2008. április 12. szombat

ápr. 12
4:05
Hétvégi kézisdömping: férfi KEK-elődöntő és női Magyar Kupa-finálé (Behaviour)
Beszámolók és kommentárok egyértelmű állásfoglalása szerint a Veszprém tízgólos előnyt herdált el a Schaffhausen otthonában a férfi KEK-elődöntő odavágóján. A herdálás annyit tesz, könnyelműen elszórni, nem az értékén kezelni valamit, ám szerintünk esetükben nem erről volt szó. Sokkal inkább arról: a férfi kézilabdában már a svájci bajnokot sem lehet tízzel alázni.
ápr. 12
6:55
Charleston: Henin nem indul (Behaviour)
Nem indul a jövő heti, charlestoni viadalon Justine Henin, a női teniszezők világranglistájának éllovasa. A belga klasszis térdfájdalmaival indokolta távolmaradását az egyesült államokbeli viadaltól és azt mondta: mostantól már az európai salakpályás szezonra készül.
ápr. 12
7:04
31,5 milliárdot adnának Ronaldóért (Blikk)
A Real Madrid rekordárat fizetne a portugálért
ápr. 12
7:06
Ronaldinho az AC Milant választotta (Blikk)
7:26
NHL, rájátszás: ismét győzött a Pittsburgh és a Rangers (She)
Az NHL rájátszásának legutóbbi játéknapján megszerezte második győzelmét a Pittsburgh és a NY Rangers, míg a Washington ugyancsak győzelemmel kezdte a Philadelphia elleni párharcot.
ápr. 12
7:48
NBA: Győzött az Atlanta és az Indiana is (She)
Az NBA alapszakaszának 154. játéknapján a Keleti Főcsoport nyolcadik helyéért küzdő mindkét csapat győzött.
ápr. 12
9:54
Tenisz: Henin sérülés miatt nem indul Charlestonban (She)
Nem indul a jövő heti, charlestoni viadalon Justine Henin, a női teniszezők világranglistájának éllovasa.
ápr. 12
10:10
Davis-Kupa: vezetnek az amerikaiak az első nap után (She)
A Davis-Kupa Világcsoportjának negyeddöntőjében az amerikai válogatott 2?0-ra vezet a franciák ellen, míg az Argentína?Svédország találkozó 1?1-re áll a pénteki mérkőzések után.
ápr. 12
10:10
Wenger: "Vasárnap elbukhatjuk az egész szezont!" (Infostart)
Arsene Wenger, az Arsenal menedzsere szerint vasárnap az egész szezont elbukhatja a csapata. Ha nem tud nyerni az Old Traffordon, nem lesz bajnok - ez pedig azt jelenti, miután kiesett kedden a csapat a Bajnokok Ligájából, hogy trófea nélkül zárja a 2007-2008-as idényt. Olaszországban két rangadót játszanak a hétvégén, a Juve a Milant, az Inter a Fiorentinát fogadja. Spanyolországban a pályán…
ápr. 12
10:20
Tenisz: Mauresmo kiesett az Amelia Island-i tornán (She)
A 11. helyen kiemelt francia teniszezőt a szlovák Cibulkova verte meg egy sima és egy szoros szettben.
ápr. 12
11:26
Cselgáncs Eb: Szabó győzött, ifj. Nagysolymosi kikapott (She)
A 63 kg-os Szabó Brigitta győzelemmel, ifj. Nagysolymosi Sándor (81) viszont vereséggel kezdett a lisszaboni olimpiai kvalifikációs cselgáncs Európa-bajnokság második versenynapján.
ápr. 12
13:06
Cselgáncs Eb: Szabó, Mészáros és Braun is nyert (She)
A 63 kg-os Szabó Brigitta második mérkőzését is megnyerte, Mészáros Anett (70) és Braun Ákos (73) pedig győzelemmel kezdett a lisszaboni olimpiai kvalifikációs cselgáncs Európa-bajnokságon.
ápr. 12
13:45
Mezeifutó ob: Tóth László megvédte címét (She)
Tóth László megvédte címét 6 km-en a centenáriumi, 100. mezeifutó országos bajnokságon, Nadapon, míg a férfiak 12 km-es számát a többszörös korosztályos Európa-bajnok Bene Barnabás nyerte. A nőknél Tusai Brigitta diadalmaskodott nagy fölénnyel.
ápr. 12
14:50
Portugál Nagydíj: Talmácsi a kilencedik a második időmérőn (She)
Talmácsi Gábor a kilencedik legjobb időt érte el a Portugál Nagydíj második időmérő edzésén.
ápr. 12
15:57
Primera División: Ezequiel Garay hat hétre kidőlt (She)
Sérülés miatt hat hétig nem számíthat 20 éves argentin védőjére a spanyol élvonalban szereplő Racing Santander.
ápr. 12
15:59
MOB: nincs bojkott, megy a magyar csapat Pekingbe (She)
Fontos döntés született a Magyar Olimpiai Bizottság közgyűlésén, Schmitt Pál elnöki beszámolójának végén a jelen helyzetre való tekintettel szavazásra tette fel a kérdést, hogy a MOB legfelsőbb döntéshozó szerve meg kívánja-e erősíteni Magyarország részvételét a XXIX. nyári olimpiai játékokon.
ápr. 12
16:04
AC Milan: megállapodás Ronaldinhóval, már csak a Barcelonán múlik az üzlet (Behaviour)
Az olasz klub és a futballista menedzserének bejelentése szerint Ronaldinho az alapvető kérdésekben megállapodott az AC Milannal, amely most tárgyalásokat kezd az átigazolásáról a brazil klasszis jelenlegi egyesületével, az FC Barcelonával.
ápr. 12
16:34
Moto GP: Jorge Lorenzo indul az élről a királykategóriában (She)
Jorge Lorenzo rajtolhat az első helyről a Moto GP vasárnapi futamán, Valentino Rossi a harmadik helyen kezdi a versenyt.
ápr. 12
17:18
Győrött már elbukott az MTK - Győzött az Újpest (Infostart)
Sorozatban negyedik idegenbeli rangadót már nem tudta megnyerni az MTK a labdarúgó NB I-ben. A fővárosi együttes a 23. fordulóban 1-0-ra kikapott a Győr otthonában.
ápr. 12
17:40
KEK-döntős a Veszprém (Infostart)
A Veszprém bekerült a férfi kézilabda KEK döntőjébe. A bakonyi együttes az elődöntőben 28-28-as idegenbeli döntetlenje után hazai közönség előtt 30-24-re nyert a svájci Schaffhausen ellen. Az aranyérmért a Veszprém a német Rhein-Neckar Löwennel küzd meg.
ápr. 12
17:40
Moto GP: Simoncelli indul az élről a 250 kcm-es kategóriában (She)
Az olasz Marco Simoncelli rajtolhat az első helyről a Portugál Nagydíjon a 250 kcm-es kategóriában, Tóth Imre a 22. helyről várja a folytatást.
ápr. 12
17:42
Cselgáncs Eb: Braun Ákos bronzérmes lett (She)
ápr. 12
17:47
Mattha:us Izraelbe szerződött (Behaviour)
Német lapértesülés szerint Lothar Mattha:us korábbi magyar szövetségi kapitány nyártól az izraeli élvonalban szereplő Maccabi Netanya labdarúgócsapatát irányítja. A Bild című német lap arról számolt be, hogy a felek pénteken Frankfurtban már alá is írták a két évre szóló szerződést. A ötszörös bajnok gárda jelenleg a második helyen áll az izraeli pontvadászatban.
ápr. 12
18:48
Portugál Nagydíj: Talmácsi a kilencedik helyről indul (Behaviour)
A címvédő Talmácsi Gábor a kilencedik helyről, azaz a harmadik sorból indulhat vasárnap a 125 kcm-esek versenyében a gyorsaságimotoros-világbajnokság harmadik futamán, a Portugál Nagydíjon, Estorilban. A magyar motoros ugyan több mint két másodpercet javított pénteki eredményén, amikor a nyolcadik lett, de a többiek is gyorsultak, így egy helyet visszacsúszott. A MotoGP-ben a spanyol Jorge Lorenzo…
ápr. 12
18:52
NB II: négy góllal nyert a Szolnok a Keleti csoportban (She)
A labdarúgó NB II 22. fordulójának eredményei:
ápr. 12
19:19
Ligue 1: a Lyon döntetlen játszott a Rennes együttesével (She)
Cris 16. percben szerzett góljára Mbia a 90. percben válaszolt, így döntetlen lett a Lyon és a Rennes összecsapása a francia bajnokság 33. fordulójában.
ápr. 12
19:25
Kosárlabda, férfi NB I: idegenben nyert a Dombóvár (She)
A Dombóvári KC idegenben győzte le a Marso-NYKK-t 100?90-re a Uniqa férfi NB I A-csoportjában.
ápr. 12
19:41
Vízilabda: egyenlített a Vasas a Honvéd ellen (She)
Drámai mérkőzésen, hosszabbítás után a Vasas legyőzte a Honvédot, így a nyolc pontig tartó párharc állása 6?6.
ápr. 12
19:47
Tenisz: Davenport visszalépett, Sarapova játék nélkül döntős (She)
A 600 ezer dollár összdíjazású Amelia Island-i női tenisztorna elődöntőjéből játék nélkül jutott a döntőbe az orosz Maria Sharapova, miután ellenfele, az amerikai Lindsay Davenport visszalépett. A volt világranglista-vezető Davenport betegségével indokolta, hogy nem áll ki Sharapova ellen.
ápr. 12
19:58
Serie A: Miccoli góljával fontos győzelmet aratott a Palermo (She)
Az olasz bajnokság 33. fordulójának nyitómeccsén a Palermo fogadta a Cataniát, és a hazaiak a hazaiak Fabrizio Miccoli 84. percben szerzett góljával 1-0-ra győzni tudtak.
ápr. 12
20:21
Premier League: Nem bírt egymással Newcastle és a Portsmouth (She)
Az angol bajnokság 34. fordulójának szombati kora esti mérkőzésén a Portsmouth fogadta a Newcastle csapatát és a két gárda nagy küzdelme végül gól nélküli döntetlennel ért véget.
ápr. 12
20:23
Cselgáncs: Hadfi nem versenyezhet holnap (She)
Eldőlt, hogy Hadfi Dániel nem lép tatamira vasárnap a lisszaboni Európa-bajnokságon.
ápr. 12
20:25
Férfi kosárlabda NB I: hazai pályán nyert a Kaposvár (She)
A Kaposvár 79?69-re győzte le az Univer KSE-t a rájátszás utolsó előtti fordulójában.
ápr. 12
20:26
Férfi kosárlabda NB I: a Falco simán legyőzte a Szolnokot (She)
Az alapszakasz vége előtt egy fordulóval már biztosan első Falco simán legyőzte a Szolnokot.
ápr. 12
20:28
Championship: Gera gólpassza kellett a pontszerzéshez (She)
Az angol másodosztályban két magyar játékos is a kezdősípszótól fogva a pályán volt a feljutási harcban kulcsfontosságú Wet Bromwich Albion-Watford mérkőzésen. A hazaiaknál Gera Zoltán, a vendégeknél Priskin Tamás volt ott a pályán a találkozó kezdésekor.
ápr. 12
20:32
Férfi kosárlabda NB I: könnyedén nyert az Atomerőmű (She)
A paksiak 100?61-re győzték le a MAFC-t a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának utolsó előtti fordulójában.
ápr. 12
20:37
Rövidpályás úszó vb: újabb három világcsúcs (She)
Ryan Lochte 51.25 mp-es világcsúccsal került be a 100 méteres vegyesúszás döntőjébe a manchesteri rövidpályás világbajnokságon.
ápr. 12
20:51
Husztiék tíz emberrel is nyerni tudtak (Behaviour)
A Werder Bremen hazai pályán 5-1-re legyőzte a hétközben a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében elbukott Schalke 04 együttesét a német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának rangadóján, ezzel megelőzte riválisát, s feljött a második helyre.
ápr. 12
21:38
NB II: nyert a Kecskemét a Keleti csoportban (She)
A labdarúgó NB II 22. fordulójában:
ápr. 12
21:40
Kézilabda: a Győr lesz a Dunaferr ellenfele a Magyar Kupa döntőjében (She)
A Győrben zajló Magyar Kupa négyes döntő második elődöntőjében eldőlt, hogy a már korábban a fináléba bejutó Dunaferr ellenfele a Győri ETO csapata lesz, miután 29-25-re verte a Ferencvárost.
ápr. 12
21:49
Kézilabda: német ellenfél vár a Veszprémre a KEK-döntőben (She)
A Rhein Neckar-Löwen lesz az ellenfele az MKB Veszprémnek a férfi kézilabda KEK edöntőjében.
ápr. 12
21:54
Kézilabda: Békés?Komló párharc lesz az 5. helyért (She)
A Békés nyerte az 5-8. helyért zajló párharcot a Százhalombatta ellen, miután az idegenbeli harmadik mérkőzésen hetesekkel legyőzte a hazai együttest.
ápr. 12
21:56
Férfi vízilabda ob I: egyenlített a Ferencváros (She)
A Ferencváros idegenben 8?6-ra verte meg a PVSK együttesét a férfi vízilabda-bajnokság rájátszásában, és mivel a párharc állása 6:6, a következő mérkőzés dönt a továbbjutásról.
ápr. 12
22:00
Férfi vízilabda ob I: BVSC?Fehérvár párharc a 9. helyért (She)
A Fehérvár hosszabbítás után 8?7-re megverte a Szolnokot a férfi vízilabda ob I rájátszásában, így megnyerte a párharcot 8?4-re, és a BVSC ellen meccselhet.
ápr. 12
22:02
Jégkorong: Dél-Koreát megvertük, bennmaradtunk (She)
Bennmaradt a női jégkorong-világbajnokság negyedosztályában a magyar válogatott, a mieink szombaton Dél-Koreát verték meg 2?1-re.
ápr. 12
22:04
Primera División: hazai pályán kapott ki a Valencia (She)
A Valencia hazai pályán szenvedett 2?1-es vereséget a Racing Santander elleni bajnokin.
ápr. 12
22:33
Inzaghi duplája is kevés volt a Milannak Torinóban (Infostart)
A Milan 3-2-re kikapott a Juventus pályáján az olasz labdarúgó-bajnokság szombati rangadóján.