Újabb kulcsjátékosát kénytelen nélkülözni a norvég női kézilabda-válogatott a decemberi világbajnokságon, miután sérülés miatt a beálló Heidi Löke sem lehet ott Japánban.
Kettős Mercedes-győzelem született a Forma-1-es Orosz Nagydíjon.
Barca: túlterhelés – megint ugyanott sérült meg Dembélé (She)
A Getafe elleni idegenbeli siker után hivatalos közleményt adott ki az FC Barcelona az újfent megsérülő Ousmane Dembélével kapcsolatban.
szept. 29
16:56
Iskolajáték Olaszországban, 20 góllal nyert a női kéziválogatott (She)
A magyar női kézilabda-válogatott 30–10-re nyert Olaszország otthonában az Európa-bajnoki selejtezősorozat 2. csoportjának 2. fordulójában.
szept. 29
17:12
Rp. gyorskorcsolya: Liu Shaoang és Jászapáti megvédte címét az ob-n (She)
A tavalyi összetett győztesek megvédték címüket, akárcsak 2018-ban, idén is Liu Shaoang és Jászapáti Petra állhatott a dobogó felső fokára a rövid pályás gyorskorcsolyázók országos bajnokságán.
szept. 29
17:18
Gyorsasági motor: a 18 éves Kovács Bálint német bajnok lett (She)
Az utolsó hétvégén Kovács Bálint bebiztosította első helyét a német gyorsaságimotoros-bajnokság (IDM) Suzuki Cup kategóriájában. A H-Moto Team 18 éves versenyzője egy futamot megnyert, a másik versenyben második lett Hockenheimben.
szept. 29
17:20
Serie A: a Romának még a kihagyott 11-es is belefért, hengerelt a Lazio (She)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság vasárnap 15 órakor kezdődő három meccséből kettőt a hazaiak nyertek meg, a Lazio a Genoa, az Udinese a Bologna ellen, viszont a Roma győzni tudott a Lecce vendégeként, még úgy is, hogy Alekszandr Kolarov tizenegyest hibázott.
szept. 29
17:30
Bundesliga: 11-est hibázott, de így is nyert a Sallait kispadoztató Freirbug (She)
A Fortuna Düsseldorf hazai pályán 2–1-re kikapott a Sallai Rolandot is foglalkoztató SC Freiburgtól a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 6. fordulójában. A vendégcsapatnak még az is belefért, hogy a második félidő derekán kihagyjon egy büntetőt. A Freiburg sikerével továbbra is a harmadik helyen áll a tabellán. Sallai a kispadról né
szept. 29
17:45
Hamilton szerencsés győzelme az Orosz Nagydíjon (Behaviour)
Az ötszörös világbajnok és címvédő, a Mercedes brit pilótája nyert Szocsiban.
szept. 29
17:54
Nb I: a Ferencváros legyűrte odahaza a Kisvárdát (She)
A ziccereit sorra elpuskázó Kisvárdát odahaza egy Leandro-góllal 1–0-ra legyőző Ferencváros lett a labdarúgó NB I 7. fordulójának nagy győztese.
szept. 29
18:00
Nb Ii: a Vasas kiütötte a Vácot Soroksáron (She)
A Vasas fölényesen nyert a kieső helyen álló Vác ellen a labdarúgó NB II 10. fordulójában. A Soroksáron rendezett találkozón a fővárosiak első gólját Balajti Ádám, a másodikat Birtalan Botond lőtte, így mind a két támadó már öt találatnál tart ebben a bajnokságban.
szept. 29
18:02
Atlétika: kis híján újra megdőlt a maratoni világcsúcsa (She)
Kenenisa Bekele csupán két másodperccel maradt el a maratoni futás világrekordjától: az etióp klasszis 2 óra 1 perc 41 másodperces eredménnyel nyerte meg a vasárnap megrendezett berlini maratonit (BMW Berlin Marathon).
szept. 29
18:06
Tarolt a Vasas SC a budapesti maratonon (Infostart)
A férfiaknál Jenkei Péter, míg a nőknél Gyurkó Fanni nyerte meg a 34. Spar Budapest Maraton fő versenyszámát vasárnap.
szept. 29
18:09
Labdarúgó NB I - Ferencváros-Kisvárda 1-0 (BorsOnline)
A címvédő Ferencváros 1-0-ra legyőzte a vendég Kisvárdát a labdarúgó OTP Bank Li
szept. 29
18:12
F1: Wolff szerint Hamilton hálás lehet Bottasnak; eltérő vélemények a Ferrarinál (She)
Lewis Hamilton győzelmével ért véget a Formula–1-es Orosz Nagydíj. A hatodik világbajnoki címe felé menetelő brit a sikerét nagyban a Ferrari balszerencséjének és a csapattársa segítségének köszönheti, bár Hamilton szerint a futam előrehaladtával amúgy is kezdték felvenni a kesztyűt a Ferrarival. Főnöke, Toto Wolff azonban rávilágított arra, hogy V
szept. 29
18:24
Kiderült, mennyire súlyos Fucsovics Márton sérülése (Infostart)
A teniszező közösségi oldalán számolt be az orvosi vizsgálat eredményéről.
szept. 29
18:24
Tenisz: Jasztremszka nyert a leggyorsabban Pekingben (She)
Az ukrán Dajana Jasztremszka mindössze 55 perc alatt győzött a Pekingben zajló kemény pályás tenisztorna 8.3 millió dollár (2.5 milliárd forint) összdíjazású női versenyében.
szept. 29
18:33
Leandro góljával nyert a címvédő Ferencváros (HírTV)
A három pont a 86. percben dőlt el, amikor Leandro a kaputól húsz méterre, középről laposan kilőtte a bal alsó sarkot.
szept. 29
18:36
szept. 29
18:42
Légiósok: Eppel Márton két gólt szerzett, csapata az élre állt (She)
Eppel Márton két góllal járult hozzá ahhoz, hogy csapata, a Kajrat Almati hazai pályán 4–1-re legyőzze az Ordabaszit a kazahsztáni labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának vasárnapi játéknapján.
szept. 29
18:44
Női kézi Eb-sel.: fölényes magyar győzelem Olaszországban (She)
szept. 29
18:48
Férfi kézi Bl: Montpellier–Veszprém – élőben az Nso-n! (She)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában a Veszprém Franciaországba látogat a Montpellier ellen, hogy feledtesse valamelyest az A-csoportban a Kiel elleni hazai vereséget. Tartsanak velünk, kövessék figyelemmel élő, percről percre frissülő közvetítésünket, szóljanak hozzá, kommentálják az eseményeket!
szept. 29
19:00
Pl: kőkemény becsúszás, azonnal villant a piros (She)
Azonnal villant a piros lap Isaac Hayden becsúszása után a Leicester City–Newcastle United bajnoki mérkőzésen a Premier League 7. fordulójában. A „szarkák” futballistája Dennis Praet-nek pakolt oda, amiért egyből kiállították – szerencsére Praet tudta folytatni a játékot.
szept. 29
19:02
Budapest Maraton: a Vasas két atlétája győzött (She)
A Vasas SC két atlétája, a férfiaknál Jenkei Péter, míg a nőknél Gyurkó Fanni nyerte meg a 34. Spar Budapest Maraton fő versenyszámát vasárnap.
szept. 29
19:06
Nb Ii: Eto-vereség Csákváron, ajkai bravúrdiadal Szombathelyen (She)
Véget ért az ETO ötmeccses veretlenségi sorozata labdarúgó NB II 10. fordulójában. A győri gárda gólzáporos meccsen alulmaradt Csákváron. míg a forduló előtt második Siófok nem bírt odahaza a Soroksárral. Bravúros győzelmet aratott az Ajka a tavaly még NB I-es Haladás otthonában, de a másik két újonc, a Szeged-Csanád és a Szolnok is begyűjtötte a h
szept. 29
19:18
Leandro három pontot hozott a Fradinak - eredmények, tabella (Infostart)
A címvédő Ferencváros Leandro 86. percben szerzett találatával 1-0-ra legyőzte a vendég Kisvárdát a labdarúgó OTP Bank Liga hetedik fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.
szept. 29
19:18
Kerékpáros-vb: Pedersen meglepetésgyőzelme, mindkét magyar feladta (She)
Meglepetésre Mads Pedersen nyerte a férfi mezőnyversenyt a yorkshire-i országúti kerékpáros világbajnokság vasárnapi zárónapján, mindkét magyar induló feladta a viadalt.
szept. 29
19:21
Nincs meglepetés a bokszszövetségnél: Bajkait választották elnöknek (Behaviour)
A közgyűlés alapszabály-módosítással létrehozta a szakmai társelnök posztot, amit mostantól Erdei Zsolt tölt be.
szept. 29
19:27
Leandro hajrában szerzett góljával nyert a címvédő Ferencváros (Azenpenzem)
A népligetiek pályaválasztóként immár negyven találkozó óta nem kaptak ki az NB I-ben, és sorozatban 14. bajnokijukat nyerték meg otthon.
szept. 29
19:30
Ökölvívás: Bajkai István lett a magyar szövetség elnöke (She)
Bajkai Istvánt választotta elnökké a Magyar Ökölvívó Szakszövetség (MÖSZ) tisztújító közgyűlése vasárnap.
szept. 29
19:32
Pl: a Leicester a Newcastle kiütésével őrzi a harmadik helyét (She)
A Leicester City 5–0-s győzelmet aratott a Newcastle United ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 7. fordulójában. A vendégcsapat a 43. perctől kezdve emberhátrányban futballozott.
szept. 29
19:34
Torna-vb: problémás a közlekedés, nem megfelelő az étel (She)
Az étkezéssel és a közlekedéssel is meggyűlt a baja a magyar válogatottnak a Stuttgartban sorra kerülő torna-világbajnokság helyszínén.
szept. 29
19:36
Kamion Eb: Kiss Norbert pont nélkül maradt Le Mans-ban (She)
A négyből egy futamon sem szerzett pontot a kétszeres Európa-bajnok Kiss Norbert, a Tankpool24-Mercedes magyar pilótája a gyorsasági kamion Eb idei szezonjának utolsó előtti versenyhétvégéjén, a franciaországi Le Mans-ban.
szept. 29
19:36
Vitorlázás: Lillik Ákos nyerte a Balatonkerülő versenyt (She)
Lillik Ákos a Nelson Flottalízing nevű vitorlással meggyőző fölénnyel nyerte a 19. egyszemélyes Balatonkerülő versenyt.
szept. 29
19:42
Nb Iii: csak egy győzött a három éllovas közül (She)
A labdarúgó NB III három éllovasa közül csak egy győzött vasárnap, a Nyugati csoportot vezető III. Kerületi TVE, de mindhárman megőrizték pozíciójukat: a fővárosban döntetlent játszó PMFC a 8. forduló után is vezeti a Közép-csoportot, és előnyéből kétpontnyit megtartott az Ózdon ikszelő Cegléd is a Keleti csoportban.
szept. 29
19:44
Tipsport Liga: a Mac háromgólos vereséget szenvedett Érsekújváron (She)
A MAC 7–4-re kikapott Érsekújváron a szlovákiai jégkorongliga alapszakaszának vasárnapi játéknapján.
szept. 29
19:45
Bajkai István lett a Magyar Ökölvívó Szakszövetség elnöke (HírTV)
szept. 29
19:54
A magyar kézisek 20 góllal győztek (Infostart)
A női kézilabda-válogatott 30-10-re győzött Olaszország vendégeként a jövő decemberi Európa-bajnokság selejtezősorozatának második fordulójában, Lignanóban.
szept. 29
19:54
Férfi kosár Bl: kettős győzelemmel jutott főtáblára a Falco (She)
A magyar bajnok Falco a hazai pályán hat ponttal, 75–69-re megnyert első meccs után a lettországi visszavágón még nagyobb különbséggel (73–55)  győzött a lett Ventspils ellen a Bajnokok Ligája selejtezőjének 2. fordulójában, így 148–124-es összesítéssel a főtáblára jutott.
szept. 29
20:00
Újabb siker, hihetetlen sorozatban a Fradi az NB I-ben (Ripost)
A Ferencváros 2017 áprilisában kapott ki legutóbb a magyar élvonalban, akkor a Vasas nyert a Groupama Arénában.
szept. 29
20:06
Dac: rangadót nyert meg a dunaszerdahelyi csapat (She)
A DAC hazai pályán 1–0-ra legyőzte a zsolnai csapatot a szlovák labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának vasárnapi játéknapján, és négypontnyira megközelítette a tabella második helyén álló riválisát.
szept. 29
20:18
Ebel: kétgólos előnyről kapott ki otthon a Fehérvár (She)
A Fehérvár 4–3-ra kikapott a vendég Graztól az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának vasárnapi játéknapján.
szept. 29
20:30
Szerbia: idénybeli hetedik győzelmét aratta a Topolya (She)
A szerb Szuperliga 10. fordulójában a Topolyai SC megszerezte hetedik győzelmét: az észak-bácskai együttes Zentán mintegy 1500 néző előtt 2–0-ra nyert a belgrádi Rad ellen.
szept. 29
20:36
La Liga: gólt lőtt, majd kiállították – ikszelt a Levante (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában az Alavés 2–0-ra megverte a Mallorcát, a Levante viszont hiába vezetett már a 4. percben Hernani góljával az Osasuna ellen, a vendégek a 2. félidőben egyenlítettek, a hazaiak portugál gólszerzőjét pedig 72. percben, a második sárga lapja után kiállították, így a valenciaiak tíz emberrel feje
szept. 29
20:42
Pónifogathajtó-vb: három német és egy holland siker összetettben (She)
Három német és egy holland siker született összetettben Kisbér-Ászáron az első magyarországi pónifogathajtó-világbajnokságon, amelynek zárónapján vasárnap akadályhajtásban hirdettek győztest.
szept. 29
20:54
Férfi kézi Bl: kikapott a Veszprém Montpellier-ben (She)
A Kiel elleni hazai vereség után nem tudta összeszedni magát a Veszprém, és Montpellier-ben is kikapott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 3. fordulójában. A Montpellier kapujában Marin Sego óriási formában védett, ezért hiába volt elfogadható a védekezés, így is mínusz öt lett a vége. A Veszprém a csoport hatodik helyére csúszott.
szept. 29
20:56
Serie A: három győzelem után otthon ikszelt a Cagliari (She)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban a legutóbbi három meccsét kivétel nélkül megnyerő Cagliari ezúttal hazai pályán játszott 1–1-es döntetlent a Veronával, pedig fél óra elteltével Lucas Castro góljával még vezetett.
szept. 29
21:00
NB I – Már nincs veretlen a mezőnyben (Behaviour)
A Fehérvár először veszített, a labdarúgó NB I hetedik fordulójában, míg az FTC az Üllői úton sorozatban 14. bajnokiján nyert.