2019. szeptember 15. vasárnap

szept. 15
13:00
Wug: „Magyarország szerencsés, hogy…” – a világsztár nem fukarkodott a jelzőkkel (She)
Mint beszámoltunk róla, Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke pénteken délután a Karmelita kolostorban fogadta Jelena Iszinbajevát, aki a hétvégén zajló World Urban Games (WUG) sztárvendégeként érkezett Budapestre. A kétszeres olimpiai bajnok korábbi rúdugró közösségi oldalán maga is megemlékezett a találkozóról, megköszönve a szívélyes vendég
szept. 15
13:06
Megdőlt a félmaratoni futás világrekordja (Infostart)
A 2 órás maratoni álomidőt ostromló Eliud Kipchoge kenyai edzéstársa Koppenhágában, Dániában teljesítette a 21 kilométert 58 perc alatt.
szept. 15
13:18
Férfi kézi Bl: Maqueda parádés gólt lőtt a Barcának (She)
Mint arról beszámoltunk, a Mol-Pick Szeged 31–28-ra legyőzte a Barcát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában. A mérkőzés hajrájában, mindössze egygólos hazai vezetésnél pompás gólt szerzett a Szeged: Dean Bombac passza után Jorge Maqueda lőtt a Barca kapujába.
szept. 15
13:24
Michelisz Norbert futamot nyert és élre állt a vb-összetettben (Infostart)
A 35 éves versenyző a Ningpóban rendezett hétvége első, szombati futamán negyedik lett, majd a vasárnapi fordított rajtrácsos versenyen elsőként intették le.
szept. 15
13:42
Férfi vízi Eurokupa: az Eger és a Miskolc is veretlenül jutott tovább (She)
Az Eger és a Miskolc is megnyerte harmadik mérkőzését is vasárnap a férfi vízilabda Eurokupa első selejtezőkörében: előbbi a négycsapatos torna házigazdájaként a szerb Radnicski felett diadalmaskodott, míg a Máltán szereplő borsodiak a hazai együttes ellen győztek.
szept. 15
13:44
Davis-kupa: hoztuk a párost, közel a végső győzelem (She)
A Fucsovics Márton, Balázs Attila páros három szettben (7:6, 3:6, 6:3) legyőzte a Szerhij Sztahovszkij, Gyenyisz Molcsanov duót, így Magyarország 2:1-re vezet Ukrajna ellen a Davis-kupa-osztályozóban. A mieink egy győzelemre kerültek a párharc megnyerésétől.
szept. 15
13:54
Tenisz: a 24 éves svéd karrierje első versenyét nyerte (She)
Rebecca Peterson nyerte meg a 250 ezer dollár (74.8 millió forint) összdíjazású nancsangi kemény pályás női tenisztornát, miután a vasárnapi döntőben két játszmában legyőzte a kazah Jelena Ribakinát.
szept. 15
14:12
Davis Kupa: kiváló hírt szerváltak a nyilvánosságba Fucsovics Mártonék (Infostart)
Nem sűrűn játszanak Magyarországon ilyen fordulatos teniszmeccset 1500 fős, tomboló nézőközönség előtt.
szept. 15
14:12
Psg: Neymar először és utoljára beszélt a nyáron történtekről (She)
Mint beszámoltunk róla, Neymar ollózós góljával az utolsó pillanatban csikarta ki a győzelmet a Paris Saint-Germain a Strasbourggal szemben a francia labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában. A brazil támadó a találkozó az újságíróknak beszélt a távozásának meghiúsulásáról és a párizsi szurkolók füttykoncertjéről.
szept. 15
14:14
La Liga: a hajrában fordított, győzelemmel hangolt az Ftc-re az Espanyol (She)
Az Espanyol 2–1-re legyőzte idegenben az Eibart a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 4. fordulójában, ezzel az első sikerét érte el a 2019–2020-as idényben.
szept. 15
14:16
Kína: pazar találat! Rabonázva lőtt gólt a 90. percben (She)
A kínai élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában a Kuangcsou R&F hazai pályán 2–1-re legyőzte a Tiencsin Csüancsient. A mérkőzést Eran Zahavi egy, a 90. percben szerzett pazar góllal döntötte el: az izraeli válogatott csatár rabonázva talált az ellenfél kapujába.
szept. 15
14:21
Nyertek egy párost Fucsovicsék, előnybe kerültek a Davis-kupán, de még kieshetnek az élvonalból (Behaviour)
Már csak a ma délutáni két szingli mérkőzést kell megvárni.
szept. 15
14:30
Férfi vízi Bl: hibátlan teljesítménnyel jutott tovább az Osc (She)
Csoportelsőként jutott tovább a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörébe az A-Híd OSC Újbuda, amely a Dinamo Moszkva ellen is magabiztos, 14–7-es győzelmet aratott.
szept. 15
14:36
Asztalitenisz Ek: nem hibázott a Pécs, csoportelső lett (She)
A házigazda PTE-PEAC csapata harmadik mérkőzését is megnyerte, így százszázalékos teljesítménnyel, csoportelsőként jutott tovább a férfi asztalitenisz Európa-kupa selejtezőköréből.
szept. 15
14:38
Serie A: bombagól a 95. percben, az Atalanta nyert Genovában (She)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 3. fordulójának vasárnapi játéknapján az Atalanta idegenben 2–1-re legyőzte a Genoát. A vendégek Luis Muriel büntetőből szerzett találatával szereztek vezetést, ám Domenico Criscito – szintén tizenegyesből – a 91. percben betalált, így egyenlítettek a hazaiak. Ekkor úgy tűnt, döntetlennel zárul az
szept. 15
14:42
szept. 15
14:45
Szenzációs magyar siker az olimpia helyszínén (Ripost)
Remekelt a magyar válogatott a Tokióban rendezett kajak-kenu olimpiai tesztversenyen.
szept. 15
14:48
Hosszú Katinka kikapott egy amatőr úszótól (Infostart)
Az Iron Lady megígérte ismert vetélytársának, hogy ha kikap, kirakja a Facebookra. Így is kellett lennie. Aztán törölte a posztot.
szept. 15
15:00
Török rali: a címvédő nyert, sokat hozott az éllovason (She)
A címvédő, hatszoros világbajnok Sébastien Ogier nyerte a Török ralit.
szept. 15
15:12
Ökölvívó-vb: Gálos Roland nyolcaddöntőbe jutott (She)
Gálos Roland nyolcaddöntőbe jutott 57 kilogrammban vasárnap a jekatyerinburgi férfi ökölvívó-világbajnokságon.
szept. 15
15:18
Csupasport: Mányoki Attila új sorozatra készül (She)
Világcsúccsal fejezte be az Oceans Sevens sorozatát Mányoki Attila, aki beszélt a szabadidős honlapnak az elmúlt évek kihívásairól, reményeiről, illetve az új tervekről is.
szept. 15
15:27
Hibátlan a Fehérvár a hatodik forduló után (Behaviour)
A hatodik fordulóban hatodszor nyert Marko Nikolic vezetőedző csapata a labdarúgó NB I-ben, amely ezúttal a Honvédot múlta felül idegenben.
szept. 15
15:29
Gulácsi-parádék a Bayern ellen (Behaviour)
A két kapus volt a legjobb az RB Leipzig és a Bayern München egymás elleni rangadóján a német labdarúgó-bajnokság 4. fordulójában.
szept. 15
15:36
Magyar klubvízilabda Európában: makulátlan hétvége (Infostart)
A Bajnokok Ligájából és az Eurokupából is csak jó hírek érkeztek az OSC-ről, az Egerről és a Miskolcról. Úgyhogy társulhat hozzájuk majd a Fradi és a Szolnok.
szept. 15
15:42
Atlétika: Kamworor megdöntötte a félmaratoni világcsúcsot (She)
A kenyai Geoffrey Kamworor 58:01 perces idővel megdöntötte a félmaraton világcsúcsát a koppenhágai utcai futóversenyen.
szept. 15
15:48
Egy hónapig buliztak, amikor megtudták, hogy részt vehetnek az olimpián – ilyen volt a World Urban Games Budapesten (SzMo)
Jövő nyáron Tokióban a 3x3-as kosárlabda és a bmx, míg 2024-ben Párizsban a bréktánc is bemutatkozik az olimpián.
szept. 15
15:54
Vb-döntős és olimpiai résztvevő Lőrincz Viktor (Infostart)
A kötöttfogásúak 87 kilogrammos kategóriájában a nur-szultani kvalifikációs birkózó-világbajnokságon hétfőn aranyéremért küzd.
szept. 15
16:00
La Liga: nyert, ezzel vezeti a bajnokságot a Sevilla (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) negyedik fordulójában a Sevilla idegenbe győzte le az Alavést, ezzel pedig élre állt a tabellán.
szept. 15
16:00
Megkeresztelkedett a Honvéd játékosa, hogy jöjjenek végre a gólok (444.hu)
Batik Bence mindent megtesz a formába lendülésért.
szept. 15
16:06
Férfi kosár-vb: Argentínának esélye sem volt, Spanyolországé az arany! (She)
Spanyolország rendkívül magabiztos teljesítménnyel, nem egyszer húsz pontnál is nagyobb előnnyel vezetve, 95–75-re legyőzte Argentínát a Kínában zajló férfi kosárlabda-világbajnokság döntőjében. A spanyolok ezzel történetük második vb-diadalát aratták.
szept. 15
16:18
Ricky Rubióék veretlenül nyerték meg a kosárlabda-világbajnokságot (Infostart)
95-75-re diadalmaskodott a kínai torna döntőjében Spanyolország Argentína fölött.
szept. 15
16:33
Megdöntötték a félmaratoni világcsúcsot (Behaviour)
szept. 15
16:36
Nb Ii: a 8. forduló Élő eredménykövetése az Nso-n! (She)
A 8. fordulót rendezik vasárnap a labdarúgó NB II-ben. Az éllovas Budafok az újonc Ajkát fogadja, a második Csákvár a Szeged-Csanád GA új stadionjának avatóján szerepel. Az MTK a Kazincbarcikát fogadja, míg a Vasas a Nyíregyháza vendége lesz. Kísérje figyelemmel a mérkőzések alakulását a Nemzeti Sport Online élő eredménykövetője segítségével, komme
szept. 15
16:42
MotoGp: Márquez nyert, Dovizioso csak a hatodik San Marinóban (She)
A címvédő, ötszörös vb-győztes Marc Márquez nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság elitkategóriája, a MotoGP versenyét a vasárnapi San Marinó-i Nagydíjon.
szept. 15
16:44
Birkózó-vb: Korpási Bálint bronzérmes (She)
Korpási Bálint bronzérmet nyert a kötöttfogásúak 72 kilogrammos kategóriájában vasárnap a nur-szultani birkózó-világbajnokságon.
szept. 15
16:46
Kettesfogathajtó-vb: Hölle és a magyar csapat megvédte címét (She)
Hölle Martin egyéniben, illetve ifj. Dobrovitz Józseffel és Osztertág Kristóffal kiegészülő csapatban egyaránt megvédte címét a németországi Drebkauban rendezett kettesfogathajtó-világbajnokságon.
szept. 15
16:48
Tenisz: a 15. tornagyőzelmét aratta Plísková Csengcsouban (She)
Az első helyen kiemelt Karolína Plísková nyerte meg a kínai Csengcsouban rendezett, 1.5 millió dollár (448.5 millió forint) összdíjazású kemény pályás női tenisztornát.
szept. 15
16:51
Olaj a tűzre, Neymar keményen válaszolt a gyűlöletre (Ripost)
A Paris Saint-Germain szurkolói gyűlölik csapatuk játékosát, Neymart, aki reagált a szituációra.
szept. 15
17:00
Lehengerlő játék, a Veszprém 12 gólos sikerrel kezdett a BL-ben (She)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában a Telekom Veszprém hazai pályán 40–28-ra legyőzte az ukrán Motor Zaporizzsját.
szept. 15
17:06
Serie A: hétgólos meccsen fordított a Bologna (She)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában kétgólos hátrányból fordított és nyert Nagy Ádám korábbi csapata, a Bologna. A Lazio hiába vezetett, kikapott a SPAL otthonában.
szept. 15
17:12
Premier League: Callum Wilson elintézte az Evertont (She)
A Bournemouth hazai pályán 3–1-re nyert az Everton ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 5. fordulójában, ezzel a tabellán megelőzte a liverpooli csapatot.
szept. 15
17:18
Birkózó-vb: Korpási Bálint bronzérmet szerzett 72 kg-ban (She)
Az egy nappal korábban fájó módon elveszített elődöntője után a vasárnapi bronzmeccsét nagyon simán nyerte meg Korpási Bálint, a BVSC világ- és Európa-bajnoka ezzel nem mindennapi tettet vitt véghez: sorozatban a negyedik vb-jén is felállhatott a dobogóra!
szept. 15
17:20
Davis-kupa: Fucsovics kikapott Sztahovszkijtól, Balázs meccse dönt (She)
A tenisz Davis-kupa világcsoportjában maradásért zajló osztályozón a Fucsovics Márton döntő szett rövidítésben kikapott Szerhij Sztahovszkijtól, így Ukrajna egyenlített, s a párharc a várhatóan 17.30 körül kezdődő utolsó meccsen dől el: Balázs Attila lép salakra Ilja Marcsenko ellen.
szept. 15
17:22
Ligue 1: folytatta remeklését, már harmadik a Nantes (She)
A Nantes hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Reims legénységét a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 5. fordulójának vasárnapi játéknapján.
szept. 15
17:30
Davis-kupa: hoztuk a párost, de Fucsovics kikapott, Balázs meccse dönt (She)
A Fucsovics Márton, Balázs Attila páros három szettben (7:6, 3:6, 6:3) legyőzte a Szerhij Sztahovszkij, Gyenyisz Molcsanov duót, ám a mai második meccsen Fucsovics Márton szettelőnyből kikapott Sztahovszkijtól, így a Magyarország–Ukrajna párharc 2:2-re áll a Davis-kupa-osztályozón. A világcsoportban maradásról az ötödik meccs dönt: Balázs Attila Il
szept. 15
17:32
Bundesliga: Sallai nélkül győzött, és már a Bayern előtt a Freiburg (She)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójában a Freiburg idegenben 3–0-ra legyőzte a Hoffenheimet, ezzel megelőzte a Bayern Münchent a tabellán.
szept. 15
17:42
Labdarúgás: a BL-csoportkör a tehetségek ligája is lehet (She)
Ugyan a Bajnokok Ligája javarészt a befutott sztárok játszótere, minden szezonban felbukkan néhány viszonylag ismeretlen arc a labdarúgás legrangosabb klubsorozatában. Összeállításunkban azokra a tinikre koncentrálunk, akik hazájukban igen, de Európában még nem tették le névjegyüket. Idáig!
szept. 15
17:44
Davis-kupa: Balázs Attila–Ilja Marcsenko – élőben az Nso-n! (She)
A Magyarország–Ukrajna Davis-kupa osztályozó a világcsoportban maradásért az ötödik mérkőzésen dől el, amelyet Balázs Attila vív Ilja Marcsenko ellen. Kövesse a mérkőzés eseményeit folyamatosan frissülő, szöveges közvetítésünk segítségével, szóljon hozzá, mondja el a véleményét!