2020. január 26. vasárnap

jan. 26
13:36
Aus. Open: itt a vége! Fucsovics szettelőnyről kapott ki Federertől (She)
Az Australian Open férfi egyesének nyolcaddöntőben Fucsovics Márton megnyerte az első játszmát Roger Federer ellen, majd a következő hármat elvesztette, így búcsúzni kényszerült a további küzdelmektől. A tornán harmadik helyen kiemelt svájci kiválóság ellenfele a világranglista 100. helyén álló amerikai Tennis Sandgren lesz a negyeddöntőben.
jan. 26
13:42
Fucsovics szettet nyert, de meccset nem Federer ellen (888.hu)
Nagyszerű meccset játszott a magyar teniszező a svájci klasszissal.
jan. 26
13:42
Fucsovics játszmát nyert Federer ellen, óriásit küzdött (Ripost)
Fucsovics Márton vasárnap Roger Federerrel találkozott a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőjében.
jan. 26
13:48
Fucsovics álomszerű kezdés és szettelőny után kikapott Federertől - videókkal (Infostart)
Hiába húzott el az elején Fucsovics, a svájci sztár rákapcsolt és fordított. Fucsovics még egyszer elhúzott, ám ez sem volt elég Federer ellen.
jan. 26
13:48
Fucsovics kikapott Federertől az Australian Openen (444.hu)
Az első szettet még a magyar teniszező nyerte, aztán svájci rákapcsolt.
jan. 26
13:54
Felkészülés: az Ftc vasárnap is nyert egy mérkőzést (She)
Egy nappal a Paks felett aratott 4–0-s bajnoki siker után a Ferencváros labdarúgócsapata zárt kapus felkészülési mérkőzésen 2–1-re legyőzte a másodosztályú Budaörsöt – adta hírül a zöld-fehérek hivatalos honlapja, a fradi.hu.
jan. 26
14:00
Fucsovics szettelőnyről kikapott Federertől (Azenpenzem)
Fucsovics Márton szettelőnyről kikapott a 20-szoros Grand Slam-győztes Roger Federertől a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság vasárnapi nyolcaddöntőjében.
jan. 26
14:06
Asztalitenisz: vereség a csehektől, búcsúzott a férficsapat (She)
A magyar férfi válogatott 3:0-ra kikapott vasárnap a csehektől a vigaszág elődöntőjében, így kiesett az asztaliteniszezők csapat olimpiai kvalifikációs versenyén a portugáliai Gondomarban, azaz nem lesz ott Tokióban.
jan. 26
14:06
Fucsovics nyerte az első szettet, de végül kikapott Federertől (Behaviour)
A nyolc közé jutásért ment a meccs.
jan. 26
14:08
La Liga: óriási meglepetés, az Atléti otthon ikszelt a Leganéssel (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 21. fordulójában az Atlético Madrid 0–0-s döntetlent játszott a Leganéssel.
jan. 26
14:24
F1: a Liberty Media ragaszkodik a miami versenyhez, a helyiek közel sem (She)
Februárra tolták Miamiban a szavazást arról, hogy rendezzenek-e a közeljövőben F1-es versenyt. A Liberty Media évek óta szeretné, ha a floridai város a második amerikai helyszínként kerülne be a versenynaptárba, ám lehet, hogy le kell mondaniuk erről a tervükről.
jan. 26
14:26
Rp. gyorskori Eb: örökrangadó a jégen, a Fradi-sas legyőzte Gedeont (She)
A Debrecenben zajló rövid pályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság betétfutamaként a kabalaállatok is összemérték gyorsaságukat a jégen, köztük a Fradi-sas, illetve az MTK Gedeonja is, ráadásul ők ketten harcoltak a győzelemért. Nézze meg a jeges örökrangadót egy szurkoló videofelvételén!
jan. 26
14:42
Serie A: volt játékosa tréfálta meg, ismét csak ikszelt az Inter (She)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójában az Inter hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Cagliarival.
jan. 26
14:54
Alpesisí-vk: Shiffrin szuper-G-ben is nyert, Yule-é a kitzbüheli szlalom (She)
Az ausztriai Kitzbühelben férfi műlesikló, a bulgáriai Banszkóban pedig női szuper-G futamot rendeztek alpesisí világkupában. Előbbieknél a győzelmet a svájci Daniel Yule, utóbbiaknál pedig az összetett világkupában vezető Mikaela Shiffrin diadalmaskodott.
jan. 26
15:12
Eb-döntő előtt: "bele fogunk halni a vízbe a győzelemért” (Infostart)
Az olimpiai kvóta már megvan, vasárnap este a spanyolokkal szemben az Európa-bajnoki aranyéremért küzd a magyar férfi vízilabda-válogatott a Duna Arénában.
jan. 26
15:12
Serie A: saját játékosa tréfálta meg, ismét csak ikszelt az Inter (She)
jan. 26
15:24
Újra döntőben a Liu testvérek (Infostart)
Az eddig három érmet, közte két aranyat nyert Liu fivérek, Shaolin Sándor és Shaoang is döntőbe jutott 1000 méteren a debreceni Főnix Csarnokban zajló rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság vasárnapi zárónapján. A nőknél Jászapáti Petra és Lockett Deanna a kisdöntőben szerepelhet.
jan. 26
15:24
Shiffrin diadala szuperóriás-műlesiklásban (Azenpenzem)
A pénteken ugyanott lesiklásban is győztes Mikaela Shiffrin nyerte a szuperóriás-műlesiklást vasárnap az alpesi sízők világkupa-sorozatának banszkói állomásán.
jan. 26
15:30
Fucsovics szettet nyert, de végül vereséget szenvedett Federer ellen (MMonline)
A magyar teniszező a legjobb 16 között búcsúzott az Australian Opentől
jan. 26
15:36
Női kézi Ehf-kupa: ismét kikapott a Dvsc a Thüringertől (She)
A DVSC női kézilabdacsapata háromgólos vereséget szenvedett (26–23) a Thüringer otthonában a női kézilabda EHF-kupa A-csoportjának negyedik fordulójában.
jan. 26
15:48
Új fejezetet kezdődött a magyar bajnoknál a nem várt vereség után (Ripost)
A Győr női kézilabdacsapata két év után kapott ki újra tétmérkőzésen.
jan. 26
16:00
Rp. gyorskori Eb: kettős magyar siker 1000 méteren is; mindkét váltónkat kizárták (She)
Az 500 és az 1500 méteres táv után 1000 méteren is itthon maradt az arany a debreceni rövid pályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságon, ráadásul Liu Shaolin Sándor mögött az 500-hoz hasonlóan ismét Liu Shaoang lett az ezüstérmes. Az összetett verseny első és második helyén úgy zárt Liu Shaoang és Liu Shaolin, hogy ezért túl sokat korcsolyázniuk sem k
jan. 26
16:02
FA-kupa: a Man. City átgázolt ellenfelén, és nyolcaddöntős (She)
A Manchester City bejutott az angol labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjébe, miután simán, 4–0-ra legyőzte a másodosztályú Fulhamet.
jan. 26
16:06
La Liga: megint csak iksz, továbbra is kieső helyen a Celta (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 21. fordulójában a Celta Vigo 0–0-s döntetlent játszott az Eibarral.
jan. 26
16:09
Rövidpályás gyorskorcsolya Eb - Kettős magyar siker a Liu fivérektől 1000 méteren (HírTV)
Liu Shaolin Sándor arany-, öccse, Liu Shaoang pedig ezüstérmet nyert 1000 méteren.
jan. 26
16:18
Újabb kettős magyar győzelem a rövidpályás gyorskorcsolya Eb-n (Azenpenzem)
Ahogy szombaton 500 méteren, úgy vasárnap 1000 méteren is kettős magyar siker született a short track Eb-n: az aranyérem Liu Shaolin Sándoré lett, míg az ezüstöt öccse, Liu Shaoang szerezte meg.
jan. 26
16:18
A Liu testvérek 1000 méteren is legyőztek mindenkit a rövidpályás gyorskorcsolya Eb-n (SzMo)
Már másodszor arattak kettős magyar sikert hazai közönség előtt a kontinensviadalon.
jan. 26
16:18
Újabb kettős magyar siker a Liu fivérektől (MMonline)
Az aranyérem Liu Shaolin Sándoré, az ezüst Liu Shaoangé
jan. 26
16:24
Harmadjára is „csak” ezüst a horvátoknak, spanyol címvédés a kézi Eb-n! (She)
Spanyolország nyerte meg a férfi kézilabda Európa-bajnokságot, mivel a döntőben 22–20-ra legyőzte Horvátországot. A címét megvédő együttes az első félidőben Gonzalo Pérez de Vargas becserélése (7–10) után vette magához a kezdeményezést, a szünet után már néggyel is vezetett (16–12), de a végjátékban így is fordítania kellett (18–19) az újabb aranyé
jan. 26
16:24
Liu Shaolin Sándor győzött 1000 méteren a rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságon (444.hu)
A második pedig öccse, Liu Shaoang lett.
jan. 26
16:30
Újabb, kettős magyar siker a rövidpályás gyorskorcsolya Eb-n 1000 méteren és összetettben is! (888.hu)
Ahogy szombaton 500 méteren, úgy vasárnap 1000 méteren is kettős magyar siker született a debreceni Főnix Csarnokban zajló rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságon: az aranyérem Liu Shaolin Sándoré lett, míg az ezüstöt öccse, Liu Shaoang szerezte meg. Összetettben pedig Liu Shaoang lett aranyérmes, testvére Sándor pedig ezüstérmet szerzett!
jan. 26
16:36
Hihetetlen száguldás, kettős magyar győzelem a Liu testvérektől (Infostart)
jan. 26
16:36
Mu: káprázatos bombagólt lőtt a klubtörténet legdrágább védője (She)
A Manchester United Harry Maguire fantasztikus bombájával szerezte meg a vezetést a 10. percben a harmadosztályú Tranmere ellen az FA-kupa legjobb 32 csapata között. A „vörös ördögök” 70 milliós csapatkapitányának ez volt az első gólja az MU-ban.
jan. 26
16:38
Rali-vb: Neuville nyerte meg a nyitányt Monte-Carlóban (She)
A belga Thierry Neuville nyerte meg vasárnap a rali-világbajnoki sorozat (WRC) idénynyitó versenyét Monte-Carlóban.
jan. 26
16:40
Rp. gyorskori Eb: Liu Shaoang az összetett Európa-bajnok! (She)
Liu Shaoang arany-, testvére, Liu Shaolin Sándor ezüstérmet nyert összetettben a debreceni rövid pályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságon.
jan. 26
16:42
Vívó-vk: Nagy Dávid hetedik a dohai GP-n (She)
Legjobb magyarként Nagy Dávid hetedik lett a párbajtőrözők dohai Grand Prix-versenyén.
jan. 26
16:48
Mentőhelikopter az eplényi sípályán (Infostart)
Mentőhelikoptert kellett hívni, miután egy síelőnek megállt a szíve.
jan. 26
16:48
Férfi vízi Eb: három gól a végén, görög hetedik hely (She)
Görögország szerezte meg a hetedik helyet a budapesti vízilabda Európa-bajnokság férfi tornáján, mivel a vasárnapi helyosztón 11–9-re legyőzte Oroszországot.
jan. 26
16:51
Megint jól elverték a mezőnyt a Liu fivérek az Európa-bajnokságon (Behaviour)
1000 méteren Liu Shaolin Sándor nyert, az ezüstöt öccse, Liu Shaoang szerezte meg. Összetettben is övék az első két hely, csak fordított sorrendben.
jan. 26
16:51
Már meg sem lepődünk: mindent megnyernek a Liu-tesók (Ripost)
Mindhárom egyéni szám a családban marad a debreceni Eb-n.
jan. 26
17:00
Ligue 1: magabiztos Lyon-siker, megszakadt a Bordeaux rossz sorozata (She)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában az Olympique Lyon hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Toulouse-t, a Bordeaux idegenben 1–0-ra nyert a Nantes ellen.
jan. 26
17:02
Rp. gyorskori Eb: a magyar női váltót kizárták a döntőben (She)
A magyar női váltót Bácskai Sára Luca szabálytalansága miatt kizárták a debreceni rövid pályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság döntőjében. Az aranyérmet Hollandia szerezte meg, a második Olaszország, a harmadik Oroszország lett.
jan. 26
17:06
Hosszú Katinka kezében van Gyurta Dániel utolsó edzőjének sorsa (Infostart)
Wladár Sándor úszóelnök leült Hosszú Katinkával, aki új edzői segítséget vesz igénybe a Magyar Úszó Szövetségen keresztül. A szövetségi elnök az InfoRádiónak azt is elárulta, "nagyon is jó" az összhang Szilágyi Liliána és Shane Tusup között, de hogy ez mire elég, az 200 pillangón kiderül az országos bajnokságon.
jan. 26
17:12
Női kézi Ehf-kupa: újra ikszelt a Siófok horvát ellenfelével (She)
A Siófok a hazai döntetlen után idegenben sem bírt a Podravka Koprivnicával (33–33) a női kézilabda EHF-kupa csoportkörében. A kaproncai mérkőzésen a szünetben egy góllal vezetett a házigazda, de a címvédő ledolgozta hátrányát, a győzelmet azonban nem tudta megszerezni.
jan. 26
17:14
Fft: a tehetség kultusza a futballban (She)
A legjobb labdarúgók születnek vagy azzá válnak? Matthew Syed, ismert újságíró, aki háromszoros brit nemzetközösségi asztalitenisz-bajnok, indult olimpián is, egy, a tehetségről írt, népszerű könyv (Ruganyosság, avagy hogyan születnek a bajnokok) szerzője rámutat a kettő közti különbségre.
jan. 26
17:16
Serie A: a Parma és a Verona is hazai pályán őrizte meg jó formáját (She)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójában a Sampdoria hazai pályán 0–0-s döntetlent játszott a Sassuolóval. A Parma 2–0-ra megverte az Udinesét, így pontszámban beérte a 6. helyezett Cagliarit, míg a Hellas Verona 3–0-s győzelmet aratott a Leccével szemben.
jan. 26
17:18
Rp. gyorskori Eb: férfi váltónkat is kizárták a döntőben (She)
A Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Krueger Cole, Krueger John-Henry összetételű magyar férfi váltót egy szabálytalan váltás miatt kizárták a debreceni rövid pályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság döntőjében. Az aranyérmet Oroszország szerezte meg, Hollandia a második, Olaszország a harmadik.
jan. 26
17:36
Bundesliga: tovább tart a Werder pocsék hazai sorozata (She)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában a Hoffenheim 3–0-ra nyert a Werder Bremen otthonában.
jan. 26
17:42
Fucsovics bekezdett Federer ellen - így értékelte a szereplését (Infostart)
jan. 26
17:42
Légiósok: Eppel exújpestit váltott, csapata a hajrában kapott ki (She)
Második meccsén sem örülhetett pontszerzésnek a Cercle Bruges télen szerződtetett magyar válogatott támadója, Eppel Márton. A korábbi szövetségi kapitány, Bernd Storck által irányított belga sereghajtó a hajrában kapott gólokkal 2–1-es vereséget szenvedett. Eppel, csakúgy, mint bemutatkozó mérkőzésén, ezúttal is csereként kapott lehetőséget, a korá