Versenyt futnak az idővel a mentőcsapatok, hogy elérjék azokat a síelőket, akik az észak-kaliforniai hegyvidéken kerültek bajba a viharok okozta lavinák miatt. Hat túrázó helyzetét sikerült meghatározni, ők menedéket építettek maguknak. További tíz személy hollétéről azonban nincs információ, őket eltűntként keresik.
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Csongrád-Csanád Vármegyei Szervezete vállalkozói fórumot szervez Szegeden a Szent-Györgyi Albert Agórában
Február 16-tól a régi, rossz energetikai besorolású ingatlanokhoz több saját pénzt kell vinni, míg a modern, energiatakarékos lakások könnyebben finanszírozhatók hitelből. Más bankok is követhetik az új gyakorlatot.
Karikó Katalin is felkerült arra a jubileumi Forbes-listára, amelyet az Egyesült Államok megalapításának 250. évfordulója alkalmából állítottak össze. A rangsor 250 olyan innovátort sorol fel, akik a lap szerint leginkább megtestesítik az amerikai kreatív és vállalkozói szellemet – köztük a Nobel-díjas magyar biokémikussal.
Az iráni kormány szerint "az iránylevek szintjén egyetértésre jutott az Egyesült Államokkal" a genfi tárgyalásokon. Viszont a Forradalmi Gárda részlegesen lezárta a világ egyik nagy olajszállítási útvonalát, a Hormuzi-szorost.
Nyilvános üzenetváltásba torkollott a magyar–horvát olajvita, miután három hete nem érkezik orosz nyersolaj a Barátság vezetéken. A horvát gazdasági miniszter legújabb posztjában "megbízható ellátási útvonalként" nevezte meg az Adria-vezetéket, miközben Magyarország alternatívát keres a kieső vezetékes ellátás pótlására - a megoldás kulcsa a horvát
Németország újabb fél évvel meghosszabbítja a szárazföldi határellenőrzéseket az illegális bevándorlás visszaszorítása érdekében. Eközben 2025-ben jelentősen nőtt azoknak a menekülteknek a száma, akik állami támogatással térnek vissza hazájukba, és uniós szinten is csökkent az illegális határátlépések száma, írja a Portfolio.
Világhír, kifutók, címlapok: a divatipar csillogása kívülről álomszerűnek tűnik. Paulina Porizkova világhírű modell most Epstein-hashtagekkel kísért vallomásában beszél arról, milyen valóság rejtőzött a reflektorfény mögött, amikor mindössze 15 évesen egyedül próbált boldogulni Párizsban.
A külgazdasági és külügyminiszter Berettyóújfalun válaszolt kérdésekre a debreceni akkumulátorgyár-dömping kapcsán. Mi történt? Miért nem tartottak kormányzati szinten lakossági fórumot a város közelében elindult több mint fél tucat akkumulátoripari beruházás megkezdése előtt? – szegezte a kérdést a Debreciner riportere Szijjártó Péternek. "Amikor
Az elmúlt napokban a dollár mozgásai határozták meg a forint árfolyamát, amely ennek ellenére évek óta nem látott csúcsok közelében mozog. Az euró jegyzése a 378, míg a dolláré a 319 forintos szint körül kezdte a napot. Bár a befektetők nagy része már az MNB jövő heti kamatdöntésére (és kamatcsökkentésére) készül, a devizapiacokon addig is komoly m
Teljesen megosztja az uniós intézményrendszert, valamint a tagállamokat is Ursula von der Leyen bizottsági elnök és alelnöke, Stéphane Séjourné új iparpolitikai csomagja. A javaslatot kilenc főigazgatóság kritizálja, valamint a francia–német-tengelyen is komoly lövészárokháború alakult ki, mert a két legnagyobb uniós gazdaság vezetői nem tudnak egy
És a klímaválság miatt. A chikungunya-láz kórokozóját terjesztő tigris szúnyogok ugyanis sokkal hosszabb ideig élnek kényelmesen a melegebb időjárásban.
Az amerikai különmegbízott szerint az Egyesült Államok által moderált, Ukrajnával és Oroszországgal folytatott genfi háromoldalú egyeztetések első napján jelentős előrelépés született.
Egy rossz kattintás, és eltűnt 600 ezer dollár. Újra tarol az alattomos Ethereum-csalás. A cím-fertőzéses támadás újabb áldozatot szedett Ismét súlyos veszteséget okozott az úgynevezett „address poisoning” (cím-fertőzés) nevű kriptós csalás. Egy Ethereum-felhasználó több mint 600 000 dollárt veszített, ami átszámítva 200 millió forint, miután egy m
Ante Šušnjar Szijjártó posztjára reagált, miszerint a horvátoknak uniós kötelezettségük, hogy a Barátság kőolajvezeték kiesése után biztosítsák az orosz olaj szállítását a magyaroknak.
Orbán Viktor hétfőn este ultizni ment, és a kártyapartin egy kiáltványt is közzétettek, amelyben három pontot fogalmaztak meg: hungarikummá kell nyilvánítani az ultit, ki kell vonni a szerencsejátékok közül, és be kell illeszteni a Nemzeti Alaptantervbe, mert tanítani kellene az iskolában.
Lapoztak egyet a kínai holdnaptárban: a Fa Kígyó után a Tűz Ló éve vette kezdetét. Amennyire mozgalmasan indult 2026 a világgazdaságban, a következő hetekben olyannyira lelassulhatnak az események. Két milliárd ember ünnepel, a nagy kínai gyárak leállnak, a globális logisztikai cégek pedig jó előre betáraztak a szünet miatt.
A hazai lakosság közel egyharmada él abszolút szegénységben az Európai Bizottság új mérési módszere alapján. Bár a hivatalos EU-s statisztikák szerint Magyarország és Németország szegénységi mutatói hasonlóak, az életszínvonalbeli különbségeket pontosabban tükröző ABSPO-indikátor szerint hazánk a legrosszabbul teljesítő uniós tagállamok közé tartoz
Idén januárban átlagosan 5,9 százalékkal emelkedett a fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére tavaly decemberhez képest. A dolgozók 36 százalékának nem változott a bére az előző hónaphoz képest – adta hírül a Trenkwalder.
Baj Angelika alig pár hete esett át egy újabb beavatkozáson, de a pihenés helyett már a jövőt tervezi. A mostani 5500 köbcentis méretet júniusban egy még extrémebb számmal írja felül.
Újabb havazásra készülhetünk, csütörtökön és pénteken ugyanis akár komolyabb mennyiségek is leeshetnek. A legfrissebb előrejelzések szerint szombat reggel a várható hóvastagság néhol a 31-36 centimétert is elérheti. A legtöbb helyen ennél kevesebb hó eshet, de 10-15 centiméter Magyarország jelentős részén lehet.
A Vatikán nem vesz részt a Donald Trump amerikai elnök által létrehozott "béketanács" munkájában – jelentette ki kedden Pietro Parolin bíboros, a Vatikán legfőbb diplomáciai tisztviselője, hozzátéve: a válsághelyzetek kezelésére irányuló erőfeszítéseket az Egyesült Nemzetek Szervezetének kell irányítania.
Évente 13 és fél hónapot dolgoznak, s a kedvezményes nyugdíj 2012-es eltörlése, illetve az öregségi korhatár megemelése miatt a férfi városi járművezetők a korábbinál átlagosan 11, a nők – ha nem lenne a "Nők 40" – 16 évvel később mehetnek nyugdíjba – olvasható az Egységes Közlekedési Szakszervezet közleményében. Az EKSZ Lázár János közlekedési min