2015. február 22. vasárnap

febr. 22
7:06
Légiósok: három meccsen öt gól - Németh K. megállíthatatlan (She)
Második mérkőzését megnyerte a Desert Diamond Cup elnevezésű felkészülési tornán a Sporting Kansas City labdarúgócsapata, amely Németh Krisztián góljának is köszönhetően 3–2-re legyőzte a Seattle Sounderst. A magyar válogatott csatár kezdőként 60 perc játéklehetőséghez jutott.
febr. 22
8:09
György herceg a háborúról (Behaviour)
A mi bátor hadseregünk nem fél a németektől, sőt ellenkezőleg, megtisztelve érzi magát és hízeleg a hiúságának, ha ilyen ellenfeleket küldenek ellene. Száz éve írtuk
febr. 22
8:33
Vizes vb 2017 - 2-3 héten belül meglesz az új rendező (Infostart)
A Nemzetközi Úszó Szövetség (FINA) ügyvezető igazgatója szerint 2-3 héten belül meglesz az új gazdája a 2017-es vizes világbajnokságnak, amelynek rendezési jogáról szerdán váratlanul lemondott a mexikói Guadalajara.
febr. 22
8:57
Tipp: Sífutással kaszálnánk vasárnap (Agroinform)
Petter Northug vezetésével Norvégia megszerezheti a negyedik aranyérmét a faluni északisí-világbajnokságon.
febr. 22
9:27
Ligakupa: a negyeddöntő mezőnye és a játéknapok (She)
A Budapest Honvéd tegnapi továbbjutásával kialakult a labdarúgó Ligakupa negyeddöntőjének mezőnye.
febr. 22
9:45
Öttusa vk: a mezőny második felében a magyarok a férfiaknál (She)
Kasza Róbert a 25. helyen végzett az öttusázók idei első világkupaversenyén, az Egyesült Államokban.
febr. 22
9:51
Férfi kézilabda BL: Pastor mester bekeményített - győzelem vagy szankciók (Agroinform)
Ha nem nyer a MOL-Pick Szeged az Aalborg ellni BL-találkozón, büntetésre számíthatnak a szegedi játékosok.
febr. 22
10:03
A mezőny második felében a magyarok az öttusa világkupán (Infostart)
febr. 22
10:21
Primera División - Nyolcadik a Celta Vigo (Infostart)
A Deportivo vendégeként La Corunában aratott szombat késő esti győzelmével a nyolcadik helyre lépett előre a Celta Vigo a spanyol labdarúgó-bajnokságban, amelynek 24. fordulójában vasárnap négy mérkőzést rendeznek.
febr. 22
10:21
NB I: „Olyan sikeres akarok lenni edzőként, mint játékosként!” (She)
Robert Jarni elszántan küzd a labdarúgó NB I tabellájának utolsó helyén álló Pécs bennmaradásáért. A világbajnoki bronzérmes volt Betis-, Real Madrid- és Juventus-játékos pályafutására a tudatosság és a tervszerűség volt a jellemző. Célja, hogy ezeket az erényeket edzői pályafutásába is átültesse. A pécsiek vezetőedzője az NSO Tv-nek azt is elmondta, melyik csapatban lőtt góljára emlékszik…
febr. 22
10:23
Ferrer és Fognini döntőzik Rióban (Infostart)
A második helyen kiemelt spanyol David Ferrer és a negyedikként rangsorolt olasz Fabio Fognini vívja a döntőt az 1,548 millió dollár (418 millió forint) összdíjazású riói salakpályás tenisztornán.
febr. 22
10:45
Snooker: Generációk csatája a trófeáért (Agroinform)
A skót John Higgins és az angol Ben Woollaston feszül egymásnak a vasárnapi Welsh Open fináléban.
febr. 22
10:57
Profi boksz: Golovkin Murraynek sem kegyelmezett - videó (She)
Megőrizte veretlenségét és ezzel együtt megtartotta a Bokszvilágszövetség (WBA) és a Nemzetközi Bokszszervezet (IBO) világbajnoki öveit a kazah Gennadgyij Golovkin. A monacói gála főmérkőzésén a kőkemény angol Martin Murray próbálta megállítani Golovkint, de mint az az előző 31 ellenfelének, neki sem sikerült.
febr. 22
11:51
Gyarmati Panka negyedik lett a kanadai hódeszka vk-n (Infostart)
Gyarmati Panka, a legeredményesebb magyar hódeszkás negyedikként végzett a slopestyle (trükkös akadályverseny) szakágban a világkupa-sorozat e hétvégi kanadai állomásán.
febr. 22
11:51
MU: elképesztő pletyka! Van Gaal nemet mondott CR átigazolására (She)
Spanyol sajtóértesülések szerint Louis van Gaalnak, a Manchester United holland menedzserének a januári átigazolási időszakban beajánlották Cristiano Ronaldót, a Real Madrid klasszisát, de nem élt a lehetőséggel, hogy szerződtesse.
febr. 22
11:57
Férfi kézilabda BL: Tét nélküli rangadó vár a Veszprémre (Agroinform)
Az utolsó csoportmérkőzésére készül az MKB-MVM Veszprém, amely a Montpellier otthonában nehéz 60 percre számíthat.
febr. 22
12:27
Young és Karlovic játssza a döntőt a Delray Beach-i tenisztornán (Infostart)
Az amerikai Donald Young és a horvát Ivo Karlovic játssza a döntőt a floridai Delray Beach-en zajló, 488 ezer dollár (131 millió forint) összdíjazású férfi keménypályás tenisztornán. Az elődöntőben Young az ausztrál Bernard Tomic felett diadalmaskodott, míg a negyedikként kiemelt Karlovic az ötödik helyen rangsorolt francia Adrian Mannarinónál bizonyult jobbnak.
febr. 22
12:30
Gyarmati Panka negyedik lett Kanadában (Metropol)
A legeredményesebb magyar hódeszkás épphogy lemaradt a dobogóról.
febr. 22
13:03
DVSC: Tiszáék kaszinóztak a Fradi-meccs után - képek (She)
Különleges farsangi estet rendeztek február 21-én, szombaton a debreceni Grand Casinóban. A szerencsét próbálók a DVSC-Teva labdarúgócsapatának játékosaival találkozhattak, akik a Ferencváros elleni (0–0) felkészülési mérkőzést követően az ominózus helyen tartották szezonnyitó találkozójukat. A debreceni klubhonlap képeket is közölt az összejövetelről.
febr. 22
13:39
F1: Alonso balesete - helikopterrel vitték a kórházba (She)
A barcelonai kollektív F1-es teszt záró napján balesetet szenvedő Fernando Alonsót a hírek szerint helikopterrel szállították kórházba. Az első hírek szerint a pilóta eszméleténél van és jól van, de elővigyázatosságból kivizsgálják.
febr. 22
13:45
Tenisz: 12 év után először kapott ki Nadal salakpályás torna elődöntőjében (Agroinform)
Óriási meglepetésre az olasz Fabio Fognini döntő szettben kiütötte a spanyol Rafael Nadalt a riói elődöntőben.
febr. 22
13:57
Mayer szuper-óriásműlesiklásban is nyert (Infostart)
A szombati lesiklás megnyerését követően szuper-óriásműlesiklásban is diadalmaskodott az osztrák Matthias Mayer a férfi alpesi sízők világkupa-sorozatának ausztriai állomásán.
febr. 22
13:57
Liverpool: Torres mellett Suárez is visszatérhet az Anfieldre (She)
Március 29-én egy mérkőzés erejéig ismét magára húzhatja az angol labdarúgó-bajnokság élvonalában (Premier League) szereplő Liverpool mezét többek között Fernando Torres, Xabi Alonso, Javier Mascherano és Luis Suárez.
febr. 22
13:59
La Liga: vicces öngól a szezon meccsén - 4-3-as Sevilla-zakó (She)
A Sevilla idegenben 4–3-ra kikapott a Real Sociedadtól a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 24. fordulójának vasárnapi játéknapján, a szezon egyik legjobb mérkőzésén. A baszkok sikeréhez kellett egy megmosolyogtató öngól is: a Sevilla védője, Alejandro Arribas a saját kapujába talált be.
febr. 22
14:33
Primera División - Egyenlített, vezetett is, végül kikapott a Sevilla (Infostart)
A Real Sociedad pályáján kétszer egyenlített, büntetőből a vezetést is megszerezte, végül 4-3-ra mégis kikapott a Sevilla a spanyol labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának vasárnapi nyitómérkőzésén.
febr. 22
15:09
Alonso falnak csapódott (Infostart)
Kórházba szállították Fernando Alonsót, a Forma-1 kétszeres világbajnokát, miután vasárnap edzés közben az egyik kanyarban letért a pályáról és a védőfalnak csapódott McLarenjével.
febr. 22
15:12
Alonsot helikopterrel vitték a kórházba (Metropol)
Autójával falnak csapódott vasárnap edzés közben, csapata szerint csak elővigyázatosságból vitték kórházba.
febr. 22
15:15
Bulvár: Jön a 87. Oscar-gála - tippek, érdekességek (Agroinform)
Hétfő hajnalban díjazzák a filmvilág legjobbjait, mi pedig körüljártuk az esélyeket és tippeltünk is.
febr. 22
15:27
PL: Kane a 96. percben mentett pontot a Tottenhamnek (She)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójában a West Ham United kétgólos előnyt elherdálva 2–2-t játszott a Tottenham Hotspur otthonában.
febr. 22
15:29
F1: a McLaren közleményt adott ki Fernando Alonso állapotáról (She)
A Formula–1-es McLaren istálló közleményt adott ki Fernando Alonso balesetéről és állapotáról. Mint ismert, a spanyol pilóta a barcelonai teszt negyedik napján ütközött a falnak, ezt követően kórházba szállították.
febr. 22
15:45
Női kézi: Kristina Kristiansen a Vardar Szkopjéban - hivatalos (She)
A Vardar Szkopje női kézilabdacsapata hivatalos Facebook-oldalán jelentette be, hogy leigazolta Kristina Kristiansent.
febr. 22
16:03
Premier League - A 96. percben mentett pontot a Tottenham (Infostart)
A Tottenham Hotspur a 96. percben szerzett góllal egyenlített 2-2-re a vendég West Ham ellen az angol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának vasárnapi játéknapján.
febr. 22
16:21
Tinédzser győzött műlesiklásban az alpesí sí világkupán (Infostart)
A világbajnok Mikaela Shiffrin nyerte a női alpesi sízők világkupa-sorozatának vasárnapi, szlovéniai női műlesiklóversenyét.
febr. 22
16:39
Női kézilabda: a CSM-től érkezhet az új német kapitány (She)
Jakob Vestergaard lehet a német női kézilabda-válogatott új szövetségi kapitánya.
febr. 22
16:57
Babos Tímea továbbjutott Dohában (Infostart)
Egy nappal a Dubajban aratott páros tornagyőzelme után Babos Tímea sikerrel vette a 731 ezer dollár összdíjazású dohai keménypályás női tenisztorna selejtezőjének első fordulóját.
febr. 22
17:15
Serie A - Továbbra is hullámvölgyben a Roma (Infostart)
Továbbra is hullámvölgyben van az AS Roma: a második helyen álló Farkasok vasárnap a bennmaradásért küzdő Verona vendégeként játszottak 1-1-es döntetlent az olasz labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában.
febr. 22
17:33
Premier League - Pontot szerzett Liverpoolban a sereghajtó (Infostart)
A sereghajtó Leicester City 2-2-es döntetlent játszott az Everton otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának vasárnapi játéknapján.
febr. 22
17:33
Barca: Ibra bosszút forralt, a Real Madridhoz szerződött volna (She)
Zlatan Ibrahomovic, a PSG labdarúgócsapatának sztárja 2010-ben majdnem aláírt a Real Madridhoz csak azért, hogy így álljon bosszút Pep Guardiolán, aki akkoriban még az FC Barcelona vezetőedzője volt, és aki miatt a svéd támadó végül viharos körülmények között távozott a katalánoktól – ezt a játékos ügynöke, Mino Raiola árulta el.
febr. 22
17:51
Bundesliga - Stieber gólt lőtt, de a hajrában pontot vesztett a Hamburg (Infostart)
Stieber Zoltán góljával sokáig nyerésre állt a Hamburg, ám a hosszabbításban a vendég Borussia Mönchengladbach egyenlített a német labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának vasárnapi játéknapján.
febr. 22
18:12
Babos búcsúzott Dohában (Metropol)
Párosban sem lesz könnyű dolga, de a dubaji siker erőt adhat a legjobb magyar teniszezőnek.
febr. 22
18:27
Chelsea: Álommunka az övé - Mourinho beszólt Wengernek (She)
José Mourinho, a Chelsea labdarúgócsapatának menedzsere ismét elmondta véleményét a csapatát sújtó játékvezetői döntésekről, de nem feledkezett meg odabökni Arsene Wengernek sem.
febr. 22
18:29
Férfi kézi BL: a Veszprém nagyon megverte a Montpellier-t (She)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjának utolsó, 10. fordulójában az MKB-MVM Veszprém Franciaországban 34–20-as győzelmet aratott a Montpellier ellen. A Veszprém az 1., a Montpellier a 4. helyen fejezte be a csoport küzdelmeit.
febr. 22
18:33
Tenisz: Djokovics, Federer és Murray is ütőt ragad Dubajban (Agroinform)
Hétfőn kezdeté veszi a dubaji keménypályás tenisztorna, melyen a legnagyobb sztárok is pályára lépnek.
febr. 22
19:21
PL: Coutinho bombája és a meg nem adott 11-esek - nyert a Pool (She)
A Liverpool 2–0-ra nyert a Southampton otthonában az angol Premier League 26. fordulójában. Philippe Coutinho a forduló gólját szerezte, és betalált Raheem Sterling is.
febr. 22
19:23
Rg: bravúr! A juniorok a 2., Vass Dóra a 4. helyen Tartuban (She)
Kiválóan szerepeltek a magyar ritmikus gimnasztikázók a Tartuban megrendezett Miss Valentine-kupán: a junior együttes kéziszercsapat összetettben a 2. helyen végzett, a felnőtteknél pedig Vass Dóra pedig két szerenkénti döntőbe is bejutott, szalaggal a 4., buzogánnyal a 7. helyen zárt.
febr. 22
19:24
Kiütötte a Montpellier-t a Veszprém (Metropol)
14 góllal nyert a magyar csapat Franciaországban. Döntetlennel zárta a csoportkört a Szeged.
febr. 22
19:39
Mol Liga: döntőben a Miskolc, a kiesés szélén a DAB (She)
A Miskolci Jegesmedvék bejutott a jégkorong Mol Liga döntőjébe, míg a címvédő HC Nové Zámky egy győzelemre került a továbbjutástól. Az előző idényben döntős ASC Corona Brasov az elődöntő második hazai mérkőzését is elbukta a miskolciakkal szemben, az érsekújváriak viszont ezúttal is nyertek otthon a Dab.Docler ellen, amely az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcában a kiesés szélére…
febr. 22
19:57
Veszprém: Hatalmas kiütés! (Infostart)
A már csoportgyőztesként pályára lépett MKB-MVM Veszprém kiütéses, 14 gólos győzelmet aratott a Montpellier vendégeként a férfi Bajnokok Ligája C csoportjának utolsó fordulójában.