Minden betűhöz tartozik egy-egy saját ötlet alapján egyszerűen, gyorsan meghajtogatható modell, segítségükkel fejleszthető a fantázia készsége és a finom motorika is
A főpolgármester kezdeményezi, hogy Budapest kapja meg az önálló adókivetési jogot az Országgyűléstől - írta a Magyar Hírlap szombaton. A lapnak adott interjúban Tarlós István elmondta: erre azért...
A képviselő szerint nem Magyarországot, hanem Orbánt bírálták az Európai Parlamentben. A magánnyugdíj-kérdésben pedig Magyarország szembe megy az európai szemlélettel.
A Magyar Kultúra Napja alkalmából az ország számos településén és több külföldi nagyvárosban tartanak megemlékezéseket, rendeznek koncerteket, irodalmi esteket, színházi előadásokat.
Nem tudni, hogy hogyan eshetett ki a kilencedik emeleti lakásából az idős férfi, aki súlyos sérüléseket szenvedett, miután a hetedik emeleti erkélyre zuhant
A Norvég Alap támogatásával megvalósuló ingyenes képzést indít a Budapesti Ifjúsági Vállalkozó Központ (BIVÁK) álláskeresési technikák elsajátítására és vállalkozásélénkítéshez szükséges tudás elsajátítására - közölte vállalkozó központ az MTI-vel.
A helyszínen életét vesztette az a román állampolgárságú sofőr, aki feltehetően elaludt vezetés közben, lesodródott az útról, és az árokba borult pénteken éjfél után az M5-ös autópályán. Utasa súlyos sérüléseket szenvedett.
Meghalt egy román férfi szombaton az M5-ös autópálya mellett, Kiskunfélegyháza közelében, miután autójával az út menti árokba hajtott - közölte a rendőrség az MTI-vel
Elfogták Budapesten a rendőrök azt a fiatalembert, aki a gyanú szerint január 12-én, Szombathelyen megölte az édesanyját. A férfit pénteken, egy zuglói panzióban fogták el. Amikor a Budapesti Rendőr-főkapitányság akciósai felszólították, hogy nyissa ki a szobája ajtaját, a fiatalember öngyilkos lett. Nem halt meg, de életveszélyes sérülésekkel vitték kórházba.
Átmenetileg lebénult egy új-zélandi nő, miután szeretkezés közben partnere megharapta és megszívta a nyakát - számolt be az esetről pénteken egy helyi orvosi szaklap.
A szaunázás éppolyan edzés a szívnek, mint a futás a lábizmoknak. A felgyorsult keringés a verejtékmirigyeket is arra ösztönzi, hogy felszabadítsák a felgyűlt salakanyagokat, így a méregtelenítés is beindul.
Egy idős férfi kiesett kilencedik emeleti lakásából, de szerencséjére csak a ház egy hetedik emeleti erkélyéig esett szombaton Budapesten a XVIII. kerületben - közölte Kisdi Máté, a Fővárosi Tűzoltó-parancsnokság szóvivője az MTI-vel.
A szezonális depresszió a depressziónak azon fajtája, mely minden évben azonos időszakban jelentkezik. Ennek tünetei az arra hajlamos emberek többségében ősszel kezdődnek, és a tél folyamán teljesednek ki. A tavaszhoz vagy a nyárhoz köthető szezonális depresszió nagyon ritka.
Aki három órán át vezet autót éjszaka, annak annyira tompulnak az érzékei és lassulnak a reflexei, mintha szeszesitalt ivott volna - derül ki egy brit kutatásból. A szerzők szerint már kétórányi folyamatos éjszakai vezetés is elfárasztja annyira a sofőrt, mintha alkoholt fogyasztott volna. A magyarországi kutatási eredményekről Holló Péter közlekedési szakember beszélt az InfoRádiónak.
A magyar sertés termelői ára is csökken a német dioxinügy következtében. Ennek oka az lehet, hogy a hazai húsfeldolgozók egy része közvetlenül a botrány kitörésekor bevásárolt az olcsóvá vált német áruból – írja a Magyar Nemzet.
Bocsánatot kért pénteken Jean-Claude Duvalier a 15 évig tartó uralmának áldozataitól, és azt mondta, ismét dolgozni kezd a nemzeti megbékélés érdekében. "Azért vagyok itt, hogy kifejezzem a szolidaritásomat ebben a bonyolult időszakban" - fogalmazott a 25 éves száműzetésben élő, ám múlt vasárnap váratlanul hazatérő haiti politikus az első nyilvános sajtótájékoztatóján.
Egy idős férfi kiesett kilencedik emeleti lakásából, de szerencséjére csak a ház egy hetedik emeleti erkélyéig esett szombaton Budapesten a XVIII. kerületben - közölte Kisdi Máté, a Fővárosi Tűzoltó-parancsnokság szóvivője az MTI-vel.
Az Oscar-esélyesként emlegetett történelmi filmdráma nyomán született meg az életrajzi regény, amely VI. György brit király és beszédtanára kapcsolatát boncolgatja
A Los Angeles-i Természettudományi Múzeum hamarosan nyíló tárlatán a látogatók egy bébi, egy tinédzser és egy fiatal felnőtt Tyrannosaurus rex csontvázát csodálhatják meg
Vegyesen zárták a hetet a New York-i értéktőzsde vezető mutatói. A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 49,04 ponttal, azaz 0,41 százalékkal 11.871,84 pontra emelkedett. Az S and P 500-as mutató 3,09 ponttal, vagyis 0,24 százalékkal 1283,35 pontra növekedett. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 14,75 ponttal, azaz 0,55 százalékkal csökkent, így 2689,54 ponton zárt.
Hozzávalók: 30-40 dkg jó minőségű liszt 1 csomag porélesztő 25 dkg margarin 1 kávéskanál cukor 1 bögre langyos rizstej vagy víz só ízlés szerint 1 tojás olajos magvak: dió, tökmag, napraforgó mag nem tejmentes változat esetén: reszelt sajt
Újabb gyanús pályázat ügyében vizsgálódik az elszámoltatási kormánybiztos. Budai Gyula szerint egy cég úgy nyert egymilliárd forintot a poratka-allergiával kapcsolatos kutatásra, hogy a pályázatot szakmailag nem támogatta az Egészségügyi és Tudományos Tanács, és a pályázatokat értékelő külső szakmai bírálók is lepontozták azt – írja a Magyar Nemzet.
Megszüntette a Központi Nyomozó Főügyészség a 2010 augusztusában, Alsóörsnél történt kettős gyilkosság ügyében indított nyomozást. Augusztus 4-éről 5-ére virradóra a balatoni település határában egy férfi lelőtt egy intézkedő rendőrt, illetve a rendőr által igazoltatott kocsiban is egy embert. A férfi ezután nem messze onnan öngyilkos lett.
Számos jogi hiányosság, és nem eléggé biztonságos működés vezetett el oda, hogy a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) két magyar önkéntes nyugdíjpénzár működését is felfüggesztette,...
Könnyen elképzelhető, hogy az elkövetkező hetekben soha nem látott szintre, 400 forintra emelkedik a benzin ára Magyarországon. Ilyenkor mindig felértékelődik az olcsó üzemanyagok szerepe. Ilyen, a benzinnél olcsóbb hajtóanyag lehet az elektromos áram is. Az árammal hajtott autóval egy kilométer megtétele mindössze 30-40 forintba kerül. Az ilyen gépjárművek hátránya azonban, hogy beszerzésük elég…
Albániában hárman haltak meg, amikor a kormányellenes tüntetők összecsaptak a rendőrökkel. Kórházi források szerint a demonstrálókat meglőtték. Azt azonban még nem tudni, hogy ki lőtt, illetve hogy az egyenruhások használtak-e éles lőszert az oszlatáskor.
Kecskemét, Paloznak és Balatonfüred polgármesterei aláírták az idei évre szóló kulturális és idegenforgalmi együttműködési megállapodásukat a Magyar Kultúra Napja alkalmából a balatonfüredi Anna Grand Hotel dísztermében. A péntek esti gálaest a megállapodás első közös rendezvénye volt, melyen fellépett a kecskeméti a Kodály iskola nemzetközileg is elismert Aurin kórusa, az iskola néptáncosai,…