2013. február 22. péntek

febr. 22
19:38
Északisí-vb: 26 év után újra magyar versenyző ugrott (She)
Az 53. helyen zárta a selejtezőt Szilágyi Ákos a Val di Fiemmében zajzó északisí-világbajnokságon férfi síugrásban. A mindössze 17 esztendős Szilágyi 1987 óta az első magyar, aki vb-n vett részt.
febr. 22
19:39
A sikereket a PSG-nél sem lehet majd garantálni - Császár Gábor (Agroinform)
Az MKB Veszprém irányítója szerint muszáj csapatként küzdeniük szombaton, az Atlético Madrid elleni BL-rangadón.
febr. 22
19:41
Váci győzelmével közel került az alapszakasz harmadik helyéhez az Érd (Agroinform)
Vácon tudott simán nyerni az Érd a női kézilabda NB I harmadik helyére pályázó csapatok pénteki összecsapásán.
febr. 22
19:54
Internazionale: két védő is kihagyja a milánói derbit (She)
Az Internazionale labdarúgócsapatának két védője is kihagyja a vasárnapi, AC Milan elleni városi derbit. Andrea Ranocchia és Matías Silvestre is sérüléssel bajlódik, ezért nem lehetnek ott a Derby della Madonninán.
febr. 22
19:56
Női kosár Euroliga: a Győr közel volt a bravúrhoz (She)
A Győr három negyed után még vezetett, végül azonban nagy csatában 77–68-ra kikapott a török Fenerbahcétól a női kosárlabda Euroliga nyolcaddöntőjének pénteki második mérkőzésén. A nagyobb játékerőt képviselő török csapat kettős győzelemmel jutott be a legjobb nyolc közé.
febr. 22
19:57
Csendesen telt a cserestop – 16. heti erőrangsor (Agroinform)
A vártnál jóval csendesebben zajlott le a cserestop, heti rovatunkban ezt a témát boncolgatjuk.
febr. 22
19:58
Teke: új elnök került a magyar szövetség élére (She)
Lengyel Józsefet váltva Simon Zoltán lett a Magyar Tekeszövetség elnöke, miután bizalmat kapott a sportág küldöttgyűlésétől.
febr. 22
20:00
Videó: kosár kézenátfordulással félpályáról a cheerleadertől (She)
Nem mindennapi bravúrt hajtott végre Ashlee Arnau, a mississippi William Carey Egyetem kosárlabdacsapatának cheerleadere. Arnau kisasszony az egyik mérkőzés felvezetéseként félpályáról kosárra dobta a labdát, ami be is hullott a gyűrűbe. Ez már önmagában is elismerésre méltó, de a csinos Arnau még egy kézenátfordulást is bemutatott előtte!
febr. 22
20:15
Ismét amerikai győzelem született a női síugróknál (Agroinform)
Edzője elhunyt családtagjának ajánlotta a győzelmet a mindössze 17 éves új világbajnok, az amerikai Sarah Hendrickson.
febr. 22
20:17
Nem tudta kiharcolni a harmadik meccset a Győr a Fener ellen (Agroinform)
A Győr hazai pályán 77-68-as vereséget szenvedett a Fenerbahcétól az Euroliga második mérkőzésén.
febr. 22
20:19
Hilde nyerte a selejtezőt, Szilágyi Ákos lemaradt a továbbjutásról (Agroinform)
Szilágyi Ákos 53. lett a selejtezőben, így nem jutott tovább a síugrók normálsáncon zajló világbajnoki versenyében.
febr. 22
20:30
Labdarúgás: Beckhammel javítana megítélésén a kínai foci (She)
David Beckhamet, a francia PSG angol sztárját szeretné megnyerni jószolgálati nagykövetnek a kínai labdarúgás vezetése – írta pénteken a China Daily című állami lap.
febr. 22
20:30
Hazai vereséggel búcsúzott a Győr (Metropol)
A Győr hazai pályán hősiesen küzdve vereséget szenvedett a török Fenerbahcétól a női kosárlabda Euroligában.
febr. 22
20:33
TBC-sen érkezett Hannoverbe Huszti legújabb csapattársa (Agroinform)
A Hannover játékosaira kivizsgálás vár, miután Franca, a csapat januárban igazolt brazil középpályása kórházba került.
febr. 22
20:48
Női kosár NB I: nyert a ZTE, Károlyi Andrea megsérült (She)
A Zalaegerszeg a papírformának megfelelően magabiztosan győzött (84–57) a BSE vendégeként a női kosárlabda NB I alsóházának pénteki mérkőzésén.
febr. 22
20:50
Jégkorong, Mol Liga: kikapott a Miskolc és a Csíkszereda (She)
A Mol Liga 47. fordulójában a Miskolci Jegesmedvék jégkorongcsapata 5–3-as vereséget szenvedett a Nové Zámky otthonában. A miskolciak Szirányi Bence góljával vezettek a második harmadban, ám az érsekújváriak fordítottak és győztek. A másik pénteki találkozón a Brassó 3–1-re győzött Csíkszeredában.
febr. 22
21:06
FTC: David Mendes csak látogatóba jött, de több is lehet belőle (She)
Ahogy arról korábban beszámoltunk, Budapestre, a Ferencváros labdarúgócsapatához érkezett a 30 éves, korábbi holland válogatott védő, David Mendes da Silva. A Nemzeti Sport Online utánajárt, mennyi esély van a Fradiba igazolásának. Úgy tudjuk, a játékos csak látogatóba érkezett korábbi csapattársához és edzőjéhez, ugyanakkor az FTC érthető módon szeretné meggyőzni róla, hogy a tavaszi szezont az…
febr. 22
21:09
Fölényesen verte idegenben a ZTE a BSE-t (Agroinform)
A Zalaegerszeg simán nyert a BSE otthonában, a női kosárlabda NB I középszakaszának pénteki, alsóházi mérkőzésén.
febr. 22
21:24
Ligue 1: Ronaldóé a kezdőrúgás a francia klasszikuson (She)
A világbajnok brazil támadó, Ronaldo végzi el a kezdőrúgást a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) vasárnapi rangadóján, a Paris Saint-Germain–Olympique Marseille klasszikuson.
febr. 22
21:27
Három góllal verte a Gyöngyöst a Balatonfüred (Agroinform)
A Balatonfüred hazai pályán, míg a Cegléd idegenben nyert pénteken a férfi kézilabda NB I-ben.
febr. 22
21:29
Korán döntött a Szolnok az OSC vendégeként (Agroinform)
A legjobb négy közé igyekvő Szolnok vendégként is roppant magabiztosan győzte le a középcsapatnak számító OSC-t.
febr. 22
21:42
Férfi kézilabda NB I: győzött a Balatonfüred és a Cegléd (She)
febr. 22
21:44
Jégkorong, EBEL: ljubljanai vereséggel zárt a Volán (She)
Véget ért az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) a Volán számára: a fehérvári együttes az alsóházi rájátszás utolsó fordulójában 3–2-es vereséget szenvedett az Olimpja Ljubljana otthonában, így az alsóház ötödik helyén zárt, csak az Innsbruckot tudta megelőzni.
febr. 22
21:45
Legyőzte és egy pontra megközelítette a Csíkszeredát a Brassó (Agroinform)
Saját közönsége előtt nem tudta legyőzni a Brassót a Csíkszereda a jégkorong Mol Liga pénteki játéknapján.
febr. 22
21:46
Férfi vízilabda ob I: nyolc góllal győzött a Szolnok az OSC ellen (She)
A legjobb négy közé igyekvő Szolnok vendégként is roppant magabiztosan győzte le a középcsapatnak számító OSC-t a férfi vízilabda ob I egyetlen pénteki mérkőzésén.
febr. 22
22:00
Videó: pokoli tempóban - bosszút állt az Érd a Vácon (She)
Az Érd visszavágott a Vácnak az őszi vereségért, miután a női kézilabda NB I 18. fordulójának rangadóján 33–28-ra nyert idegenben. Az NSO Tv-nek nyilatkozó főszereplők szerint elsősorban a védekezésbeli különbségek döntöttek a vendégek javára. Interjú Szekeres Klárával, Gulyás Istvánnal, Szabó Edinával és Klivinyi Kingával.
febr. 22
22:03
Vereséggel, a 11. helyen zárta a szezont a Volán (Agroinform)
Idénybeli utolsó mérkőzésén egygólos vereséget szenvedett Ljubljanában a Sapa Fehérvár AV19 csapata.
febr. 22
22:21
Ibrahimovic ide, Beckham oda, Párizs a PSG legnagyobb "sztárja" (Agroinform)
Kisebb ráncfelvarráson esett át a Paris Saint-Germain címere, amit a klub pénteken mutatott be.
febr. 22
22:36
Bundesliga: brusztolós iksz az Eintracht freiburgi meccsén (She)
Gól nélküli döntetlenre végzett a Freiburg odahaza az Eintracht Frankfurttal a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 23. fordulójának nyitó mérkőzése. Változatos félidőket hozott a brusztolós találkozó, az első játékrészben a vendégek voltak jobbak, a fordulás után a házigazdák uralták a játékot, ám gólt egyik csapat sem tudott szerezni.
febr. 22
22:38
Videó: óriási kapásgóllal szerzett vezetést a Bilbao (She)
A jelenleg is zajló Athletic Bilbao–Real Sociedad spanyol bajnoki labdarúgó-mérkőzésen a hazaiak Ibai Gómez hatalmas kapáslövésével megszerezték a vezetést. Ám mindössze öt percig örülhettek a gólnak, mert Antoine Griezmann ekkor egyenlített.
febr. 22
22:39
Nem hozott gólt a negyedik és az ötödik helyezett gyürkőzése (Agroinform)
Nagyot küzdött a két meglepetéscsapat, Frankfurt és a Freiburg a Bundesliga 23. fordulójában, de gólt nem tudtak lőni.
febr. 22
22:40
Női kosár Euroliga: döntő meccs Vajdáéknál és Hortiéknál (She)
A Győrben diadalmaskodó Fenerbahce mellett a Galatasaray, a Szpartak Moszkva, a Polkowice és a magyar válogatott játékosokat is felvonultató kassai Good Angels kettős győzelemmel jutott be pénteken a női kosárlabda Euroliga nyolcas döntőjébe. Két magyar érdekeltségű párharcban harmadik felvonás dönt majd.
febr. 22
22:42
Ligue 1: győzelmével egyre közelebb a dobogóhoz a Nice (She)
A Nice kettő nullára legyőzte hazai pályán a Reimst a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 26. fordulójában. A nizzai csapat negyedik a táblázaton, egy pontra megközelítette a harmadik Olympique Marseille-t, míg a második Lyon három ponttal van előtte.
febr. 22
22:54
Eredivisie: Babosék nehezen, de legyőzték a sereghajtót (She)
Már az első percben hátrányban volt a Babos Gáborral felálló NEC Nijmegen a Willem II otthonában a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 24. fordulójának nyitó mérkőzésén. A vendégek egy öngóllal egyenlítettek a 26. percben, majd 3–1-re megléptek még a szünet előtt. A fordulás után a házigazdák szorossá tették a meccset, ám újabb gólt nem tudtak szerezni. (2–3)
febr. 22
22:56
Anglia: Di Canio betört korábbi klubjához, ahol zárat cserélnek (She)
Angol sajtóértesülések szerint a korábbi olasz válogatott, Paolo Di Canio betört korábbi klubja, a harmadosztályú Swindon Townra (League One) székházának irodájába, ahol ezután zárat cserélnek.
febr. 22
22:57
Kötelező hazai győzelem Nizzában (Agroinform)
Két góllal legyőzte a vendég Reims-t a Nice a Ligue 1 26. fordulójának első, péntek esti mérkőzésén.
febr. 22
22:59
Babos korán gólt kapott, de nyertek idegenben (Agroinform)
3-2-re győzött a Willem II vendégeként az NEC Nijmegen az Eredivisie 24. fordulójában.
febr. 22
23:12
Man. City: Én nem Wenger vagyok, győzni akarok - Mancini (She)
Roberto Mancini, a Manchester City labdarúgócsapatának menedzsere kollégáját, az Arsenalt irányító Arsene Wengert kritizálta. Az olasz szakvezető szerint a francia hibásan teszi, hogy megvédi játékosait egy-egy vereség vagy nagy hiba után.
febr. 22
23:14
Tenisz: Babos Tímea párosban döntőbe jutott legyőzőjével (She)
Babos Tímea párosban egy óra két perc alatt 6:3, 6:2-re nyert a luxemburgi Mandy Minella oldalán a bogotái salakpályás tenisztorna elődöntőjében a szerb Jelena Jankovics, Alekszandra Krunics kettős ellen.
febr. 22
23:16
Videó: a kapitány keze alá kerülnek a Volán hokisai (She)
Vereséggel búcsúzott a Sapa Fehérvár AV19 jégkorongcsapata az EBEL-től. Az Olimpija Ljubljana elleni 3–2-es vereség után Énekes Lajos másodedző elmondta, a szezon nagy részében nyújtott teljesítményt tükrözte ez a meccs. A továbbiakat illetően hozzátette, a játékosok némi pihenőt kapnak, majd a magyarok várhatóan Rick Chernomaz szövetségi kapitánnyal készülnek a vb jegyében.
febr. 22
23:30
Eurofutball: a volt Loki-csatár szerencsét hozott új klubjának (She)
Sikerrel zárkózik a Gaziantepspor a török labdarúgó-bajnokságban: a korábban Tatabányán és Debrecenben légióskodó kameruni Dorge Rostand Kouemahát a télen szerződtető csapat pénteken 2–1-re verte a Bursasport.
febr. 22
23:33
Óriási kapásgólja ellenére is kikapott a baszk rangadón a Bilbao (Agroinform)
Hiába kezdett sokkal jobban az Athletic Bilbao, a sokkal hatékonyabb Real Sociedad idegenben tudott nyerni.
febr. 22
23:48
La Liga: bombagól, kapushiba és Sociedad-siker a baszk rangadón (She)
A Real Sociedad nyerte a Primera División 25. fordulójának nyitó mérkőzését, miután a baszk rangadón 3–1-re felülmúlta az Athletic Bilbaót. Pedig a hazaiak szerezték meg a vezetést Ibai Gómez bombagóljával, de hamar érkezett is rá a válasz Antoine Griezmann pontos fejesével. A Sociedad ezután fordítani is tudott a második félidőben, előbb Imanol Agirretxe használta ki Raúl Fernandéz kapus hibáját,…
febr. 22
23:50
Videó: a Bilbao-kapásgólra három válasza volt a Realnak (She)
Ahogy arról már beszámoltunk, a Real Sociedad nyerte a Primera División 25. fordulójának nyitó mérkőzését, miután a baszk rangadón 3–1-re felülmúlta az Athletic Bilbaót. Az első találatot a hazaiak szerezték, Ibai Gómez fantasztikusan szép gólt szerzett. Ez nem törte meg a vendégeket, akik a szünetre kiegyenlítettek, majd a második játékrészben fordítottak.
febr. 22
23:52
Ajánló: Inter-Milan derbi a fényes hétvégi focikínálatban (She)
Jó néhány rangadó ékesíti a legerősebb európai labdarúgó-bajnokságok hétvégi programját: Olaszországban Internazionale–Milan, Angliában Manchester City–Chelsea, Franciaországban Paris Saint-Germain–Marseille mérkőzést rendeznek. A Barcelona, a Bayern München és a Juventus hazai pályán, a Dortmund, a Manchester United és a Real Madrid idegenben lép pályára.