Huszonháromra nőtt a hétvégi délnyugat-kínai bányaszerencsétlenség áldozatainak száma; a mentők a föld alatt rekedt valamennyi bányász holttestét felszínre hozták - jelentette a kínai média hétfőn.
Rossz irányba tolódott el a következő európai uniós költségvetésről szóló vita, ezért nem jött létre megállapodás a brüsszeli csúcstalálkozón - így értékelte Orbán Viktor miniszterelnök az EU-s állam- és kormányfők múlt heti tanácskozását hétfői ljubljanai sajtótájékoztatóján.
A közszolgálati televízió arra a cikkelyre hivatkozik, amely szerint a választási klipek tartalma "nem veszélyeztetheti az alkotmányos rendet, a közrendet, a személyek és a javak biztonságát".
Az Európai Bizottság hétfőn csaknem változatlan tartalommal terjesztette elő a jövő évi uniós költségvetésre vonatkozó, újnak mondott javaslatát, miután korábban kudarcot vallott a tagállami kormányokat képviselő, valamelyest szűkmarkúbb tanács, illetve a bővebb kiadási kereteket szorgalmazó Európai Parlament (EP) közötti egyeztetés.
Terv készül arról, hogy a kormány milyen lehetőségeket tud teremteni a Muravidéken élő magyarságnak. Erről Orbán Viktor miniszterelnök beszélt Ljubljanában, miután a Szlovéniában élő magyarság képviselőivel találkozott.
Bár a cseh-szlovák válás politikai része 1992 második felében rövid idő alatt és nagyobb konfliktusok nélkül zajlott le, a korábbi közös csehszlovák vagyon elosztása azonban már több mint hét évet vett igénybe. A szövetségi Csehszlovákia vagyonának elosztását lezáró dokumentumot csak 1999. november 24-én írta alá Milos Zeman cseh és Mikulás Dzurinda szlovák miniszterelnök.
Székelyföld területi autonómiájáért tüntettek Sepsiszentgyörgyön Tőkés László pártjának szervezésében. Az RMDSZ helyi politikusai elmentek az összmagyarnak hirdetett rendezvényre, de szót nem kaptak.A magyar parlamenti képviselet billeg ugyan a többpárti indulás miatt, de a kampány kezdetekor még a magyarok ellen agitáló USL pártszövetség liberális társelnöke a napokban felvetette az RMDSZ…
Ismét az érdeklődés központjában áll az orosz GPS globális műholdas helyzet-meghatározó rendszer, a GLONASZSZ. Ez két dolognak köszönhető. A tervekről szóló híreknek, és a fejlesztésekre szánt pénz részbeni elsikkasztásának.
Második forduló dönt majd arról, ki lesz a balközép Demokrata Párt (PD) listavezetője, ezzel együtt miniszterelnökjelöltje a következő, tavasszal esedékes olasz parlamenti választáson. Közben folytatódik a Berlusconi-show: a volt kormányfő megint nem zárta ki annak lehetőségét, hogy kormányfőként tér vissza.
A katalán választók nem adtak egyértelmű felhatalmazást, "kivételes többséget" a tartományi kormányfőnek, Artur Masnak, hogy a függetlenség útjára vezesse Spanyolország leggazdagabb tartományát. Bár az elszakadáspárti erők összességében megszerezték az abszolút többséget, a jobbközép nacionalista Konvergencia és Unió (CiU) párt számításai nem jöttek be.
Kihantolták kedden Jasszer Arafat néhai palesztin vezető földi maradványait, hogy nemzetközi igazságügyi szakértők meg tudják állapítani, mérgezés áldozata lett-e vagy sem - jelentették be palesztin tisztségviselők Rámalláhban.
Csökken Romániában a magyarok lélekszáma, de mivel ugyanilyen negatív trend érvényesül az ország összlakosságának számát illetően is, a magyarok részaránya alig változik - derült ki Veres Valér kolozsvári szociológus hétfő esti brüsszeli előadásából, amelyet az erdélyi magyarság asszimilációja témakörének szentelt.
Újabb mélypontra zuhant a japán kormány megítélése, kevesebb mint három héttel a választások előtt az emberek 64 százaléka elégedetlen a kabinet munkájával - közölte saját felmérésére hivatkozva az NHK japán televízió kedden.
Negyvenegyezer háztartás maradt áram nélkül hó- és szélviharok miatt Japán legészakibb szigetén, Hokkaidón kedden - közölte a helyi áramszolgáltató cég és a japán meteorológiai intézet.
Svájci, francia és orosz szakértők jelenlétében ma exhumálják Jasszer Arafat holttestét, hogy a tudomány segítségével tisztázzák, polónium mérgezés áldozata lett a vezér vagy természetes halállal halt meg. Ramalláhi mauzóleuma sírfeliratán mártírként szerepel, noha a polónium mérgezés teóriája csak az idén tavasszal merült fel.
Reggeltől már gyülekezni a Mohamed Murszi egyiptomi elnök ellen tegnap estére meghirdetett tömegtüntetés résztvevői. Az ellenzék, amely napok óta tiltakozik az elnök saját jogkörét önkényesen kibővítő rendelete ellen, tegnapra ugyanis az egész országra nagyméretű tiltakozó megmozdulást hirdetett meg.
Francia, svájci és orosz nemzetközi igazságügyi szakértők felügyelete alatt hantolták ki tegnap Rámalláhban Jasszer Arafat legendás palesztin vezető földi maradványait.
Még mélyebbé válhat a szakadék Szerbia és Hága között abban az esetben, ha csütörtökön a Nemzetközi Törvényszék szabadon engedné a háborús bűnökkel vádolt koszovói albán politikust, Ramush Haradinajt. Ez már a második ítélethirdetés lesz a volt koszovói miniszterelnök ügyében.
Bár maga Nicolas Sarkozy volt francia elnök próbál közvetíteni volt pártja, a Népi Mozgalom Unió (UMP) hatalmi harcában, egyelőre ő sem tudta közelebb hozni a két felet, Jean-Fraancois Copét és Francois Fillon volt miniszterelnököt. Tegnap önálló parlamenti frakció alapítását jelentette be Fillon.
Tádzsikisztánban drasztikus intézkedést foganatosítottak a hatóságok - blokkolták a népszerű közösségi portál elérhetőségét, a Facebookot, mert azon több negatív kritika jelent meg az ország elnökéről és kormányáról.
Közzétette jelentését tegnap az Európai Unió alapjogi ügynöksége, a FRA. Eszerint a uniós országokban nem javult a helyzet, továbbra is jelen van az intolerancia, a diszkrimináció és a rasszizmus, annak ellenére, hogy a tagországok erőfeszítéseket tettek leküzdésére.
A néhai palesztin vezető földi maradványait tegnap napközben vissza is helyezték sírjába, amelyet tegnap reggel tártak fel, hogy nemzetközi igazságügyi szakértők meg tudják állapítani, mérgezés áldozata lett-e.
Továbbra is nagyon pozitív a csehek viszonya Szlovákiához, valamint az észak- és nyugat-európai országokhoz, míg a többi kelet-európai államhoz fűződő viszony - Magyarországot is beleértve - hűvösebbé vált - derült ki abból a legújabb országos felmérésből, amely azt elemezte, hogyan értékelnek más államokat Csehországban.
Elveri a port Elton Johnon szerkesztőségi cikkében a Global Times című, angol nyelvű kínai napilap kritikus hangú kommentárjában, mert a brit sztár hétvégi pekingi koncertjét Aj Vej-vejnek, a szilenciumra ítélt rendszerbírálónak ajánlotta.
Nagy-Britanniának el kellene döntenie, hogy az Európai Unió tagja akar-e maradni - ezt mondta Mario Monti olasz kormányfő David Cameron brit miniszterlnöknek. Az egykori európai biztos hozzátette: ő a maga részéről a britek tagságának híve, de sokan vannak Európában, akik már nem.