A folyamatos áruellátás érdekében a nehéz tehergépkocsik 2020. március 12. óta hétvégi korlátozás nélkül közlekedhettek a magyarországi utakon. Az intézkedés fenntartása a koronavírus-járvány terjedésének lassulásával, a védekezés második szakaszában már nem indokolt. A veszélyhelyzet megszűnése után, elegendő felkészülési időt biztosítva a június
Orbán Viktor szerint a Lánchíd körül csak szerencsétlenkedik a fővárosi vezetés, szánalmas, hogy pénzhiányra hivatkoznak. Tele vannak pénzzel, 180 milliárd van a számlájukon, ő látta - mondta a ma reggeli rádióinterjúban.
Közölték, hogy a március 16-i találkozó a veszélyhelyzet miatt maradt el, az április 21-i időpontot pedig hivatali programváltozás miatt kellett lemondani, de zajlik a találkozó új időpontjának egyeztetése.
Csendes megemlékezéssel búcsúztak csütörtök este a Margitszigeten a 47 éves korában, hosszan tartó súlyos betegség után elhunyt háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázótól. Az este 9 órára meghirdetett csendes megemlékezés előtt fél órával már hosszú sorok kígyóztak az uszodáig, amelynek bejáratánál mindenki leróhatta kegyeletét. 22 óra után még a M
Kétségbeesett nagymama kérte tegnap délután a tűzoltók segítségét a Fejér megyei Hantoson, miután a négyéves unokája felmászott a családiházuk tetőszerkezetére.
Karácsony Gergely a budapesti kasszát pénzzel tele – több mint 200 milliárdos tartalékkal – vette át Tarlós Istvántól, a kormány ezen felül további 6 milliárdot biztosít a híd felújításához – emlékeztet a Fidesz.
A rendelet visszavonása a diákigazolványok, a nyugdíjas és kisgyermekes bérletigazolványok, az álláskeresők bérlete és egyéb, utazáshoz szükséges dokumentumok és igazolványok érvényességét is érinti.
Orbán Viktor a ma reggeli Kossuth Rádiós interjújában azzal is indokolta a nemzeti konzultációk fontosságát, hogy nemzetközi téren a kormánynak folyamatos küzdelmet kell folytatni, de a “belső ügynökökkel” szemben is, akik nem titkosügynökök, mert felírják a homlokukra, hogy Soros György fizeti őket, és meg akarják dönteni a kormányt.
Horváth Csaba arra szólította fel a kormányt, hogy fejezze be a Budapesttel szembeni bosszúhadjáratát. Tüttő Kata kiemelte: a híd mindig szimbólum, a híd mindig összeköt két elszakadt területet.
Jövő héten létrejöhet a megállapodás az Európai Bizottsággal az állami beruházásösztönzés uniós korlátozásának feloldásáról - jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter Budapesten, a versenyképességnővelő program pénteki szerződésátadó rendezvényén.
A kormány 180 nappal meghosszabbította a koronavírus-járvány okozta veszélyhelyzet ideje alatt lejárt, vagy annak megszűnését követően 15 napon belül lejáró okmányok érvényességét - közölte a Miniszterelnökség pénteken az MTI-vel.
A fővárosi MSZP a Lánchíd felújításához legalább 10 milliárd forint biztosítását várja el a kormánytól - mondta Zugló polgármestere a szocialista főpolgármester-helyettessel és több MSZP-s budapesti politikussal közös sajtótájékoztatóján pénteken, Budapesten.
Eddig 3100 magyar tette le online a nyelvvizsgát, a legnépszerűbb nyelv természetesen az angol volt - közölte a Pénzcentrummal az ITM. "Eddig mintegy 6900 ember jelentkezett online nyelvvizsgára, és közülük több mint 4200-an már
A VIII. kerület jelenlegi polgármesterét és kampánycsapatát azzal vádolták meg, hogy tiltott adatbázist építettek, és jogosulatlanul kezeltek személyes adatokat az önkormányzati választás kampányában.
Megháromszorozódik a rejtett közúti ellenőrzésekre használható autók száma a rendőrségnél, de ezúttal nem újabb autókat, hanem bármely rendőrségi járműbe telepíthető mobileszközöket szerzett be a hatóság.
A baloldali főpolgármester kihasználva a rendkívüli jogrend utolsó napját, 10 milliárd sorsáról döntött egy személyben – derül ki az Origo oknyomozó riportjából.
A szervezet egy betegbiztonságot garantáló, fenntartható, átlátható és hálapénzmentes egészségügy érdekében az orvosokat arra kérik, hogy mondjanak nemet a kötelező munkaóráikon felüli, szabadidejük terhére végzett többletmunkára, a kormányt pedig arra, hogy rendezzék a béreket.
Szombaton indul a MÁV-Start Zrt. nyári menetrendje: a Balaton könnyebb elérhetősége miatt több járat közlekedik majd a térségbe - mondta a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója pénteken Budapesten sajtótájékoztatón. Homolya Róbert
Magyarország helytállt a koronavírus-járvány jelentette próbatételben, a kormány által időben meghozott komplex intézkedésekre a lakosság jól reagált - mondta az emberi erőforrások minisztere
Kásler Miklós úgy fogalmazott, nemzeti egység alakult a járvány elleni küzdelemben, jól vizsgázott az egészségügy, a közegészségügy, az oktatás, jól vizsgáztak a tudomány képviselői.
Erős, családokra és szuverén nemzetekre épülő, sokszínű Európára van szükség, erre az alapra épülhet Európa jövője is - hangoztatta az igazságügyi miniszter pénteken az Országházban.
Szó szerint életveszélyes Karácsony Gergely és a baloldali városvezetés szerencsétlenkedése. A Lánchíd nagyon rossz állapotban van, a felújításhoz szükséges pénz pedig teljes mértékben rendelkezésre áll, csak hozzá kellene látni a munkához – tudatta a Fidesz a pénteken kiadott közleményében.
Magyarország helytállt a koronavírus-járvány jelentette próbatételben, a kormány által időben meghozott komplex intézkedésekre a lakosság jól reagált - mondta az emberi erőforrások minisztere pénteki budapesti sajtótájékoztatóján.
Már kapható a magyar sárgadinnye az áruházakban és piacokon, néhány hét múlva pedig nagyobb mennyiségben a szabadföldi is elérhető lesz – hívta fel a figyelmet a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) pénteken.
A járvány alatt ideiglenesen bejelentés és nyilvántartásba vétel nélkül is házhoz szállíthattak a napi fogyasztási cikkeket vagy élelmiszereket forgalmazók, de ennek most vége.