2015. november 8. vasárnap

nov. 8
0:12
La Liga: gólok nélkül nehéz, ismét kikapott a Málaga (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 11. fordulójában a Málaga hazai pályán 1–0-ra kikapott a Real Betistől. A vendégek győztes gólját Rubén Castro szerezte, aki már hét találatnál jár ebben a szezonban. Az andalúziai csapat az eddigi tizenegy meccséből kilencszer nem talált a kapuba.
nov. 8
0:16
NS: közeledik, közeledik – de micsoda?; A belga is nekünk szurkol – vasárnap (She)
A Nemzeti Sport vasárnapi számából ajánljuk.
nov. 8
1:24
Úszó vk - Hosszú egy arannyal és három ezüsttel zárt, Jakabos is nyert (Infostart)
Egy arannyal és három ezüsttel zárta szereplését Hosszú Katinka az úszók pénzdíjas világkupa-sorozatának befejező állomásán Dubajban, s ezzel magabiztosan végzett az összesített pontverseny élén. Egy számban Jakabos Zsuzsanna is nyert szombaton.
nov. 8
7:06
Rp. gyorskorcsolya-vk: Liu Shaolin 5. lett 500 méteren (She)
Liu Shaolin Sándor 500 méteren bejutott a döntőbe, s ott az ötödik helyen zárt a rövidpályás gyorskorcsolyázók torontói világkupa-versenyének szombati napján, melyen a férfi váltó bejutott a vasárnapi fináléba.
nov. 8
7:24
NBA: erre még nem volt korábban példa a Chicagónál (She)
Az Atlanta Hawks 114–99-re nyert a Washington Wizards ellen az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszában, ezzel sorozatban már hetedik meccsét húzta be. A hazai csapat különösen a záró negyedben tett ki magáért, ekkor 39 pontot termeltek az atlantai játékosok. A Minnesota hosszabbításban nyert Chicagóban, a Bulls – a franchise történetében először – képtelen volt betalálni a…
nov. 8
7:42
NHL: nem lett hibátlan a Rangers-kapus, aligha bánta (She)
Egy nappal a Colorado legyőzése után az Arizona otthonában is nyerni tudott a New York Rangers az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) alapszakaszában.
nov. 8
7:54
Premier League: Magabiztos sikerrel vonulhat szünetre a City (Agroinform)
Hiába az új edző, az Aston Villa-nak még hazai pályán sincs esélye az éllovas Manchester Cityvel szemben.
nov. 8
8:48
Premier League: Újabb londoni csapatot verhet el a Liverpool (Agroinform)
Zsinórban negyedik győzelmét arathatja Jürgen Kloppal a Liverpool, ezúttal a Crystal Palace lehet az áldozat.
nov. 8
8:54
Videó: Szagold csak meg, büdös a hónaljad! – Diego Costa (She)
A Chelsea labdarúgói nemcsak csapatként, hanem egyénileg is nehéz időszakon mennek keresztül. A Stoke City ellen 1–0-ra elveszített idegenbeli mérkőzésen a londoniak spanyol támadója, Diego Costa a hazaiak védőjével, Ryan Shawcross-szal is nézeteltérésbe került. A felvételeken látszik, amint a Costa megkérdőjelezte az angol játékos hónaljának higiéniai állapotát.
nov. 8
9:24
Tenisz: Djokovics triplázhat Párizsban (Agroinform)
Novak Djokovics és Andy Murray a vasárnapi párizsi fináléban 30. alkalommal méri össze tudását.
nov. 8
9:30
Videó: a 16-osról ollóztak győztes gólt a volt Vidi-támadó csapatának (She)
Ablaye Mbengue, az orosz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Tyerek Groznij szenegáli játékosa a Szpartak Moszkva – itt játszik a zöld-foki-szigeteki Zé Luis, a Videoton korábbi csatára – elleni találkozón félelmetesen nagy gólt szerzett: a fiatal támadó 16 méterről ollózta a labdát az ellenfél kapujába! Ezzel a találattal nyert 2–1-re a Tyerek.
nov. 8
9:32
DVSC: „Coulibaly hamarosan újra értéke lesz a Lokinak” (She)
Kondás Elemér, a DVSC vezetőedzője a csapat régi-új támadójáról, Adamo Coulibalyról elmondta, még nincs százszázalékos állapotban, de a kétszeres NB I-s gólkirály pluszmunkát is végez, hogy minél hamarabb újra felvegye a ritmust.
nov. 8
10:18
Darts: A Gyémánt, a Farkas és a Viking (Agroinform)
A remekül sikerült első játéknap után, bízva a jó folytatásban, vasárnap is három tippel szállunk szembe a bukikkal.
nov. 8
10:24
Profi boksz: Bradley kiütötte és visszavonultatta Ríost (She)
Kiütéssel végződött Tim Bradley és Brandon Ríos profi ökölvívó-mérkőzése a WBO váltósúlyú világbajnoki címéért – Bradley fölényesen múlta fölül riválisát, aki a mérkőzés után jelezte: visszavonul.
nov. 8
11:30
Serie A: Vérre, verítékre felkészülni, jön a római derbi! (Agroinform)
A Roma várja jobb formában a fővárosi rangadót, de csupán a hatalmas küzdelem a biztos.
nov. 8
11:36
Videó: kutyája csúnyán elbánt Lindsey Vonn kezével (She)
Lindsey Vonn, amerikai olimpiai bajnok alpesi síző kutyájával játszott, amikor az megharapta. A csinos sportoló videót is megosztott az esetről Instagram-oldalán.
nov. 8
12:06
Sportfogadás: Ott folytatnánk, ahol az előző héten abbahagytuk (Agroinform)
Íme tippmestereink és szerkesztőink legjobb tippjei az NFL kilencedik játékhetére.
nov. 8
12:30
Moto3: Kent révbe ért, 1977 után újra brit világbajnok (She)
A szezonzáró Valenciai Nagydíjon elért kilencedik helyével Danny Kent lett a Moto3 2015-ös világbajnoka, ezzel 1977 után jegyezhettünk fel ismét brit gyorsasági vb-győztest. A futamot a szezonban nagyot hajrázó portugál Miguel Oliveira nyerte meg, de ez sem volt elég számára az összetettbeli előzéshez.
nov. 8
12:48
Videó: lerázta védőjét, majd 45 méterről bombázott a kapuba (She)
Pokoli nagy góllal kezdődött a Cruz Azul–Toluca mérkőzés a mexikói bajnokság 16. fordulójában. A vendégek argentin csatára, Enrique Triverio mintegy 45 méterről lőtt a hazai kapuba. A Toluca 2–1-re nyert, és tapad az első helyen álló Pumas UNAM-ra.
nov. 8
12:50
Tenisz: Venus Williams 4 év után ismét a top 10-ben (She)
Venus Williams győzelmével ért véget a kínai Csuhajban a WTA Elite Trophy tenisztorna: az amerikai klasszis 7:5, 7:6-ra győzte le a cseh Karolína Plískovát a fináléban.
nov. 8
13:27
Venus Williams nyerte a Bajnokok Tornáját (Metropol)
Az első helyen kiemelt amerikai Venus Williams nyerte meg a női tenisz Bajnokok Tornáját a kínai Csuhajban.
nov. 8
13:42
Chelsea: így akarták becsempészni Mourinhót? – fotó (She)
José Mourinho, a Chelsea menedzsere eltiltása miatt nemcsak a kispadon, de a stadionban sem lehetett jelen a Stoke City (0–1) elleni mérkőzésén. A portugál szakember az egyik közeli szállodában nézte a mérkőzést, de előtte eljátszotta, hogyan csempészhetnék be a Britannia Stadionba. Íme!
nov. 8
14:00
Rossi az utolsó helyről a 4.-re jött fel, de Lorenzo a világbajnok! (She)
A spanyol Jorge Lorenzo 2010 és 2012 után harmadszor is világbajnok lett MotoGP-ben, miután a gyorsaságimotoros-világbajnokság utolsó futamán, a Valenciai Nagydíjon az élről indulva diadalmaskodott. Riválisa, Valentino Rossi hiába jött fel az utolsó helyről a negyedikre, ez sem volt elég.
nov. 8
14:18
Saját kutyái harapták meg az olimpiai bajnokot (Infostart)
Ismét megsérült, ezúttal a kezén Lindsey Vonn, az amerikaiak klasszis alpesi sízője, akit saját kutyái haraptak meg.
nov. 8
14:18
Kézilabda: Nauru és még hatan – új tagok az IHF-ben (She)
Hét új országgal bővült a Nemzetközi Kézilabda-szövetség (IHF) tagsága, amely így már 204 nemzetet számlál.
nov. 8
14:20
Hét új tag a Nemzetközi Kézilabda Szövetségben (Infostart)
Hét új országgal bővült a Nemzetközi Kézilabda Szövetség (IHF) tagsága, amely így már 204 nemzetet számlál.
nov. 8
14:36
Tenisz Bajnokok Tornája - Venus Williams nyerte a döntőt (Infostart)
Az első helyen kiemelt amerikai Venus Williams nyerte meg a női tenisz Bajnokok Tornáját a kínai Csuhajban, miután a vasárnapi döntőben két szoros szettben jobbnak bizonyult a cseh Karolina Pliskovávál.
nov. 8
14:36
Serie A: az Inter nyolcadszor is egy góllal nyert, most Torinóban (She)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 12. fordulójában az Inter újabb 1–0-s győzelmet aratott – sorozatban ez volt a harmadik, összesen a hetedik, viszont a nyolcadik egygólos –, így a Torino vendégeként is három ponttal gazdagodott. Az Inter továbbra is veretlen vendégként (négy siker és két döntetlen), a középmezőnyt sűrítő Torino hatodik hazai bajnokiján először kapott ki.
nov. 8
14:54
Dárdai Pál egyelőre nem beszél Európáról (Infostart)
Egyelőre nem beszél az európai kupaszereplés lehetőségéről Dárdai Pál, a német labdarúgó-bajnokság élmezőnyéhez tartozó Hertha BSC vezetőedzője.
nov. 8
14:54
Férfi kézi: nehezen indult, de magyar kupagyőzelem lett a vége (She)
A férfi kézilabda Provident-kupa záró mérkőzésén a magyar válogatott a második félidőben állva hagyta az argentinokat, és 28–15-ös sikerével az első helyen zárt.
nov. 8
14:56
MotoGP: Lorenzo győzött és világbajnok, Rossi hiába jött (She)
nov. 8
15:24
La Liga: Gondban lehet hátul a Real Madrid (Agroinform)
Több védő mellett az idén szenzációsan védő Keylor Navas játéka is kérdéses Sevillában.
nov. 8
15:33
Dárdai egyelőre nem beszél Európáról (Metropol)
nov. 8
15:48
Jorge Lorenzo lett a MotoGP világbajnoka (Infostart)
A Yamaha spanyol versenyzője, Jorge Lorenzo nyerte vasárnap a gyorsaságimotoros-világbajnokság MotoGP kategóriájának idényzáró futamát Valenciában, ezzel a világbajnoki címet is elhódította.
nov. 8
16:06
Férfi kézi: „Jó úton haladunk, hogy merjünk álmodni” (She)
A férfi kézilabda Provident-kupa záró mérkőzésén a magyar válogatott a második félidőben állva hagyta az argentinokat, és 28–15-ös sikerével az első helyen zárt. A találkozó után Mikler Roland, Faluvégi Rudolf és Zubai Szabolcs értékelte a mérkőzést és a tornát.
nov. 8
16:08
Fogadási csalás: bundáztak, hazaárulás a vád – életfogytiglan? (She)
Katmanduban bíróság elé állt a nepáli labdarúgó-válogatott több volt játékosa is: Sagar Thapa, Sandip Rai, Ritesh Thapa, Bikash Singh Chhetri és Anjan KC az ügyészség szerint vb-selejtezőket bundázott el még 2011-ben. Hazaárulással vádolják őket.
nov. 8
16:24
Eurofoci: egyetlen pont döntött, Foxi klubja ünnepelhet (She)
Vasárnap második bajnoki címét szerezte meg az Asztana FK, amely egyetlen pont előnnyel nyerte meg a kazah Premjer-liga 2015-ös kiírását.
nov. 8
16:27
Lorenzo a MotoGP világbajnoka (Metropol)
A Yamaha spanyol versenyzője, Jorge Lorenzo nyerte vasárnap a MotoGP idényzáró futamát Valenciában, ezzel a világbajnoki címet is elhódította.
nov. 8
16:42
A bőre alatt is pénz van! 23,5 millióba kerültek eddig Beckham tetkói (Blikk)
Los Angeles — David Be­ckhamnek (40) még a bőre alatt is pénz van.
nov. 8
17:00
Nem bírt a sereghajtóval az éllovas Manchester City (Infostart)
Az éllovas Manchester City meglepetésre csak döntetlent játszott a sereghajtó Aston Villa otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában.
nov. 8
17:00
PL: Arsenal–Tottenham rangadó élőben az NSO-n! (She)
Angliában Arsenal–Tottenham fővárosi derbit játszanak a bajnokság 12. fordulójában, kövesse a mérkőzést online, szöveges közvetítésünk segítségével!
nov. 8
17:02
Serie A: a Roma nyerte a városi derbit, fordított a Juventus (She)
Az AS Roma 2–0-ra legyőzte a Laziót a Serie A 12. fordulójának rangadóján, a gólokon Edin Dzeko és Gervinho osztozott. A Juventus hátrányba került az Empoli otthonában, de még az első félidőben fordított, és újabb győzelmével a 7. helyre zárkózott fel a tabellán.
nov. 8
17:03
Nem bírt a sereghajtóval a City (Metropol)
nov. 8
17:04
Tenisz: Djokovics lelépte Murrayt a párizsi döntőben (She)
A világelső Novak Djokovics győzelmével zárult a 3.29 millió euró összdíjazású párizsi ATP-torna, miután a szerb klasszis a döntőben nagyon simán, 94 perc alatt elintézte a második helyen kiemelt brit Andy Murrayt.
nov. 8
17:18
Az elnök szerint sötét időszakát éli az atlétika (Infostart)
A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) elnöke, Sebastian Coe szerint a szerdán kirobbant botrány miatt sötét időszakát éli a sportág.
nov. 8
17:18
Atlétika: „Ezek a sportágunk sötét napjai…” (She)
nov. 8
17:20
NB II: Mezőkövesden is nyert a Budaörs (She)
A másodosztályú labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában a Budaörs folytatta jó szereplését, ezúttal a Mezőkövesd vendégeként jutott három ponthoz.
nov. 8
17:36
Az AS Roma nyerte a fővárosi derbit (Infostart)
Az AS Roma 2-0-ra legyőzte a Laziót az olasz labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának rangadóján, vasárnap.
nov. 8
17:36
Bundesliga: Huntelaar-dupla sem segített a Schalkén Dortmundban (She)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 12. fordulójának rangadóján a Dortmund minimális különbséggel nyert otthon a Schalke ellen, amelyet Klaas-Jan Huntelaar duplája sem segített pontszerzéshez.