Az angol Professional Footballers Association, azaz a Hivatásos Játékosok Szövetsége 2006-os vizsgálata szerint az átlagos éves fizetés az angol Premier League-ben 676 ezer font (250 millió forint). A legjobban kereső játékosok - mint Ballack, Sevcsenko, Ferdinand, vagy új szerződése alapján Cristiano Ronaldo - ennek akár a nyolcszorosát is megkeresik, tegyük hozzá, csúcsszintű teljesítménnyel.
Paks - Gulyás Róbert (32) hazatért a Paks férfi kosárlabdacsapatához. A nyolc évig több országban légióskodó korábbi válogatott center kétéves szerződést kötött az Atomerőművel.
Anaheim - Stanley-kupát nyert a Ferencváros volt jégkorongozója! Rob Niedermayer (32) két évvel ezelőtt, amikor a bérvita miatt szünetelt az észak-amerikai jégkorongbajnokság (NHL), a Fradi hokisaként az Újpest elleni rangadón, a nyitott Kisstadionban csodálta a magyarországi hóesést.
Oslo - A norvégok természetesen elégedettek a magyarok ellen 4-0-ra megnyert EB-selejtező után. A siker mellett a vezetők elsősorban annak örültek, hogy a skandinávok továbbra is harcban állnak az első két hely valamelyikéért, és reménykedhetnek, ott lesznek jövőre az Európa-bajnokságon.
Bécs-Bázel - Egy esztendő múlva kezdődik a labdarúgó-Európa-bajnokság, de ma úgy tűnik, több bajt, mint örömöt hoz az osztrák- svájci rendezés a focinak.
Budapest - U21-es labdarúgó-válogatottunk kapcsán elmondhatjuk, az egyik szemünk sír, a másik nevet. A második Európa-bajnoki selejtezőjén 1-0-ra legyőzte Lettországot a csapat, ám az egyik vezéregyéniség, Hrepka Ádám (19) súlyos sérülést szenvedett. Az MTK játékosának részlegesen elszakadt a bokaszalagja.
Budafok - Játék nélkül juthat három bajnoki ponthoz a hét végén a Fradi focicsapata. A zöld-fehérek elvileg Tatabányán játszanának a Budafokkal, de ha a rendőrség nem vállalja a meccs biztosításának költségeit, elmarad a találkozó. Az összecsapást ugyanis nem minősítették kiemelt kockázatúnak, így a budafokiaknak kellene fizetni a rendőri biztosítást, ám nekik nincs pénzük erre.
Budapest - Megnyugtatta a lila-fehérek híveit Dányi Szilárd (36), az Újpest FC ügyvezető igazgatója. Az élvonalbeli labdarúgócsapat nevezését ugyanis nem fogadta el a szövetség versenybizottsága, így a jelenlegi állás szerint a lilák nem indulhatnak a következő bajnokságban. Dányi szerint azonban nincs baj.
A San Antonio nyerte meg az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság négy győzelemig tartó döntőjének első mérkőzését. A texasi csapat odahaza 85-76-ra verte a Cleveland együttesét.
Míg a legtöbben csak egy üdvözlőlapot meg egy üveg pezsgőt kapnak főnöküktől, ha megházasodnak, addig a Chelsea labdarúgócsapatának játékosai jóval nagyobb ajándékra számíthatnak.
Az Arsenal klasszisa, Thierry Henry egy interjúban elismerte, örül annak hogy a Milan érdeklődik utána, mert elégedetlen a csapat utóbbi időkben mutatott teljesítményével.
Kanadában az első szabadedzéssel megkezdődött az idei Forma-1-es világbajnokság hatodik versenyhétvégéje. A pénteki első gyakorláson meglepetésre nem a két Ferrari, hanem a monacói győztes McLarenek domináltak.
Az orvosok szerint akár David Beckham pályafutása is veszélybe kerülhet, ha az angol válogatott labdarúgó a nyártól rendszeresen repülőgépen közlekedik majd új Los Angeles-i klubja és Anglia között.
A Forma-1-es Kanadai Nagydíj második szabadedzésén is a McLaren spanyol sztárja, Fernando Alonso volt a leggyorsabb. A címvédő az első gyakorláson mutatottnál is nagyobb fölénnyel utasította maga mögé riválisait.
Barcelona - Talmácsi Gábor (26) nehéz vasárnapi futamra számít. A gyorsaságimotoros-világbajnokság 125 köbcentis kategóriájában összetett második helyen álló versenyző arra készül, hogy a Katalán Nagydíjon megelőzi legnagyobb riválisát, a hazai közönség biztatása mellett induló Hector Faubelt (23)
Kovács Katalin és Vereckei Ákos győzött a kajak egyesek 500 méteres versenyében a szegedi kajak-kenu országos bajnokságon, így ebben a számban ők képviselhetik Magyarországot a június 28-án kezdődő spanyolországi Európa-bajnokságon. Kenu egyesben Vajda Attila nyert, ezzel ő is kvalifikálta magát.
Megvédte címét a belga Justine Henin a francia nyílt teniszbajnokság női egyes számában, miután a döntőben 6:1, 6:2-re nyert a szerb Ana Ivanovic ellen.
A Ferencváros hatalmas meglepetésre csak 2-2-es döntetlent játszott a biztos kieső Budafok ellen Tatabányán a labdarúgó NB II Keleti csoportjának utolsó előtti fordulójában.
Aranyérmet szerzett Horváth Viktor a rigai öttusa Európa-bajnokság hagyományos versenyében, ezzel kvótát szerzett a pekingi olimpiára. Tibolya Péter hatodik, Balogh Gábor hetedik lett. A Horváth Viktor, Balogh Gábor, Fülep Sándor összeállítású magyar válogatott ezüstérmet szerzett. Győzött az orosz együttes.
A McLaren-Mercedes teljes sikerét hozta a Forma-1-es Kanadai Nagydíj időmérő edzése: az első rajtkockát az angol Lewis Hamilton, a másodikat pedig a címvédő spanyol Fernando Alonso szerezte meg.
Néhány perccel a két kulcsmeccs vége előtt még úgy tűnt, hogy a Barcelona hatalmas lépést tesz a spanyol labdarúgó-bajnokság megnyerése felé. Végül a Barcelona-Espanyol és a Zaragoza-Real Madrid meccs is 2-2-es döntetlenre végződött, így az egymás elleni meccsek miatt a fővárosiak maradtak az élen. A nyolc gólt négy játékos szerezte. A harmadik Sevilla sem tudott győzni.
Budapest - Bravúrral kezdte a Vasas a férfi vízilabda-bajnoki döntőt. A piros-kékek - akárcsak tavaly - a finálé első mecscsén ismét idegenben lepték meg a Honvédot, ezúttal 7-6-ra nyertek.
Soltvadkert - Soha nem izgult még annyira Benik Balázs, mint tegnap. Még akkor sem érzett ilyesmit, amikor 2003-ban és tavaly a szezon utolsó futamán a bajnoki címért harcolt - sikerrel. A ralipilóta élete legfontosabb napjára készülődött: oltár elé vezette kedvesét, Garami Anett Magdolnát.
Gábor öröme tovább fokozódott tegnap. Az utolsó percekben, amikor már senki sem számított rá, futott egy elképesztően gyors kört, amellyel megdöntötte Alvaro Bautista (22) tavaly felállított pályarekordját.
Lionel Messi valóban Maradona-utód! Az argentin futballista két olyan gólt is szerzett tavasszal, ami kísértetiesen hasonlít a nagy Diego az 1986-os világbajnokságon elért, örökre emlékezetes maradt találataira. Szombaton az Espanyol ellen kézzel ütötte be a labdát a hálóba.