Állítólag júliusban még fogadhatnak betegeket a megszüntetendő kórházi osztályok, augusztustól azonban már csak a feladatellátásra jogosult helyeken lesz mód erre.
A taxisrendeletről, a Budapest név használatáról, valamint a szemétszállítási díj emeléséről dönthet egyebek mellett a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén.
A több százezer amerikai diplomáciai táviratot megszerző Wikilekas portál alapítója, Julian Assange Ecuadroba menekült, miután a brit bíróság elutasított kiadatásának újratárgyalását.
A múlt héten benyújtotta a kormány a jövő évi költségvetés tervezetét. A Policy Agenda által készített elemzés szerint már az ebben szereplő hiánycélt is csak akkor lehet tartani, ha rendelkezik az ország pénzügyi védőhálóval, és nincsen újabb krízis Európában, míg a gazdasági növekedés feltételeit ez a költségvetés továbbra sem biztosítja.
A Moody's Investors Service nemzetközi hitelminősítő szerdán egy fokozattal, Ba1-re javította a török államkötvények osztályzatát: ez a befektetésre még nem ajánlott kategória legfelső foka.
Szócska Miklós egészségügyi államtitkár szerint "nem megvalósítható", hogy minden, 62 évnél idősebb egészségügyi dolgozót kötelezően nyugdíjba küldjenek, ezért kiáll annak érdekében, hogy az egészségügyi ágazatot ne érintse a kötelező nyugdíjaztatás.
Szócska Miklós egészségügyi államtitkár szerint "nem megvalósítható", hogy minden, 62 évnél idősebb egészségügyi dolgozót kötelezően nyugdíjba küldjenek, ezért kiáll annak érdekében, hogy az egészségügyi ágazatot ne érintse a kötelező nyugdíjaztatás.
Az önkormányzat 25 millió forintért visszavásárolja Szeged olimpiai bajnokától, a londoni játékokra készülő Douchev-Janics Natasától az egykori, kultikus Bárka étteremnek otthont adó ingatlant. Erről a pénzügyi bizottság döntött nagy egyetértésben hétfőn.
Szóváltás és lökdösődés alakult ki két csoport között kedden késő délután a csókakői Horthy-szobornál, a rendőrség garázdaság miatt indított büntetőeljárást - közölte a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
Levette a Budapest név használatáról szóló javaslatot is a szerdán ülésező Fővárosi Közgyűlés napirendjéről Tarlós István főpolgármester, indoklása szerint az ügyben további egyeztetések szükségesek.
A korábban meghirdetett havi 10 százalékon felül további 30 százalék egyszeri kedvezményt ad pontosan fizető lakossági fogyasztóinak a Főtáv Zrt. az alapdíjból.
Az atv.hu rendezésében első ízben kezdődött meg Magyarországon a Nagy Politikus Bajnokság. A verseny tétje óriási: kiderül, hogy olvasóink véleménye alapján ki a nemzet első számú politikusa. Szavazzanak az atv.hu Facebook-oldalán!
A FŐTÁV Zrt. a működési költségein elért megtakarításából, a korábban meghirdetett havi 10 százalék alapdíjkedvezményen felül, további, egyszeri 30 százalék alapdíjkedvezményt ad pontosan fizető lakossági fogyasztóinak.
Nem változott, továbbra is életveszélyes annak a három hónapos kislánynak az állapota, akit, azóta elhunyt ikertestvérével együtt, elsodort egy autó hétfő este Érden - közölte a fővárosi Szent János Kórház kommunikációs vezetője az MTI érdeklődésére szerda délelőtt.
Levette a Budapest név használatáról szóló javaslatot is a szerdán ülésező Fővárosi Közgyűlés napirendjéről Tarlós István főpolgármester, indoklása szerint az ügyben további egyeztetések szükségesek.
Kismértékben mérséklődött a természetes fogyás üteme az év első négy hónapjában; több gyermek született, de a halálozások száma is emelkedett az előző év azonos időszakához képest, a házasságkötések száma viszont csökkent - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Kismértékben mérséklődött a természetes fogyás üteme az év első négy hónapjában; több gyermek született, de a halálozások száma is emelkedett az előző év azonos időszakához képest, a házasságkötések száma viszont csökkent - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerdán az MTI-vel.
Péntek éjfélig van érvényben az országos tiszti főorvos által elrendelt harmadfokú hőségriadó. Közben már az ország legnagyobb részére a legmagasabb fokozatú, piros figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A vidékfejlesztési tárca volt államtitkára elmondta, hogy készült egy lista azokról a nagy húsipari cégekről, amelyek hungarikumokat nem teljesen magyar alapanyagból állítanak elő.
Pontosan ellentétes a költségvetési terv azzal, amire Magyarországnak szüksége lenne - mondta Szekeres Imre, az MSZP gazdasági kabinetvezetője az Arénában. A párt alternatív költségvetési és adótörvény tervezetet készít.
Nyilatkozatban hívta fel a figyelmet Hannah Rosenthal, az amerikai külügyminisztérium antiszemitizmus megfigyelésével foglalkozó különmegbízottja arra, hogy az utóbbi időben aggasztó mértékben növekedtek a különböző magyar személyekhez kötődő antiszemita cselekmények és megnyilatkozások. Megállapította, hogy a magyar kormány és a civil társadalom is megfelelően reagált, és elítélte az…
A fővárosnak adott igazat a Duna-parti CET-tel kapcsolatban a Fővárosi Ítélőtábla, így az önkormányzat újabb csatát nyert a beruházó ellen, akivel régóta húzódó vitában áll. A Fővárosi Önkormányzatnak nem kell visszafizetnie a bankgaranciát, és 15 napon belül birtokba veheti az épületet - olvasható az origo.hu oldalon.
Másodszor rabolta ki ugyanazt a kaposvári pénzintézetet az a férfi, akit a második rablás után, kedden fogtak el a rendőrök - közölte a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense szerdán.
Sárga festékkel öntötték le Békéscsabán a zsinagógaként használt épület egyik bejárati ajtaját ismeretlen elkövetők szerdára virradó éjjel. A Békéscsabai Rendőrkapitányság keresi a rongálókat.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa szerdán felmondta a Neo FM rádiót üzemeltető FM1 Zrt.-vel kötött médiaszolgáltatási szerződést – közölte a hatóság szóvivője. Az FM1 Zrt. "megütközéssel" fogadta a hírt és jogászokra bízza az ügyet.
Felmondta a Neo FM szerződését a Médiatanács, a rádió 30 napon belül fellebbezhet a döntés ellen. A Neo FM indulása óta veszteséges, miközben a versenytársa, a Class FM nyereséget termel. A két rádió 2009-ben egy sokat vitatott pályázaton nyerte el a műsorszórási jogot. A Neo FM rádiót üzemeltető FM1 Zrt. szerint a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsának nincs joga felmondani a…