A debreceni Modemben december 14-ig látható két kiállítás, az egyik a Hogyan tovább, Oroszország? című, mely a hetvenes években indult, a rendszert kíméletlen gúnnyal illető szoc-art törekvéseket reprezentálja. A meztelen igazság a Blue Noses cenzúrázatlanul pedig ennek a stílusnak a mai továbbélését mutatja. De aki még a hétvégéig ellátogat a Modembe, láthatja azt is, ami ellen fenti művészek…
Új lemezek készítése helyett az élőzenélésre kíván koncentrálni Ian Anderson, a Jethro Tull együttes frontembere, aki szerint a rockzene fejlődése megtorpant a 80-as évek végén. A 40 éves zenekar Budapesten járt.
Elkészült az Albannach Egyesület első, saját kiadású kötete; a "Szerelmem, Skócia! – Magyar karcolatok a szoknyás férfiak földjéről" című kiadvány. A verses és novellás kötetet egy baráti hangulatú találkozó keretében mutatják be a budapesti Kaledónia Skót Pubban november 15-én, szombaton.
Böszörményi Gyula író lesz a vendége a következő Vámos klubnak, amit november 6-án, csütörtökön este hétkor tartanak a nyugati téri Alexandra könyvesházban.
Palya Bea legutóbbi lemezét, az Adieu les complexes című korongot Európa húsz legjobb világzenei albuma közé sorolta novemberi listáján a World Music Charts Europe.
Nyakó Júlia, Franco Nero és Egyed Attila főszereplésével november 6-án mutatják be a magyar mozik Almási Tamás rendező Márió, a varázsló című filmjét. A film bemutatója alkalmából az InfoRádiónak Franco Nero nyilatkozott.
A kereskedelmi adók válogatott ostobaságokkal készülnek a hideg, esős, sötét őszi estékre. Sztárokkal, Afrikával, őserdővel kényeztetik a nem sokára otthon didergő népet. Szegény királyi tévé, hogy tud versenyezni a fejre esett sztárokkal? Bizonyára nem a Szulák és más című műsorral hódít el nézőket a gagyipaicon. De nem azért, mert túl igényes volna a produkciója.
Születésének századik évfordulóján emléktáblát avattak Sulyok Mária színésznő tiszteletére. A Kossuth-díjas, kiváló és érdemes művész emlékét egykori lakóháza, a XIII. kerületi Hollán Ernő utca 10. szám alatti épület falán őrzi majd tábla szerdától.
Lehetne ragozni, hogy nagyon rossz film, vagy bűn rossz film, de a lényeg nem változik. Almási Tamás harminc év kihagyás után asztalra tett második játékfilmjéről nehéz elhinni, hogy a magyar dokumentumfilm-műfaj mestere, súlyos valóságfeltáró művek alkotója, a való élet és kortárs emberi sorsok érzékeny és becsaphatatlan vallatója adta ki a kezéből.