A Magyar Olimpiai Bizottság több helyen kifogásolta a Népszava azon cikkeit, melyek az ötkarikás szervezet működését kritizálták. A múlt szombaton megjelent, Mennyi az annyi? című írásunkra - amelyben kiemelt helyen foglalkoztunk a Magyar Paralimpiai Bizottság és a fogyatékkal élők sportjának pénzügyi nehézségeivel - a MOB tételes reagálást küldött. Az ügy folytatódik.
Nagyon úgy tűnik, hogy a kézilabda hazánkban nemcsak a látványsportágak közé került be, hanem a sikersportágak közé is. A válogatottak után a kupacsapataink is sorra bizonyítják, a magyar kézilabda megint szép lett, méltó régi, nagy híréhez... A férfiaknál a Veszprém a nyolcadik meccsét is megnyerte a BL-csoportkörében, és egy pontra van a biztos csoportelsőségtől.
Újra bebizonyították az elmúlt hétvégén a magyar vívók, hogy a sportág kezd kimászni abból a gödörből, ahova a londoni olimpia előtti korszak eredménytelensége miatt került.
Ilyen premierről álmodott a magyar válogatott nemrégiben kinevezett szövetségi kapitánya, Rich Chermonaz: csapata mindhárom meccsét megnyerve lett első a lengyelországi Tychy-ben rendezett tornán.
Erőtlen próbálkozás, a Török Ferenc távollétét érvként felhozó indoklás pedig már-már kínos - kvázi így foglalható össze Kolláth György alkotmányjogász, sportjog oktató véleménye a Magyar Olimpiai Bizottság közleményéről.
A játékosok mellett a kispadon helyet foglalók is részt vettek abban a dulakodásban, amely a Ferencváros és a fehérorosz Dnipro Mogilev felkészülési labdarúgó-mérkőzésén alakult ki vasárnap este a törökországi Belekben.