2008. október 17. péntek

okt. 17
16:42
Kézilabda: döntetlent játszott a B-válogatott a csehek ellen (She)
Furcsa, kétrészes mérkőzésen játszott döntetlent a magyar női kézilabda B-válogatott Csehország ellen. A találkozó még csütörtökön kezdődött, ám az első félidő 10. percében a csarnok beázása miatt félbeszakadt.
okt. 17
16:42
Novemberre lehet Parsnak érme (Metropol)
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) legkorábban novemberben dönt a fehéroroszok doppingolással vádolt két kalapácsvetőjének, a pekingi játékokon második Vagyim Gyevjatovszkijnak és az ott bronzérmes Ivan Tyihonnak az ügyében, akiknek eltiltása esetén az eredetileg negyedik Pars Krisztiáné lenne az olimpiai ezüstérem.
okt. 17
17:18
Euro2008: minden idők legjobb kontinenstornája volt az idei (She)
Az osztrák szervezőbizottság összefoglaló jelentése szerint az idei, Svájccal közösen rendezett labdarúgó Európa-bajnokság volt minden idők legjobb kontinenstornája.
okt. 17
17:36
Formula–1: nem kerülhet vissza a kanadai futam a naptárba (She)
Némi meglepetésre a Kanadai Nagydíj kimaradt a 2009-es Formula–1-es versenynaptárból amikor a Nemzetközi Autósport Szövetség (FIA) bemutatta azt az elmúlt héten. A kanadai versenynek az után sincs reménye visszakerülni a jövő évi programba, hogy a hét elején a franciaországi futamot törölték a listáról.
okt. 17
17:38
Blackburn: Steven Reid számára véget ért az idény (She)
Kiújuló térdsérülése miatt valószínűleg befejeződött az idény Steven Reid számára. A Blackburn ír középpályásának teljes felépülése körülbelül hat-hét hónapot vesz majd igénybe.
okt. 17
17:54
Juventus: Sebastian Giovinco hosszabbított, 2013-ig írt alá (She)
Az olasz labdarúgás egyik legnagyobb tehetségének tartott 22 éves Sebastian Giovinco megegyezett a Juventus vezetőivel, így meghosszabbítja szerződését, és papíron 2013-ig marad a torinóiak játékosa.
okt. 17
17:56
Tenisz: Federer megverte Del Potrót, így már elődöntős (She)
Roger Federernek nem okozott gondot Juan Martin Del Potro legyőzése, így bejutott a legjobb négy közé a madridi férfi tenisztornán.
okt. 17
17:58
Man. City: Petrov megsérült a grúzok ellen, jó ideig nem játszhat (She)
Térdsérülése miatt néhány hetes pihenő vár a Manchester City bolgár szélsőjére, Martin Petrovra.
okt. 17
18:00
Real Madrid: Guti kénytelen lesz kihagyni a madridi rangadót (She)
A Real Madrid középpályása, Guti nem lehet ott a pályán szombaton este, az Atletico Madrid elleni városi rangadón, miután nem tudta meggyőzni a klub orvosait arról, hogy maradéktalanul meggyógyult volna a korábban elszenvedett izomhúzódása.
okt. 17
18:02
Juventus: Giovinco 2013-ig szerződést hosszabbított a klubbal (She)
2013-ig meghosszabbította szerződését a Juventusszal Sebastian Giovinco, a torinói együttes ifjú támadója.
okt. 17
18:12
Barcelona: Hleb visszatérhet, Gudjohnsen kidőlt a sorból (She)
Több mint egyhónapos kényszerszünet után visszatérhet a Barcelona együttesébe a fehérorosz középpályás, Alekszandr Hleb.
okt. 17
18:14
Fiorentina: Mutut nem nevezi a Reggina ellen Prandelli (She)
Cesare Prandelli úgy döntött, hogy nem szerepelteti Adrian Mutut a szombati, Reggina elleni hazai bajnokin.
okt. 17
18:16
Jégkorong: nyert a Dunaújváros a Kontinentális Kupában (She)
A Dunaújváros nyert a szerb Novi Sad ellen a jégkorong Kontinentális Kupában, a nyolc közé jutásért rendezett csíkszeredai torna nyitómérkőzésén.
okt. 17
18:30
Betis: Mark Gonzálezre három hónap pihenő is várhat (She)
Akár három hónap pihenő is várhat Mark Gonzálezre, aki a Chile–Argentina vb-selejtezőn szenvedett térdsérülést.
okt. 17
18:32
Aranycsapat: sportiskolát neveznek el Grosics Gyuláról (She)
A XI. kerületi sportiskola november 11-től a nyolcvanhatszoros válogatott Grosics Gyula, a legendás Aranycsapat kiváló kapusa nevét viseli. Erről a Magyar Labdarúgó-szövetség hivatalos honlapja, az mlsz.hu adott tájékoztatást.
okt. 17
18:34
Tenisz: Pennetta és Medina Garrigues már elődöntős (She)
Flavia Pennetta 7:5, 6:2-re verte meg a szlovén Katarina Srebotnikot a Zürichben zajló női tenisztorna negyeddöntőjében. Ugyancsak az elődöntőbe jutott a spanyol Anabel Medina Garrigues, aki ellen a döntő szettre már nem állt ki a fehérorosz Victoria Azarenka.
okt. 17
18:36
Villarreal: Capdevila hosszabbított, 2011-ig kötelezte el magát (She)
Egy évvel meghosszabbította szerződését, így 2011-ig kötelezte el magát a Villarrealhoz Joan Capdevila.
okt. 17
19:06
Torna: minden magyar döntős Glasgow-i tornász Vk-n (She)
Kiválóan szerepeltek a magyar tornászok a glasgow-i Világkupa selejtezőjében: Böczögő Dorina három, Gombás Laura két szeren, míg Berki Krisztián és Hídvégi Vid lólengésben jutott be a fináléba.
okt. 17
19:08
Peking 2008: három hónapra eltiltottak egy lovast (She)
Három hónapra eltiltották Denis Lynch ír lovast, mert lovának szervezetében tiltott szert találtak a pekingi olimpia díjugrató száma során.
okt. 17
19:24
Sakk: Anand sötét bábukkal nyerte meg a harmadik partit (She)
A címvédő indiai Viswanathan Anand sötét bábukkal legyőzte az orosz Vlagyimir Kramnyikot a sakkozók világbajnoki párosmérkőzésének harmadik partiján.
okt. 17
19:24
Minden magyar döntős a tornász világkupán (Metropol)
Kiválóan szerepeltek a magyar tornászok a glasgow-i Világkupa selejtezőjében: Böczögő Dorina három, Gombás Laura és Hídvégi Vid két szeren, míg Berki Krisztián lólengésben jutott be a fináléba.
okt. 17
19:26
Soproni Liga: kövesse a Vasas–Győr meccset élőben az NSO-n! (She)
Elkezdődött a Vasas–Győr mérkőzés, a Soproni Liga 11. fordulójának nyitó találkozója.
okt. 17
19:28
Newcastle: Owen nem játszhat a Manchester City ellen (She)
A Newcastle Michael Owen nélkül kényszerül játszani hétfőn a Manchester City ellen. A 28 éves csatár ágyéksérülés miatt nem léphet pályára a St James' Parkban rendezendő bajnoki találkozón.
okt. 17
19:42
Női kosárlabda: a Szeged simán győzött Zalaegerszegen (She)
A Szeged női kosárlabdacsapata sima, 22 pontos győzelmet aratott Zalaegerszegen úgy, hogy mind a négy negyedet megnyerte.
okt. 17
19:44
Vízilabda: a szegediek átgázoltak francia ellenfelükön (She)
A Szeged-Beton férfi vízilabdacsapata hazai medencében 9–3-ra győzte le a francia Sete gárdáját a LEN-kupa 1. selejtezőkörében. A mérkőzés képéről mindent elmond, hogy a vendégek 7–0-s szegedi vezetésnél szerezték meg első góljukat.
okt. 17
20:00
Tenisz: Venus Williams is a négy között Zürichben (She)
Venus Williams is bejutott a zürichi női teniszverseny elődöntőjébe, miután 6:3, 6:3-ra megverte az olasz Francesca Schiavonét.
okt. 17
20:00
Anand nyerte a harmadik partit (Metropol)
A címvédő indiai Viswanathan Anand sötéttel nyert az orosz Vlagyimir Kramnyik ellen a sakkvilágbajnoki párosmérkőzés harmadik partiján, Bonnban, és így 2-1-re vezet.
okt. 17
20:02
Vízilabda: a Herceg Novi is legyőzte a Domino-Honvédot (She)
Pénteki második mérkőzését is elveszítette a Domino-Honvéd a vízilabda Euroliga 2. selejtezőkörében. A Montenegróban megrendezésre kerülő tornán a magyar csapat 15–8-as vereséget szenvedett a Herceg Novitól, így miután már két vereséget számlál, nagy valószínűséggel nem jut tovább.
okt. 17
20:18
Vízilabda: tizenhét góllal nyert az UTE a LEN-kupában (She)
Magabiztos győzelemmel rajtolt az Újpest a férfi vízilabda LEN Kupában: a lila-fehérek négy együttest felvonultató csoportjukban a dán Frem Odense gárdáját verték meg 17 góllal a Hajós uszodában.
okt. 17
20:54
Jégkorong: az Újpest szoros meccsen győzte le a Ferencvárost (She)
Az Újpest fordulatos mérkőzésen 4–3-ra legyőzte a Ferencvárost a MOL Liga pénteki rangadóján. A lila-fehérek nyerő embere a két gólt és egy gólpasszt jegyző Tolnai Attila volt.
okt. 17
20:56
Vízilabda: az Eger a Spandau 04 ellen már magabiztosan nyert (She)
Magabiztos győzelemmel folytatta szereplését az Eger a férfi vízilabdázók Euroligájának 2. selejtezőkörében. A magyar csapat hazai medencében 10–7-re verte a német Spandau 04 csapatát, így két mérkőzés után egy győzelemmel és egy döntetlennel áll. A találkozón egy percig sem forgott veszélyben az Eger győzelme.
okt. 17
21:12
Soproni Liga: a Vasas hazai pályán fordított a Győr ellen (She)
A Vasas 2–1-re megverte a Győri ETO együttesét a Soproni Liga 11. fordulójának péntek esti mérkőzésén.
okt. 17
21:12
Erdei és Balzsay jövőre bokszol vb-meccsen (Metropol)
Január 10-én, egy németországi gálán lép kötelek közé Erdei Zsolt és Balzsay Károly.
okt. 17
21:12
Nyert a Győr! (Behaviour)
A Vasas hazai pályán 0-1-ről fordítva nyert a Győr ellen a labdarúgó Soproni Liga 11. fordulójában.
okt. 17
21:48
Jégkorong: az Alba Volán otthonában nyert a Miskolc csapata (She)
A Miskolc a lefújás előtt három másodperccel szerzett góllal nyert 2–1-re az Alba Volán II otthonában a jégkorong MOL Liga pénteki játéknapján.
okt. 17
22:06
Jégkorong: büntetőkkel kapott ki az Alba Volán Jesenicében (She)
Az Alba Volán 2–2-es rendes játékidőt követően büntetőkkel kapott ki a listavezető Jesenice otthonában. A magyar csapat góljait Kovács Csaba és Palkovics Krisztián szerezte.
okt. 17
22:08
Tenisz: Nadal két szettben verte meg Feliciano Lópezt (She)
Rafael Nadal 6:4, 6:4-re verte honfitársát, Feliciano Lópezt a madridi férfi tenisztorna harmadik negyeddöntőjében.
okt. 17
22:24
Tenisz: Ana Ivanovics jutott utolsóként az elődöntőbe Zürichben (She)
Utolsóként a szerb Ana Ivanovics jutott a legjobb négy közé a 600 ezer dollár összdíjazású zürichi fedett pályás női tenisztornán, miután a negyeddöntőben két szettben Kvitovát.
okt. 17
22:24
Nadal is bejutott az elődöntőbe (Behaviour)
A második helyen kiemelt Roger Federer és a negyedikként rangsorolt Andy Murray után a világelső Rafael Nadal is bejutott az elődöntőbe a 2,27 millió euró összdíjazású madridi fedettpályás tenisztornán.
okt. 17
22:26
Kikapott az Alba Volán (Behaviour)
Büntetőkkel kikapott az Alba Volán a listavezető Jesenice otthonában a osztrák jégkorongliga 12. fordulójában.
okt. 17
23:00
Bundesliga: döntetlent játszott Bochumban a Mönchengladbach (She)
A német labdarúgó-bajnokság élvonalában (Bundesliga) a VfL Bochum hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Borussia Mönchengladbach csapatával.