A január végi hidegebb időjárás és az eddig szokatlanul enyhe február mellett továbbra is megfelelő mennyiségű földgáztartalék áll az ország rendelkezésére. A hazai tározók töltöttsége 27,77 százalékos.
Az orosz-ukrán válság egyelőre alapvetően nem érinti a Richter üzletmenetét, folytatják a tevékenységet, az ukrán piacon azonban mindenképpen forgalomcsökkenésre számítanak, aminek a mértéke nem jósolható meg. A legnagyobb kockázat jelenleg a bizonytalanság, tájékoztatta a Napi.hu-t a társaság.
A 47 médiumból álló korrupcióellenes szervezet, az OCCRP legújabb kutatása során kiderült, hogy az ukrán mezőgazdasági vállalat, a Mriya Agro Holding tulajdonosai, a Guta családtagok offshore fedőcégeken keresztül közel 200 millió amerikai dollárt sikkasztottak. A felszámolt cég hitelezői - köztük az Egyesült Államok Export-Import Bankja és a Vilá
Száznegyven százalékos kihasználtságot is lehetett tapasztalni az intenzív osztályokon – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal Térkép 2020 című kiadványából.
A 4iG Nyrt. többségi tulajdont szerez az Antenna Hungária Zrt.-ben. A tranzakció végrehajtásának zárásáról írt alá megállapodást az állami távközlési vállalat tulajdonosi jogait gyakorló nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárcanélküli miniszter és a 4iG Nyrt.
A pénzromlást az energiaárak elszállása fűti, a képben pedig még benne sincs az orosz-ukrán konfliktus eszkalálódása, miközben a cél pont az árstabilitás megteremtése lenne. Virág Barnabás jegybanki alelnök mondta el a részleteket.
A Richter és AbbVie által közösen fejlesztett cariprazine újabb indikációjára nyújt be engedélykérelmet az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatalához (FDA) az AbbVie gyógyszergyár.
Vendégszerzőnk írása arról, milyen párhuzamok vonhatóak a világháborúk és a világjárvány között, és arról, milyen lehetséges forgatókönyvek jöhetnek a jövőben.
A covid annyiféle változást hozott a hagyományos munkahelyeken az elmúlt két évben, hogy szinte nincs olyan munkahely, ahol ne jelent volna meg a kiégés jelensége.
A jelenlegi árban 5-10 dollárnyit jelenthet az orosz–ukrán konfliktus súlyosbodása, a folytatás nagyban függ attól, hogyan reagál a nyugati világ az eseményekre.
Az Oroszország és Ukrajna közötti feszültségek miatt már egyre magasabb a búza, a kukorica és a napraforgóolaj jegyzése a határidős piacokon. A feldolgozók próbálnak alternatív ellátási útvonalakat találni, de az elemzők és kereskedők szerint a konfliktus jelentősen felhajtja majd a világpiaci élelmiszerárakat, amelyek már így is többéves csúcsok k
Nagy eséssel kezdte a napot a BÉT az orosz bevonulás hírére, ezzel csak begyorsult a napok óta tartó lemorzsolódás. Az Erste stratégája szerint a befektetők túlreagálták az ukrán konfliktust.
Erősödött a forint a bankközi piacon kedd estére reggelhez képest. Az euró árfolyama 355,84 forintra csökkent 19 órára a reggel hétkor jegyzett 357,25 forintról.
A Volkswagen AG a Porsche tőzsdei bevezetését készíti elő, ezzel a legjövedelmezőbb márkájukat viszik külön piacra. A lépéssel teremtenek forrást a konszernnek, hogy finanszírozzák az elektromos járművek piacra lépését. A DAX-ot nagyon megtépázta az orosz-ukrán konfliktus kiéleződése a nyitáskor, de a Porsche IPO-jának híre lendületet adott a frank
Egyedüli régiós vállalatként kapott helyet a magyar BuildEXT Kft. a Construction Tech Review magazin mértékadó „TOP 10 BIM Solutions Providers in Europe 2022” szakmai rangsorában. A vezető globális építőipari magazin 2022-es iparági listáján a BuildEXT olyan meghatározó, épületinformációs modellezéssel foglalkozó nagyágyúkkal került egy kategóriába
Tovább emelkedhet a közeljövőben a nyersolaj ára, elsősorban a geopolitikai feszültségek fokozódása és az erőteljes globális kereslet hatására, pedig már az olajtermelők szerint is túl drága. Ha a befagyasztott hazai üzemanyagárakban nem is, de közvetve azért Magyarországon is megérezzük az olaj drágulásának negatív hatásait. Rövid távon a már most
A szolgáltatásuk iránt erősödő kereslet hatására idén mintegy 40 százalékos árbevétel-növekedéssel számol a digitális épületinformációs modellezésre (BIM) specializálódott tervezőiroda, a BuildEXT Kft., amelyet a közép-európai régióból egyedüliként választott be idén a Construction Tech Review globális építőipari magazin Európa top 10 BIM-szolgálta
A minimális építőipari rezsióradíj 11,9 százalékkal, 5070 forintra emelkedhet az idén az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének (ÉVOSZ) számításai szerint - közölte az ÉVOSZ kedden az MTI-vel.