2010. március 30. kedd

márc. 30
17:18
NB II: Mészáros Ferencet Kuczkó Gábor váltotta a kispadon (She)
Távozott a labdarúgó NB II-ben szereplő Barcs együttesétől Mészáros Ferenc vezetőedző.
márc. 30
17:21
Kiemelt kockázatú a szerdai Újpest-FTC (Metropol)
Biztonsági szempontból kiemelt kockázatú a labdarúgó Ligakupa Újpest-Ferencváros mérkőzése, ezért belső rendőri biztosítás is lesz a szerdai találkozón.
márc. 30
17:36
Atlétika: az IAAF kéri, hogy ne versenyezzen Caster Semenya (She)
A Nemzetközi Amatőr Atlétikai Szövetség (IAAF) hivatalosan kérte a Dél-afrikai Atlétikai Szövetséget (ASA), hogy ne versenyeztesse Caster Semenyát, amíg nem kapják meg nemvizsgálatának hivatalos eredményét.
márc. 30
17:38
Sífutás: kétéves eltiltást kapott a kétszeres orosz bajnok (She)
Kétéves eltiltást kapott az orosz sífutóbajnoknő, Lilija Sztyepanova, miután maniplulálta egy doppingteszt eredményét.
márc. 30
17:54
Serie A: Cesare Prandelli marad a Fiorentina edzője (She)
Cesare Prandelli marad a Fiorentina labdarúgócsapatának vezetőedzője.
márc. 30
18:12
Serie B: Ezio Rossi veszi át Filkorék szakmai munkájának irányítását (She)
Az olasz másodosztályú Gallipoli labdarúgócsapatának vezetősége Ezio Rossit nevezte ki a Serie B-ben a bennmaradásért küzdő együttes vezetőedzőjének.
márc. 30
18:30
NB II: Mészáros Ferencet Kuczkó Gábor váltotta a barcsi kispadon (She)
márc. 30
18:32
Bundesliga: az Udinese kapusa érkezik a Bayern Münchenhez? (She)
Az olasz Tuttosport című lap információja szerint Samir Handanovic lesz a következő szezontól a Bayern München kapusa.
márc. 30
18:48
MLSZ: félmilliós büntetés az FTC-nek, érvényben marad Rajczi eltiltása (She)
A Magyar Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága a Ferencváros–Vasas bajnokin történt szurkolói rendbontások miatt félmillió forintra bírságolta meg az FTC-t.
márc. 30
18:51
Semenya még az idén visszatér (Metropol)
Caster Semenya, a női 800 méter szabadtéri világbajnoka továbbra sem versenyezhet, mert a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) még mindig nem zárta le a futó nemiségének vizsgálatát. Ugyanakkor ő maga kedden bejelentette: még ebben a szezonban visszatér.
márc. 30
19:06
Bp. Honvéd: Vólent Rolandra négy hét kényszerpihenő vár (She)
Megsérült Vólent Roland, a Bp. Honvéd labdarúgója. Erről a klub hivatalos honlapja számolt be.
márc. 30
19:24
Félmilliós büntetés a Ferencvárosnak (Infostart)
Szurkolói rendzavarás miatt 500 ezer forintos bírságot köteles fizetni a Ferencváros - döntött kedden a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága.
márc. 30
19:42
Anglia: McMahon Gulácsi Péter fantasztikus teljesítményét dicséri (She)
John McMahon, a Liverpool tartalékcsapatának trénere külön kiemelte meccs utáni értékelésében a Bolton ellen remekül védő, a mezőny legjobbjának választott Gulácsi Péter teljesítményét.
márc. 30
19:45
Félmillióra büntették a Ferencvárost (Metropol)
Szurkolói rendzavarás miatt 500 ezer forintos bírságot köteles fizetni a Ferencváros. Erről döntött kedden a Magyar Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága.
márc. 30
20:00
BL: Robben a padra sem ülhet az MU ellen - kezdőcsapatok (She)
Eldőlt, hogy a vádlisérüléssel bajlódó Arjen Robben biztosan nem lép pályára a Bayern München Manchester United elleni hazai BL-meccsén, mivel Louis van Gaal a kispadra sem nevezte a holland játékost. Tekintse meg a mai meccsek kezdőcsapatait!
márc. 30
20:15
Egyesült Államok: lehet, hogy Onyewu felépül a világbajnokságra (She)
Kaliforniába utazott kontrollra Oguchi Onyewu, az AC Milan és az amerikai labdarúgó-válogatott védője, aki térdsérülését követően reménykedik a világbajnoki részvételben.
márc. 30
20:21
Ligakupa: Döntőben a Debrecen (Metropol)
Négygólos győzelmet aratott kedden a DVSC Nyíregyházán a labdarúgó Ligakupa középdöntőjében, ezzel bejutott a fináléba.
márc. 30
20:33
Döntős a Debrecen a Ligakupában (Infostart)
A Debrecen négygólos győzelmet aratott kedden, Nyíregyházán a labdarúgó Ligakupa középdöntőjében, ezzel bejutott a fináléba.
márc. 30
20:33
Férfi kézilabda: ötmeccses eltiltást kapott a harapós görög (She)
Öt mérkőzésre szóló eltiltással és 3000 eurós bírsággal sújtották Georgiosz Halkidiszt, a Wetzlar csapatának görög kézilabdázóját, mert vasárnap megharapta a Berliner Füchse egyik játékosát.
márc. 30
20:51
Most a Bayern nyert a 91. percben szerzett góllal (Infostart)
Bayern München-Manchester United és a Olympique Lyon-Girondins Bordeaux mérkőzéseket rendeztek a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. A Bayern München a 91. percben szerzett góllal legyőzte az angolokat (fordítva történt minden, mint Barcelonában, 1999-ben), a Lyon pedig 3-1-re nyert a honfitárs ellen.
márc. 30
20:51
Bajnokok Ligája: Bayern-MU és Lyon-Bordeaux élőben az NSO-n (She)
A labdarúgó Bajnokok Ligájában elkezdődik a negyeddöntő: a kedd esti első mérkőzéseken a német Bayern München az angol Manchester Unitedet fogadja, míg a másik találkozón francia párharcot láthatunk, a Bordeaux a Lyonhoz látogat. Kövesse a mérkőzéseket élő, szöveges tudósításunk segítségével!
márc. 30
20:53
Női kézilabda: Zácsik és Pastrovics nem utazik Svédországba (She)
A ljubljanai Zácsik Szandra és a ferencvárosi Pastrovics Melinda nem utazik el szerdán a magyar női kézilabda-válogatottal a svédek elleni csütörtöki Európa-bajnoki selejtezőre –  így döntött kedden Mátéfi Eszter szövetségi kapitány.
márc. 30
21:27
Videó: Rooney korai vezető gólja a Bayern München otthonában (She)
Már a második percben megszerezte a vezetést a Manchester United Rooney révén a Bayern München otthonában. Nézze meg az angol csatár vezető gólját!
márc. 30
21:29
U17-es Eb-selejtező: vereséggel és egy ponttal zártak a magyarok (She)
A magyar U17-es labdarúgó-válogatott 3–1-es vereséget szenvedett a házigazda Svájctól az Európa-bajnoki selejtező elitkör 6. csoportjának záró fordulójában.
márc. 30
21:45
Videó: három gól és hazai előny 45 perc után a francia BL-negyeddöntőben (She)
Gólgazdag első félidőt láthatott a lyoni közönség a helyi Olympique és a Bordeaux BL-összecsapásán. A hazaiak 2–1-es vezetéssel vonulhattak pihenőre. Nézze meg az első 45 perc góljait!
márc. 30
21:47
Hollandia: hétfőn bizalmat kapott az edző, kedden menesztették (She)
A holland élvonalbeli ADO Den Haag labdarúgócsapatának vezetősége menesztette Raymond Atteveldet, az együttes edzőjét.
márc. 30
22:21
Tenisz: Venus Williams elődöntős, Tsonga nyolc között a miami tornán (She)
A miami WTA-torna negyeddöntőjében a 3. helyen kiemelt amerikai Venus Williams két szettben győzött a lengyel Agnieszka Radwanska ellen. A férfiaknál a francia Jo-Wilfried Tsonga, az orosz Mihail Juzsnij és a spanyol Nicolás Almagro a legjobb nyolc közé jutott.
márc. 30
22:57
Championship: Gyepes piros lapot kapott, de csapata győzött (She)
A Cardiff City annak ellenére legyőzte a Leicester Cityt az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság 40. fordulójában, hogy a walesi együttes magyar védőjét, Gyepes Gábort a 71. percben kiállították.
márc. 30
23:33
Videó: íme, a Bayern fordítása a Manchester United ellen (She)
Franck Ribéry révén egy szerencsés, megpattanó szabadrúgással egyenlített a Bayern München, majd Olic a ráadásban a győztes gólt is belőtte a MU ellen (2–1). Nézze meg a németek góljait videón!
márc. 30
23:35
Manchester Utd.: Rooney játéka kérdéses lehet a Chelsea ellen - Ferguson (She)
Sir Alex Ferguson, a Manchester United menedzsere a Bayern Münchennel szemben elvesztett BL-negyeddöntő (1–2) után elmondta: kétséges a hajrában megsérült Wayne Rooney játéka a Chelsea elleni hétvégi bajnokin.
márc. 30
23:39
Hátrányból fordított a Bayern (Metropol)
A 92. percben lőtt góllal 2-1-re nyert a remekül hajrázó Bayern München a vendég Manchester United ellen, míg az Olympique Lyon hazai pályán 3-1-re verte a Girondins Bordeaux-t a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntős párharcainak keddi, első mérkőzésein.
márc. 30
23:51
Manchester Utd.: Rooney játéka kérdéses a Chelsea ellen - Ferguson (She)
márc. 30
23:53
Bayern München: Teljesen megérdemelt a győzelmünk - Van Gaal (She)
Érthető módon nagyon elégedetten nyilatkozott Louis van Gaal, a Bayern München vezetőedzője a Manchester United ellen a BL-negyeddöntőben aratott 2–1-es siker után.
márc. 30
23:55
Bordeaux: Ha hatékonyabbak leszünk, továbbjuthatunk - Samah (She)
A Bordeaux csatára, Maruan Samah ugyan betalált a Lyon elleni BL-negyeddöntő első felvonásán idegenben, de csapata 3–1-re kikapott. A marokkói támadó ennek ellenére úgy véli, közel sincs lefutva még a párharc.