2013. február 16. szombat

febr. 16
19:22
Arsenal: Normális, ha ezek után kifütyülnek - Wenger (She)
Könnyen lehet, hogy a 2012–2013-as szezonban is üres marad az Arsenal trófeaterme: a londoni csapat hazai pályán 1–0-ra kikapott a másodosztályú Blackburntől a labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjében, így elbúcsúzott a sorozattól. Az Arsenalt masszív füttyszó kísérte az öltözőbe – Arsene Wenger menedzser ezen nem is csodálkozott...
febr. 16
19:24
Férfi kézi BL: Lékai két gólt dobott a Constanta ellen (She)
Lékai Máté két góllal járult hozzá a Celje szombati győzelméhez. A szlovén csapat 24–19-re nyert a román Constanta ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának utolsó előtti fordulójában.
febr. 16
19:26
Síugrás: Freitag nyert szombaton Oberstdorfban (She)
A németországi Oberstdorfban folytatódott a síugrók világkupa-sorozata. A szombati egyéni sírepülőversenyt a német Richard Freitag nyerte meg a norvég Andreas Stjernen és az osztrák Gregor Schlierenzauer előtt.
febr. 16
19:36
Felkészülés: Eppel és Heffler Norbert góljával nyert a Paks (She)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Paks 2–1-re győzött a szerb FK Radnicski Kragujevac ellen felkészülési mérkőzésen a törökországi Belekben.
febr. 16
19:36
Két japán és egy dél-koreai aranyérem (Metropol)
Két japán és egy dél-koreai aranyérem született a Budapesen zajló 50. cselgáncs Hungária Kupán szombaton.
febr. 16
19:38
Női kézi BL: hat góllal győzött a Győri ETO Larvikban (She)
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében a Győri Audi ETO KC Norvégiában is megőrizte szezonbeli veretlenségét, és a csoportrangadón legyőzte a Larvikot. Az ETO kiváló védekezésének és támadásban is koncentrált hajrájának köszönhetően 24–18-as sikerrel gyűjtötte be a két pontot.
febr. 16
19:38
Hazai pályán búcsúzott az Arsenal (Metropol)
Ezzel gyakorlatilag eldőlt, hogy a londoni gárda ebben a szezonban sem nyer semmilyen trófeát.
febr. 16
19:40
Ligue 1: a Marseille szokás szerint kibrusztolta (She)
A Marseille 1–0-ra legyőzte a Valenciennes-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 25. fordulójának szombati játéknapján, és felkapaszkodott a tabella második helyére.
febr. 16
19:40
Nyert a Szolnok az Adria Ligában (Metropol)
A sereghajtó Szolnoki Olaj magabiztosan győzött a Ljubljana ellen a férfi kosárlabda Adria Ligában.
febr. 16
19:54
Női kézi NB I: a Vác nehezen nyert a Kiskunhalas ellen (She)
A Vác a szünetben még vesztésre állt, ám végül két góllal győzni tudott hazai pályán a Kiskunhalas ellen a női kézilabda NB I szombati mérkőzésén.
febr. 16
19:56
Primera División: Saviola góljával győzött a Málaga - videó (She)
A Málaga 1–0-ra győzött az Athletic Bilbao ellen hazai pályán a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában.
febr. 16
19:57
Fontos győzelmet aratott a Marseille (Agroinform)
A Marseille 1-0-ra nyert hazai pályán a Valenciennes ellen, a győztes gólt a 94. percben szerezte Rod Fanni.
febr. 16
19:59
Az Olaj magabiztos verte a Ljubljanát (Agroinform)
A sereghajtó Szolnoki Olaj hazai környezetben magabiztosan, 89-72-re legyőzte a Ljubljana együttesét.
febr. 16
20:12
Férfi röpi NB I: egyenlített a Dág, újra nyert a Kaposvár (She)
A címvédő Kaposvár a negyeddöntő második mérkőzésén is könnyedén nyert a Pécs ellen a férfi röplabda NB I-ben, míg a Dág 3:1-re győzött a Kazincbarcika vendégeként.
febr. 16
20:12
Három góllal nyertek a vízilabdások (Metropol)
A juniorválogatott pénteki legyőzése (13-7) után a kanadai nemzeti együttes ellen is nyert a magyar férfiválogatott a Volvo Kupáért kiírt kecskeméti nemzetközi vízilabdatornán.
febr. 16
20:14
Női kézi BL: a Zvezda ellen megvan a Valcea első győzelme (She)
Megszerezte első győzelmét a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében az Oltchim Valcea: a román sztáralakulat 16–16-os döntetlen után hazai pályán 29–25-re győzte le az orosz Zvezda Zvenyigorodot.
febr. 16
20:15
Gólgazdag mérkőzésen nyert a Vác (Agroinform)
A Vác hazai környezetben 32-30-ra győzött a Kiskunhalas ellen a női kézilabda NB I szombati mérkőzésén.
febr. 16
20:16
Serie A: a sereghajtó pontot csent, de tart a rossz szériája (She)
A sereghajtó Palermo 1–1-es döntetlent harcolt ki a Chievo vendégeként az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 25. fordulójának szombat kora esti mérkőzésén.
febr. 16
20:17
A régi és az új világelső a dohai döntőben (Agroinform)
A vasárnapi finálét az első helyen kiemelt Viktorija Azarenka és a másodikként rangsorolt Serena Williams vívja.
febr. 16
20:18
Férfi kosár NB I: ASE- és Körmend-siker, berényi győzelem Sopronban (She)
A Jászberény rendkívül pontszegény találkozón győzött a Sopron vendégeként a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján. Az Atomerőműt csak egy félidő erejéig tudta meglepni a Szeged, a Körmend tizenegy ponttal győzte le a PVSK-t.
febr. 16
20:19
Veronában sem szakadt meg a Palermo nyeretlenségi sorozata (Agroinform)
Alberto Malesani együttese vezetett a Chievo otthonában, ám a sereghajtónak végül be kellett érnie egy ponttal.
febr. 16
20:20
NB II: Milanoviccsal a soraiban kapott ki a Békéscsaba (She)
Ma is számos másodosztályú futballcsapat lépett pályára felkészülési mérkőzésen. A Békéscsaba 2–0-ra kikapott a szlovén Zavrctól, és a találkozón szerepet kapott a horvát próbajátékos, Damir Milanovic is. A Szigetszentmiklós is több játékost tesztelt a Diósd ellen 3–1-re megnyert összecsapáson.
febr. 16
20:21
A Nyúl góljával őrzi BL-helyét a Málaga (Agroinform)
Az andaluz együttes Javier Saviola találatával legyőzte a Bilbaót, így továbbra is negyedik a tabellán.
febr. 16
20:30
Hollandia: 5 meccsen 3 első perces gól, ligarekord (She)
Elképesztő rekordot állított fel Szanharib Malki, a holland Roda JC szíriai labdarúgója: a támadó január 20. és február 16. között ötből három mérkőzésen szerzett az első percben (!) gólt.
febr. 16
20:32
Bundesliga: Reus triplázott, Bajner padozott a Dortmundban (She)
A Borussia Dortmund hazai pályán 3–0-ra nyert Marco Reus mesterhármasával az Eintracht Frankfurt ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában. A mérkőzésre csereként nevezték Bajner Bálintot, de a 22 éves magyar csatár nem kapott lehetőséget a dortmundiaknál.
febr. 16
20:33
Győzelemmel búcsúzott Belektől a Paks (Agroinform)
Tomiszlav Szivics együttese 2-1-re győzött a szerb élvonalbeli Radnicski Kragujevacs ellen a törökországi edzőtáborban.
febr. 16
20:34
Videó: a Győr kiváló hajrája a Larvik ellen (She)
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében a Győri Audi ETO KC Norvégiában is megőrizte szezonbeli veretlenségét, és a csoportrangadón 24–18-ra legyőzte a Larvikot. Tekintse meg az alábbi videóban a mérkőzés hajráját!
febr. 16
20:35
Tíz emberrel vette vissza második helyét a Dortmund, Bajner debütálására még várni kell (Agroinform)
A címvédőnél triplázott Marco Reus, a Dortmund a 31. perctől a hajráig emberhátrányban játszott.
febr. 16
20:36
Kosárlabda: a szurkolók a játékosokkal balhéztak (She)
Szurkolói rendbontás miatt félbeszakadt a Murafém-Kanizsa KKSE '11–Zalaegerszegi KK harmadosztályú kosárlabda-mérkőzés a kanizsai Cserháti-csarnokban.
febr. 16
20:48
Tenisz: S. Williams legyőzte Sarapovát, Azarenkával döntőzik (She)
A fehérorosz Viktorija Azarenka és az amerikai Serena Williams vívja a Dohában zajló női tenisztorna fináléját, miután mindketten kétjátszmás sikerrel tudták le az elődöntőjüket. Azarenka a lengyel Agnieszka Radwanskát győzte le simán, míg az amerikai Marija Sarapova ellen győzött könnyedén.
febr. 16
20:50
Női kosár NB I: a Szekszárd idegenben, a Cegléd otthon nyert (She)
A Szekszárd 74–63-ra nyert a Vasas csarnokában a női kosárlabda NB I szombati játéknapján. A másik szombati alsóházi mérkőzésen a Cegléd az utolsó negyedbeli játékával múlta felül a BSE-t.
febr. 16
20:51
Jövőre már maratonit is futni akar a brit atlétika sztárja (Agroinform)
Idén félmaratont, jövőre pedig teljes maratoni távot vállal a kétszeres londoni bajnok brit futó Mo Farah.
febr. 16
20:52
Videó: remek gólokkal nyert a Dortmund a Frankfurt ellen (She)
A Borussia Dortmund hazai pályán 3–0-ra nyert Marco Reus mesterhármasával az Eintracht Frankfurt ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában. Reus kétszer is gyönyörű kiugratás után talált az ellenfél kapujába.
febr. 16
21:06
Ausztria: Szabicsék gól nélkül maradtak, Sáfárék ki is kaptak (She)
A Szabics Imrével felálló Sturm idegenben döntetlent játszott, Sáfár Szabolcs az Innsbruck kapujában vereségnek volt részese az osztrák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság első tavaszi fordulójának szombati játéknapján.
febr. 16
21:08
FA-kupa: az Everton utolsó perces gól miatt ismétel (She)
Az Arsenalt kiejtő Blackburn, a Millwall és a Barnsley után még nincs negyedik továbbjutó a labdarúgó FA-kupa negyeddöntőjébe, a harmadik ligás Oldham a 93. percben egyenlítve ugyanis ismétlésre mentette az Everton elleni mérkőzést.
febr. 16
21:09
A Zvezda ellen megszerezte első győzelmét a Valcea (Agroinform)
Az anyagi gondokkal küzdő román csapat győzött az eddig pont nélküli együttesek mérkőzésén a középdöntő 2. csoportjában.
febr. 16
21:11
Pontszegény mérkőzésen nyert a Jászberény (Agroinform)
Az Atomerőmű csapata hazai pályán magabiztosan nyert a Szeged ellen a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.
febr. 16
21:13
A The Sun címlapja túllépett egy határt a Pistorius-ügyben - fotó (Agroinform)
A brit olvasóközönség köreiben is sokan kiakadtak a Pistorius-sztorit ízléstelenül tálaló The Sun címlapjára.
febr. 16
21:24
Videó: Egy percig sem hittük el, hogy kikaphatunk - Rédei-Soós (She)
A Győr kiváló védekezésének és támadásban is koncentrált hajrájának köszönhetően 24–18-as sikerrel gyűjtötte be a két pontot a norvég Larvik otthonában. A mérkőzés után Rédei-Soós Viktória elmondta, ismét bebizonyították, hogy nagyon jó csapat a Győr.
febr. 16
21:27
Az Oldham a liverpooli csapatok mumusa - videó (Agroinform)
A korábban a Liverpoolt kiejtő, harmadosztályú Oldham a 94. percben egyenlítve újrajátszást harcolt ki az Everton ellen.
febr. 16
21:29
Freitag repült legmesszebb Oberstdorfban (Agroinform)
A német Richard Freitag nyerte a síugrók Világkupa-sorozatának szombati sírepülő-viadalát a németországi Oberstdorfban.
febr. 16
21:45
Szabicsnak egy félidő jutott a Nagymartonban pontokat hullajtó Sturmban (Agroinform)
A graziak hiába rohamoztak, csupán egy pontot tudtak elhozni a Mattersburg otthonából.
febr. 16
22:00
Tenisz: londoni balhéja óta először döntős Nalbandian (She)
David Nalbandian jutott be elsőként a Sao Paulóban zajló salakpályás tenisztorna döntőjébe, 6:3, 7:5-re  legyőzve az olasz Simone Bolellit.
febr. 16
22:02
Primera División: a Barcelona megverte a Granadát (She)
A Barcelona 2–1-re győzött a Granada ellen idegenben a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában. A katalánok góljait Lionel Messi szerezte, aki így már 301, tétmérkőzésen jegyzett találatnál jár a gránátvörös-kékek futballistájaként.
febr. 16
22:03
Rangadót nyert és előzött a Sion, Vanczák a hajrában állt be (Agroinform)
A svájci bajnokság 20. fordulójában a magyar válogatott védő együttese 1-0-ra legyőzte a közvetlen rivális St. Gallent.
febr. 16
22:04
Svájc: ritka öngól döntött, Vanczák tíz percet kapott (She)
Vanczák Vilmos csapata, a Sion hazai pályán 1–0-ra győzött a St. Gallen ellen a svájci labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának szombat esti mérkőzésén.
febr. 16
22:05
Gündogan szerint az újabb eltiltás miatt Bajner kezdő lesz (Agroinform)
A Borussia Dortmund 3-0-ra legyőzte az Eintracht Frankfurt. A címvédőnél a kispadon foglalt helyet Bajner Bálint.
febr. 16
22:07
Messi jubileumi duplájával elnapolta az újabb granadai csodát (Agroinform)
Az FC Barcelona hátrányból fordítva 2-1-re győzött a Real Madrid-verő, utolsó percig küzdő Granada otthonában.
febr. 16
22:09
Idegenben verte a Vasast a Szekszárd (Agroinform)
A Szekszárd 74-63-ra nyert a Vasas csarnokában a női kosárlabda NB I szombati játéknapján, az alsóházban.
febr. 16
22:11
Németh nélkül ikszelt a Roda (Agroinform)
A magyar támadót sérülés miatt hiányzott, az AZ ellen, a Rodát két pont választja el a kiesőzónától.