2009. január 27. kedd

jan. 27
19:18
Férfi kézilabda-vb: nagy küzdelemben verték a németeket a dánok (She)
A horvátországi kézlabda-világbajnokság középdöntőjének a II-es csoportjában a dán válogatott játszott ki-ki meccset a németek ellen. Óriási küzdelemben 14–14-es első félidő után a másodikban is szinte végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám az utolsó percben megléptek előbb eggyel, majd kettővel a dánok, és végül megszerezték a győzelmet, amivel nagy lépést tettek az elődöntő felé.
jan. 27
19:20
Belgium: hatvanöt sportoló perli a „jogsértő” WADA-t (She)
Belga sportolók egy csoportja bíróság elé citálta a Doppingellenes Világszervezetet, mivel úgy érzik, a WADA szabályzata megsérti személyiségi jogaikat.
jan. 27
19:36
Vác FC: visszatér a Dunakanyarba a 2007–08-as gólkirály (She)
Visszatér a Vác labdarúgócsapatához Rusvay Gergely, az NB II Keleti csoportjának 2007–08-as gólkirálya.
jan. 27
19:38
Férfi kézilabda-vb: a dánok nagy küzdelemben verték a németeket (She)
jan. 27
19:40
Bundesliga: a Betistől Berlinbe igazolt Marko Babic (She)
A Hertha BSC labdarúgócsapata szerződtette a Betis horvát válogatott játékosát, Marko Babicot.
jan. 27
19:42
Műkorcsolya: Sebestyén Júlia szögre akasztja a korcsolyát? (She)
Könnyen elképzelhető, hogy befejezi pályafutását Sebestyén Júlia; a tiszaújvárosi versenyző, aki a nyolcadik lett a múlt héten Helsinkiben rendezett műkorcsolya és jégtánc Európa-bajnokságon, a zsűri hozzáállása miatt gondolkodik a visszavonuláson.
jan. 27
19:54
Australian Open: Djokovics kifáradt, ezért adta fel Roddick ellen (She)
Mint arról korábban beszámoltunk, majd reggel az Australian Open férfi egyes negyeddöntői során a viadal 3. kiemeltje, Novak Djokovics :7, 6:4, 6:2, 2:1-nél feladni kényszerült a meccset a 7. kiemelt Andy Roddick ellen.
jan. 27
19:56
Női kosárlabda, Euroliga: a Sopron biztosan győzte le a Wislát (She)
A női kosárlabda Euroliga nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a magyar bajnok Sopron hazai pályán fogadta a lengyel Wisla Can-Pack Kraków együttesét. A félidőig még fej-fej mellett haladtak a csapatok, a harmadik negyedben azonban ellépett ellenfelétől a Sopron, és magabiztosan hozta a meccset. Győzelmével a két nyert mérkőzésig tartó párharcban 1–0-ra vezet Székely Norbert együttese.
jan. 27
19:58
Férfi kézilabda-vb: Tunézia megverte Argentínát, a 17. lett (She)
Tunézia 29–23-ra legyőzte az argentin válogatottat a horvátországi kézilabda-világbajnokság 17. helyért játszott mérkőzésén.
jan. 27
20:12
Grizzlies: Hollins érkezésével szabadabban játszhat Collins (She)
Élete első NBA edzője távozott. Vele mentek a cserepletykák is. Mike Conleyt az új vezetőedző, Lionel Hollins már az első Grizzlies-edzés előtt félrehúzta, hogy közölje vele az elvárásait.
jan. 27
20:14
Férfi kézilabda-vb: svéd siker, a mieink az 5. helyért küzdhetnek! (She)
Hatalmas küzdelem és nem mindennapi feszültség jellemezte a Szlovákia–Svédország mérkőzést a horvátországi férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában.
jan. 27
20:16
Jégkorong, olimpiai selejtező: Cortina keretet szűkített (She)
Pat Cortina, a magyar jégkorong-válogatott szövetségi kapitánya 25 fősre szűkítette keretét a jövő heti rigai olimpiai selejtezőre.
jan. 27
20:48
Kézilabda-vb: svéd siker, a mieink az 5. helyért küzdhetnek! (She)
jan. 27
20:50
Férfi kézilabda-vb: 80 gólos meccs után a 16. lett Oroszország (She)
Gólgazdag mérkőzésen búcsúzott a horvátországi kézilabda-világbajnokságtól Oroszország, miután a 15. helyért rendezett találkozón 42–38-ra kikapott a román válogatottól.
jan. 27
21:06
Német Kupa: Olic három góllal jutatta tovább a Hamburgot (She)
Ivica Olic mesterhármasával továbbjutott a Hamburg a Német Kupa nyolcaddöntőjéből. A horvát támadó három góljának köszönhetően 3–1-re győzött a Hamburg az 1860 München ellen.
jan. 27
21:42
EBEL: nagy nehezen győzött az Alba Volán a Graz ellen (She)
Az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) 51. fordulójában a hazai pályán szereplő Alba Volán 4–2-re nyerni tudott a Graz 99ers ellen. A székesfehérváriak már 4–1-re is vezettek a duplázó Fekete vezérletével, ám a vendégek tíz perccel a vége előtt két gyors góllal hamar felzárkóztak, ám az egyenlítés már nem sikerült nekik.
jan. 27
22:00
Férfi kézilabda-vb: lengyel siker; magyar-német az 5. helyért (She)
A horvátországi férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének II. csoportjában a lengyel válogatott egy góllal, 31–30-ra nyert Norvégia ellen, és bejutott az elődöntőbe. Ez egyben azt is jelenti, hogy a címvédő német válogatott lesz a magyar csapat ellenfele csütörtökön az 5. helyért lejátszandó mérkőzésen.
jan. 27
22:18
Férfi kézilabda-vb: a horvátok a franciákat is megverték (She)
A házigazda horvát válogatott a franciákat is legyőzte a férfi kézilabda-vb középdöntőjében, így az első helyen végzett az I. csoportban, és az elődöntőben a lengyelekkel csap össze.
jan. 27
22:36
Női kosárlabda, Euroliga: hihetetlen meccsen nyert a Pécs (She)
A Sopron után a Pécs is megnyerte első mérkőzését a női Euroliga nyolcaddöntőjében. A pécsiek hihetetlen izgalmak között, az utolsó pillanatokban dobott büntetőkkel nyerték meg 61–60-ra a Venezia elleni meccset idegenben.
jan. 27
22:38
Német Kupa: a Bayern ötöt vágott a Stuttgartnak (She)
A címvédő Bayern München magabiztosan harcolta ki a továbbjutást a Német Kupa nyolcaddöntőjéből. A müncheni együttes 5–1-re verte meg a Stuttgartot idegenben.
jan. 27
23:12
Premier League: Fülöp Márton csapata egy góllal verte Geráékat (She)
A angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában a Sunderland Fülöp Mártonnal a kapuban 1–0-ra verte a Fulhamet, amelybe Gera Zoltán a 76. percben szállt be. Az Aston Villa 1–0-ra nyert a Portsmouth otthonában, a Tottenham pedig hazai pályán verte 3–1-re a Stoke City csapatát. A WBA–MU meccs később kezdődött forgalmi akadályok miatt, a vendégek 5–0-ra nyertek.
jan. 27
23:14
Vízilabda: öt góllal nyert a magyar válogatott Németországban (She)
A Németországban edzőtáborozó, olimpiai bajnok magyar férfi vízilabda-válogatott kedd este 9-4-re legyőzte a hazai együttest barátságos mérkőzésen.
jan. 27
23:16
Championship: Priskin duplázott a Watfordban, Németh bemutatkozott (She)
A csereként pályára lépő Priskin Tamás alig negyedórát játszott a Watfordban mégis két gólt szerzett, így csapata 3–0-ra győzött a Burnley ellen.
jan. 27
23:30
Alpesi sí: kettős osztrák műlesiklósiker Schladmingban (She)
Reinfried Herbst föléynes győzelmével ért véget a férfiak műlesikló versenye az ausztriai Schladmingban.