól.
A 115 éve elhunyt Paul Verlaine életét hosszú, fájdalmas drámaként jellemzik az irodalomtörténészek, ugyanakkor művészete a legnagyobb költők közé emeli. Képviselte a 19. század második felének meghatározó irodalmi törekvéseit, és ezen túl új irányokat jelölt ki a verselésben. Botrányokkal, szélsőségekkel teli élet az övé, amely alkotásain is nyomon követhető.
LOS ANGELES – Egy osztrák karakterszínésznek nincs könnyű dolga Hollywoodban. Ezt Christoph Waltz (56) is megtapasztalta, aki két éve Aranypálmát kapott Cannes-ban, majd a Golden Globe-ot és az Oscart is neki ítélték a Becstelen Brigantyk című Tarantino-film mellékszerepéért.
A szlovéniai Kanalban zajló Európa-bajnoki selejtező szombati játéknapján a magyar ifjúsági lány röplabda-válogatott a fehéroroszok ellen nagy csatában nyert.
LONDON – Sose bízz egy gyönyörű idegenben – olvasható Az utazó című krimi angol nyelvű plakátján, és a nálunk is sikerrel futó hollywoodi produkcióban Angelina Jolie (35) valóban feltűnően elegáns kosztümökben és ékszerekben csavarja el Johnny Depp (47) fejét.
Megnyitották Budapesten az önkéntesség európai évét. Nem emelkedik a korábban közöltnél nagyobb mértékben a földgáz ára. Várhatóan a jövő hét első napjaiban súlyosbodhat a belvízhelyzet az olvadás miatt
A WikiLeaks szerint a bíróság kémtevékenységet folytat ellenük, az FBI a hazafisági törvényre hivatkozik, a közösségi oldal pedig arra panaszkodott, hogy először megtiltották, hogy szóljanak az érintetteknek.