Hazatérve a vásárlásból az az érzése, hogy kevesebbet kapot pénzéért, mint korábban? Összement a joghurt, netalán kisebb lett a bonbon? Kevés a chips? Megnézi a számlát, és azt látja, hogy az akciósnak hirdetett termék mégsem akciós áron lett az öné? Ne keseredjen el, ha mindez már megtörtént: ön csak egy átlagos magyar vásárló, aki eddig nem figyelt eléggé.
Várhatóan politikai nyilatkozatban szólítja fel ma távozásra Kóka János frakcióvezetőt az SZDSZ operatív vezető testülete, ám ettől még aligha várható váltás a poszton. Retkes Attila pártelnök szerint ki kell egyezni a képviselőcsoporttal, de nem enged abból, hogy ő jelöljön új frakcióvezetőt. Az ügyvivői testület (üt) a tervek szerint létrehozza azt a hét szakpolitikai kabinetet, amelyek őszre…
A fogyasztás és a kiskerekedelmi forgalom további visszaesésével számol Vámos György a július 1-i áfaváltozások miatt. Az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára szerint kereskedők kénytelen lesznek beépíteni az árakba a forgalmi adó emelkedését. Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke szerint ugyanakkor az árverseny miatt nem minden vállalkozó tudja áthárítani a vevőkre az…
Szeptemberben vélhetően bizalmi szavazás lesz Kóka János szabad demokrata frakcióvezető személyéről, amely pontot tehet a párton belüli belső harcra - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Nézőpont Intézet kutatási igazgatója. Mráz Ágoston Sámuel szerint a Bajnai-kormány támogatása nem kerül veszélybe, akárhogyan is alakul az SZDSZ belső harca.
Kedden és szerdán is tragikomédiába torkollott Fót képviselőtestületi ülése. A Mádly Zsolt fideszes polgármester elleni fegyelmi eljárásról szóló döntést a városvezető különös módon igyekezett meghiúsítani - hiába. Herényi Károly MDF-es országgyűlési képviselő fóti sajtótájékoztatóján a nemrég kirobbant vesztegetésgyanús útépítési ügy kapcsán a párt korrupcióellenes fellépéséről beszélt.
Százmilliós összeget költ az idén a honvédelmi tárca arra, hogy a vadászrepülők külföldi légi parádékon vegyenek részt, miközben a korábbi kettő helyett már csak egy vadászgép védi az ország légterét - olvasható a pénteki Magyar Nemzetben.
A Népszabadság szerint a rendőrség még nem hallgatta meg azokat, akik a fóti korrupciógyanús ügy titkos hangfelvételén egy helyi beruházás "pótmunkázásáról" tárgyalnak.
Tátrai Miklós a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) kedden leváltott elnöke továbbra is tagja a szervezet döntéseit hozó Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanácsnak - olvasható a pénteki Magyar Nemzetben.
Bajnai Gordon miniszterelnök ma bankvezetőkkel folytat megbeszélést, amelyen részt vesz Oszkó Péter pénzügyminiszter és Varga István nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter.
A Népszabadság írásából kiderül: idén novemberben, az eddigi folyamatok tükrében, a nyugdíjasok járadékuk legföljebb egy százalékos emelésére számíthatnak. Ez az ellátások reálértékének majd négy százalékos csökkenését jelenti ebben az évben.
Nem mond le az MTV Közalapítvány Kuratóriumának elnökségi posztjáról Kozák Márton, az SZDSZ egykori alapítója, aki a hét elején - másokkal együtt - az új elnök, Retkes Attila személye elleni tiltakozásként kilépett a pártból. Kozák Márton az InfoRádiónak adott interjújában arról is beszélt: reméli, nem sokáig kell szégyenkezni az új vezetésű SZDSZ miatt. Hozzátette: elképzelhetőnek tartja, hogy…
Bár a nők tisztában vannak a menopauza jelentésével, sokan közülük alábecsülik a változókor lelki és fizikai hatásait - derül ki egy amerikai kutatásból.
Panasszal élt a vám- és pénzügyőrség országos parancsnokánál Laborc Sándor dandártábornok, a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) főigazgatója, a szervezet UD Zrt. ügyével kapcsolatos nyomozást megszüntető határozata ellen - közölte a Nemzetbiztonsági Iroda pénteken az MTI-vel.
A büntetés-végrehajtási intézetekből kikerülők fele újabb bűncselekményt követ el és előbb-utóbb visszakerül a börtönbe - mondta az InfoRádiónak a büntetés-végrehajtás országos parancsnokának helyettese. Csóti András szerint az elmúlt öt évben 40 százalékkal csökkent a börtönök túlzsúfoltsága.
Országszerte hatalmas viharokra kell számítani szombaton, hiszen egy markáns hidegfront éri el Magyarországot - mondta az InfoRádiónak az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa. Jenki Szilvia hozzátette: pénteken még marad a kánikula.
Egy német cég speciális kontaktlencsét fejlesztett ki szürkehályogban szenvedő állatoknak. A különleges lencsét fókák, oroszlánok, zsiráfok, tigrisek és medvék is viselhetik.
Deutsch Tamás szerint nagyon komoly, az érdemi döntéseket befolyásoló pozíciókat töltenek be a Fidesz-KDNP listájáról mandátumot szerzett képviselők az Európai Parlamentben (EP).
Le kell zárni az M3-as autópályát a gödöllői csomópont térségében július 20-án és 21-én éjjel építési munkák miatt - közölte az Állami Autópálya Kezelő Zrt. A közlemény szerint a lezárás a nappali forgalmat nem érinti.
A közbiztonság helyreállítása érdekében az MDF Közrend Csomagra tesz javaslatot, melynek egyik eleme a rendőrség létszámának növelése - mondta Dávid Ibolya, az MDF elnöke pénteken Budapesten sajtótájékoztatón.
Az egyetemi vezetők fizetése jóval magasabb, mint az állami cégek vezérigazgatóié. A Blikk úgy tudja, hogy míg a Magyar Posta vezetője csaknem 2 millió 800 ezer forintot keres, addig Magda Sándor, a Károly Róbert Főiskola rektora ennél jóval többet, 4 millió 100 ezer forintot visz haza havonta.
Wittinghoff Tamás budaörsi polgármester, valamint a helyi SZDSZ-es bizottsági elnök önkormányzati képviselők is úgy döntöttek, kilépnek a Szabad Demokraták Szövetségéből - értesítette az önkormányzat sajtóosztálya az InfoRádiót.
Wittinghoff Tamás budaörsi polgármester, valamint két helyi, SZDSZ-es bizottsági elnök is úgy döntött, kilépnek a Szabad Demokraták Szövetségéből - közölte a polgármester az MTI-vel pénteken.
A pándi meggytorta, a borkirály torta és a mákosguba torta verseng idén az Ország Tortája címért, amelyet augusztus 20-án mutatnak be a Kossuth téren, Budapesten.
A pándi meggytorta, a borkirály torta és a mákosguba torta verseng idén az Ország Tortája címért, amelyet augusztus 20-án mutatnak be a Kossuth téren, Budapesten.
A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. osztályvezető-helyettese elmondta: az elmúlt hetihez képest megnégyszereződött a forgalmuk. Némileg visszaesett a vízfogyasztás Budapesten a hőségriadó második napján, a hétvégén pedig a vízművek további csökkenésre számít - mondta a Fővárosi Vízművek szóvivője pénteken.
Kevesebb a szabálytalanul parkoló autó Debrecenben, amióta bevezették a kerékbilincset, s elszállítják a tilosban várakozó járműveket - közölte Lelesz György, a helyi közterület-felügyelet vezetője pénteken.
Az SZDSZ kalocsai szervezetének minden tagja megszüntette tagsági viszonyát a pártban a csütörtökön tartott taggyűlésen, mely azt is jelenti, hogy a rendszerváltás óta folyamatosan szabadelvű többségű önkormányzatban együtt maradnak a képviselők és függetlenként dolgoznak tovább - közölte a helyi szervezet tagjainak egyöntetű döntését pénteken az MTI-vel Loibl László, aki a megszűnésig az…
Más pályázati források átcsoportosításával az eredeti keret háromszorosát tudja szétosztani a Balaton Fejlesztési Tanács (BFT), így összesen 39 idei balatoni rendezvény juthat 165 millió forintnyi támogatáshoz - jelentették be a szervezet siófoki ülésén pénteken.
Retkes Attila SZDSZ elnök kijelentése alapján a Nemzeti Nyomozó Irodához és a Fővárosi Nyomozó Ügyészséghez fordult a Jobbik - írta a párt az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.
A vagyongazdálkodási törvény értelmében Tátrai Miklós, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő kedden leváltott elnöke továbbra is tagja marad a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanácsnak - erősítették meg a sajtóhíreket az InfoRádió kérdésére a pénzügyminisztérium sajtóosztályán. Lövétei István, az InfoRádió által megkérdezett alkotmányjogász elmondta: a testületből csak felmentéssel vagy kizárással lehet…
A kötvénykibocsátás sikere azt jelzi, hogy Magyarország visszanyerte hitelességét, visszaszerezte a külföldi nagybefektetők korábban elvesztett bizalmát - mondta Oszkó Péter pénzügyminiszter, pénteken Budapesten az MTI-nek.
A kormány az egyoldalú szerződésmódosításokat illetően kéthónapos moratóriumban állapodott meg a bankokkal, a pénzügyi felügyelet fogyasztóvédelmi jogkörét pedig erősítik - jelentette be pénteken sajtótájékoztatón a miniszterelnök, miután bankok vezetőivel tárgyalt.
Sajnálatos, hogy a Fidesz neve felmerült az úgynevezett fóti kazetta-ügyben, amely nagy valószínűséggel egy előre előkészített forgatókönyv alapján zajló provokáció – áll egyebek mellett abban a közleményben, amelyet Cselőtei Erzsébet, a Fidesz fóti elnöke juttatott el az MTI-hez pénteken. Ugyanezen a napon tíz fóti képviselő segítségkérő levelet írt a miniszterelnöknek.
A hidegfront szombat reggel éri el Magyarország nyugati határát, viharos széllel, helyenként felhőszakadással, jégesővel. A gyorsan mozgó hidegfront 6-8 óra alatt halad át az országon, 10-15 fokos hőmérséklet-különbséget okozva. Szombaton napközben a keleti országrészben még 35 Celsius-fok körüli hőmérséklet lesz, míg nyugaton már csupán 20-25 fok.
Az SZDSZ ügyvivői testülete (üt) felkéri Kóka János frakcióvezetőt, hogy a párt megosztottságának megszüntetése érdekében mondjon le posztjáról. Retkes Attila pártelnök ismertetése szerint egyebek között erről határozott a testület pénteki ülésén.
A nagy hőség ellenére kevesebb víz fogyott csütörtökön, mint szerdán - mondta az InfoRádiónak a Fővárosi Vízművek szóvivője. Lévai Zsuzsa szerint a csökkenés a következő napokban tovább folytatódhat.
A Magyar Gárda feloszlatása ellenére a nyíltan rasszista és antiszemita szélsőjobboldal a válságra és a nacionalista nosztalgiára építve virágzik Magyarországon - írta péntek délután megjelent számában a Le Monde című francia napilap.
Három hónappal, október 19-ig meghosszabbította a Pesti Központi Kerületi Bíróság Budaházy György előzetes letartóztatását - számolt be több hírportál péntek kora este.
Az SZDSZ ügyvivői testülete (üt) felkéri Kóka János frakcióvezetőt, hogy a párt megosztottságának megszüntetése érdekében mondjon le posztjáról. Retkes Attila pártelnök ismertetése szerint egyebek között erről határozott a testület pénteki ülésén.
A kormány és a főváros eddig több mint 150 millió forinttal járult hozzá a szúnyogok irtásához, illetve gyérítéséhez - közölte az Önkormányzati Minisztérium pénteken. Egyes területeken nem ritka az óránkénti nyolcvan csípés.
Csécsei Béla és Wittinghoff Tamás is kiléptek pénteken az SZDSZ-ből; az ügyvivői testület azt szeretné, ha Kóka János lemondana frakcióvezetői posztjáról. A pártelnök körlevélben kért támogatást az SZDSZ ügyvivőitől. Magyar Bálint szerint már egy ideje világos, hogy az SZDSZ pártként befejezte a működését.