2008. szeptember 6. szombat

szept. 6
16:43
Peking 2008: a MASZ szerint eltiltják Ivan Tyihonékat (She)
Gyulai Márton, a Magyar Atlétikai Szövetség főtitkára az MTI-nek elmondta, hogy az IAAF-től nem hivatalosan úgy értesültek, hogy a nemzetközi szövetség felfüggesztette a két fehérorosz dobóatléta, Ivan Tyihon és Vagyim Gyevjatovszkij versenyzési jogát, és fegyelmi eljárást indított ellenük.
szept. 6
16:45
Triatlon: doppingolt a korábbi tiszaújvárosi légiós (She)
Doppingolás miatt két évre eltiltották Dmitrij Gaagot, a kazahok világbajnok triatlonistáját.
szept. 6
16:47
Vb-selejező: kiütéssel győzött idegenben Tanzánia (She)
Kiütéses, 4–1-es idegenbeli sikert aratott vb-selejtezőn a tanzániai labdarúgó-válogatott Mauritius ellen az afrikai zóna 1. csoportjában.
szept. 6
16:57
Szpartak Moszkva: Michael Laudrup lehet a következő edző (She)
Michael Laudrup lehet a Szpartak Moszkva új vezetőedzője.
szept. 6
17:15
Műugrás: Barta Nórát díjazták az uszodában (She)
Olimpikonoknak járó kitüntetést és egy ólomkristály vázát vehetett át szombaton Barta Nóra, a BVSC versenyzője, aki a pekingi olimpián a 3 méteres műugrásban a 12. helyet szerezte meg.
szept. 6
17:17
Vb-selejtezők: elbuktak a skótok Szkopjéban (She)
Elkezdődött a szombati európai vb-selejtező-dömping is: Macedónia hazai pályán 1–0-ra legyőzte Skóciát, Naumoszki korai góljával.
szept. 6
17:19
Angol válogatott: Rio Ferdinand játszhat a horvátok ellen (She)
Rio Ferdinand ott lehet az angol válogatottban a szerdán megrendezésre kerülő, Horvátország elleni világbajnoki selejtezőn.
szept. 6
17:21
Real Madrid: a télen érkezhet a Münchenben kispados Podolski (She)
A Marca értesülései szerint a Real Madrid a télen megpróbálja igazolni Lukas Podolskit.
szept. 6
17:33
Vb-selejtezők: Dél-Afrikában győztek a „Szuper Sasok” (She)
Ikechukwu Uche góljával 1–0-s győzelmet aratott Nigéria a 2010-es világbajnokság házigazdája, Dél-Afrika ellen Port Elizabethben.
szept. 6
17:33
Nagy meglepetésre a macedónok nyertek (Behaviour)
A macedón válogatott nagy meglepetésre hazai környezetben 1-0-ra nyert a skótok ellen a labdarúgó világbajnoki selejtezők európai nyitányán.
szept. 6
17:35
Megnyitották a paralimpiát (Behaviour)
Látványos, színpompás, több mint két órás megnyitóünnepséggel szombaton elkezdődött Pekingben a XIII. paralimpia.
szept. 6
17:51
Spanyolország: a Don Balón szerint Marcos Senna volt a legjobb (She)
A Don Balón magazin szerint Marcos Senna volt a 2007–2008-as spanyol szezon legjobb élvonabeli játékosa.
szept. 6
18:09
Vb-selejtezők: Wales szenvedve verte meg az azerieket (She)
Ha nagyon nyögvenyelősen is, de győzelemmel indította Wales a vb-selejtezőket: John Toshack csapata a Millennium Stadiumban 1–0-ra verte meg Azerbajdzsánt egy szikrázó mérkőzésen.
szept. 6
18:09
Sors Tamás lehet az első magyar érmes (Behaviour)
Sors Tamás úszó lehet a magyar csapat első magyar érmese a pekingi paralimpián.
szept. 6
18:11
FC Barcelona: Lionel Messi álmai a megszerezhető trófeákról (She)
Lionel Messi klubcsapatával, az FC Barcelonával és az argentin válogatottal is minden fronton a végső győzelemre hajt.
szept. 6
18:27
Premier League: a Man City Gomezért is ajánlatot tett (She)
A VfB Stuttgart német válogatott csatára, Mario Gomez elárulta: a Manchester City ajánlatot tett érte az átigazolási időszak lezárulta előtt.
szept. 6
18:29
Chelsea: Essien megsérült Ghána vesztes mérkőzésén (She)
Michael Essien, a Chelsea középpályása térdsérülést szenvedett a Líbia–Ghána világbajnoki selejtezőn – olvasható a londoni klub honlapján.
szept. 6
18:45
Vuelta: Alessandro Ballan nyerte meg az első hegyi szakaszt (She)
Az olasz Alessandro Ballan nyerte meg a Spanyol körverseny első hegyi szakaszát. A hazai favoritok közül Alberto Contador a harmadik helyen ért célba, öt másodperccel megelőzve Carlos Sastre csoportját, míg Alejandro Valverde 55 másodpercet kapott Contadortól.
szept. 6
18:47
Kézilabda: magyar győzelmek a Kulcsár Anita-emléktornán (She)
A Győr és a házigazda Dunaferr is megnyerte második mérkőzését a női kézilabda Kulcsár Anita-emléktornán, Dunaújvárosban.
szept. 6
18:49
Kerékpár: Lehet, hogy Bodrogi eltörte a lábát (She)
A Német körverseny utolsó szakasza a Brémában rendezett 35 kilométeres időfutam volt.
szept. 6
19:03
Látványos megnyitóval kezdődött el a paralimpia (Infostart)
Pekingben több mint két órás, látványos ünnepséggel kezdődött meg a XIII. paralimpia.
szept. 6
19:21
Eltört Bodrogi lába? (Infostart)
Lábtörés gyanújával kórházba szállították Bodrogi Lászlót, a Crédit Agricole magyar kerékpárosát, aki a német körverseny utolsó szakaszán nagyot bukott.
szept. 6
19:21
Vb-selejtezők: Szlovénia pontot szerzett Lengyelországban (She)
Némi meglepetésre a szlovén labdarúgó válogatott első világbajnoki selejtező mérkőzésén egy pontot szerzett a nyári Eb-n részt vevő Lengyelország otthonában, miután 1–1-es döntetlennel ért véget a találkozó. A lengyelek gólját Zewlakow a 17. percben szerezte büntetőből, a 35. percben Dedic egyenlített.
szept. 6
19:39
Kézilabda: tíz góllal nyert a Pick-Szeged Mezőkövesden (She)
A Pick-Szeged csapata 32–22-re győzött a Mezőkövesd otthonában a férfi kézilabda-bajnokság első fordulójában.
szept. 6
19:39
Bodrogi lábtörés gyanújával kórházban (Behaviour)
szept. 6
19:41
Amerikaifutball: a Budapest Wolves magabiztos győzelme (She)
A Budapest Wolves magabiztos győzelmet aratott őszi szezonnyitó mérkőzésén a Közép-európai Futball-ligában (CEFL). A meccset álmosan kezdő Farkasokkal a második félidőben már nem tudta tartani a lépést a horvát csapat, így megérdemelten aratott 30 pontos győzelmet a magyar alakulat.
szept. 6
19:57
Vb-selejtezők: Szlovákia legyőzte Észak-Írországot (She)
Első világbajnoki selejtező mérkőzésén Szlovákia válogatottja gól nélküli első félidőt követően 2–1-re nyert Észak-Írország ellen. A szlovákok a 46. percben Skrtel góljával szerezték meg a vezetést, a 70. percben Hamsyk találatával már 2–0 állt az eredményjelzőn. A végeredményt Durica állította be, amikor a 81. percben öngólt szerzett.
szept. 6
19:59
Kosárlabda: Fodor Márton triplájával legyőztük a bolgárokat (She)
Óriási izgalmak után, Fodor Márton két másodperccel a vége előtt dobott hárompontosával 87–86-ra verte meg a magyar férfi kosárlabda-válogatott Bulgáriát a salgótarjáni Eb-selejtezőn.
szept. 6
20:01
Vb-selejtezők: elkezdődött a magyar–dán – élőben az NSO-n (She)
A magyar labdarúgó-válogatott megkezdte menetelését a 2010-es világbajnoki selejtezőkön.
szept. 6
20:15
US Open: Roger Federer könnyedén jutott a döntőbe (She)
Az amerikai nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének elődöntőjében a verseny második kiemeltje, a svájci Roger Federer 165 perc alatt legyőzte a harmadikként rangsorolt szerb Novak Djokovicsot, és bejutott a torna döntőjébe.
szept. 6
20:33
Vb-selejtezők: Grúziában nyertek Giovanni Trapattoniék (She)
Idegenben 2–1-re verte meg Grúziát a Giovanni Trapattoni rányította ír labdarúgó-válogatott.
szept. 6
20:51
Kézilabda: otthon nyert a Fehérép és a Nyíradony is (She)
A női kézilabda NB I első fordulójában a Fehérép tíz góllal, 31–21-re győzte le a Kiskunhalast.
szept. 6
20:51
Federer ismét döntős (Behaviour)
Elsőként a volt világelső, címvédő svájci Roger Federer jutott be a férfi egyes döntőjébe az amerikai nyílt teniszbajnokságon, miután a legjobb négy között négy játszmában nyert a szerb Novak Djokovic ellen.
szept. 6
20:53
Vb-selejtezők: több mint kellemetlen svéd döntetlen (She)
A 2010-es világbajnoki selejtező sorozat nyitó napjának eddigi legnagyobb meglepetését szolgáltatta a svéd válogatott, hiszen nem tudta legyőzni Albánia legjobbjait. A mérkőzés gól nélküli döntetlennel zárult, a mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a svédek középpályása, Tobias Linderoth a találkozó 46. másodpercében megsérült.
szept. 6
21:09
US Open: eső miatt félbeszakadt Nadal és Murray mérkőzése (She)
Eső miatt félbeszakadt Rafael Nadal és Andy Murray elődöntője a US Openen.
szept. 6
21:09
Labdarúgó vb-selejtező: Magyarország-Dánia (Behaviour)
Labdarúgó vb-selejtező: Magyarország-Dánia mérközik. Eddig egyik félnek sem sikerült a hálóba találni.
szept. 6
21:27
Vb-selejtezők: az utolsó percben lőtt 11-essel nyert Ukrajna (She)
Andrij Sevcsenko utolsó percben talált be 11-esből, ezzel nyert 1–0-ra Ukrajna hazai pályán Fehéroroszország ellen.
szept. 6
21:27
Félbeszakadt Nadalék meccse (Behaviour)
Eső miatt a harmadik játszma közepén félbeszakadt az első helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal és a hatodikként rangsorolt brit Andy Murray elődöntője az amerikai nyílt teniszbajnokságon.
szept. 6
21:45
Egy ponttal közelebb Dél-Afrikához (Infostart)
A magyar labdarúgó válogatott 0-0-s döntetlent ért el Dánia ellen a világbajnoki selejtezősorozat első fordulójában a Puskás Ferenc stadionban.
szept. 6
22:03
Vb-selejtezők: gólnélküli döntetlen lett a magyar–dán (She)
Nagy csatát, és izgalmas 90 percet hozott a Magyarország–Dánia világbajnoki selejtező-mérkőzés, ám gólt nem láthatott a Puskás Ferenc Stadion 19 000 fős közönsége. A két válogatott küzdelme végig nyílt volt, mindkét csapatnak több gólszerzési lehetősége is volt, ám a végeredmény 0–0 lett.
szept. 6
22:03
Gól nélküli döntetlennel kezdtünk Dánia ellen (Blikk)
Gyenge eredményt értünk el egy nem túl erős csapat ellen
szept. 6
22:21
US Open: az időjárás miatt szombaton már nem lesz játék (She)
A US Open szervezői bejelentették, hogy szombaton már nem lesz játék, így vasárnap (ha az időjárás is úgy akarja) fejezik be a Nadal–Murray férfi elődöntőt, és a női döntőt (Jankovics–Serena Williams) is a hét utolsó napján játsszák le.
szept. 6
22:23
Vb-selejtezők: Anglia két góllal verte az andorrai válogatottat (She)
A labdarúgó világbajnoki selejtező első fordulójában az angol válogatott idegenben verte Andorrát. A találkozó hőse a csereként beálló, és két gólt szerző Joe Cole volt.
szept. 6
22:25
Vb-selejtezők: Portugália nagy különbséggel verte Máltát (She)
A portugál válogatott az 1. csoport mai utolsó meccsén Máltához látogatott, és 4–0-ra legyőzte a szigetországiakat, ezzel vezeti is a 1. selejtező-csoportot.
szept. 6
22:39
Kosárlabda: Magyarország kikapott az Eb-selejtezőn a franciáktól (She)
A magyar női kosárlabda-válogatott hosszabbításos mérkőzésen 68–64-es vereséget szenvedett a francia csapattól Bourges-ban, Európa-bajnoki selejtezőn.
szept. 6
22:39
"Pontosan ilyen nehéz mérkőzésre számítottam" (Behaviour)
Hiába játszott jobban és fölényben a magyar válogatott a dánokkal szemben, csupán gólnélküli döntetlennel kezdte meg szereplését a 2010-es labdarúgó-világbajnokság selejtezősorozatában.
szept. 6
22:41
Vb–selejtezők: Románia otthon kapott nagy pofont Litvániától (She)
A 2010-es világbajnoki selejtezők legnagyobb meglepetését a 7. számú csoport hozta, miután Románia hazai pályán szenvedett 3–0-ás vereséget Litvániától. A vendég litvánok az első félidőben Stankevicius góljával szerezték meg a vezetést, majd a második félidőben Mikoliunas találata után Kalonas állította be a végeredményt.
szept. 6
22:57
Vb-selejtezők: a németek hattal verték Liechtensteint (She)
Németország idegenben 6–0-ra verte Liechtensteint az európai vb-selejtezők 4. csoportjában.
szept. 6
22:57
Négypontos vereséget szenvedtünk a franciáktól (Behaviour)
A magyar női kosárlabda-válogatott hosszabbításos mérkőzésen négypontos vereséget szenvedett a francia csapattól Bourges-ban, az Európa-bajnoki selejtező hatodik fordulójában.
szept. 6
22:59
Vb–selejtezők: négy gól, nyolc lap Montenegróban (She)
A bolgár válogatott 2–2-re végzett Montenegróban, miután emberhátrányban, az utolsó percben lőtt góllal egyenlített és mentett pontot, a pokoli hangulatban lejátszott meccsen, amelyen egyébként az egy kiállítás mellett hétszer került elő a sárga lap. A görögök simán győztek 3–0-ra Luxemburg ellen, miközben a horvátok ugyanilyen simán verték Kazahsztánt.