2008. november 8. szombat

nov. 8
18:15
League Championship: Buzsákyval nyert a QPR Gyepesék ellen (She)
Az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság szombati játéknapján két magyar játékos, Buzsáky Ákos és Gyepes Gábor kapott lehetőséget – ráadásul egymás ellen játszhattak.
nov. 8
18:27
NB II, Nyugati csoport: két gól sem volt elég a Felcsútnak (She)
A labdarúgó másodosztály Nyugati csoportjának 14. fordulójában a Felcsút hazai pályán játszott döntetlent a Százhalombattával.
nov. 8
18:29
Premier League: mindkét „magyar csapat” kikapott hazai pályán (She)
Az angol labdarúgó-bajnokság élvonalában (Premier League) 2–1-es vereséget szenvedett a Fülöp Mártonnal felálló Sunderland a Portsmouthtól. A Hull City szintén kikapott: 1–0-ra a Boltontól.
nov. 8
18:48
Nyert a BL-ben a Veszprém kézilabda csapata (Behaviour)
Az MKB Veszprém fölényes győzelmet aratott a vendég ukrán Zaporizzsja ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyedik fordulójában.
nov. 8
19:03
Férfi vízilabda ob I: az FTC hazai környezetben nyert (She)
A férfi vízilabda-bajnokság szombati játéknapján az FTC hazai pályán nyert két góllal a Fehérvár ellen.
nov. 8
19:05
NB II, Nyugati csoport: minimális különbségű Lombard-siker (She)
A labdarúgó másodosztály Nyugati csoportjának szombati mérkőzésén a Pápa hazai pályán verte meg a Dunaújvárost.
nov. 8
19:07
Röplabda: nyíregyházi siker a Békéscsaba otthonában (She)
A női röplabda NB I Liga kiemelt csoportjában a Nyíregyháza idegenben verte meg 3:1-re a Békéscsabát.
nov. 8
19:09
Férfi kézilabda: kétgólos komlói győzelem a Csurgó ellen (She)
A Komló szoros mérkőzésen 29–27-re győzte le a Csurgót a férfi kézilabda NB I-ben.
nov. 8
19:21
Röplabda: a vártnál simább veszprémi siker Csepelen (She)
A Csepel 3:0-ra kikapott hazai pályán a Company Nyelviskola-Veszprémi RC-től a férfi NB I Liga Liga-csoportjában, az alapszakasz negyedik fordulójában. Sikerével a bakonyi együttes továbbra is magabiztosan vezeti a tabellát.
nov. 8
19:23
Vízilabda: a Honvéd az Újváros ellen nyert, és női Szuperkupa-győztes (She)
A Honvéd női vízilabdacsapata a bajnoki cím után a hazai Szuperkupát is megkaparintotta, miután a szombati, Kőér utcai pólós gála keretében rendezett összecsapáson négy góllal legyőzte a Dunaújvárost a jelenlegi legjobb két magyar együttes összecsapásán.
nov. 8
19:24
A Honvéd nyerte a női vízilabda szuperkupát (Behaviour)
nov. 8
19:25
Férfi kézilabda: sima PLER-győzelem a Debrecen ellen (She)
A PLER fölényes, 33–22-es győzelmet aratott a Debrecen ellen a férfi kézilabda NB I-ben hazai pályán.
nov. 8
19:57
Hajnal gólja most kevés volt (Infostart)
Hajnal Tamás csapata, a Dortmund 2-1-re kikapott a Hamburg otthonában a német labdarúgó Bundesliga 12. fordulójában. A magyar válogatott középpályás végig a pályán volt, gólt is szerzett, de ez most kevés volt a pontszerzéshez.
nov. 8
19:57
Jégkorong, olimpiai selejtező: legyőztük a horvátokat is! (She)
A Budapesten zajló jégkorong olimpiai előselejtező-torna második napján a magyar jégkorong-válogatott 6–1-re verte a horvát válogatottat. A mieink góljait Horváth András, Ocskay Gábor, Vas János, Peterdi Imre, Ondrejcik Ratoslav és Fekete Dániel szerezték.
nov. 8
19:59
Svájc: Vanczák gólt lőtt, de csapata két büntetővel kikapott (She)
Hiába szerezte meg a vezetést Vanczák Vilmos a Sionnak, csapata 2–1-es vereséget szenvedett a Bellinzonától a svájci labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában.
nov. 8
20:00
Nem volt botrány a kassai futballmérkőzésen (Behaviour)
Rendben lezajlott szombat este Kassán a helyi Lokomotiv és a szintén szlovákiai Dunaszerdahely csapatának futballmérkőzése, amelyet a helyi hatóságok erős rendőri készültséggel vártak - jelentette a helyszínről az MTI tudósítója.
nov. 8
20:02
Újabb magyar jégkorong siker (Behaviour)
A magyar jégkorong-válogatott a szerb után a horvát csapatot is biztosan győzte le a 2010-es vancouveri téli olimpia budapesti előselejtezős csoportjában.
nov. 8
20:15
Soproni Liga: teljes szombati eredménysor (She)
A Debrecen nyolc hónap után először szenvedett vereséget bajnokin saját stadionjában. A Lokit a Diósgyőr verte meg 2–1-re.
nov. 8
20:15
Otthon kapott ki a listavezető a Diósgyőrtől - Menesztették Aczél Zoltánt (Infostart)
Az élcsapatok gyengén szerepeltek a labdarúgó NB I 14. fordulójában.
nov. 8
20:17
Ausztria: Csizmadiáék döntetlent játszottak Pusztaiékkal (She)
A Mattersburg két magyar légiósa, Csizmadia Csaba és Kovrig Ákos is kezdőként lépett pályára a Kärnten elleni hazai mérkőzésen az osztrák labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában. Csizmadia végigjátszotta a találkozót, Kovrigot a 68. percben lecserélték. A találkozó 0–0-s döntetlent hozott, a vendégeknél Pusztai Olivér végig a pályán volt.
nov. 8
20:19
Soproni Liga: 5–2-re győzött a Honvéd Rákospalotán (She)
A Soproni Liga 14. fordulójában a Honvéd 5–2-re legyőzte a REAC-ot Rákospalotán, amely így hazai győzelem nélkül zárta az idényt. A mérkőzésen Hercegfalvi Zoltán duplázott.
nov. 8
20:36
Ismét győzött a magyar jégkorong válogatott (Metropol)
nov. 8
20:51
Tenisz, WTA-vb: Venus Williams lesz Zvonarjova ellenfele (She)
Venus Williams 6:2, 2:6, 6:3-ra győzte le Jelena Jankovicsot a Dohában zajló WTA-világbajnokság második elődöntőjében.
nov. 8
20:53
Premier League: a Liverpoolnak nem okozott gondot a West Brom (She)
Az angol labdarúgó-bajnokság élvonalában (Premier League) háromgólos győzelmet aratott a Liverpool a West Bromwich Albion ellen.
nov. 8
20:55
Férfi vízilabda ob I : nem bírt egymással a Szolnok és a Szentes (She)
Izgalmakban bővelkedő mérkőzésen döntetlent játszott Szolnokon a Szentes. A vendégek az utolsó harmadban kétgólos hátrányt ledolgozva mentették meg az egy pontot.
nov. 8
21:09
Női kosárlabda NB I: súlyos sérülésekkel járt a Vasas diadala (She)
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság szombati játéknapján a Vasas-Csata csapata 67–45-re verte a BEAC-ot. A vendégeknél Kárász Linda súlyos bokasérülést szenvedett, míg a másik oldalon Laklóth Annának szintén kiment a bokája.
nov. 8
21:11
REAC: Aczél Zoltánnak megköszönték a munkát (She)
Felmentették a munkavégzés alól Aczél Zoltánt a Soproni Ligában szereplő REAC labdarúgócsapatának vezetőedzőjét.
nov. 8
21:12
Kikapott a Domino férfi csapata (Behaviour)
A Honvéd magyar Szuperkupát elhódító női vízilabdacsapata után a "dominósok" férfigárdája kikapott: a legutóbb bajnoki bronzérmes együttes két góllal maradt alul a montenegrói Primorac Kotorral szemben a szombati, Kőér utcai pólós gálán, amelyet az európai kupák vasárnapi, budapesti sorsolása kapcsán rendeztek.
nov. 8
21:13
Női kosárlabda NB I: 27 ponttal verte a BSE az Atomerőműt (She)
Demoralizáló csapást mért a BSE a Városmajorban a szekszárdi Atomerőműre, hiszen 92–65-re győzött. A hazaiak ezzel hetedik győzelmüket aratták, és őrzik a negyedik helyüket a tabellán.
nov. 8
21:15
Férfi kézilabda, NB I: egy góllal győzött a Százhalombatta (She)
Egyetlen góllal tudott győzni a Százhalombatta hazai pályán a Mezőkövesd ellen, úgy, hogy a szünetben még a vendégek vezettek három góllal.
nov. 8
21:27
Ligue 1: idegenben győzött a Lyon és a Marseille is (She)
A Lyon a brazil Fred góljával verte meg 1–0-ra a Monacót idegenben a francia labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. A Marseille ugyancsak idegenben gyűjtötte be a három pontot, Hatem Ben Arfáék Grenoble-ból távoztak győztesen.
nov. 8
21:29
Férfi kosárlabda, NB I: kereken 100 pontig jutott az Atom (She)
Az Atomerőmű SE Gosa ponterős teljesítményének köszönhetően 100–63-ra győzni tudott a Hegyvidék csapata ellen, és ezzel továbbra is őrzi veretlenségét, míg a Hegyvidék még nem tudott nyerni a szezonban.
nov. 8
21:31
Férfi kosárlabda, NB I: Sitku 36 pontja kevés volt a Kaposvár ellen (She)
Hiába dobott a vendég Nyíregyháza színeiben játszó Sitku Ernő 36 pontot, mégis a Kaposvár nyerte a férfi kosárlabda bajnokság 5. fordulójában lejátszott mérkőzést. A hazaiaknál Welton és Orosz is 28 pontig jutott, és a kezdőötös minden tagja tíz pont fölött teljesített.
nov. 8
21:33
Hollandia: a PSV nem tudta bevenni Babos Gábor kapuját (She)
A NEC 1–0-ra megverte a PSV-t a holland bajnokság 10. fordulójában. A győztes csapat kapuját Babos Gábor védte, míg az eindhovenieknél Dzsudzsák Balázs végig a pályán volt, de gólt nem szerzett, csak egy sárga lapot.
nov. 8
21:35
Ökölvívó Eb: Varga Miklós megverte szlovák ellenfelét (She)
Varga Miklós győzelemmel folytatta szereplését a liverpooli ökölvívó Európa-bajnokságon.
nov. 8
21:45
Női kézilabda, EHF-kupa: idegenben is nyert és továbbjutott az FTC (She)
A női kézilabda EHF-kupában már a legjobb 16 közé jutásért játszanak, és az FTC csapata a portugál Madeira ellen idegenben is nyerni tudott. A 33–25-ös siker azt jelenti, hogy a zöld-fehérek bejutottak a legjobb 16 közé.
nov. 8
21:47
Torna: három magyar érem született az ostravai Világkupán (She)
Kiválóan szerepelt Böczögő Dorina a tornászok ostravai Világkupa-versenyén, ugrásban arany-, talajon pedig ezüstérmet szerzett. A férfiaknál Kállai Zoltán lólengésben harmadik lett.
nov. 8
21:49
Férfi vízilabda, ob I: három góllal nyert az Eger a BVSC ellen (She)
A ZF Eger végig magabiztosan játszva, gól gazdag és közönségszórakoztató mérkőzésen verte a BVSC-t. A hazaiaknál Hegedűs öt gólt lőtt csapata 14 találatából, a vendégeknél kilencen osztoztak a tizenegy találaton.
nov. 8
21:51
Női kézilabda, EHF-kupa: fehérvári győzelem és továbbjutás (She)
Az első meccsen elért 27–27-es döntetlen után a Fehérép-Alcoa 33–28-ra verte meg a görög Patraszt a női kézilabda EHF-kupa 16 közé jutásért folyó párharc visszavágóján.
nov. 8
22:03
Primera División: Higuaín négy gólja épphogy elég volt a Realnak (She)
Látványos mérkőzésen tartotta otthon a három pontot a Real Madrid a spanyol labdarúgó-bajnokság élvonalában. A „királyiak” a 10. forduló szombati meccsén a Málagát fogadták, és végül 4–3-ra nyertek. A találkozó hőse a négy gólt szerző Gonzalo Higuaín volt.
nov. 8
22:03
Négy gólig jutott az ék a Realban és a Barcában is (Infostart)
A Real Madrid 4-3-ra győzött a vendég Malaga ellen a spanyol labdarúgó-bajnokságban.
nov. 8
22:21
Férfi kosárlabda, NB I: egyetlen ponttal nyert a Sopron Zalában (She)
Tizennégy büntetőt hibázott el a ZTE otthonában a Sopron, végül mégis Alvin Cruz két büntetőjével sikerült egyetlen ponttal megszereznie a győzelmet.
nov. 8
22:39
Serie A: Cicinho öngóljával mentett pontot a Bologna a Roma ellen (She)
Az olasz bajnokság 10. fordulójában a Roma 1–1-re végzett a Bolognával. A fővárosiak a 67. percben Totti góljával vezetést szereztek, de a 91. percben a római védő, Cicinho a saját kapujába fejelt, így nem tudott győzni Luciano Spaletti mester csapata.
nov. 8
22:42
Varga Miklós negyeddöntős az ökölvívó Eb-n (Behaviour)
Magabiztos bokszolással felülmúlta szlovák ellenfelét, így bejutott a negyeddöntőbe Varga Miklós a liverpooli ökölvívó Európa-bajnokságon.
nov. 8
23:00
Menesztették Aczél Zoltánt a REAC edzőjét (Behaviour)
A Budapest Honvéd elleni szombati 5-2-es vereséget követően menesztették posztjáról Aczél Zoltánt, a labdarúgó Soproni Ligában sereghajtó REAC vezetőedzőjét.
nov. 8
23:33
Blog: Ocskay Gábor szerint eddig jól működött a gépezet (She)
Ocskay Gábor, jégkorongozó blogjában kifejti a véleményét a szerbek és a horvátok elleni találkozóról. A válogatott játékos szerint még korai a következő selejtező körről beszélni, nem szabad lebecsülni holnapi ellenfelünket, Litvániát.
nov. 8
23:51
Profi ökölvívás: Arthur Abraham legyőzte Raul Marquezt (She)
Arthur Abraham 28. mérkőzésén 28. győzelmét aratta pályafutása során szombat este Bambergben, így továbbra is ő az IBF középsúlyú világbajnoka. „Arthur király” Raul Marquezt győzte le.
nov. 8
23:53
Videó: nézze meg Totti találatát és Cicinho elképesztő öngólját! (She)
Amint arról korábban beszámoltunk, a Roma nem akárhogy engedte ki a kezei közül a győzelmet a Bologna ellen. Francesco Totti 67. percben szerzett góljára csapattársai, a brazil Cicinho válaszolt, amikor a 91. percben a saját kapujába fejelte a labdát. Íme mindkét gól!