Nehéz évnek ígérkezik 2013 Petr Necas cseh miniszterelnök számára, hiszen rögtön kormányválsággal kezdődik az év, miután a liberális LIDEM jelezte, kilép a koalícióból azt követően, hogy a miniszterelnök menesztette a párt elnökét, Karolina Peakét a védelmi tárca éléről. A cseh sajtó nagy része szerint ezt a válságot már nem élheti túl Necas kormánya.
Tegnap este beiktatták Bukarestben Victor Ponta második kormányát. Az RMDSZ előre jelezte, nem szavazza meg a kabinetet, mivel a kétharmados USL szövetség liberális tagpártja megakadályozta a magyar szövetség kormányzati szerepvállalását.
A parlament sem szelídítette meg az ukrán szélsőjobbot. Az október végi ukrajnai parlamenti választásokon 13 százalékos támogatottságot szerző radikálisok az új kontextusban sem adták fel az utcai politizálást, sem hívei, sem képviselői nem riadnak vissza az erőszaktól. Tegnap a magyar nyelv kárpátaljai hivatalossá tétele ellen vonultak utcára.
További egymillió dokumentum közlését helyezte kilátásba jövőre Julian Assange, a Wikileaks portál alapítója. A londoni ecuadori nagykövetség erkélyéről elhangzott sajtóértekezletén hozzátette, a dokumentumok "minden országot érintenek majd".
Giorgio Napolitano olasz köztársasági elnök szombaton megkezdte a konzultációt a parlamenti frakcióvezetőkkel, amely megelőzi a római felső- és alsóház feloszlatását, miközben Olaszország a lemondott Mario Monti lehetséges bejelentéseit találgatja a választási kampányban való részvételéről.
A Der Standard című osztrák napilap a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) körüli vitáról és a Nemzeti Színház leendő új igazgatójának kinevezéséről közölt tudósításokat.
A svéd Adatvédelmi Hatóság (Datainspektionen) vizsgálatot indíthat azért, mert a svéd közszolgálati rádió egyik műsorában a betelefonálók személyes adatait is regisztrálták egy éven át - adta hírül szombaton a Svenska Dagbladet című svéd országos napilap.