2015. március 17. kedd

márc. 17
15:30
Németország: hetekre kidőlt a magyar válogatott csatár (She)
Külső bokaszalag-szakadást szenvedett a Sand elleni bajnokin, így négy-hat két kihagyás vár Zeller Dórára, a német női élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Hoffenheim csatárára.
márc. 17
15:48
Dárdai nehezen hirdetett keretet a görögök ellen (Infostart)
Hajnal Tamás, Koman Vladimir, Leandro és Guzmics Richárd is helyet kapott a magyar labdarúgó-válogatott keretében, amely jövő vasárnap a görögökkel játszik Európa-bajnoki selejtezőt.
márc. 17
15:48
Női kézi: Hornyák elmegy, Soós, Vukcsevics és Liscsevics érkezik Vácra (She)
Nagy változásokat jelentettek be a női kézilabda NB I alapszakaszát kilencedik helyen záró Vácnál: a szlovén Uros Bregar személyében új edző érkezik a csapathoz, amelyből távozik az egyik erősség, Hornyák Dóra, de jön Soós Viktória, Szara Vukcsevics és Krisztina Liscsevics.
márc. 17
15:54
Média Életműdíj Jancsó Kornélnak és Gulyás Lászlónak (Metropol)
A díjakat Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke adta át az MTVA két munkatársának.
márc. 17
15:56
Régi-új arcok Dárdai keretében (Metropol)
márc. 17
16:06
A Juventus a BL igazi nyertese (Blikk)
Torino ‒ Bankot robbant a Juventus a labdarúgó-Bajnokok Ligájában.
márc. 17
16:08
Életéért küzd a Fehérvár Bécsben (Blikk)
Székesfehérvár — Hiába kezdte remekül az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) rájátszását a Fehérvár AV19 és vezetett összesítésben 2-0-ra, a magyar csapat már hátrányban érkezik a negyeddöntő hatodik mérkőzésére, Bécsbe, ahol akár véget is érhet a szezonja.
márc. 17
16:24
Sportfogadás: Mi megjósoltuk, a Fekete Macskák pedig szerencsét hoztak (Agroinform)
Néhány hete 3.75-szörös szorzóval ajánlottuk, hogy a Gus Poyet lesz a következő kivágott szakvezető - igazunk lett.
márc. 17
16:42
Ki menti meg a Győrt? - videó! (Blikk)
Győr — Sorra kapja a „kosarakat” a győri focicsapat. A zöld-fehéreket a Quaestor csődje után az Audi elhagyta, s úgy tűnik, a város sem dob mentőövet az NB I 2013-as bajnokának.
márc. 17
16:42
Olimpia 2024: Budapest vonzó helyszín lehet a NOB-nak (She)
A KPMG Tanácsadó Kft. által készített tanulmány szerint Magyarország lehetséges 2024-es olimpiarendezési pályázatának kulcskérdése a hosszú távú fejlesztési terv, s az, hogy az ország éljen a játékok öröksége adta lehetőségekkel.
márc. 17
17:00
Juventus: az argentin gólvágó Torinóban folytathatja (She)
Olasz lapértesülés szerint a Juventus van a legkedvezőbb helyzetben ahhoz, hogy szerződtesse a Palermo gólgyárosát, Paulo Dybalát.
márc. 17
17:00
Állítsd össze Dárdai Pál csapatát! (Blikk)
Budapest — Nagy visszatérők a magyar labdarúgó-válogatottban. Dárdai Pál (39) szövetségi kapitány kijelölte a 24 fős bő keretét a Görögország elleni március 29-i Európa-bajnoki selejtezőre.
márc. 17
17:18
F1: megegyeztek, Van der Garde 15 millió euróért nem versenyez (She)
Megegyezett egymással peren kívül a Sauber-istálló és Giedo van der Garde, a holland pilóta 15 millió eurót kap azért, hogy ne versenyezzen a svájciaknál a 2015-ös szezonban.
márc. 17
17:24
Újabb két orosz gyaloglót tiltottak el doppingvád miatt (Metropol)
A két válogatott sportoló, Andrej Ruzavin és Nyina Ohotnyikova biológiai útlevélében rendellenességeket fedeztek fel.
márc. 17
17:36
Románia-Magyarország Világliga mérkőzés: 5-14 (Infostart)
A magyar férfiválogatott remek védekezéssel idegenben sem adott esélyt ellenfelének. Benedek Tibor csapata 14-5-re győzte le Romániát, így továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezeti Világliga-csoportját.
márc. 17
17:36
MLSZ: intézkedések a nézőtéri kiszolgálás javítása érdekében (She)
A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) reagált korábbi hírünkre, amelyben a szervezett szurkolói csoportokat képviselő Szurkolói Iroda szerkesztőségünkbe eljuttatott leveléből az derült ki, hogy több megyei jogú város polgármesterének közreműködésével tárgyalások folynak az MLSZ-szel a szurkolói kártya rendszeréről.
márc. 17
17:36
Premier League: Megmentheti-e a Sunderlandet Advocaat? (Agroinform)
A holland edző az utóbbi időkben mindenhol megbukott, ráadásul a helyzet is egyre reménytelenebb.
márc. 17
17:38
NB I: Szpari-lendület - „Több csapatnál esélyesebbek vagyunk” (She)
Mint megírtuk, a Ferencváros gól nélküli döntetlenre végzett Nyíregyházán a labdarúgó NB I huszadik fordulójában. A Szpari menetelésének folytatásáról Mátyus János és Pekár László mondta el véleményét az NSO Tv-nek.
márc. 17
17:54
MLSZ: repült a söröspohár, 100 ezret fizet az Újpest (She)
A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága (FEB) kedden az alábbi határozatokat közölte:
márc. 17
18:12
Női sakk-vb: Hoang Thanh Trang hátrányban az első fordulóban (She)
Vereséggel rajtolt Hoang Thanh Trang a Szocsiban kedden megkezdődő kieséses rendszerű női sakkvilágbajnokságon.
márc. 17
18:12
Bajnokok Ligája: Olvasóink szerint van esély a BL-csodára (Agroinform)
Történelmet írhat az Arsenal, de a Leverkusen is először juthat BL-negyeddöntőbe.
márc. 17
18:14
Férfi vízi: új uszoda, régi nóta - megvertük Romániát (She)
A magyar válogatott 14–5-re nyert Bukarestben Románia ellen a férfi vízilabda-világliga európai selejtezőjének A-csoportjában, amelyet így az ötödik forduló után is százszázalékos teljesítménnyel vezet.
márc. 17
18:30
Ligakupa: súlyos sérülés, állt a játék Kispesten (She)
Percekig állt a játék a Honvéd–Nyíregyháza Ligakupa-találkozón, mert a vendégek játékosa, Karacs Péter olyan rosszul esett, hogy hosszú ideig ápolni kellett.
márc. 17
18:32
F1: Alonso a McLaren főhadiszállásán, újra munkában (She)
Huszonhárom nappal súlyos balesete után ismét munkára jelentkezett csapatánál, a McLarennél Fernando Alonso, a Formula–1 kétszeres világbajnoka. Az istálló a Twitteren azt írta: a spanyol pilóta kedden utazott el az angliai Wokingban lévő központba, ahol szerdán ismét a szimulátoron gyakorol.
márc. 17
18:48
Alonso újra edzésbe áll (Infostart)
Huszonhárom nappal súlyos balesete után ismét munkára jelentkezett csapatánál, a McLarennél Fernando Alonso, a Forma-1 kétszeres világbajnoka.
márc. 17
18:48
Áll a bál Újpesten! Kovács Zoltán távozik (Blikk)
Budapest – Kovács Zoltán (41) ismét távozik Újpestről!
márc. 17
18:54
Alonso újra edzésbe áll (Metropol)
A Forma-1 kétszeres világbajnoka huszonhárom nappal súlyos balesete után jelentkezett ismét munkára csapatánál, a McLarennél.
márc. 17
19:06
KTE: a Bayern Münchentől kapott meghívót a „kis Messi” (She)
Meghívót kapott a Bayern Münchentől Gréczi Márton, a Kecskeméti Labdarúgó Akadémia U15-ös csapatának kiválósága.
márc. 17
19:24
Eddig a Győr dobta a legtöbb gólt a női kézilabda BL-ben (Infostart)
A címvédő Győri Audi ETO KC dobta a legtöbb gólt - szám szerint 282-t - a női kézilabda Bajnokok Ligája alap- és középszakaszának összesítése alapján.
márc. 17
19:24
F1: Hamilton egyenlő autóknál is mindenkit legyőzne (She)
Az F1-es világbajnoki címvédő Lewis Hamilton nem bánná, ha a rivális csapatok felzárkóznának a Mercedeshez, szerinte akkor is győzne, ha mindenki azonos autóval indulna. Az idénynyitó Ausztrál Nagydíj győztese a Daily Telegraphnak beszélt erről azt követően, hogy a Red Bull vezetői és Bernie Ecclestone is a Mercedes előnyének mesterséges csökkentését szorgalmazta.
márc. 17
19:42
Férfi kézilabda NB I: húsz percig bírta a Csurgó Veszprémben (She)
A Veszprém 34–19-re nyert hazai pályán a Csurgó ellen a férfi kézilabda NB I középszakaszában.
márc. 17
20:00
Férfi kézilabda NB I - Magabiztos veszprémi győzelem (Infostart)
A címvédő MKB-MVM Veszprém könnyedén nyert a vendég Csurgó ellen a férfi kézilabda NB I keddi mérkőzésén.
márc. 17
20:00
Ligakupa: hétig jutott a Fradi odahaza az SZTK ellen (She)
A Ferencváros hét gólt rúgott a Szigetszentmiklósnak odahaza a labdarúgó Ligakupa negyeddöntőjének első felvonásán. A vendégek az utolsó percben szépíteni tudtak, a visszavágót április 21-én rendezik.
márc. 17
20:02
Férfi kosár NB I: a Sopron Pakson győzte le az ASE-t (She)
A Sopron öt vereség után újra győzni tudott a férfi kosárlabda-bajnokságban, méghozzá Pakson, aholo a center nélkül játszó Atomerőmű ellen diadalmaskodott. A nap másik felsőházi meccsén a Szolnok némi meglepetésre csak egy góllal győzte le a Kecskemétet.
márc. 17
20:04
Ligakupa: kihagyott 11-esek, Honvéd- és MTK-előny (She)
A labdarúgó Ligakupa negyeddöntőjében a Budapest Honvéd Jesús Meza mesterhármasával 3–0-ra legyőzte a Nyíregyházát az első meccsen, míg a Pécsi MFC–MTK találkozón is a fővárosiak kerültek egygólos előnybe.
márc. 17
20:18
BL: Cazorla, Welbeck, Özil, A. Sánchez, Giroud - megpróbálja az Arsenal (She)
Öt támadó szellemű futballistával, valamint a védőkön kívül mindössze Francis Coquelin védekező középpályással a kezdőcsapatban próbálja meg a (szinte) lehetetlent az Arsenal. Arsene Wenger együttese a Londonban elszenvedett 3–1-es vereség után a Monaco otthonában szeretné kiharcolni a továbbjutást a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé. Íme, a kezdők!
márc. 17
20:18
Bajnokok Ligája: Az Atlético tizenegyesekkel, a Monaco hatalmas szerencsével jutott a nyolc közé (Agroinform)
Stefan Kiessling elhibázott büntetője kellett a tavalyi BL-ezüstérmes továbbjutásához.
márc. 17
20:24
Ligakupa: Pécsen nyert az MTK, hetet rúgott az FTC (Metropol)
A DVSC-TEVA - Videoton FC szerdán, a visszavágókat április 21-én játsszák.
márc. 17
20:36
Légiósok: Gruborovics tizenegyese kimaradt, kiestek (She)
Gruborovics Tamás kihagyta tizenegyesét új csapata, a KTP Finn Kupa-mérkőzésének tizenegyespárharcában, s együttese kiesett másodosztályú riválisa otthonában. Balázs Benjámin nem játszott a Teplice cseh bajnokiján.
márc. 17
20:36
Férfi kézilabda MK - A Mezőkövesd bekerült a négyes döntőbe (Infostart)
A Mezőkövesd bejutott a férfi kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjébe, miután a hazai hétgólos siker után a negyeddöntő keddi visszavágóján döntetlent ért el Gyöngyösön.
márc. 17
20:54
A BL-ben nyert, de kiesett az Arsenal (Infostart)
Az Arsenal ugyan 2-0-ra nyert a Monaco otthonában, de kevesebb idegenbeli gólja miatt kiesett. Madridban tizenegyes-párbajban dőlt el az Atlético és a Bayer Leverkusen csatája. A spanyolok javára.
márc. 17
20:54
BL: Atlético Madrid-Bayer Leverkusen élőben az NSO-n (She)
Az Atlético Madrid a Bayer Leverkusent fogadja a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján. A párharc első felvonásán a német együttes hazai pályán 1–0-ra győzött, így sovány előnnyel utazhatott Spanyolországba. Kövessék a mérkőzést élő, szöveges tudósításunk segítségével!
márc. 17
20:56
Női kosár NB I: sima DVTK-siker a rájátszás első meccsén (She)
A Magyar Kupa-ezüstérmes Diósgyőr 23 ponttal legyőzte a Zalaegerszeget a női kosárlabda NB I negyeddöntőjének nyitányán. Az egyik fél második győzelméig tartó párharc első meccsén jól kezdett a ZTE, de az első negyedben megszerzett előnyét a félidőre ledolgozta a DVTK, amely a második félidőben lendületesebben és eredményesebben játszva esélyt sem adott ellenfelének.
márc. 17
21:12
Mali: a francia legenda visszatér korábbi sikere színhelyére (She)
A szenegáli válogatott kispadjáról távozó Alain Giresse lesz az új mali szövetségi kapitány.
márc. 17
21:14
BL: Luis Enriquét még nem foglalkoztatja az el Clásico (She)
Luis Enrique, a Barcelona vezetőedzője óva intett mindenkit a Manchester City elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágója előtt: még nem dőlt el a továbbjutás, ilyen remek csapat ellen bármi megtörténhet.
márc. 17
21:48
Hetet rúgott az FTC (Infostart)
Az MTK nyert a Pécs otthonában a labdarúgó Ligakupa negyeddöntőjének első mérkőzésén, míg a másik két keddi találkozón magabiztos hazai siker született: a Ferencváros hét, a Budapest Honvéd pedig három gólt szerzett.
márc. 17
21:48
BL: Giroud és Ramsey sem cifrázta; szerencsés Atlético-gól (She)
A Monaco az Arsenalt, az Atlético Madrid a Bayer Leverkusent fogadta a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján. Olivier Giroud és Aaron Ramsey góljával 2–0-ra győzött az angol gárda, ám kiesett, míg Mario Suárez találatával a spanyol csapat nyert – és jutott tovább, miután a tizenegyespárbajt megnyerte.
márc. 17
22:06
Ifi BL: sokba került a Benfica tökéletlen panenkázása (She)
Mint megírtuk, az ukrán Sahtar Doneck a legjobb négy közé jutott az ifjúsági Bajnokok Ligájában, miután idegenben (1–1 után) tizenegyesekkel 5–4-re legyőzte a Benfica labdarúgócsapatát. A találkozó 53. percében a portugál klub büntetőhöz jutott, de Romario Baldé nem tudta Panenka módra tökéletesen kivitelezni a löbbölést, és a visszavetődő ukrán kapus a gólvonalon megfogta a labdát. Nézze meg a…
márc. 17
23:00
Liverpool: „Kuss van!” Balotelli bizarr üzenete kritikusainak (She)
Mario Balotelli, a Liverpool csatára egy az Instagramon közzétett videóban tett fel néhány kérdést néhány meg nem nevezett címzettnek. Az üzenet lényege: Be lehet fogni!
márc. 17
23:02
Anglia: Tőzsért győztes, Bajnert vesztes csapatba cserélték be (She)
Tőzsér Dániel és Bajner Bálint csereként lépett pályára Angliában, Tőzsér győztes Watfordhoz, Bajner vesztes Notts Countyhoz csatlakozott. Bogdán Ádámot nem cserélték be a Bolton mérkőzésén.