2008. december 6. szombat

dec. 6
18:15
Vége a Liverpool góltalan sorozatának - Dárdaiék kikaptak Gelsenkirchenben (Infostart)
A listavezető Liverpool 3-1-re nyert a Blackburn otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában.
dec. 6
18:17
Anglia: Priskin gólt lőtt, de csapata kikapott Birminghamben (She)
Priskin Tamás gólt szerzett az angol másodosztály 21. fordulójában, de csapata így is kikapott a Birmingham otthonában. Gyepes Gábor végig pályán volt a Cardiff Preston elleni győztes meccsén, míg Tímár Krisztián (Plymouth) és Király Gábor (Burnley) nem játszott csapata szombati bajnokiján.
dec. 6
18:19
Premier League: kiszenvedte a győzelmet az Arsenal (She)
A Premier League 16 órakor kezdődő találkozóin mindhárom nagy hozta a kötelezőt. Nyert az Arsenal, a Chelsea és a Liverpool is. A Hull Cityben Halmosi Péter a 86. percben állt be, csapata pedig 2–1-re nyert a Middlesbrough ellen.
dec. 6
18:33
Női kosárlabda, NB I: tíz ponttal nyert a BEAC Szombathelyen (She)
Az UNIQA női kosárlabda NB I-ben tíz ponttal, 82–72-re nyert a BEAC Szombathelyen.
dec. 6
18:51
Férfi vízilabda ob I: Vasas-győzelem a Ferencváros ellen (She)
A címvédő Vasas három góllal verte meg a bajnokságban a vártnál sokkal jobban szereplő Ferencvárost a férfi vízilabda-bajnokság élvonalának szombati mérkőzésén.
dec. 6
18:53
Cselgáncs: az Atomerőmű és a KSI győzött a csapatbajnokságban (She)
A férfiaknál az Atomerőmű SE, a nőknél pedig a KSI nyerte a cselgáncsozók csapatbajnokságát, amelyet az UTE Megyeri úti csarnokában rendeztek.
dec. 6
18:54
Aliser Uszmanov lett a vívók első embere (Behaviour)
A Nemzetközi Vívó Szövetség (FIE) párizsi tisztújító kongresszusán a küldöttek Aliser Uszmanovot választották meg elnöknek. A bizottsági választások során mindhárom magyar jelölt - Mincza-Nébald Ildikó, Kamuti Jenő és Kulcsár Krisztián - sikerrel járt.
dec. 6
19:09
Női röplabda NB I: simán győzött a BSE az UTE vendégeként (She)
3:0-ra győzött a BSE az UTE vendégeként a női röplabda NB I Ligában.
dec. 6
19:11
Férfi kosárlabda, NB I: könnyedén nyert a Zalaegerszeg (She)
A Zalakerámia-ZTE hazai pályán simán, 111–65-re verte meg a vendég Debrecent az UNIQA férfi kosárlabda NB I-ben. A második negyedre a ZTE megtalálta hatékony támadójátékát és labdaszerzését, amikor Helbich a 14. percben 100 százalékosan dobott 18 ponttal és 35-ös IBM-el a padra került, már tulajdonképpen eldőlt a találkozó. A Zalakerámia edzőmeccsnél is könnyebb ellenfelet kapott: félpályás…
dec. 6
19:13
Síugró Vk: Schlierenzauer nyerte a trondheimi Világkupa versenyt (She)
Az osztrák Gregor Schlierenzauer nyerte a síugrók Világkupa-sorozatának második viadalát a norvégiai Trondheimben.
dec. 6
19:28
Lovas Világkupa: Exell nyerte a minősítőt; Overdose közönségsikere (She)
Az ausztrál Boyd Exell nyerte a négyesfogathajtók minősítő versenyét a Papp László Sportarénában zajló Lovas Világkupán.
dec. 6
19:30
Férfi vízilabda ob I: négy góllal nyert a Honvéd az UTE ellen (She)
A Domino Honvéd négygólos győzelmet aratott az UTE felett a férfi vízilabda ob I-ben. A hazaiak már az első negyedben kétgólos előnyt szereztek, valamint a második és negyedik játékrészt is megnyerték egy-egy góllal, így győzelmük nem forgott veszélyben.
dec. 6
19:46
Férfi vízilabda ob I: szoros meccsen győzött a BVSC (She)
A BVSC szoros mérkőzésen, egy góllal győzött Szentesen, a találkozó végeredménye 6–5.
dec. 6
19:48
Úszás: két világcsúcs született a francia bajnokságon (She)
A francia Amaury Leveaux megdöntötte az 50 méteres pillangóúszás rövidpályás világcsúcsát a francia úszóbajnokság szombati napján. A nőknél Coralie Balmy úszott rekordot 200 méter gyorson.
dec. 6
19:50
Férfi kézilabda NB I: a Szeged és a Dunaferr is magabiztosan nyert (She)
A Budapest Bank férfi kézilabdaligában magabiztosan nyert a Pick Szeged és a Dunaferr is.
dec. 6
19:52
Férfi kézilabda NB I: simán nyert Győrben az MKB Veszprém (She)
A férfi kézilabda NB I 13. fordulójában Győrben aratott könnyed, 18 gólos győzelmet az MKB Veszprém.
dec. 6
20:04
Női kézilabda Eb: a németek győztek, az oroszok ikszeltek (She)
Németország 32–27-re nyert Horvátország ellen a Macedóniában zajló női kézilabda Európa-bajnokságon a D-csoportban. A C-csoportban az oroszok 19–19-es döntetlent értek el a svédek ellen.
dec. 6
20:06
Sífutó Vk: a norvégok taroltak a szombati versenynapon (She)
A norvég Petter Northug nyerte meg a férfi sífutók szombati Világkupa-versenyét, a franciaországi La Clusaz-ban rendezett 30 kilométeres szabadstílusú futamot.
dec. 6
20:08
Férfi vízilabda ob I: egy góllal nyert a Pécs Szegeden (She)
A férfi vízilabda ob I-ben a Pécs meglepetésre egy góllal győzött a Szeged ellen idegenben.
dec. 6
20:21
Női kosárlabda, NB I: a BSE hazai pályán, a Győr idegenben nyert (She)
Az UNIQA női kosárlabda NB I-ben a BSE hazai pályán legyőzte a félidőben még 15 ponttal vezető Szegedet, a Győr pedig idegenben nyert az Atomerőmű ellen.
dec. 6
20:23
Férfi kézilabda NB I: két góllal nyert a Gyöngyös és a Mezőkövesd is (She)
A férfi kézilabda NB I 13. fordulójában a Gyöngyös a Százhalombattát, a Mezőkövesd a Tatabányát győzte le, egyaránt két góllal.
dec. 6
20:40
Férfi kosárlabda, NB I: győzött a Falco, kikapott az Atomerőmű (She)
Az UNIQA férfi kosárlabda NB I-ben egy ponttal nyert a címvédő Falco KC-Szombathely a PVSK-Panthers ellen, az Atomerőmű viszont kikapott a Dombóvártól.
dec. 6
20:42
Férfi kosárlabda, NB I: hazai pályán nyert a Sopron és a Kaposvár (She)
Az UNIQA férfi kosárlabda NB I-ben a Sopron az Albacompot, a Kaposvár a Hegyvidéket verte meg hazai pályán.
dec. 6
20:44
Premier League: a végjátékban nyert a Manchester United (She)
Végig a kapujához szögezte a vendég Sunderlandet a Manchester United, de sokáig nem sikerült feltörnie a Fülöp Márton irányította védelmet – végül a 91. percben született Nemanja Vidics-találat három pontot ért a bajnoki címvédőnek. A magyar válogatott kapus jól védett a mérkőzésen, a némileg szerencsés körülmények között esett United-gólról nem tehetett.
dec. 6
20:58
Wales-rali: továbbra is a finn Latvala áll az élen (She)
A második nap után is a finn Jari-Matti Latvala vezet a Wales-ralin, az idei vb-sorozat 15., egyben utolsó állomásán.
dec. 6
20:58
Fülöp Mártonék a hosszabbításban buktak el (Infostart)
A címvédő Manchester United kínkeserves meccsen 1-0-ra győzött a vendég Sunderland ellen az angol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában.
dec. 6
21:00
Jubiláló olimpikonokat köszöntöttek (Metropol)
Szombat este a Budapest Congress and World Trade Centerben, a volt kongresszusi központban köszöntötte a Magyar Olimpiai Bizottság és a Magyar Olimpiai Csapat támogatói köre a londoni, a mexikóvárosi és a szöuli nyári, valamint a St. Morritz-i, a grenoble-i, a calgaryi és a naganói téli játékokon részt vett versenyzőket.
dec. 6
21:00
Férfi kézilabda NB I: egy gól döntött a Csurgó–PLER meccsen (She)
A férfi kézilabda NB I 13. fordulójában 22–21-re nyert a vendég PLER KC a Csurgó otthonában.
dec. 6
21:16
Videó: a Roma parádés, győztes gólja a Chievo ellen! (She)
Mint arról már beszámoltunk, a Roma idegenben győzött a Chievo ellen a Serie A 15. fordulójában. A győztes találatot Jeremy Menez szerezte a 69. percben, amelyet most is videón is megmutatunk.
dec. 6
21:18
Északi összetett, Vk: a sífutás után itt is norvég versenyző nyert (She)
A sífutók mellett az északi összetettben is norvég sikert hozott a szombati versenynap, Magnus Moan nyerte a szezon harmadik versenyét.
dec. 6
21:20
Ligue 1: nyert a Marseille, és már a második helyen van (She)
A francia labdarúgó-bajnokság élvonalának 17. fordulójában 2–1-es győzelmet aratott a Marseille a Nice ellen, s a megszerzett három ponttal feljött a tabella második helyére.
dec. 6
21:22
Női kosárlabda, NB I: hazai pályán győzött a Zalaegerszeg (She)
Az UNIQA női kosárlabda NB I-ben hazai pályán győzött a Zalaegerszeg a Szolnok ellen.
dec. 6
21:33
Sílövészet, Vk: a férfiaknál norvég, a hölgyeknél kínai siker született (She)
Remek napot zárt a norvég sísport, a két mai sífutó és az északi összetett Világkupa-verseny után a férfi sílövészek Vk-viadalát is az északi országból érkező sportoló nyerte.
dec. 6
21:35
Videó: nézze meg Nemanja Vidics találatát Fülöp Mártonnak! (She)
Mint már arról már beszámoltunk, Fülöp Márton ugyan jól védett a Sunderlandben a Manchester United ellen a Premier League 16. fordulójában, de Nemanja Vidics 91. percben szerzett találatával az MU nyert. Most láthatják videón, milyen gólt kapott a magyar kapus a Manchester United játékosától.
dec. 6
21:51
Eredivisie: Dzsudzsákék kétgólos hátrányból fordítottak (She)
A holland elsőosztályú labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában Dzsudzsák Balázs csapata, a PSV Eindhoven kétgólos hátrányból fordított a Groningen ellen, és végül 4–2-re győzött. A magyar légiós kezdőként kapott lehetőséget, az 58. percben sárga lapot kapott, és végigjátszotta a mérkőzést.
dec. 6
22:09
Női kézilabda Eb: továbbjutott Fehéroroszország és Macedónia (She)
A Macedóniában zajló női kézilabda Európa-bajnokságon a C-csoport ki-ki mérkőzésén Fehéroroszország 31–21-re győzött Ausztria ellen, így továbbjutott. A D-csoportban a házigazda Macedónia 31–30-ra verte Szerbiát, és ugyancsak a következő körbe lépett. Az osztrákok és a szerbek kiestek.
dec. 6
22:11
Videó: káprázatos, ollózós gól Decótól a Bolton ellen! (She)
Szenzációs gólt szerzett Deco, a Chelsea középpályása a Bolton elleni mérkőzésen a Premier League 16. fordulójában. A Chelseaben még Nicolas Anelka is eredményes volt, így a kék-fehérek 2–0-ra győztek a Bolton ellen.
dec. 6
22:13
Primera Divisón: feltámadt a Villarreal a Getafe ellen (She)
Háromgólos hátrányból egyenlített a Villarreal a Getafe ellen a spanyol bajnokság 14. fordulójának szombat esti nyitányán. A másik találkozón az Atlético Madrid Agüero és Forlán vezérletével idegenben 5–2-re verte meg a Sporting Gijónt.
dec. 6
22:27
Belgium: Juhász csapata simán győzött a Tubize ellen (She)
Juhász Roland csapata, az Anderlecht hazai pályán 5–1-re győzött a Tubize ellen a belga bajnokság 15. fordulójában.
dec. 6
22:45
Serie A: az Internazionale Rómában verte meg a Laziót (She)
A listavezető Internazionale 3–0-ra verte meg a Lazio együttesét az olasz bajnokság 15. fordulójában, és ezzel a sikerrel már kilenc pont előnnyel vezeti a tabellát – de üldözői egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak.
dec. 6
23:03
Ligue 1: a Lyon meglepetésre kikapott a Nantes otthonában (She)
A francia labdarúgó-bajnokság élvonalának 17. fordulójában a címvédő és listavezető Olympique Lyon meglepetésre kikapott a forduló előtt 17. helyen álló Nantes otthonában.
dec. 6
23:06
Rómában nyert az Inter a Lazio ellen (Behaviour)
A listavezető Internazionale magabiztos, háromgólos győzelmet aratott a Lazio vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában.
dec. 6
23:39
Portugália: idegenben szerzett három pontot a Porto (She)
A portugál labdarúgó-bajnokság élvonalának 11. fordulójában idegenben gyűjtötte be a három pontot a bajnoki címvédő Porto együttese. A fővárosiak a Vitória Setubal otthonában nyertek 3–0-ra.
dec. 6
23:57
Primera División: gálázott a Barcelona a Valencia ellen (She)
A spanyol labdarúgó-bajnokság élvonalában a 14. forduló rangadóján a listavezető Barcelona hazai pályán 4–0-ra kiütötte a Valenciát – a gólokat Daniel Alves és a mesterhármast jegyző Thierry Henry szerezte. Az újabb sikerrel a katalánok továbbra is vezetik a tabellát, előnyük hat pontra nőtt a második Villarreallal szemben.