2009. február 15. vasárnap

febr. 15
0:09
Primera División: hiába talált be Villa, nem nyert a Valencia (She)
Nem tudta megszerezni a három pontot a Valencia labdarúgócsapata a Primera División 23. fordulójában, miután 1–1-es döntetlent játszott a Málaga ellen. A házigazdák David Villa találatával kerültek előnybe, majd a második gólt is Valencia-játékos szerezte – a szépséghiba „csupán” annyi, hogy Raúl Albiol saját hálójába talált.
febr. 15
1:03
Portugália: győztek az élmezőny tagjai, nagyon szoros a verseny (She)
Győztek a portugál labdarúgó élvonal 18. fordulójában az élmezőnybe tartozó csapatok: a Leixoes Bragából hozta el a három pontot, a Sporting a Belenenses otthonában győzött. A tabellát az FC Porto vezeti 35 ponttal, de 34 egységgel áll a Benfica, a Sporting és a Leixoes is. A „sárkányok” és a „sasok” egyaránt vasárnap lépnek pályára.
febr. 15
6:09
Nyilasi a Fradi ellen (Blikk)
Legyőzték az U19-eseket a Ferencváros fiataljai.
febr. 15
6:11
Huszti formában: gólpasszt adott (Blikk)
Advocaat: Nagyon elégedett vagyok Szabolccsal
febr. 15
6:13
Janics Natasa legyőzhetetlen (Blikk)
Első idei versenyén is bizonyította klasszisát Janics.
febr. 15
6:15
Räikkönen nem iszik, mert vezet (Blikk)
Minden kiló számít
febr. 15
6:45
Real Madrid: az MU 95 millió eurót kér Cristiano Ronaldóért (She)
Az esetleges átigazoláskor a Manchester United 95 millió eurót kérne a Real Madridtól Cristiano Ronaldóért, aranylabdás portugál futballistájáért – állítja az As című spanyol lap.
febr. 15
7:03
NHL: a Calgary 12 gólos meccsen verte meg a Phoenixet (She)
Az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) alapszakaszának 123. játéknapján a Calgary Flames gólgazdag mérkőzésen, 7–5-re verte meg a Phoenix Coyotes csapatát. A többi pályára lépő csapat is ontotta a gólokat, a Toronto Maple Leafs és a Chicago Blackhawks mérkőzése is nyolc-nyolc találatot hozott – előbbi együttes a Pittsburghot, utóbbi a Dallast győzte le.
febr. 15
7:05
Formula-1: ma lenne 80 éves a balesetben elhunyt Graham Hill (She)
Február 15-én lenne 80 éves Graham Norman Hill brit autóversenyző, kétszeres Forma-1-es világbajnok, az 1996-os győztes Damon Hill édesapja.
febr. 15
7:21
febr. 15
7:57
Kolumbia: Libertadores-győzelem után ételmérgezés (She)
A kolumbiai Boyaca Chico labdarúgócsapat játékosai ételmérgezést kaptak, miután bekaptak egy kis harapnivalót a klub Libertadores-kupa-mérkőzése után.
febr. 15
8:15
NBA All Star: Robinson látványos zsákolása - videóval (She)
A New York Knicks játékosa, Nate Robinson nyerte meg a hagyományosan megrendezésre kerülő zsákolóversenyt az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) All Star-gáláján.
febr. 15
8:33
Futsal: Schumachert választották meg a világ legjobbjának (She)
A spanyol Inter Movistart erősítő Flavio Sergio Viana Schumachert választotta meg a világ legjobb futsaljátékosának.
febr. 15
8:35
Tenisz: Tommy Robredo nyerte meg a brazíliai tornát (She)
A második helyen kiemelt Tommy Robredo három szettben, 6:3, 3:6, 6:4-re legyőzte a hazai közönség előtt szereplő Thomaz Belluccit a a Costa do Sauipe-i tenisztorna döntőjében.
febr. 15
8:51
Tenisz: Stepanek jutott be elsőként a San Jose-i elődöntőbe (She)
A negyedik helyen kiemelt cseh Radek Stepanek három szettben, 3:6, 7:6, 6:4-re megverte az első helyen rangsorolt, hazai közönség előtt versenyző Andy Roddickot, és bejutott a 600 000 dollár összdíjazású torna döntőjébe.
febr. 15
9:09
Tenisz: Stepanek Fish ellen játsza a döntőt San Jose-ban (She)
febr. 15
9:11
NHL: új ligacsúcsot állított fel a washingtoni Mike Green (She)
Mike Green, a Washington játékosa új rekordot állított fel az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL) azzal, hogy hátvédként sorozatban nyolcadik mérkőzésén szerzett gólt.
febr. 15
9:45
Tenisz: Stepanek Fish ellen játssza a döntőt San Jose-ban (She)
febr. 15
9:47
febr. 15
9:49
Kerékpár: Armstrong a 10. helyen kezdett Kaliforniában (She)
A tizedik helyen végzett a Kaliforniai kerékpáros körverseny szombati prológján Lance Armstrong, aki három és fél éves kihagyás után először szerepelt hazai közönség előtt.
febr. 15
10:03
Ökölvívás: Campbell legyőzte Funekát, mégsem világbajnok (She)
Az amerikai Nate Campbell 12 menetben, pontozással legyőzte a dél-afrikait Ali Funekát a floridai Sunrise-ban. A 36 éves Campbell ennek ellenére elveszítette az IBF és a WBO könnyűsúlyú világbajnoki övét, mivel a meccs előtt átesett a súlyhatáron. A két szervezet világbajnoki trónja így jelenleg betöltetlen.
febr. 15
10:03
95 millió eurót kérnek Cristiano Ronaldóért (Metropol)
Esetleges átigazolásakor 95 millió eurót kérne a Manchester United a Real Madridtól Cristiano Ronaldóért, aranylabdás portugál futballistájáért - értesült az As című spanyol lap.
febr. 15
10:21
Sílövő-vb: svéd siker született a női üldözéses számban (She)
A svéd Helena Jonsson nyerte meg a női üldözéses versenyt a dél-koreai Pjongcsangban zajló sílövő-világbajnokságon vasárnap.
febr. 15
10:39
Tenisz: Stepanek Fish ellen játssza a döntőt San Joséban (She)
febr. 15
10:41
febr. 15
10:43
Videó: nézze meg a laziós Alekszandar Kolarov bíródöntő lövését! (She)
A szombati Lazio–Torino mérkőzés második félidejében a hazaiak szerb bal hátvédje Alekszandar Kolarov egy lecsorgó labdát készült kapura lőni, ám a kapu helyett a játékvezetőt, Massimiliano Saccanit találta telibe. Az igencsak erős löket Saccani sporttársat pont a fején találta, és ugyan a bíró megpróbált gyorsan felkelni az eset után, ám ápolásra volt szüksége. Saccani néhány perc regenerálódás…
febr. 15
10:57
Videó: nézze meg a laziós Kolarov bíródöntő lövését! (She)
febr. 15
10:59
Tenisz: Zvonarjova győzött a pattayai tenisztornán (She)
Az első helyen kiemelt Vera Zvonarjova és az indiai Sania Mirza játszotta a döntőt a pattayai női tenisztornán, és az orosz hölgy érvényesítette a papírformát: két szettben, 7:5, 6:1-re verte meg ellenfelét.
febr. 15
11:15
Liverpool: Rafa Benítez készen áll az új szerződése aláírására (She)
Hosszú hónapok tárgyalássorozata után Rafa Benítez, a Liverpool menedzsere készen áll arra, hogy aláírja szerződése meghosszabbítását. A november óta tartó vita oka angol lapértesülések szerint az volt, hogy a felek nem tudtak megállapodni arról, hogy a spanyolnak mennyi beleszólása lehet az átigazolásokba.
febr. 15
11:33
Alpesisí-vb: az osztrák Pranger nyerte az első műlesikló futamot (She)
Az osztrák Manfred Pranger vezet az első futam után a franciaországi Val d,Isere-ben zajló alpesi sí-világbajnokság vasárnapi férfi műlesikló számában. A második futam 13:30 órakor kezdődik.
febr. 15
11:35
Chelsea: Guus Hiddink a jövő nyári vébé után visszavonulna (She)
Angol lapértesülések szerint Guus Hiddink, az orosz válogatott szövetségi kapitánya – akit a héten neveztek ki az idény végéig a Chelsea megbízott menedzserének – a jövő évi világbajnokság után visszavonul a kispadtól, és befejezi az edzői pályafutását.
febr. 15
11:51
Alpesisí-vb: az osztrák Pranger nyerte meg az első műlesiklófutamot (She)
Az osztrák Manfred Pranger vezet az első futam után a franciaországi Val d’Isere-ben zajló alpesisí-világbajnokság vasárnapi férfi műlesiklószámában. A második futam 13:30 órakor kezdődik.
febr. 15
11:53
febr. 15
12:27
Cselgáncs: hét magyar még versenyben a Hungária Kupán (She)
Hét magyar cselgáncsozó kezdett győzelemmel vasárnap a budapesti Körcsarnokban a világkupa-sorozatba tartozó 44. Hungária-kupán.
febr. 15
12:45
Silövő-vb: Björndahlen nyert, már tizenkétszeres világbajnok (She)
A norvég Ole Einar Björndalen nyerte meg a férfi üldözéses versenyt a dél-koreai Pjongcsangban zajló sílövő-világbajnokságon vasárnap. A mostani sikerrel Björndalen – aki a szombati sprintben is diadalmaskodott – immár 12-szeres világbajnok.
febr. 15
13:03
Sílövő-vb: elvileg Björndalen nyert, de a zsűri még dönthet másként (She)
A pályán a norvég Ole Einar Björndalen nyerte meg a férfi üldözéses versenyt a dél-koreai Pjongcsangban zajló sílövő-világbajnokságon. Ám sikere, és 12. világbajnoki címe egyelőre nem tekinthető biztosnak, hiszen a zsűri még vizsgálódik, mert több sportoló (köztük Björndalen) is elvétette a pályát.
febr. 15
13:05
AS Roma: Spalletti új szerződést és béremelést kap? (She)
A Corriere dello Sport értesülései szerint új szerződést készít elő az AS Roma vezérkara Luciano Spalletti számára.
febr. 15
13:07
Szaúd-Arábia: lemondott al-Dzsohar, a szövetségi kapitány (She)
Lemondott a szaúd-arábiai válogatott szövetségi kapitányi posztjáról Nasszer al-Dzsohar, miután csapata nem teljesített túl fényesen a 2010-es világbajnoki selejtezőkön. Al-Dzsohar 2002-ben kivezette hazája válogatottját a világbajnokságra, ám az újbóli vébészerepléstől most távol került.
febr. 15
13:21
Kézilabda: csendben gyülekeznek a Cozmára emlékezők Veszprémben (She)
Már több százan gyűltek össze Veszprémben, az Óváros téren vasárnap kora délután, hogy felvonuljanak a múlt vasárnap meggyilkolt Marian Cozma veszprémi kézilabdázó tiszteletére rendezett emlékmenetben.
febr. 15
13:23
Sílövő-vb: Björndalent megbüntették, így 3. lett; Csudové az arany (She)
Ahogy arról korábban beszámoltunk, nem volt egyértelmű a végeredmény a férfi üldözéses versenyen a dél-koreai Pjongcsangban zajló sílövő-világbajnokságon.
febr. 15
13:39
Női kézilabda EHF-kupa: kikapott és kiesett a Ferencváros (She)
A női kézilabda EHF-kupa nyolcaddöntőjében a Ferencváros 35–29-es vereséget szenvedett a Dinamo Volgográd csapatától. Mivel a két klub és az európai szövetség megállapodása értelmében egy mérkőzésen dőlt el a továbbjutás, így az orosz együttes biztosította helyét a legjobb nyolc között.
febr. 15
14:15
Bayern München: Podolski nyugodtan fogadta a mellőzést (She)
A Bayern München csatára, Lukas Podolski nyugodtan reagált arra, hogy Jürgen Klinsmann, a bajorok vezetőedzője nem számított rá a csapat szombati, Hertha elleni rangadóján.
febr. 15
14:16
Győztek Marian Cozma emlékére (Metropol)
Az MKB Veszprém vasárnap, hazai közönség előtt 28-26-ra legyőzte a spanyol Ademar Leónt a férfi kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének első fordulójában. A mérkőzést megelőzően csendes, méltóságteljes megemlékezés zajlott - zászlók, taranszparensek, hangos szavak nélkül.
febr. 15
14:33
febr. 15
14:35
Eredivisie: az Ajax legyőzte a Feyenoordot a rangadón (She)
A holland labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 23. fordulójának vasárnapi játéknapján az Ajax Amsterdam 2–0-re győzte le a Feyenoordot.
febr. 15
14:51
Kézilabda: távozással segítette klubját a német világbajnok (She)
Elhagyja a HSG Nordhorn csapatát Holger Glandorf, és a TBV Lemgóban folytatja pályafutását – az anyagi gondokkal küzdő csapat így talán megmenekül a csődtől.
febr. 15
14:51
Ingyen mehettek meccsre a szerelmesek (Blikk)
BUDAPEST – A Valentin-napnak köszönhetően csak egy csók volt a belépő tegnap Kispesten. A Bp. Honvéd labdarúgócsapatának a másodosztályú Baktalórántháza volt az ellenfele a Ligakupa csoportkörének utolsó fordulójában, s bár az időjárás nem fogadta kegyeibe az ünneplő szerelmeseket, a csípős hideg sem tartotta vissza a párokat, hogy kilátogassanak a Bozsik stadionba.
febr. 15
14:53
RM Castilla: Szalaiék döntetlent játszottak idegenben (She)
Szalai Ádám csapata, a Real Madrid Castilla 1–1-es döntetlent játszott az Aguilas otthonában a spanyol harmadosztályú bajnokság kettes csoportjának 25. fordulójában.
febr. 15
15:09
febr. 15
15:11
Rövid pályás gyorskorcsolya: döntőbe jutott a női váltó (She)
Szombaton a döntőbe jutott a Huszár Erika, Heidum Bernadett, Keszler Andrea, Darázs Rózsa összeállítású női váltó a drezdai világkupaversenyen, s a nagyszerű eredmény egy újabb sikert is magával hozott: a finálés szereplés ugyanis egyben világbajnoki kvalifikációt is jelent a kvartett számára.