2008. november 24. hétfő

nov. 24
19:00
Az SZDSZ támogatja a költségvetést (Alternatív Energia)
Az SZDSZ készen áll arra, hogy elfogadja a költségvetést - jelentette be Fodor Gábor pártelnök az SZDSZ-frakcióülése közben hétfőn Budapesten. A liberális vezető hangsúlyozta: a támogatás az országnak és nem a kormánynak szól.
nov. 24
19:06
Harminc milliárdot spórol jövőre a nyugdíjasokon a kormány (Infostart)
Jövőre 300 ezer nyugdíjas nem kap 13. havi juttatást, további közel egymilliónak pedig csökken a pluszjárandósága - egyebek mellett ez derül ki az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság adataiból. Az InfoRádiónak küldött tájékoztatás szerint a megszorításokkal 30 milliárd forintot spórol az állam jövőre.
nov. 24
20:00
Havazás: koccanások Budapesten, 60 autó elakadt Pest megyében (Infostart)
A havazás és a csúszós úttest miatt 15-20 autó koccant egymásnak vagy a járdaszegélynek a fővárosban, a II. kerületi Kuruclesi úton. Pest megyében, Telki és Budakeszi között mintegy 60 autó akadt el a hóban, személyi sérülés nem történt.
nov. 24
21:12
Ötven bázisponttal csökkent az alapkamat - a nap legfontosabb hírei (Infostart)
50 bázisponttal 11 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot a monetáris tanács. Elemzők a kamat szinten tartását várták. A testület arról is határozott, hogy 5-ről 2 százalékra csökken a decemberi tartalékteljesítési periódustól hatályos kötelező tartalékráta mértéke.

Keresés