2010. július 16. péntek

júl. 16
3:00
Nagy baj van? - A hererák tünetei (WebBeteg)
Egy hete egy kb. 1,5 mm nagyságú kemény csomót véltem felfedezni a jobb herémben. Alhasi fájdalmam néha előfordult, de nem tudom, hogy emiatt-e. Lehet, hogy hererákom van? - Válogatás a WEBBeteg Orvos válaszol rovatának kérdéseiből.
júl. 16
5:21
Hogyan neveljünk egészséges afrikai ibolyát? (Édenkert)
Az afrikai ibolya, vagy más nevén fokföldi ibolya, az egyik legelterjedtebb szobanövény a világon. Hogy miért? Talán azért, mert ezek a tömött, alacsony növésű növények egy évben akár többször is virágoznak, és különböző alakú levelekkel, illetve rengeteg színben vásárolhatjuk meg ezeket.
júl. 16
5:23
Hogyan gondozzuk a formára nyírt sövényeket? (Édenkert)
A formára nyírt sövények a környezetünk természetes részei, de gyakran megfeledkeznek róluk. Kevés gondozást igényelnek, mivel a tápanyagot a természetből kapják, és a túléléshez nem kell metszeni őket. Viszont a szépségük rendszeres karbantartással, gondozással, öntözéssel, trágyázással, nyírással és rovarirtással tartható fenn.
júl. 16
5:39
Így készült a legjobb halászlé (Blikk)
3 mesterfogást sajátíthatnak el a Blikk olvasói a balatonlellei verseny nyerteseitől
júl. 16
6:09
Az EKG és a terheléses EKG (WebBeteg)
A szívünk egy finoman megszerkesztett pumpa, amit elektromos automatika irányít. Az elektronika elemei maguk a szívizomsejtek. A pici elektromos jeleket az EKG készülék több görbe formájában jeleníti meg.
júl. 16
7:45
Veszélyes cukrászdák, ahol nem szabad fagyizni (Infostart)
Nyáron a hőmérséklet miatt gyorsabban romlanak az élelmiszerek, gyakoribbak a megbetegedések. Ráadásul nyáron zajlanak a különböző rendezvények, kitelepülések, fesztiválok, közösségi tömegétkeztetések is, ezért is érdemes fokozottan figyelnünk az élelmiszer-biztonságra.
júl. 16
8:15
A leégés később bosszulja meg magát (WebBeteg)
A napfény sokszor emlegetett áldásos hatása mellett sajnos igen sok veszély forrása. A legismertebb fényártalom a napégés, amelyért főképp a hosszúhullámú UV-B sugarak tehetőek felelőssé.
júl. 16
8:57
Hol lehet ingyen strandolni a Velencei-tónál? (Infostart)
A Velencei-tó Magyarország második legnagyobb természetes tava. Kedvező természeti és földrajzi adottságainak, valamint a mederszabályzásnak köszönhetően a Balatonhoz hasonlóan hazánk legkedveltebb üdülőhelyeinek egyike. A Pénzcentrum most megmutatja, hol strandolhat ingyen a Velencei-tónál.
júl. 16
9:33
Oktatógép szenvedett balesetet a halászi repülőtéren (Infostart)
Földet érés után a leszállópályán megcsúszott, majd az irányítótoronynak ütközött egy kétszemélyes ultrakönnyű oktatógép pénteken reggel a halászi repülőtéren - közölte a Győr-Moson-Sopron megyei katasztrófavédelem sajtóügyelete.
júl. 16
9:33
Az erdei fenyő pajzstetű fertőzése (Édenkert)
Az erdei fenyők levelinek pajzstetvekkel való fertőzése (Chionaspis pinifoliae) elég gyakori. Leggyakoribb a skót- (Scots) és a sárgafenyő esetében (Ponderosa), de megfertőzi a vörösfenyőt, a fehérfenyőt, és a legtöbb lucfenyőt is. Nézzük, hogyan védekezhetünk ellenük!
júl. 16
9:51
Vizsgálják a hamisított potenciafokozó étrend-kiegészítőket (Infostart)
Azonnali vizsgálatot kezdeményezett az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálatnál (ÁNTSZ) Szócska Miklós, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Egészségügyi Államtitkára nyolc Magyarországon forgalomban lévő potenciafokozó étrend-kiegészítő kapcsán - közölte a tárca.
júl. 16
10:15
Hogyan építsünk vízikertet tó ásása nélkül? (Édenkert)
Nem szükséges tavacskát ásnod ahhoz, hogy virágzó vízikerted legyen. A vízikertet akár egy kisebb tartályba, pl. egy fél whiskys hordóba vagy kő virágládába is ültetheted. A vízikerteknek ugyanannyi napfényre, vízre és tápanyagra van szükségük, mint a talaj alapú kerteknek.
júl. 16
10:17
Hogyan gyökereztessük az aranyvesszőt? (Édenkert)
Az aranyvessző gyökereztetésének egyik módja a téli fásdugványozás. A dugványokat akkor vágjuk le a növényről, amikor az nyugalmi időszakában van, vagy miután befejezte az évi növekedését és a fa kellőképpen megerősödött.
júl. 16
10:21
Sportolók halála - Kiben ketyeg az időzített bomba? (WebBeteg)
Aktív sportolók leggyakrabban hirtelen szívhalállal fejezik be életüket, de ennek gyakorisága világszerte tisztázatlan.
júl. 16
10:36
Mikor szedjük le a fekete áfonyát? (Édenkert)
Ezek a kis bogyók az áfonyafélék családjába tartoznak. Ha tudod, hogy a környékeden hol vannak áfonyabokrok, akkor már csak annyi a dolgod, hogy figyelemmel kísérd a naptárt és a bogyókat, és a családoddal élvezhetitek is az ízletes, frissen szedett fekete áfonyákat.
júl. 16
10:57
Ismerjük meg a királypáfrányt! (Édenkert)
Ez a fajta páfrány nedves, mocsaras területeken, folyók mentén, árnyékos helyeken él. Csoportosan, 60-90 centiméterre nő, de nedves talajban elérheti a 150 cm-t is. Lássunk még pár érdekességeket a királypáfrányról!
júl. 16
11:18
Miért kell megtisztítani szobanövényeink leveleit? (Édenkert)
Valószínűleg mindenkinek elege van otthonának takarításából és nem hiányzik, hogy még a szobanövények tisztán tartására is gondja legyen. Ha a növények a földből nőnek ki, miért kellene megóvnunk tőle a növény leveleit?
júl. 16
11:24
Új technológiák a hamisítás ellen (WebBeteg)
Becslések szerint 2015-re meghaladhatja az évi 80 milliárd dolláros forgalmat a hamisítás elleni technológiák piaca. Szakértők szerint a gyógyszerek és élelmiszerek vannak leginkább kitéve a hamisítás veszélyeinek.
júl. 16
11:39
Milyen betegségekre jó a szilva? (Édenkert)
A szilva, a rózsafélék családjába tartozik. A szilván kívül a Prunus nemzetségbe tartoznak még az olyan csonthéjas gyümölcsök, mint az őszibarack, a nektarin, a mandula és a ringló. Lássuk, miért olyan jótékony hatású szervezetünkre a szilva fogyasztása?
júl. 16
12:00
Hogyan neveljük a hortenziát?- személyes tapasztalatok (Édenkert)
A hortenzia igen kedvelt dísznövény, amelynek szép, színes virágai vannak, így bármelyik kert gyönyörű kiegészítőjévé válhat. Nézzünk meg egy pár javaslatot a hortenzia nevelésével kapcsolatban!
júl. 16
12:21
Hogyan válasszunk növényt a kertészetben? (Édenkert)
A kertészetek mindig széleskörű növényválasztékkal kecsegtetnek. Vásárláskor azonban figyeljünk oda arra, hogy minél egészségesebb palántákat válasszunk. Íme, néhány jó tanács ezzel kapcsolatosan!
júl. 16
12:27
Terhesség - Hogyan előzhető meg a fejlődési rendellenesség? (WebBeteg)
Kevés ijesztőbb dolog van annál, minthogy gyermekünk fejlődési rendellenességgel születik. Harminchárom Amerikában megszületett gyerekből egynek van fejlődési rendellenessége. Sokat tehetnének azért, hogy ezek valószínűségét csökkentsük állítja Michael Katz, híres gyerekgyógyász professzor. Mindenképpen egészséges életmódot kell folytatnunk.
júl. 16
12:42
Mit tegyünk, hogy a húsvéti liliomunk ismét virágozzon? - 1 rész (Édenkert)
Ez a csodálatos virág a húsvéti időszak szimbóluma, és talán a közeledő kertészkedési szezoné is. A húsvéti liliom (Lilium longiflorum) a nagy tölcsér alakú virágaival, és finom illatával a húsvéti időszak hagyományos díszítőeleme. De mit tegyünk, hogy húsvéti liliomunk ismét virágozzon?
júl. 16
12:44
A galagonyát megtámadó rozsdagomba (G. globosum) (Édenkert)
A galagonyafa is ki van téve a rozsdagomba fertőzésének, akárcsak a borókafenyő. Ebből a cikkből megtudhatod, hogy melyek a galagonyát érintő rozsdagomba tünetei, és hogyan védekezhetsz a fertőzés ellen.
júl. 16
13:03
Mennyi tápérték van a körtében? - 2. rész (Édenkert)
Az előző részből megtudhattuk, hogy milyen vitaminok vannak a körtében, és hogy milyen jótékony hatása van. Ebből a cikkből azt tudhatjuk meg, hogy 100 g körtében pontosan mennyi tápérték van, és hogy hogyan fogyasszuk!
júl. 16
13:09
Államot alapítottak a levélvágó hangyák az Állatkertben (Infostart)
Igazi különlegességet jelentenek a Fővárosi Állat- és Növénykertben mostantól látható levélvágó hangyák. Az államalkotó rovarok szervezett munkavégzést folytatnak a táplálékukat jelentő gomba termesztése érdekében, s együttesen olyan hatékonyan működnek, hogy a természettudósok az ilyen rovarállamokat szuperorganizmusként tartják számon.
júl. 16
13:24
Mennyi tápérték van a pisztáciában? - 2. rész (Édenkert)
A pisztácia egy vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag gyümölcs, ezért ajánlatos a fogyasztása. Nézzük, meg, hogy pontosan mennyi tápérték van benne és, hogy hogyan ajánlatos tárolni és fogyasztani.
júl. 16
13:26
A páfrányunk életciklusai (Édenkert)
A páfrányok más növényekkel ellentétben nem szaporodás céljából virágzanak. Szaporodásukat spórák biztosítják. A páfrányok életciklusa nagymértékben különbözik a többi növény életciklusától. Nézzük meg az okát!
júl. 16
13:27
Tiltott növényvédő szer az uborkában (Infostart)
Nem megfelelően elkészített borokat és tiltott növényvédő szert tartalmazó uborkát találtak egy ellenőrzésen a Vidékfejlesztési Minisztérium szakértői.
júl. 16
13:45
Az 5 legszebb talajtakaró növény (Édenkert)
A gyorsan növekvő talajtakaró növények jó megoldást jelentenek, ha be szeretnénk borítani egy felületet, amit lepusztulás fenyeget, vagy ahol nem nő fű, illetve pusztán díszítés céljából. Nézzünk meg egy pár gyorsan növő talajtakaró növényt, amelyek nemcsak hasznosak, hanem szépek is.
júl. 16
14:03
Íme, a legújabb Mitsubishi hobbiterepjáró (Blikk)
Háromszáz autót szeretnének itthon eladni az idén, ami nem rossz szám ezen a néhány év alatt többszörösére duzzadt SUV-crossover piacon
júl. 16
14:06
Hogyan neveljünk egészséges afrikai ibolyát? (Édenkert)
Az afrikai ibolya, vagy más nevén fokföldi ibolya, az egyik legelterjedtebb szobanövény a világon. Hogy miért? Talán azért, mert ezek a tömött, alacsony növésű növények egy évben akár többször is virágoznak,a legkülönfélébb formában és színben megvásárolhatók.
júl. 16
14:21
Négyes karambol miat lezárták a budai rakpart egyik szakaszát (Infostart)
Teljes egészében lezárták a budai alsó rakpartot a Lágymányosi híd és a Bertalan Lajos utcai felhajtó között egy négyes karambol miatt péntek kora délután; ketten könnyebben megsérültek - közölte Tóth Eszter, a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) sajtóügyeletese.
júl. 16
14:27
Hogyan szaporítsuk a borostyánt? (Édenkert)
Ha buja, zöld talajtakarót keresel, a legjobb választás az angol borostyán. Szívós, gyorsan növekedik, és kevés gondozást igényel. De, ha nagyobb felületet szeretnél befedni, sokba kerül elegendő növényt beszerezni. A megoldás a klónozás, vagyis a szaporítás.
júl. 16
14:33
Petefészekciszták - Tünetek, kezelés, szövődmények (WebBeteg)
A pubertáskortól a menopauzáig bármikor kialakulhat petefészekciszta, amely az esetek egy részében tünetmentesen el is múlik. Előfordulhat azonban, hogy a rutinvizsgálat során felfedezett ciszta akár meglepően nagyra nő, ilyenkor elkerülhetetlen a műtéti eltávolítás. A petefészek-tömlők kialakulásáról, kezelésük lehetőségeiről dr. Hintalan Albert, az Oxygen Medical nőgyógyász szakorvosa beszélt.
júl. 16
15:36
Utazók hasmenése (WebBeteg)
Az utazáshoz kapcsolódó hasmenéses megbetegedéseknek nagy részét el lehet kerülni néhány egyszerű szabály szem előtt tartásával, még akkor is, ha olyan helyre utazunk, ahol kérdéses a köztisztaság.
júl. 16
16:12
Mit tegyünk, hogy a húsvéti liliomunk ismét virágozzon? 2. rész (Édenkert)
Az előző cikkből megtudtuk, hogy hogyan kell ápolni a húsvéti liliomot a lakásban, ez a rész pedig arra mutat rá, hogy hogyan ültessük át, vagy ültessük ki ahhoz, hogy később is virágozzon.
júl. 16
16:39
Egy gén növelheti a vesebetegségek kockázatát (WebBeteg)
Egy gén, amely megvédheti az embereket Afrikában az álomkórtól, négyszeresére emeli egyes vesebetegségek kialakulásának kockázatát a fekete amerikaiak körében - állapították meg amerikai és belga kutatók.
júl. 16
18:33
Online - mindhalálig (Infostart)
Technológia szakértőkkel készített kutatás eredményei szerint a napjainkban közösségi online felületeken aktív fiatalok életük végéig az internetes információcsere hívei maradnak. Koruk előrehaladtával talán változik majd a megosztott információk tartalma, de a digitális információcsere lehetőségéről nem fognak lemondani.
júl. 16
18:45
Több potenciafokozó étrend-kiegészítőt vizsgál az ÁNTSZ (WebBeteg)
Szócska Miklós, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium egészségügyi államtitkára pénteken azonnali vizsgálatot kezdeményezett az ÁNTSZ-nél nyolc potenciafokozó étrend-kiegészítő kapcsán - tájékoztatta a tárca az MTI-t.
júl. 16
20:51
Mi az igazság? - Antioxidánsok érvédő hatása - Kutatás (WebBeteg)
Ha étrendünket hosszú távon antioxidánsokkal egészítjük ki, az nem csak cukor- és zsíranyagcserénkre van jótékony hatással, hanem vérnyomásunkra, és az érfalak rugalmasságára is. A kutatók ezt egy olyan tanulmányban bizonyították, melynek során véletlenszerűen kiválasztott résztvevőket C-vitamint, E-vitamint, Q10 koenzimet illetve szelént tartalmazó kapszulával kezeltek.
júl. 16
22:57
Kiberzaklatás: a mentális egészség pestise (WebBeteg)
Azok a tinédzserek, akik társaikat interneten vagy mobiltelefonon zaklatják, nagy valószínűséggel küzdenek testi és lelki problémákkal, így áldozataikat is nagyobb veszély fenyegeti, állapítja meg egy finn tanulmány.

Keresés