2009. február 14. szombat

febr. 14
18:27
Ungvári Attila bronzérmes a Hungária Kupán (Metropol)
A 73 kg-os Ungvári Attila bronzérmet nyert szombaton a 44. cselgáncs Hungária Kupán, a Körcsarnokban. A budapesti viadal a Világkupa-sorozat egyik állomása.
febr. 14
18:27
Továbbra sem megy a pénzeszsák Manchesternek, jót tett az edzőváltás a Porthsmouth-nak (Behaviour)
A Portsmouth hazai környezetben 2-0-ra nyert a Manchester City ellen az angol labdarúgó-bajnokság 21. fordulójából elhalasztott mérkőzésén, szombaton.
febr. 14
18:29
Rövid pályás gyorskorcsolya-vk: fináléban a magyar váltó (She)
Ami a múlt hétvégén Szófiában nem sikerült, az most Drezdában igen: fináléba jutott a Huszár Erika, Heidum Bernadett, Keszler Andrea, Darázs Rózsa összetételű magyar váltó a világkupa-sorozat hatodik állomásán.
febr. 14
18:29
Továbbra is Sébastien Loeb az élen (Metropol)
Az utóbbi öt évben világbajnok Sébastien Loeb tovább növelte előnyét a Norvég ralin, a 12 futamos vb második versenyén.
febr. 14
18:31
Női röplabda NB I: a BSE nem kegyelmezett a Békéscsabának (She)
A listavezető BSE simán, 3:0-ra nyert a Békéscsaba ellen a női röplabda NB I-es ligabajnokság szombati mérkőzésén.
febr. 14
18:45
Anglia: Gulácsi Péter bemutatkozott a Hereford Unitedben (She)
Remek győzelemmel mutatkozott be a Hereford Unitedben a Liverpooltól kölcsönvett Gulácsi Péter. Az utánpótlás-válogatott kapus harmadosztályú klubja a Cheltenham otthonában nyert 3–2-re: a vezetést Gulácsiék szerezték meg, Owusu két góljával a második félidő közepére fordítottak a hazaiak, végül Hewson duplájával a vendégek szerezték meg a győzelmet.
febr. 14
18:47
Férfi kézilabda BL: Barcelonában nyert a Ciudad Real (She)
A Ciudad Real 13–13-as félidő után 31–28-ra győzött Barcelonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 4. csoportjában.
febr. 14
19:03
Vívás: magyar győzelem a moszkvai kardcsapat vk-n (She)
A Decsi Tamás, Iliász Nikolász, Lontay Balázs, Szilágyi Áron összeállítású magyar kardcsapat remek teljesítményt nyújtva győzött a moszkvai világkupa-viadalon.
febr. 14
19:05
Férfi vízilabda: a Pécs egy góllal, az FTC hattal győzött (She)
A Pécs nagy csatában, egyetlen góllal nyert a BVSC vendégeként a férfi vízilabda ob I-ben, szombaton. Az FTC hazai medencében győzte le 14–8-ra az UTE-t.
febr. 14
19:07
Alpesi sí-vb: Riesch minden reménye a szlalomban volt (She)
A német Maria Riesch nyerte meg a hölgyek szlalom versenyét a Val d’Iséreben zajló 40. Alpesi sí Világbajnokságon. A második helyen a cseh Sarka Zahrobska, a harmadikon a finn Tanja Poutiainen végzett; Kathrin Zettel kiesett.
febr. 14
19:21
Alpesisí-vb: Riesch minden reménye a szlalomban volt (She)
febr. 14
19:21
Kitüntették Atom Antit (Behaviour)
A Világkupa-sorozatba tartozó 44. Hungária Kupa szombati nyitóünnepségén kitüntetést kapott a nemrég visszavonult Kovács Antal, a magyar dzsúdósport legeredményesebb alakja.
febr. 14
19:23
Férfi kézilabda KEK: remek 2. félidővel nyert az Újváros (She)
Bár a félidőben öt-, azután hétgólos hátrányban is volt a Dunaferr kézilabdacsapata a Pick-Szeged elleni KEK nyolcaddöntőjében, az újvárosiak elképesztő hajrával fordítottak, és teljesen széteső ellenfelükkel szemben négygólos, 33–29-es előnyt szereztek a visszavágóra.
febr. 14
19:25
Férfi kézilabda: a második félidőben fordítva nyert Komlón a PLER (She)
A PLER nagy csatában, egy góllal nyert a Komló otthonában a Budapest Bank férfi kézilabda ligában, szombaton. A találkozó utolsó perceiben a vendégek két támadásukból is gólt lőttek, a hazaiaknak ugyanez nem sikerült.
febr. 14
19:27
Felkészülés: román másodosztályú ellenfelet vert az MTK (She)
Felkészülési mérkőzésen 2–0-s győzelmet aratott az MTK Hungária a román másodosztályban szereplő Liberty Oradea ellen.
febr. 14
19:39
Felkészülés: bunyó miatt szakadt félbe a „posztszovjet rangadó” (She)
Tömegverekedés miatt szakadt félbe a kijevi és a moszkvai Dinamo felkészülési meccse Marbellán, 1–1-es eredménynél.
febr. 14
19:41
NFL: elcserélné a börtönben ülő Michael Vicket az Atlanta (She)
Az Atlanta Falcons amerikaifocicsapatának általános menedzsere arról beszélt egy interjúban a közelmúltban, hogy a klub keresi a lehetőségét annak, hogy elcserélje a kutyaviadalok szervezéséért börtönben ülő Michael Vick játékjogát.
febr. 14
19:43
Premier League: David James szereplési rekordot állított fel (She)
David James, a Portsmouth kapusa szombaton délután megdöntötte Gary Speed rekordját, és ő lett az a játékos, aki a legtöbb Premier League-meccsen lépett pályára.
febr. 14
19:57
Atlétika: Kürthy Lajos közel került a 20 méterhez (She)
Kürthy Lajos érte el a legjobb eredményt szombaton délután a Syma Csarnokban, a MASZ nemzetközi fedett pályás versenyén. A mohácsi súlylökő már a múlt héten teljesítette a fedett pályás Európa-bajnokság kiküldetési szintjét, most pedig megközelítette a húsz métert.
febr. 14
19:57
A hajrában fordított a PLER (Metropol)
A PLER nagy csatában, egy góllal nyert a Komló otthonában a Budapest Bank férfi kézilabda ligában, szombaton.
febr. 14
19:57
Egyetlen mérkőés dönt a Ferencváros sorsáról (Behaviour)
Egyetlen mérkőzésen dől el, mégpedig vasárnap, hogy a Budapest Bank-FTC-RightPhone vagy az orosz Dinamo Volgograd jut be a női kézilabda EHF Kupa negyeddöntőjébe.
febr. 14
19:59
Női kézilabda, EHF-kupa kikapott Brassóban a Fehérép, kiesett (She)
Búcsúzott a női kézilabda EHF Kupától a Fehérép-Alcoa, miután a hazai döntetlen után a nyolcaddöntő visszavágóján kilenc góllal kikapott a román Rulmentul Brasov otthonában. A székesfehérvári csapat az első félidőben még tartotta magát, de a fordulást követően a románok érvényesítették a papírformát.
febr. 14
19:59
Sok-sok-sok kínai lesz a téli olimpián (Behaviour)
Több mint 200 sportolót és kísérőt küld a jövő évi, vancouveri téli olimpiára Kína, a tavalyi nyári játékok házigazdája; ez lesz az ország történetének legnépesebb csapata és jó egyharmaddal nagyobb, mint 2006-ban, Torinóban.
febr. 14
20:01
Férfi vízilabda ob I: gólgazdag döntetlen a Honvéd-Szegeden (She)
A hazai környezetben játszó Honvéd gólgazdag, 10–10-es döntetlent játszott a Szegeddel a férfi vízilabda ob I szombati rangadóján.
febr. 14
20:03
Férfi vízilabda ob I: három góllal nyert az OSC Szolnokon (She)
A férfi vízilabda-bajnokság 13. fordulójában az OSC 6–3-ra verte meg a Szolnokot.
febr. 14
20:05
Férfi vízilabda ob I: szoros meccsen győzött a Szentes (She)
A férfi vízilabda-bajnokság 13. fordulójában 11–10-re győzött a Szentes a Fehérvár ellen.
febr. 14
20:15
Serie A: hazai pályán döntetlenezett a Lazio a Torinóval (She)
Az olasz labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának nyitó mérkőzésén 1–1-es döntetlennel játszott egymással a Lazio és a Torino. A találkozón a vendégek egy szép lövéssel szereztek vezetést Abate révén a 37. percben. A második félidőben Siviglia fejesének köszönhetően egyenlítettek a rómaiak.
febr. 14
20:17
Férfi kézilabda NB I: legyőzte a Mezőkövesd a Kecskemétet (She)
A mérkőzésen szinte végig vezető Mezőkövesd hazai pályán négygólos győzelmet aratott a Kecskemét csapata ellen a férfi kézilabda NB I 18. fordulójában.
febr. 14
20:19
Női kosárlabda NB I: a BSE idegenben verte meg a BEAC-ot (She)
A női kosárlabda NB I 15. fordulójában a hazai pályán játszó BEAC-Újbuda 53–86-ra kikapott a BSE csapatától.
febr. 14
20:21
Női kézilabda: könnyedén győzött Pécsen a Kiskunhalas (She)
A Kiskunhalas női kézilabda csapata 30–16-ra verte a pécsieket az NB I 18. fordulójában.
febr. 14
20:23
Férfi kosárlabda NB I: Albacomp magabiztosan győzött az Albacomp (She)
A férfi kosárlabda NB I 13. fordulójából elhalasztott mérkőzés pótlásán 108–80-as győzelmet aratott a hazai pályán játszó Albacomp a Debrecen ellen.
febr. 14
20:33
febr. 14
20:33
Nyert a remekül hajrázó Dunaferr (Metropol)
A remek második félidőt produkáló, hétgólos hátrányból felálló Dunaferr 33-29-re nyert a vendég Pick Szeged ellen a férfi kézilabda KEK nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, szombaton.
febr. 14
20:35
Férfi kosárlabda NB I: az Albacomp magabiztosan győzött (She)
febr. 14
20:35
Magabiztosan nyert a listavezető (Metropol)
Az éllovas Albacomp 28 ponttal verte az utolsó előtti helyen álló Debrecent az UNIQA férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.
febr. 14
20:37
FA-kupa: Priskin góljára Anelka triplája a válasz, kiesett a Watford (She)
Az FA-kupa legjobb nyolc csapata közé jutás volt a tét a Watford-Chelsea meccsen, ahol a hazaiaknál Priskin Tamás a második félidőben pályára lépve három perc játék után vezetéshez juttatta a hazaiakat. A továbbjutásnak végül mégis a vendégek örülhettek, Nicolas Anelka ugyanis két perc alatt a két gólt lőve megnyerte a meccset a vendégeknek, majd a végeredmény beállítását is magára vállalta,…
febr. 14
20:37
Bajnok a HC Csíkszereda (Metropol)
A HC Csíkszereda nyerte az először kíírt magyar-román közös rendezésű jégkorong-bajnokságot, azaz a MOL Ligát, miután a döntő harmadik mérkőzésén is legyőzte az SC Csíkszereda együttesét.
febr. 14
20:39
Női kosárlabda NB I: Szekszárdot győzött a Szolnok (She)
A női kosárlabda NB I 15. fordulójának szombati játéknapján a Szolnok együttese idegenben verte meg az Atomerőműt 90–67-re.
febr. 14
20:51
Női kosárlabda NB I: Szekszárdon győzött a Szolnok (She)
febr. 14
20:53
Jégkorong MOL Liga: nyert és bajnok a HC Csíkszereda (She)
A HC Csíkszereda jégkorongcsapata nyerte meg az első ízben kiírt magyar-román közös rendezésű jégkorong-bajnokságot, miután 5–3-ra győzte le a döntő harmadik mérkőzésén helyi riválisát, az SC Csíkszereda együttesét.
febr. 14
20:55
Férfi kézilabda NB I: igazságos pontosztozkodás Csurgón (She)
Színvonalas és izgalmas mérkőzésen 28–28-as döntetlent játszott egymással a Csurgó és a Gyöngyös férfi kézilabdacsapata az NB I 18. fordulójában
febr. 14
20:57
Tenisz: Kapros Anikó döntős a stockholmi ITF-tornán (She)
Fináléba jutott Kapros Anikó a 25 000 amerikai dollár összdíjazású stockholmi ITF-tenisztornán, miután a négy között 6:2, 6:4-re legyőzte a kilencedik kiemelt litván Lina Stanciutét. A magyar teniszező ellenfele a döntőben a német Tatjana Malek lesz.
febr. 14
21:09
Női vízilabda LEN-kupa: elődöntős a Dunaújváros (She)
Bejutott az elődöntőbe a Dunaújváros csapata a női vízilabda LEN-kupában, miután a szombat esti visszavágón is győzött olasz riválisa, az Ortigia ellen. A hazai biztos győzelem után idegenben is a Dunaújváros irányította végig a játékot és a mérkőzés félidejére háromgólos előnyre tett szert, amit a meccs végéig meg is őrzött. Koszi Ferenc szakosztályvezető helyszíni beszámolója szerint különösen a…
febr. 14
21:11
Görögország: 16 éves ifjonc segítette 3 ponthoz az AEK-et (She)
Győztek a nagycsapatok a görög labdarúgó Szuperliga 21. fordulójában, ha nem is minden nehézség nélkül. A PAOK ugyan könnyedén verte a Levadiakoszt, de az Olympiakosznak már nem volt ilyen könnyű dolga, az AEK-et pedig 16 éves ifije, Panajotisz Tahcidisz segítette ki a 90. percben. Az Ergoteliszben kapott gól nélkül hozta le a mérkőzést Posza Zsolt.
febr. 14
21:13
Férfi kosárlabda NB I: Körmenden győzött az Atomerőmű (She)
A Paks 13 ponttal győzött a Körmend otthonában a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.
febr. 14
21:27
Videó: nézze meg ahogy Priskin gólt lő a Chelsea kapujába! (She)
Röviddel ezelőtt ért véget az angol labdarúgó FA-kupában a Watford–Chelsea mérkőzés, amelyen a csereként beálló Priskin Tamás három perc játék után a 69. percben megszerezte a vezetést a Watfordnak. A találkozót végül a Chelsea 3–1-re megnyerte, Nicolas Anelka mesterhármasával. Íme a gólok:
febr. 14
21:29
Kajak-kenu: Janics is győzött az ergométeres bajnokságon (She)
Két pekingi olimpikon, a háromszoros ötkarikás bajnok Janics Natasa, valamint az ötszörös vb-győztes Beé István nyerte a rövidebb, 200 m-es számot a szombati kajak ergométeres viadalon, a Budapesti Vásárközpontban.
febr. 14
21:45
febr. 14
21:47
Tenisz: Nadal lesz Murray ellenfele a rotterdami döntőben (She)
Az első helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal két szettben, 6:4, 6:4-re legyőzte az ötödik pozícióban rangsorolt francia Gaël Monfilst a rotterdami tenisztorna elődöntőjében.
febr. 14
22:03
Eredivisie: kétgólos hátrányból mentettek pontot Dzsudzsákék (She)
Jó iramú, látványos mérkőzésen 2–2-t játszott egymással a PSV és az AZ a holland labdarúgó élvonal 23. fordulójának rangadóján. Dzsudzsák Balázs gólpasszal segítette csapatát. Az AZ-t üldöző Twente győzött, ezzel pedig csökkentette hátrányát Louis van Gaal csapatával szemben.