2010. augusztus 9. hétfő

aug. 9
3:24
Halál külföldön - A halottszállítás szabályai és költsége (WebBeteg)
Egy haláleset mindig megrázza a hozzátartozókat, a barátokat, és akkor még nem tudják milyen sok és drága ügyintézés vár rájuk, különösen a haláleset határainkon túl következett be. Nem jobb a helyzet, ha a tragédia az Európai Unió területén történt, ilyen esetekben az a perdöntő, hogy itthon vagy az országhatáron túl történt az elhalálozás.
aug. 9
5:30
Magas vérnyomás - Kik a veszélyeztetettek? (WebBeteg)
A hypertonia betegség alattomosan, gyakran tünetmentesen károsítja érrendszerünket, így alapvető a vérnyomás mielőbbi normalizálása. Sokakban felmerül a kérdés, hogy miért ilyen lényeges ez, mekkora is pontosan annak a veszélye, hogy az elkövetkező években súlyos szív-érrendszeri betegség jelentkezzen.
aug. 9
8:39
Cukorbetegség - A sport jótékony hatásai (WebBeteg)
Nagy tévhit a cukorbetegek körében, hogy szinte egyáltalán nem mernek mozogni, nem ismerik a rendszeres edzés fontosságát a betegség kezelésében. A cukorbetegek számára pedig fontos a mozgás, nem csak a szövődmények elkerülésére, de a vércukorszint normalizálásának érdekében is.
aug. 9
9:42
Télen nehezebb szabályozni a vérnyomást! (WebBeteg)
Egy amerikai tanulmány szerint, melyet 443 632 magas vérnyomással kezelt veterán adatai alapján végeztek, a magas vérnyomást sokkal nehezebb télen kezelni. A szakértők szerint ennek hátterében a sokkal aktívabb nyári életforma állhat.
aug. 9
9:48
Tovább keresik a Borsó-hegynél eltűnt amerikai férfit (Infostart)
Tovább keresik a szombaton kora este eltűnt amerikai állampolgárt, akinek a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Regécnél, a Borsó-hegy lábánál veszett nyoma.
aug. 9
10:06
Megszűnt a lezárás és az elterelés az M5-ös autópályán (Infostart)
Feloldották a forgalomkorlátozást annak a két balesetnek a helyszíne közelében, amelyek az M5-ös autópálya lajosmizsei lehajtójánál történtek hétfőn kora reggel a Budapest felé vezető oldalon - közölte a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője.
aug. 9
10:06
Hogyan legyen egész évben friss papajánk? - 2. rész (Édenkert)
A papajáknak nagy, lágy levelük van. Meleg időben nagyon sok víz elpárolog belőlük, így sok vízre van szükségük. Sajnos a papaják nagyon érzékenyek a gyökérrothadásra, különösen a hidegebb időszakokban. Nézzük, hogy mire kell még figyelni a papaja termesztése közben!
aug. 9
10:08
Hogyan legyen egész évben friss papajánk? - 3. rész (Édenkert)
Az előző részekből megtudtuk, hogy hogyan kell papaját termeszteni magról, és hogy hogyan gondozzuk őket ahhoz, hogy egész évben legyen papajánk. Ebben a részben a papaját érintő betegségekről lesz szó és arról, hogy hogyan termeszthetjük hidegebb éghajlaton ezt az egzotikus növényt.
aug. 9
10:10
A maracujatermesztés fortélyai - 1. rész (Édenkert)
Gyakran hallani olyat, hogy ezen a vidéken túl nehéz maracuját termeszteni, mert az éghajlat túl kemény, a talaj túl szegény, a termesz megeszik őket, a hervadásos betegség vagy a fonalféreg elpusztítja őket. De vajon tényleg így van-e?
aug. 9
10:12
A maracujatermesztés fortélyai - 2. rész (Édenkert)
A maracuját nem nehéz magról termeszteni, csak az kell hozzá, hogy a mag friss legyen. Valami oknál fogva a régi magnak több idő kell a csírázáshoz, ezért csak friss gyümölcsöt vegyünk. Ebben a cikkben a maracuja magról való termesztéséről lesz szó.
aug. 9
10:14
Milyen károkat okoznak a gyümölcsmolyok? (Édenkert)
A zöld gyümölcsmolyok főképp gyümölcsfákon (almán és körtén) élősködnek, de megtámadhatják a fűzfát, a nyírfát, a nyárfát és a juharfát is. Nézzük meg, hogy milyen károkat okoznak, és hogy hogyan védekezhetünk ellenük!
aug. 9
10:16
Hogyan védjük meg fáinkat a levélaknázóktól? (Édenkert)
A megfelelő biológiai szabályozásnak köszönhetően jelenleg a Phyllonorycter mispilella levélaknázó jelentéktelen kártevőnek számít sok helyen. Ezek a levélaknázók főleg az alma, körte és cseresznyefákat támadják meg. De hogyan védekezhetünk ellenük?
aug. 9
10:18
A maracujatermesztés fortélyai - 3. rész (Édenkert)
Az a legjobb a maracuja termesztésében, hogy nem kell a szüretelés miatt aggódni. Amikor megértek leesnek. Az esés egyáltalán nem okoz kárt bennük, és nekünk csak fel kell szednünk őket. Nézzük, hogy mikor várható az első terméshozatal!
aug. 9
10:20
Süssünk nektarinos pitét olasz módra! - Piaci árak (Édenkert)
Nektarinos pite: 1 pohár kefir, 1 pohár cukor, 4 tojás, 1 citrom reszelt héja, és leve, 1 cs. vaníliás cukor, 2 pohár liszt, 1 cs- sütőpor, ½ pohár olaj, kb. 1 kg félkemény nektarin, sárgabarack lekvár. Összekeverjük a kefirt a tojást, cukrot, citromot, a sütőporos lisztet, és az olajat. A tepsit sütőpapírral kibéleljük, ebbe beleöntjük a masszát és 200 fokra előmelegített sütőbe tesszük. Kb. 4…
aug. 9
10:22
Miért annyira kedvelt virág a bíborka (Gomphrena globosa)? (Édenkert)
A bíborka (Gomphrena globosa) színes virágai vonzzák a pillangókat, így a kertünk is megtelik élettel. Nézzük meg, hogy hogyan kell gondozni, termeszteni ezt az érdekes és nagyon kedves virágot!
aug. 9
10:24
Miért jó, ha méhbalzsamot ültetünk a kertünkbe? (Édenkert)
A méhbalzsam vonzza a méheket (innen a neve is), a lepkéket és a kolibriket. Gyakori még a bergamot, ápolka és Oswego tea elnevezése. A méhek vonzásának köszönhetően, ideális olyan növények közelébe ültetni, amelyek általuk porzódnak.
aug. 9
10:26
Mi szükséges a sikeres szőlőtermesztéshez? - 1. rész (Édenkert)
A szőlő a legszélesebb körben termesztett gyümölcs a világon és ellentétben a legtöbb gyümölcsöt termő növénnyel, sok szőlőfajta Észak-Amerikában őshonos. Mivel hazánkban is igen kedvelt gyümölcs, nézzük meg, hogy hogyan kell ültetni a szőlőt.
aug. 9
10:28
Mi szükséges a sikeres szőlőtermesztéshez? - 2. rész (Édenkert)
Mivel a szőlő igen bőségesen termő növény, és csak az egy éves vesszők kezdenek teremni, úgy kell metszeni és előkészíteni a növényt, hogy gazdagon teremjen. Ez a cikk azt mutatja be, hogy hogyan tudjuk ezt elérni.
aug. 9
10:30
Hogyan neveljünk cukkinit a kertben? (Édenkert)
A főzőtök, többek között a cukkini is, a könnyű termeszthetősége miatt oly közismert, hiszen minden kezdő kertészt képes profivá varázsolni. Inkább a szerves anyagokban dús talajt kedveli, ezért jó, ha érett trágyával vagy komposzttal szórjuk be.
aug. 9
10:32
Mi a finom zöldborsó (Pisum sativum) termesztésének titka? (Édenkert)
Semmihez nem fogható, amikor leszedünk néhány borsóhüvelyt és megízleljük friss, édes zamatát. A borsó vetését az utolsó nagy fagy után már el is lehet kezdeni. Sok fajtája létezik: mindegyik a jó vízelvezetésű, meszes vagy fahamuval trágyázott talajt kedveli.
aug. 9
10:34
Hogyan harcoljunk a poloskák ellen? (Édenkert)
A poloskák többféle növénnyel és gyümölccsel táplálkoznak. Többek között gyümölcshullást és gyümölcstorzulást okozhatnak a fejlődő termések esetében. Tudjuk meg, hogy hogyan harcolhatunk ezek ellen a kellemetlen kártevők ellen!
aug. 9
10:36
Milyen növény a páfrányfenyő (Ginkgo biloba)? (Édenkert)
A Ginkgo biloba, más nevén páfrányfenyő egy lombhullató fa, amely a páfrányfenyőfélék (Ginkgoaceae) családjába tartozik. A páfrányfenyőt sokféleképpen fel lehet használni szívóssága, szép külseje, és gyógyhatása miatt.
aug. 9
10:38
Ismerjük meg a sodrómolyokat! - 1. rész (Édenkert)
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
aug. 9
10:40
Ismerjük meg a sodrómolyokat! - 2. rész (Édenkert)
A nyári lárvák megelőzésése érdekében fontos, hogy a fákat már tavasszal bepermetezzük. Ha elmulasztjuk a tavaszi rovarirtást, nyáron több alkalommal is szükség lesz ennek bepótolására (úgy júliusban, mint augusztusban, de valószínűleg szeptemberben is), hogy megvédjük a későn érő gyümölcsöket.
aug. 9
10:42
Különleges növények - 1. rész (Édenkert)
Hihetetlen, hogy ezek a növények valóban léteznek! Sok növény, virág vesz bennünket körül, viszont nem mindegyikről lehet elmondani, hogy különlegesek lennének! Nézzünk hát meg néhány elképesztő növényt!
aug. 9
10:44
Különleges növények - 2. rész (Édenkert)
Ebben a részben néhány olyan érdekes növényről lesz szó, amelyek nem épp a vegetáriánusi hajlamaikról híresek. Lássuk, hogy ezek a növények hogyan képesek csapdába ejteni az olyan mozgó állatokat, mint az egerek vagy a madarak!
aug. 9
10:45
A csípőtáji túlsúly összefügghet a memóriaproblémákkal (WebBeteg)
Egy tanulmány szerint kapcsolat van az emlékezetkiesés, és a túlsúlyos nők zsírfeleslegének lerakódási helye között.
aug. 9
11:48
Nem az eltérő alvás miatt gyakoribb a bölcsőhalál a kisfiúknál (WebBeteg)
A szakemberek már régóta tudják, hogy a hirtelen csecsemőhalál (SIDS = Sudden Infant Death Syndrome ) gyakoribb a fiúknál, mint a lányoknál. Egy új tanulmány viszont megcáfolja, hogy ennek oka a nemek eltérő alvási-ébredési jellemzői.
aug. 9
12:12
Különleges növények - 3. rész (Édenkert)
Az előző részben egy pár húsevő növénynek a táplálkozási szokásába kaptunk bepillantást, ebben a részben többek között a burgonyáról és a raffléziáról is szó esik. Nézzük, hogy miért annyira különlegesek ezek a növények!
aug. 9
12:54
Popeye miatt esznek több zöldséget a gyerekek (Metropol)
Popeye miatt valóban több zöldséget esznek a gyerekek, ezt most már tudományos kutatás is alátámasztja. Azok a szülők, akik mindennapos harcot folytatnak csemetéikkel a zöldségevés miatt, ezentúl jobban teszik, ha leültetik a Popeye kalandjait vetítő tévéképernyők elé a gyerekeket.
aug. 9
13:24
Halálos baleset Pápa határában (Infostart)
Egy ember meghalt a helyszínen abban a közúti balesetben, amely Pápa határában történt a várost elkerülő 83-as úton hétfőn - közölte a rendőrség.
aug. 9
13:54
Alábecsülik a hamisítás mértékét (WebBeteg)
Helyi egészségügyi szervezet szerint a Fülöp-szigeteki kormányzat jelentősen alábecsüli az országban forgalomba kerülő hamis gyógyszerek piaci arányát. A kormány által becsült szám háromszorosa is lehet a valós érték.
aug. 9
13:57
Hogyan védekezzünk a barackmoly (Anarsia lineatella) ellen? (Édenkert)
A barackmoly többnyire az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafákon élősködik. Tavasszal a barackmoly lárvák befúrják magukat a friss hajtásokba és rügyekbe, azok hervadását és pusztulását okozva ezáltal.
aug. 9
14:39
A közönséges spárga (Asparagus officinalis) termesztése (Édenkert)
A spárga a liliomfélék családjába tartozik, és nem egy könnyen termeszthető növény. A türelem erény a spárga termesztése közben. Szinte teljesen lehetetlen magról termeszteni, ezért ajánlott az egy éves spárga gyöktörzsek beszerzése.
aug. 9
15:00
Miért veszélyes az erdei turbolya (Anthriscus sylestris)? (Édenkert)
Az erdei turbolya az ernyősök családjába tartozik. Ez a gyomnövény 30-120 cm hosszú, de elérheti akár a 180 cm-es magasságot is. Nézzük meg, hogy miért kell odafigyelni ezeknek a növényeknek a szaporodására!
aug. 9
15:21
Hogyan gondozzuk a buzogányvirágokat (Dieffenbachia)? (Édenkert)
A buzogányvirág (Dieffenbachia) egy szép dísznövény, amelynek hosszú, széles levelei vannak, amelyek fehér és zöld színekben pompáznak. Legkevesebb egy tucat fajtája létezik, például a D. Picta, a D. Amoena, a D. Oerstedii stb.
aug. 9
17:03
Iskolakezdés - A stresszhatás nemcsak a felnőtteknek okozhat fejfájást (WebBeteg)
Lassan véget ér a nyár, az ősz kezdetével változékonyabbra fordul időjárásunk is. A nyári szünidőt a gyerekek számára egy sokkal megterhelőbb időszak követi, gyakran tapasztalhatunk náluk fokozott fáradtságot, fejfájást.
aug. 9
18:06
Egészséges táplálkozás - Rengeteg a tévhit! (WebBeteg)
Mint életünk minden területen, az élelmiszerek táján is rengeteg halhatatlan tévhit alapján tájékozódunk nap, mint nap. Az alábbiakban négyet gyűjtöttünk össze azok közül a tények közül, amit majdnem mindenki rosszul tud.
aug. 9
19:09
Benőtt a körmöm, mit tegyek? - Az orvos válaszol (WebBeteg)
Már három éve benőtt körömmel küszködöm. Eddig otthon vágtam ki, de elkezdett nőni a vadhús is és ez egész lábujjam be van gyulladva. Mit tegyek? Hová forduljak? - Válogatás a WEBBeteg Orvos válaszol rovatának kérdéseiből.
aug. 9
20:12
Évtizedes küzdelem egy gyógyíthatatlan kórral (WebBeteg)
A betegség tüneteit természetesen régóta ismerte, és nagyjából a középkor óta különböző, nem túl sikeres módszerekkel ellensúlyozni is próbálta az emberiség.
aug. 9
21:30
Tokaji sárgamuskotály nyerte az egyik aranyérmet a francia Muscats du Monde versenyen (Infostart)
A Moonvalley Wines Tokaj borászat 2008-as évjáratú, késői szüretelésű, dűlőszelektált sárgamuskotály bora aranyérmet nyert az idei franciaországi Muscats du Monde versenyen és egyedüli magyar borként egyúttal bekerült a TOP 10 közé is.
aug. 9
22:18
Premenstruációs szindróma, vagy súlyosabb? - Figyelje a tüneteket! (WebBeteg)
Mi a különbség a premenstruációs diszfóriás rendellenesség (PMDD) és a premenstruációs szindróma (PMS) között? Hogyan kezelhető a PMDD?
aug. 9
23:21
Terhesség és mániás depresszió (WebBeteg)
Mindössze 10 évvel ezelőtt is az orvosok még azt javasolták a mániás depresszióban -másnéven bipoláris zavar - szenvedő nőknek, hogy ne vállaljnak gyereket. Míg ez a gondolkodásmód mára már elavult, a bipoláris nők gyakran nehéz döntéssel szembesülnek terhességük alatt a gyógyszeres kezelést illetően.

Keresés