2020. január 20. hétfő

jan. 20
0:24
Nfl: San Francisco 49ers–Green Bay Packers Nfc-döntő – Élő! (She)
Utolsó előtti mérkőzéséhez ért az NFL 2019-es idénye, hajnalra kiderül, a Nemzeti konferenciából a San Francisco 49ers vagy a Green Bay Packers lesz-e az AFC-bajnok ellenfele. Kövesse az eseményeket élő tudósításunk segítségével!
jan. 20
0:30
Nfl: Mahomesre nem volt ellenszer, Super Bowlban a Chiefs (She)
A Kansas City Chiefs 35-24-re legyőzte a Tennessee Titanst a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) főcsoportdöntőjében az Amerikai főcsoportban (AFC), ezzel bejutott a Super Bowlba.
jan. 20
0:48
Remek rajt! Fucsovics Márton négy játszmában legyőzte Denis Shapovalovot (She)
Melbourne-ben megkezdődött az idei Australian Open, amelyen a Margaret Court Aréna első mérkőzését a világranglistán 67. helyen álló Fucsovics Márton vívta, s rögtön ki is ejtette a 13. helyen kiemelt kanadai Denis Shapovalovot.
jan. 20
1:30
Az újonc Haaland újra elkápráztatta a nagyvilágot (MMonline)
Labdarúgás. A Liverpool tovább menetel
jan. 20
1:36
A lecke teljesítve: negyeddöntős a férfiválogatott (MMonline)
Vízilabda-Európa-bajnokság. A hölgyek hibátlanul zártak
jan. 20
1:40
Nincs új az ausztrál nap alatt (MMonline)
Tenisz. A nagy meleget, a szmogot és az ellenfeleket is le kell győzni a rekordnyereményeket kínáló nyílt bajnokságon, ahol Serena Williams és Rafael Nadal a két első kiemelt
jan. 20
1:44
Három magyar bravúr után jött a ráadás Malmőben (MMonline)
Kézilabda. Fordulatos mérkőzésen sikerült megszakítani a szlovénok győzelmi sorozatát az Európa-bajnokságon
jan. 20
3:54
Nfl: a 49ers lesz a Chiefs ellenfele az 54. Super Bowlban (She)
A San Francisco 49ers lesz a Kansas City Chiefs ellenfele az NFL 2019-es idényének nagydöntőjében, az 54. Super Bowlon, mivel a Nemzeti konferencia döntőjében a 220 yardot és 4 TD-t futó Raheem Mostert vezérletével 27–0-s első félidő után 37–20-ra legyőzte a későn ébredő Green Bay Packerst.
jan. 20
4:24
Teljesen meztelen, vadító pózban villan a nagy mellű bringás szépség (Ripost)
Lucia Javorceková, az egykori kerékpáros minden ruhájától megszabadult.
jan. 20
4:42
Aus. Open: Fucsovics Márton kiejtette a torna 13. kiemeltjét (She)
A magyar idő szerint hétfőre virradóra kezdődő Australian Open férfi egyesének első fordulójában a Margaret Court Aréna első meccsén Fucsovics Márton négy szettben, 193 perc játék után legyőzte a 20 éves, ám a torna 13. kiemeltjeként rangsorolt kanadai Denis Shapovalovot, s ezzel bejutott a második fordulóba.
jan. 20
6:30
Erste Liga, Középszakasz – Adatbank (She)
A Csíkszereda győzelmével ért véget a hazai és az erdélyi csapatok jégkorongbajnokságának az alapszakasza, amely a középszakasszal folytatódik, ahol kialakul a nyolccsapatos rájátszás mezőnye.
jan. 20
7:21
McGregornak 40 másodperc kellett a kiütéshez (BorsOnline)
Villámgyorsan végzett amerikai riválisával az ír ketrecharcos, Conor McGregor. Egyre valószínűbb, hogy idén még Floyd Mayweatherrel is kiáll egy bokszvisszavágóra.
jan. 20
7:24
Micsoda második félidő már megint! (Azenpenzem)
A magyar férfikézilabda-válogatott szinte lemásolta az Izland elleni mérkőzés forgatókönyvét: Szlovénia ellen is háromgólos hátrányból fordította meg a mérkőzést.
jan. 20
7:42
Zte: fontos szerep juthat a légiósoknak, köztük az első ciprusinak (She)
A Zalaegerszegre télen érkező légiósokra fontos szerepet oszthat tavasszal Dobos Barna vezetőedző.
jan. 20
7:48
Aus. Open: Federer 21-edszer is győzelemmel kezdett (She)
Roger Federer három sima játszmában, 6:3, 6:2, 6:2-re legyőzte az amerikai Steve Johnsont az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság (Australian Open) férfi egyesének első fordulójában. A hölgyeknél a hétszeres bajnok Serena Williams, a címvédő Oszaka Naomi, a tavalyi döntős Petra Kvitová és a pályafutása utolsó Grand Slam-tornáján szereplő Caroline Wo
jan. 20
8:18
Nba: a Pacers Denverben folytatta győzelmi sorozatát (She)
Sorozatban ötödik győzelmét szerezte az Indiana Pacers, amely a Denver Nuggets otthonában nyert az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) vasárnapi játéknapján.
jan. 20
8:21
Vízilabda Eb: Vályi Vanda a női válogatott torpedója (BorsOnline)
Sebességben utolérhetetlen a negyeddöntős magyar női vízilabda-válogatott torpedója, Vályi Vanda, aki eddig 14-ből 14-szer elhozta a labdát ráúszásnál.
jan. 20
8:30
Nhl: háromgólos hátrányból fordított a Pittsburgh (She)
A Pittsburgh Penguins háromgólos hátrányból fordítva nyert a vendég Boston Bruins ellen az észak-amerikai jégkorongliga (NHL) vasárnapi játéknapján.
jan. 20
8:36
Férfi kézi: „Már négy-öt éve fontolgattam” – Sterbik Árpád visszavonul (She)
Bár korábban többször is cáfolta a sajtóban megjelenő, erről szóló híreket, nagyon úgy tűnik, hogy az idény végén visszavonul Sterbik Árpád, a Telekom Veszprém kézilabdacsapatának kapusa. A 40 éves játékos a vehir.hu-nak beszélt a döntéséről.
jan. 20
8:39
Fucsovics bravúrral jutott be az Ausztrál Open második fordulójába (HírTV)
A magyar teniszező négy szettben legyőzte a 13. kiemelt kanadai Denis Shapovalovot.
jan. 20
8:42
kétszer rúgatták újra a tizenegyest, az összeset kivédték (She)
Elképesztő felvétel került elő a török harmadosztályból: az Usak Spor–Ergene Velimese Spor mérkőzésen a vendégekkel kétszer rúgatta újra a tizenegyest a játékvezető, miután a hazaiak kapusa – habár kivédte az első kettőt –, elmozdult a helyéről, amit a bíró két sárga lappal „jutalmazott” és kiállította. A harmadik tizenegyesre a jobbhátvéd állt
jan. 20
8:48
Izgalmas meccseket hozhatnak a középdöntők a férfi kézilabda-Eb-n - Sportközvetítések (Infostart)
A budapesti vízilabda Európa-bajnokságon már a negyeddöntőbe jutásért folynak a küzdelmek.
jan. 20
8:48
Pompás győzelemmel kezdte Fucsovics az Australian Opent (444.hu)
Négy játszmában verte a 13. kiemelt kanadai Shapovalovot. A stadionban zengett a "Szép volt, Marci!"
jan. 20
9:00
Darts: Lisa Ashton is Pro Tour-kártyát szerzett a Q-Schoolon (She)
Vasárnap véget ért a Professional Darts Corporation idei év eleji négynapos kvalifikációs versenysorozata, az úgynevezett Q-School, amelyen Pro Tour-kártyát lehetett szerezni, vagyis két évig tartó jogosultságot a PDC versenyein való indulásra. Külön küzdöttek a britek és a nem britek, előbbiek az angliai Wiganben, utóbbiak a németországi Hildeshei
jan. 20
9:06
Ibrahimovic olyan trükköt húzott, ami ellentmond a gravitációnak és korának is (She)
Zlatan Ibrahimovicon nem fog ki az idő kereke: a 38 éves svéd  klasszis az AC Milan–Udinese olasz bajnoki mérkőzés előtti bemelegítésen olyan trükköt húzott, ami nem csak a korának, hanem majdnem a gravitációnak is ellentmond.
jan. 20
9:06
Australian Open – Fucsovics bravúrral a második fordulóban (Azenpenzem)
.
jan. 20
9:18
Aus. Open: így győzte le a 13. kiemeltet Fucsovics (She)
Mint beszámoltunk róla, Fucsovics Márton négy szettben legyőzte a 13. kiemelt kanadai Denis Shapovalovot az Australian Open első fordulójában. Nézze meg a találkozó összefoglalóját!
jan. 20
9:20
micsoda összjáték! Parádés támadás végén lőtt gólt Messi (She)
Mint beszámoltunk róla, az FC Barcelona Lionel Messi góljával 1–0-ra legyőzte a Granadát a spanyol élvonalbeli bajnokság 20. fordulójában. Az argentin klasszis parádés akció végén talált be Quique Setién vezetőedző debütálásán.
jan. 20
9:21
Férfi kézilabda Eb - A Veszprém beállója, Nilsson is bűnös (BorsOnline)
Alaposan bepiált a lengyelek elleni győzelem után a társrendező svéd kézicsapat négy tagja, akiket csak az Eb után büntetnek meg, így játszhatnak a magyar csapat ellen.
jan. 20
9:24
Fucsovics bravúrosan kezdte az Australian Opent (Behaviour)
A 13. helyen kiemelt Denis Shapovalovot négy szettben legyőzve a magyar teniszező bejutott a legjobb 64 közé a Melbourne-ben zajló ausztrál nyílt teniszbajnokság első fordulójában.
jan. 20
9:36
Szuperkupa külföldön – akár Dunaszerdahelyen? (She)
Túl vagyunk a Spanyol Szuperkupa első szaúd-arábiai kiadásán – nem nagyon láttam még olyan véleményt, amelyik dicsérte volna a külföldi rendezést, igaz, a spanyol szövetség könyvelőjével még nem beszéltem. Viszont van egy saját javaslatom az MLSZ-nek.
jan. 20
9:39
Óriási magyar siker született, amíg aludtál (Ripost)
Fucsovics Márton pályafutása egyik legnagyobb sikerét érte el az ausztráliai hőségben.
jan. 20
9:42
Denverben is győzött a Pacers, kikapott San Antonióban a Heat (She)
Csak két mérkőzést rendeztek az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszának legutóbbi játéknapján: az egyiken az Indiana idegenben fogta meg a tartalékosan felálló Denvert, a másikon pedig a Spurs visszavágott a Miamiban nemrég elszenvedett vereségért.
jan. 20
9:54
Győr: Vannak még terveim a pályán – Priskin (She)
Az NB I-be az ETO-val visszavágyó támadó, Priskin Tamás a ferencvárosi korszakáról, a 17 éve tartó profi karrierjéről és a hazatérés varázsáról is beszélt.
jan. 20
10:00
Férfi kézi Eb: A magyarok megérezték a vérszagot – Janc (She)
A magyar férfi kézilabda-válogatott a szünetben még háromgólos hátrányban volt, a második félidőben azonban remek játékkal fordított, így 29–28-ra legyőzte az eddig hibátlan Szlovéniát az Európa-bajnokság középdöntőjében. A lefújás után érthető okokból csalódottan nyilatkoztak a szlovénok, de hozzátették, hogy nem szabad összeesni, gyorsan feled
jan. 20
10:00
Fucsovics bravúros győzelemmel jutott a második körbe az Australian Openen (MMonline)
A magyar teniszező a papírformát borítva négy szettben verte a 13. kiemelt Denis Shapovalovot
jan. 20
10:06
Mls: versenyfutás az idővel – stadionjára vár Beckham csapata (She)
A stadionjára vár az első idényére készülő, David Beckham nevével fémjelezett Inter Miami FC.
jan. 20
10:12
Wales: újabb hajbeültetésen esett át Giggs (She)
Újabb lézeres hajbeültetésen esett át Ryan Giggs, a walesi futballválogatott szövetségi kapitánya.
jan. 20
10:18
F1: miközben Alonso a sivatagban versenyzett, Bottas a hóban bizonyított (She)
Miközben Fernando Alonso a sivatagban bizonyított (13. helyével a Dakar legjobb újonca lett), Valtteri Bottas kipróbálta, milyen egy raliautót vezetni a havon.
jan. 20
10:24
Balázs Attila nem gondolta volna, hogy megnyeri a bangkoki tornát (She)
Balázs Attila eddig szinte csak salakon ért el sikereket, csupán két future-tornán tudta megszerezni a végső győzelmet gyorsabb borításon.
jan. 20
10:30
Újpest: közel a bejelentés, a Dvtk-tól jöhet az első téli érkező (She)
Bacsa Patrik Újpesten folytathatja pályafutását – értesült a Nemzeti Sport Online. A 27 éves támadót az eredeti tervek szerint kölcsönadta volna a DVTK, ám a futballista azt kérte, inkább végleg engedjék el. A lila-fehéreknél hat távozó után – a kölcsönből visszatérő Novothny Somát nem számolva – Bacsa lehet az első téli érkező.
jan. 20
10:30
Máltai Szeretetszolgálat (Behaviour)
Szívós István nem csupán korszakos alakja volt a vízilabdázásnak, hanem intellektuálisan is felmérte sportága helyzetét.
jan. 20
10:42
Kétszer is kiszakítottuk a gólzsákot (Azenpenzem)
Minimum húszgólos győzelmet kellett aratniuk Varga Déneséknek ahhoz, hogy csoportelsőként lépjenek tovább a budapesti vízilabda Európa-bajnokságon.
jan. 20
10:42
Parádés a női válogatott, ez kell a sikeres folytatáshoz (Ripost)
A magyar lányok a keddi negyeddöntőben a franciákkal találkoznak.
jan. 20
10:42
Sterbik Árpád az idény végén visszavonul (MMonline)
Pályafutása befejezése után kapusedzőként segítheti a Veszprémet a világklasszis hálóőr
jan. 20
10:54
Dvsc: „Butaság lenne azt mondani, hogy nem aggódunk” (She)
Felezővonalon túli csodagólt szerzett a Loki fiatal középpályása a kolozsvári Universitatea elleni, 5–1-re megnyert edzőmeccsen, de elcserélné egy kis bajnoki találatra.
jan. 20
11:00
Aus. Open: Karrierem egyik legnagyobb győzelme – Fucsovics (She)
Fucsovics Márton karrierje egyik legnagyobb győzelmeként tekint a Denis Shapovalov felett aratott sikerére az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság (Australian Open) első fordulójában. A magyar játékos a hivatalos Facebook-oldalán üzent rajongóinak.
jan. 20
11:18
Tenisz: Babos a 88., Fucsovics rontott a világranglistán (She)
Fucsovics Márton egy helyet rontva a 67., Balázs Attila 16 pozíciót javítva a karriercsúcsot jelentő 112. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján. Babos Tímea két helyet rontva a 88. a női mezőnyben.
jan. 20
11:24
Ftc: mindkét hétfői felkészülési mérkőzés elmarad (She)
A Ferencváros labdarúgócsapata hivatalos oldalán, a fradi.hu-n tudatta, hogy a hétfő kora délutánra tervezett, a német másodosztályú SV Wehen Wiesbaden elleni felkészülési mérkőzés a rossz időjárási körülmények miatt elmarad.
jan. 20
11:42
Cr megcsókolta Dybalát? – ezért ne higgyünk a kiragadott képeknek (She)
Több internetes portálon is megjelent egy „fotó”, amin úgy tűnik, hogy Cristiano Ronaldo gólja ünneplése közben megcsókolja csapattársát, Paulo Dybalát. A kép azonban elég messze van a valóságtól, hiszen csak egy kiragadott részlet egy videóból, amin a portugál éppen megöleli az argentin.