A Watson-Marlow Fluid Technology Group (Wmftg) bővíti ipari ethernetes vezérlésű kínálatát: mostantól Profinet-tel kaphatók az 530-as, 630-as és 730-as sorozatú tokos perisztaltikus szivattyúk. Ez a további kommunikációs lehetőség hozzáférést biztosít az ügyfeleknek a gyors és pontos teljesítményadatokhoz, továbbá zökkenőmentes kapcsolatot kínál a
Bár sok befektető a határidős olajpiacot figyeli, azonban a Bloomberg arra hívta fel a figyelmet, hogy a világ egyik legfontosabb olajtípusának ára épp most ütötte át a hordónkénti 100 dollárt, és minden jel arra mutat, hogy még magasabbra fog emelkedni.
Utoljára a koronavírus-járvány kitörésének idején távozott nagyságrendileg ilyen sok pénz a befektetési alapokból, mint most januárban. A befektetők 125 milliárd forintot vontak ki ebből a megtakarításból, ráadásul a hozamok is csökkentették a vagyont.
A hagyományokhoz híven idén is szavazást hirdetett az év hala címére a Magyar Haltani Társaság. 2022-ben a horgászok egyik kedvelt faja, a bodorka kapta a legtöbb voksot, melyet Dr. Staszny Ádám, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Akvakultúra és Környezetbiztonsági Intézetének kutatója ismertetett.
Az idén összességében csaknem ezermilliárd forint maradhat a családoknál adókedvezményekből. A családi adókedvezmény összegével például a gyermekes szülők „fizetése is több lehet”, mégis sokan felejtik el időben igénybe venni azt – tájékoztatta az MTI-t Tállai András.
Az egészségvédelem, a fenntarthatóság és a wellbeing hangsúlyosabbá válásával egyre jobban felerősödnek a különbségek az A kategóriába tartozó és az azon kívül eső irodaházak között – állapítja meg friss európai felmérésében a JLL. A cég a piaci visszajelzések alapján rövidebb bérleti szerződésekre számít az elkövetkezendő két évben, továbbá arra,
A környezeti problémák megoldásához, a Föld megóvásához globális gondolkodásra és lokális cselekvésre van szükség – erre kínál most kivételes lehetőséget, szakmai, mentorálási és pénzügyi támogatást az Ashoka Green Lab pályázata. A társadalmi vállalkozások sikerre vitelében jártas szervezet kiemelt támogatójával, a Telekommal, illetve partnereivel
A járványhelyzet számos céget kényszerített átállásra részben vagy egészen otthoni munkavégzésre. A távmunkavégzésre való átállás nem csupán a hazai, de a globális munkaerőpiacra is hatással van, ugyanis a home office térnyerésével a munkavégzés helyének fizikai korlátai vékonyodni látszanak bizonyos munkakörök esetében. Milyen eredményei lehetnek
A koronavírus-járványt megelőző években is jelentős növekedés jellemezte az online szektort, ami a megváltozott látogatói viselkedésnek köszönhetően további lendületet kapott 2020 márciusát követően. Online kereskedőnek lenni nagy lehetőség, de fontos tisztában lenni azzal is, milyen működési költségekre kell számítania annak, aki termékek online é
Az egyetlen olyan magyarországi nyelvvizsgaközpontban, ahol eszperantóból is lehet írásbelizni és szóbelizni, 90 százalékkal kevesebb vizsgázó volt tavaly, mint két évvel korábban, ez is azt mutatja, hogy az utóbbi években komolyan visszaesett a mesterséges nyelv népszerűsége.
A jelenlegi adatok alapján nem várható az esetszámok újabb ugrásszerű növekedése - mondta Galgóczi Ágnes, a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) járványügyi osztályvezetője.
Emmanuel Macron francia elnök számára zsúfolt volt a múlt hét, hiszen február 7-én, hétfőn Putyin orosz elnökkel találkozott Moszkvában, utána rögtön Kijevbe utazott, hogy megpróbáljon közvetíteni a két szemben álló fél között. Csütörtökön pedig hatalmas energiaprogramot jelentett be hazai közönség előtt, a kelet-franciaországi Belfort városában, a
Még jobban kitörne a kukorica árnyékából a magyar napraforgó. A magyar gazdák már 3,01 tonnás világrekordnak számító hozammal is büszkélkedhetnek belőle.
A K&H Bank kiemelkedő, 75,0 milliárd forint adózás utáni nyereséget ért el 2021-ben, 78 százalékkal többet az egy évvel korábbinál - közölte Guy Libot, a csoport vezérigazgatója online sajtótájékoztatón szerdán.
Az egészségvédelem, a fenntarthatóság és a wellbeing hangsúlyosabbá válásával egyre jobban felerősödnek a különbségek az A kategóriába tartozó és az azon kívül eső irodaházak között – állapítja meg friss európai felmérésében a JLL.
Az ukrán-orosz konfliktus határozza meg napok óta a hangulatot a világ tőzsdéin, ami ma reggel inkább negatívnak tűnt kezdetben, az ázsiai részvénypiacok többségében estek és az európai határidős indexek is csökkenéseket jeleztek előre a nyitásra. Mire megkezdődött a kereskedés Nyugat-Európában, fordult a hangulat és az európai tőzsdék kisebb emelk
Az elmúlt évben sosem látott mértékben drágultak itthon a használt autók, de jelentős áremelkedés figyelhető meg az új személygépkocsik hazai piacán is. A családi egyterűek átlagára 10 százaléknál is nagyobb mértékben emelkedett, a középkategóriások félmillió feletti drágulást produkáltak, míg a 40-50 millió forintos sávban kínált luxus-SUV-ok ára
A Google bejelentette, hogy korlátozni fogja a felhasználók nyomon követését az androidos rendszereken. A cég vélhetően az Apple-t követi, amely korábban szintén korlátozni kezdte azt, ahogy a hirdetési piac szereplői elérik az felhasználókat.
Az FBI szerint a hatóságok nehezen tartanak lépést a kibertámadókkal, akik nagy gyorsan alkalmazzák a legújabb digitális innovációkat. A szövetségi nyomozóhatóság szerint a kriptopénzek és a deep fake technológia jelentik most a legnagyobb kiberbiztonsági kockázatokat.
A Covid tragikus, de elhanyagolható story a „szép új világ”-hoz képest, ami a szemünk előtt zajlik. Barna Tamás, a Republic Group Ügyvezetője avatja be a Pénzcentrumot a metaverzumba.
Carla Simón katalán rendező Alcarras című, spanyol-olasz koprodukcióban készített alkotását tüntették ki a legjobb filmnek járó Arany Medve díjjal a 72. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál (Berlinale) szerda esti díjkiosztóján. Carla Simón új filmje ismét a spanyolországi Katalónia tartomány vidéki életét mutatja be, ezúttal egy család drámáján keresz
Megkapta a Gellért-hegyi sikló beruházásához kapcsolódó gyalogos aluljáró és a Hegyalja útra felkötő lépcső építésére szóló engedélyt az előkészítés alatt álló fejlesztést jegyző Gellérthegyi SIKLÓ Kft. A Hegyalja út alatt átvezetendő gyalogos alagút és lépcső a Gellért-hegy oldalában futó majdani sikló alsó állomásának megközelíthetőségét biztosít
Idén is az adóhatóságtól érkeznek a gépjárműadóval kapcsolatos értesítések, határozatok a fizetésre kötelezettekhez vagy képviselőjükhöz; az adó első részletét március 15-ig, a másodikat szeptember 15-ig kell befizetni - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdán.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1,79 pontos emelkedéssel, 51 757,98 ponton nyitott csütörtökön. A szerdai záró értékéhez képest minimálisan erősödött.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) vizsgálata szerint az Alza.hu a termékek egy részénél agresszíven, javarészt valótlan tartalmú üzenetekkel sürgette felhasználóit mielőbbi vásárlásra, ezért 40 millió forintos bírságot szabtak ki a webáruház üzemeltetőjére, egyúttal legalább 450 millió forint értékű fogyasztói jóvátételi programra kötelezték a céget
Egy budapesti édespari üzem ellenőrzése során súlyos élelmiszerbiztonsági kockázatot jelentő higiéniai körülményekkel szembesültek a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) ellenőrei. A szakemberek által feltárt hibák és hiányosságok – például erősen szennyezett eszközök, helyiségek és élő rágcsáló jelenléte a termelőüzemben – az egység t
Az új gépkocsik átadása kétszámjegyű csökkenést mutatott tavaly, ezzel párhuzamosan a hazai gépkocsipark átlagos életkora 14,7 évre emelkedett. A lízingelt gépjárműveknél a szerződésszám felére csökkent 2019-hez képest - hangzott el a Magyar Lízingszövetség mai sajtótájékoztatóján.
Idén februárban több mint 1000 diák nyert felvételt a BME mesterképzéseire, akik a felsőoktatási intézmény nemzetközi kapcsolatainak köszönhetően akár 75 ország, 300 partnerintézményében is tovább bővíthetik tudásukat. Emellett a külföldiek körében is egyre népszerűbb az egyetem számos angol nyelvű képzése, az elmúlt években 80 százalékkal emelkede
Összesen 280 millió forintnyi támogatásról döntött a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa a héten, amelyet rádiók és televíziók kapnak műsorkészítésre és üzemeltetésre. A testület nyertest hirdetett egy váci rádiós frekvencia pályázati eljárásában is. A Médiatanács megállapította, hogy a helyi Vác 87,9 MHz médiaszolgáltatási leh
A 2021. évi dinamikus gazdasági növekedés az előzetes adatok alapján kedvező hatást gyakorolt az államadósság-mutató alakulására – mutattak rá az Állami Számvevőszék elemzői. A kormányzat által hozott intézkedések elősegítették a gazdasági teljesítmény növekedését. A válságkezelés keretében a költségvetési rezilienciát erősítő lépések történtek. A
Két fontos adókötelezettség teljesítésének is február 25-e a határideje, és mindkettő elmulasztása bírságot vonhat maga után ‒ hívta fel az érintett vállalkozások figyelmét Dr. Mucsi-Szabó Brigitta, a BDO Magyarország Adótanácsadó Kft. szakértője. Ezen határidőig kell teljesíteniük áfakötelezettségüket az éves bevallási gyakoriságú adóalanyoknak, d
Charlie Munger, Warren Buffett cégének alelnöke a kockázati tőke és a bitcoin "nyomorult túlkapásairól" beszélt tegnap, és azt is mondta a milliárdos, hogy a kriptovalutákat be kellene tiltani. Emellett a kínai befektetésekről is beszélt a guru, szerinte a vállalatok, amelyekbe befektet, erősebbek a versenytársaikhoz képest és alacsonyabban is vann
A Heineken, a világ második legnagyobb sörgyártó cége a várakozásokat meghaladó nyereséggel zárta a tavalyi évet az egy évvel korábbi veszteség után, nőtt az árbevétele és az értékesített mennyiség is.
Idén csaknem ezermilliárd forint maradhat a családoknál adókedvezményekből. A családi adókedvezmény összegével például a gyermekes szülők fizetése is több lehet, mégis sokan felejtik el időben igénybe venni azt – tájékoztatta az MTI-t Tállai András.