Csütörtökön Magyarországra hozták Melbourne-ből a május 7-én, tragikus hirtelenséggel elhunyt korábbi amatőr válogatott, kadet vb-ezüstérmes ökölvívó Nagy András földi maradványait - értesült a gyászoló családtól a monokli.com című internetes szaklap.
... "ne húzzák már az idegeinket, ne nyűglődjünk már tovább egymással; nekik se megy a kormányzás, mi is rühelljük őket, békésen, de gyorsan váljunk el egymástól" - hangoztatta az ellenzéki politikus
Jövőre 5 millió forintra emelkedik a személyi jövedelemadó alsó sávhatára. Javaslatot dolgozott ki a bajba került lakáshitelesek megsegítésére a Fidesz. Eljárást indított az Élelmiszer Termékpálya Kódex-szel összefüggésben a Gazdasági Versenyhivatal.
Ha a kormány „elvégzi házi feladatát”, vagyis kiszámítható, megbízható, átgondolt, növekedésbarát pénzügyi politikát folytat, ennek eredményeként csökkenhet a kamat, és egy reális árfolyamon stabilizálódhat a magyar fizetőeszköz - vélte Bajnai Gordon.
Óriási magyar siker született a boszniai rafting-világbajnokság csütörtöki versenynapján. Férficsapatunk ugyanis aranyérmet nyert a downriver versenyszámban, amellyel az összetett versenyben is nagy lépést tett előre.
Jórészt a németországi és az európai fellendülés sebességén múlik annak esélye, hogy Magyarország túljusson a mély recesszión - így foglalta össze a magyar miniszterelnök véleményét a Financial Times.
A BMW Motorsport igazgatója, Mario Theissen mindenkit nyugalomra intett, mert meglátása szerint sikerül megoldást találniuk, jóllehet továbbra sincs egyetértés a csapatok és a szövetség között a költségvetési sapka jövő évi bevezetéséről.
Paul Krugman, a Nobel-díjas közgazdász szerint a világgazdaság már túljutott a válság legrosszabb szakaszán és bár még nem értük el a mélypontot, már nem vagyunk messze tőle. A globális gazdaság...
A hétvégén a Sensation White partin zenélt a Swedish House Mafia egyharmada, Axwell, akit közvetlenül a fellépés előtt kérdeztünk a jó remix receptjéről, arról, hogy mennyire veszi komolyan magát, és hogy elkészül-e valaha a régóta ígért szerzői albuma.
Franciaországban fontolóra vették, hogy a tanárokat felhatalmazzák a diákok öltözetének és holmijának átvizsgálására fegyverek után kutatva, mert az utóbbi időben megszaporodtak a késelések az iskolákban és azok környékén.
Éjszakára sem adják fel a keresését, továbbra is csaknem ötven rendőr és polgárőr keresi azt a hét éves kisfiút, aki délután tűnt el Jászszentandráson - közölte Veress Éva, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese.
A magyar férficsapat nyerte a downriver elnevezésű versenyszámot a montenegrói Tara folyón zajló rafting vb-n. A szervezők 16 km-es pályát jelöltek ki, az elsőség kiélezett küzdelemben dőlt el, az élcsoport tagjai között minimális különbségek voltak.
Összesen 14 új játékot próbálhatnak ki itt a gyerekek, amelyek között kézi erővel hajtott kisvonattal közlekedhetnek. Van itt vadonatúj vízi dodzsem, illetve egy dzsungeles kirándulásra hangolt, szelídített szellemvasút. És számtalan körhinta: helikopteres, tűzoltóautós, autós és sárkányos is.
A magyar fellendülés Németországon is múlik, ha további jelentős visszaesés következnék be, az sokkhatással járhat - mondta Bajnai Gordon a londoni gazdasági napilapnak
Eséssel zárta a napot az olaj árfolyama a New York Mercantile Exchange-en, a júniusi szállítású WTI 1.6%-os csökkenéssel 61.04 dolláron fejezte be a napot. Csökkenéssel zárta a napot az olaj...
Egy év stúdiómunka eredményével, hét vadonatúj felvétellel érkezett szerdán a Rióba a német house-DJ, Eddie Thoneick, aki germán létére sem temetkezett bele a német földön elterjedt minimál-őrületbe.
A BMW Motorsport igazgatója, Mario Theissen mindenkit nyugalomra intett, mert meglátása szerint sikerül megoldást találniuk, jóllehet továbbra sincs egyetértés a csapatok és a szövetség között a költségvetési sapka jövő évi bevezetéséről.
A tavaszi–nyári szezon beköszöntével újra „életre kelt” a Fővárosi Állat- és Növénykert. A 2008-as év a fejlesztéseké volt a parkban, de idén sem pihennek: folyamatos a megújulás, újabbnál újabb dolgokkal várják a látogatókat.
Nemrég adtunk hírt róla, hogy a magyar páros egyik dalát Tiesto játszotta rádióműsorában, de a fiatal szerzők ismét hallattak magukról: egy dán zeneblog felkérésére remixelték a Daft Punk „The Prime Time Of Your Life” című dalát a Human After All lemezről.
A jövő héten szavaz a Parlament a családtámogatási rendszer megváltoztatásáról. A kormány tervei szerint csökkenne a gyes időtartama, és duplájára emelkedne a gyedhez szükséges biztosítási jogviszony ideje. A módosítások a szigorú alkotmányos megkötések miatt csak a 2010. április 30. után született gyermekek szüleire vonatkoznak, ugyanis az Alkotmánybíróság döntése szerint a már megfogant…
Vége a legényéletnek Géza, a fővárosi állatkert hím tapírja számára. Nemrégiben ugyanis párt kapott egy Cuki nevű tapírhölgy személyében. A tapírpárt - az összeszoktatási idő letelte után - már a közönség is láthatja a budapesti intézményben.
Franciaországban fontolóra vették, hogy a tanárokat felhatalmazzák a diákok öltözetének és holmijának átvizsgálására fegyverek után kutatva, mert az utóbbi időben megszaporodtak a késelések az iskolákban és azok környékén. Az ötlettel Xavier Darcos közoktatási miniszter rukkolt elő csütörtökön, miután Nicolas Sarkozy francia elnök előző nap utasította konzervatív kormányát, hogy dolgozzon ki…
"Ez a győzelem nem könnyű, hiszen ellenfelünk mindig képes megújulni, és megtéveszteni a választókat, a jobboldal pedig megosztott" - hangoztatta Harrach Péter
Harrach Péter szerint csak a Fidesz és a KDNP kétharmados győzelmével van esély arra, hogy mélyreható változás legyen az országban; az országgyűlés kereszténydemokrata alelnöke erről csütörtök este Dombóváron, lakossági fórumon beszélt.
A vagyonadó tervezett formája igazságos és vállalható. A legvagyonosabb réteg részt vesz a válság megoldásában, a nyugdíjasok, a munkanélküliek, a nagycsaládosok pedig kaphatnak könnyítéseket - mondta Bajnai Gordon
Bajnai Gordon szerint Magyarországon az emberek félnek az ingatlanadótól, de nagyon sokan megnyugodhatnak, mert a kormány olyan vagyonadót vezet be, amely lakosság 95 százalékát nem terheli majd. Erről a miniszterelnök a Magyar Televízió Este című műsorában beszélt csütörtökön.
A Magyarországon megalakítandó új kormánynak "patriótának kell lennie, amely tudja, mi a család, a népszaporulat szerepe, és nem kér bocsánatot, ha erővel lép fel" a rend megvalósítása érdekében - mondta a volt miniszterelnök