2010. október 7. csütörtök

okt. 7
3:06
A tenziós fejfájás okai (WebBeteg)
Még napjainkban is folyik a vita a tenziós fejfájás lehetséges okairól, sőt még a betegség elnevezése kapcsán sincs teljes egyetértés. Az elmúlt évek során több elmélet született a tenziós fejfájás kialakulását illetően, ennek megfelelően nevezték már pszichogén fejfájásnak, depresszív fejfájásnak, esszenciális fejfájásnak és közönséges fejfájásnak is.
okt. 7
6:15
Optimális hőmérséklet, páratartalom a lakásban (WebBeteg)
A fűtési szezon kezdetén nem árt néhány szót ejteni a lakás ideális hőmérsékletéről, a megfelelő páratartalomról. Természetesen nem mindegy, hogy milyen helyiségekről és a család mely tagjairól van szó. Más ugyanis az optimális levegőminőség a nappali illetve a hálószoba, vagy egy idősebb és egy fiatalabb családtag esetén.
okt. 7
6:57
Háztartásbeli férfiak első kongresszusa (Infostart)
Első országos találkozóját rendezi meg vasárnap San Remo városában az ötezer tagot számláló Háztartásbeli Férfiak Olaszországi Egyesülete (Asuc). A témák között szerepel a mokett-tisztítás és a családfenntartó nők helyzete is.
okt. 7
8:06
Hogyan használjuk fel a száraz faleveleket? (Édenkert)
Gondoltunk már a tömérdek időre és energiára, amit a lehullott falevelek eltakarításával töltünk?
okt. 7
8:21
A legjobban jövedelmező feketepiaci tevékenység (WebBeteg)
Háromszor annyi pénzt mozgat meg globális szinten a hamis gyógyszerek terjesztése, mint az ópium és a heroin kereskedelme egy frissen közzétett szakértői becslés szerint. Az elemzés szerint a gyógyszerhamisítás évente akár 200 milliárd dolláros üzletet is jelenthet.
okt. 7
9:09
Egészséges és fehér fogak természetesen (Édenkert)
A rendszeres fogmosás és fogselyem használata az első lépés az egészséges fogak megőrzésében. Semmi sem helyettesíti az alapvető étrendet, de vannak dolgok, amiket megtehetünk a fokozása érdekében.
okt. 7
9:24
Iszapömlés: nincs sugárzásveszély (WebBeteg)
Nincs kitéve a lakosság radioaktív sugárzás veszélyének - közölte a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) csütörtök reggel az MTI-vel, miután szakértői csoportja vizsgálatokat végzett a vörösiszappal elöntött térségben.
okt. 7
10:12
Hogyan szabaduljunk meg a korpától természetesen? (Édenkert)
Míg a kémiailag előállított samponok ideiglenesen ugyan eltávolítják a korpát, a kémiai anyagok ott maradnak a fejbőrünkön és beeszik magukat a testünkbe.
okt. 7
10:14
Végre itt az Őszi Kertészeti Napok 2010! (Édenkert)
A Budapesti Corvinus Egyetem Kertészettudományi Karának Dísznövénytermesztési és Dendrológiai Tanszéke immár 15. alkalommal szervezi meg a szakképző intézmények tanulóinak az Országos Ifjúsági Őszi Kegyeleti Virágkötészeti Versenyét és szakmai találkozóját. A verseny mellett idén is kertészeti cégek és intézmények sorakoznak fel áruikkal, teljessé téve a bemutatott képet; az Egyetem Budai…
okt. 7
10:16
Hogyan tisztítsuk a párnáinkat? (Édenkert)
Mit teszünk, amikor a párnánk mocskos lesz? Egyszerű azt gondolni, hogy ki kell dobni őket, majd újakat vásárolni, de ez borzasztó nagy pazarlás lenne, és sokan nem engedhetjük meg magunknak ezt a luxust.
okt. 7
10:27
Érvek a kórházban szülés mellett (WebBeteg)
A kórházi szülés mellett szóló legfőbb érv a műszerezettségben meglévő különbség, hiszen egyikünk lakásában sincsenek meg azok a diagnosztikus vagy terápiás eszközök, amik egy kórházban az alapfelszerelés részét képezik.
okt. 7
11:30
Meddig kell(ene) szoptatni? (WebBeteg)
Újabb kutatás bizonyítja, hogy a hat hónapig folytatott kizárólagos anyatejes táplálás távol tartja a csecsemőkori fertőzéseket.
okt. 7
12:03
Két Michelin-csillagot kapott egy 12 asztalos étterem (Infostart)
Apró, mindössze 12 férőhelyes New York-i étterem kapott igen nagy elismerésnek számító két Michelin-csillagot, amellyel a világ legjobb éttermeit rangsorolják.
okt. 7
12:33
Koszorúér-tágítás robottal (WebBeteg)
Nemsokára a friss infarktus miatt a szívkatéteres laboratóriumba szállított beteg koszorúerét robot segít kitágítani, a szakorvos pedig a vezérlőpultban ülve végzi a beavatkozást.
okt. 7
13:21
Tavasszal vagy ősszel komposztáljuk a talajt? (Édenkert)
Azt már bizonyára mindenki tudja, hogy a kert komposztálása nagyszerű módja a talaj utántöltésének.
okt. 7
14:39
Az agyi stimuláció befolyásolja a kezességet (WebBeteg)
Az agysérülést, illetve stroke-ot (szélütés) túlélők tanulmányozása vezette arra a kísérletes vizsgálatra a Kaliforniai Egyetem (Berkeley) kutatóit, mely során arra az álláspontra jutottak, hogy az agy képes eldönteni, melyik kezet helyezi előtérbe az egyszerű tevékenységek végrehajtásához.
okt. 7
17:48
Miért alakul ki a cukorbetegség? (WebBeteg)
A szőlőcukor (glükóz) a sejtek legfőbb energiaforrása. A szőlőcukor egy része az elfogyasztott táplálékból szívódik fel a bélben, a többit a máj állítja elő más anyagokból (egyéb cukorfajták, aminosavak, tejsav, stb.).
okt. 7
18:51
Felületes vénás trombózis és mélyvénás trombózis (WebBeteg)
Feltételezik, hogy a károsodott állapot – felületes vénás trombózis, vagy vénás varikozitás, mely lábduzzadással és fájdalommal jár – súlyosabb problémák előfutára lehet.
okt. 7
20:57
A bulimia nervosa: Tünetek, kezelési lehetőségek (WebBeteg)
A bulimia nervosa nevű étkezési zavar háromszor annyi nőt érint, mint férfit, és akár halálhoz is vezethet. A betegek falásrohamokkal küzdenek, melyet az elfogyasztott táplálék kiürítése követ. Hatalmas mennyiségű ételt tömnek magukba rövid idő alatt, majd nagyon drasztikus módszerekkel igyekeznek megszabadulni tőle. Bár tipikusan kamaszkorban kezdődik, bármilyen életkori csoportban találhatók…
okt. 7
21:06
Az anyák stressze rontja gyerekeik asztmáját (Metropol)
A gyerekek asztmája nagyobb valószínűséggel súlyosbodik, amikor édesanyjuk stresszes, mérges vagy ingerült – állítják japán kutatók.
okt. 7
22:00
Hasznos tanácsok gyomorégés ellen (WebBeteg)
Több mint 60 millió amerikai tapasztal havonta egyszer gyomorégést és több mint 15 millió betegnél naponta jelentkezik a tünet az Amerikai Gasztroenterológia Társaság szerint. A tünet fontos lehet, hiszen a savas reflux (a gyomortartalom visszacsorgása) kezeletlenül torokszűkületet és rákot okozhat.

Keresés