2012. október 30. kedd

okt. 30
21:02
Jégkorong, Mol Liga: mínusz kettőről állt fel a Miskolc (She)
Ugyan a Nové Zámky 2–0-ra is vezetett a Miskolc ellen a jégkorong Mol Liga mai játéknapjának mérkőzésén, a Jegesmedvék mégis fordítottak, s végül hazai pályán 5–4-re nyertek.
okt. 30
21:04
Tenisz, Bajnokok tornája: Pironkova meghálálta a szabadkártyát (She)
A szabadkártyával induló, hazai közönség előtt szereplő Cvetana Pironkova nagy csatában legyőzte a kínai Cseng Csiét kedden a Bajnokok tornája elnevezésű, 750 ezer dollár összdíjazású szófiai női teniszverseny első fordulójában.
okt. 30
21:18
DVTK: Rudolf nem edz velünk, nem tudom mikor játszhat - Sisa (She)
A DVTK csatára, Rudolf Gergely múlt héten már arról beszélt, hogy hosszú sérülése után ezen a héten a Kecskemét elleni pénteki bajnokin már szeretne újra pályára lépni. Sisa Tibor vezetőedző a Magyar Televíziónak azonban arról beszélt a mai, Velence elleni kupameccs után, hogy továbbra sem tudja, mikor számíthat a támadóra.
okt. 30
21:18
A magasabb osztályban szereplők vendégként sem vallottak szégyent (Agroinform)
Az élvonalbeli Freiburg és Augsburg, valamint a Bundesliga 2-ben szereplő 1860 München is bejutott a harmadik fordulóba.
okt. 30
21:20
Röplabda: a férfiaknál és a nőknél is kikapott az ifiválogatott (She)
A férfi röplabda NB I-ben a Kecskemét, a nőknél a BSE győzte le az ifjúsági válogatottat.
okt. 30
21:20
Újpesten nyert a Ferencváros, szoros meccsen győzött a Miskolc (Agroinform)
A fővárosi rangadón 4-2-es vendégsiker született, az Érsekújvár majdnem megtréfálta a Jegesmedvéket.
okt. 30
21:36
FIFA: megszüntették a Pelé és Beckenbauer vezette testületet (She)
A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) megszüntette Task Force Football 2014 elnevezésű testületét, amelynek Franz Beckenbauer és Pelé vezetésével az volt, illetve az lett volna a feladata, hogy sportágfejlesztési ötletekkel segítse a szervezetet.
okt. 30
21:38
Német Kupa: Király klubja búcsúztatta a meglepetéscsapatot (She)
A Német Kupa 2. fordulójában búcsúzott az első kör meglepetéscsapata, a Hoffenheimet kiejtő 4. ligás Berliner AK. A közismerten török bevándorlókra is építő csapat hazai pályán 3–0-s vereséget szenvedett az 1860 Münchentől. A vendégek Király Gábort nem nevezték a meccsre.
okt. 30
21:54
Svédország: 15 futballhuligánt ítéltek börtönbüntetésre (She)
Tizenöt futballhuligánt ítéltek négyhónapos börtönbüntetésre Svédországban, miután a tavaly augusztusi IFK–AIK (3–1) bajnokit követően összecsaptak a rendfenntartókkal.
okt. 30
21:54
20-21 milliárd juthat sporttámogatásokra 2013-ban - Simicskó István (Agroinform)
A költségvetési vita még nem kezdődött el, de a MOB támogatásával együtt e körüli összeg lehet a támogatás mértéke.
okt. 30
21:56
Kétgólos előnyt szerzett a Valencia (Agroinform)
A Valencia 2-0-ra nyert a harmadosztályú Llagostera otthonában a labdarúgó Spanyol Király-kupában.
okt. 30
21:58
Büntetőkkel búcsúztatta negyedosztályú ellenfelét a Köln (Agroinform)
A gól nélküli rendes játékidőt és hosszabbítást követő tizenegyespárbajt a másodosztályú gárda nyerte 4-3-ra.
okt. 30
22:12
Jégkorong, EBEL: az utolsó harmadban fordított a Fehérvár (She)
okt. 30
22:12
Az Anderlecht Juhász nélkül ütötte ki a Gentet (Agroinform)
A brüsszeliek 5-0-ra győzték le a Videoton korábbi Európa Liga-ellenfelét, így átvették a vezetést a tabellán.
okt. 30
22:14
Spanyol Király-kupa: kétgólos előnyt szerzett a Valencia (She)
A Valencia 2–0-ra nyert a harmadosztályú Llagostera otthonában a spanyol Király-kupa legjobb 16 közé jutásért rendezett mérkőzésén. A vendégek előbb egy szabadrúgás utáni Jonas-lövéssel szereztek vezetést a 45. percben, majd Nelson Valdéz volt eredményes fejjel egy jobb oldali szögletet követően. Visszavágó november 28-án.
okt. 30
22:30
Videó: a kapitány megválasztása és Sydney - Kemény-sztori (She)
Az NSO Tv háromrészes sorozatot készített a magyar férfi vízilabda-válogatott elmúlt tizenhat évéről, fókuszban Kemény Dénessel. Az első részben a Kemény Ferenc „Fecsó bácsi”, a szövetségi kapitány édesapja emlékszik vissza a fia kinevezésére, míg a 2000-es olimpiát és az azt megelőző ciklust Kiss Gergely és Székely Bulcsú eleveníti fel.
okt. 30
22:32
Belgium: Juhász nélkül gálázott az Anderlecht (She)
A belga élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának nyitó meccsén az Anderlecht nagyon simán, 5–0-ra nyert otthon a Gent ellen, ezzel jelenleg hárompontos előnnyel vezeti a tabellát. A hazaiaknál Juhász Roland a kispadról nézte végig a mérkőzést.
okt. 30
22:34
Német Kupa: Szalaival nyert a Mainz, továbbment a Dortmund (She)
A Német Kupa 2. fordulójának kedd esti meccsein nem született különösebb meglepetés, az élvonalbeli csapatok kivétel nélkül továbbjutottak. Köztük az Aalent 4–1-re legyőző címvédő Dortmund és a Szalai Ádámmal felálló, az Erzgebirge Aue ellen 2–0-ra nyerő Mainz is.
okt. 30
22:48
Serie A: kétgólos hátrányból állt fel a Milan Palermóban (She)
Az olasz labdarúgó-bajnokság 10. (hétközi) fordulójának nyitó mérkőzésén kétgólos hátrányból állt fel az AC Milan Palermóban, az egyenlítő találatot Stephan El Shaarawy szerezte a 80. percben.
okt. 30
22:48
Szalai gólpasszal segítette csapatát, simán ment tovább a Dortmund és a Schalke (Agroinform)
A címvédő 4-1-re győzött Aalenben, a Schalke hármat lőtt a Sandhausen hálójába, valamint nyert a Bochum is.
okt. 30
23:06
Angol Ligakupa: továbbjutott a Leeds, az Arsenal 0-4-ről jött vissza (She)
A Middlesbrough, a Leeds és az Aston Villa is bejutott a legjobb nyolc közé az Angol Ligakupában. Az Arsenal négygólos hátrányból egyenlített a Reading otthonában – azon a mérkőzésen, akárcsak a Wigan Athletic–Bradford City összecsapáson tart még a hosszabbítás.
okt. 30
23:06
Horváth Gábor nem játszott, kiesett a Den Haag (Agroinform)
A Groningen 1-0-ra verte otthon a Den Haagot a labdarúgó Holland Kupa legjobb 16 közé jutásért játszott meccsén.
okt. 30
23:08
Kétgólos hátrányból állt talpra a Milan Szicíliában (Agroinform)
A Palermo már 2-0-ra vezetett, de a milánóiak a második félidőben visszakapaszkodtak és fontos pontot szereztek.
okt. 30
23:24
Videó: „Ahogy eddig mi, most ellenfelünk aludt el” (She)
Az osztrák jégkorongbajnokság 17. fordulójában a Sapa Fehérvár AV19 4–3-ra győzött az Olimpija Ljubljana otthonában. A magyar csapat 2–0-ra vezetett, majd a szlovénok fordítottak, végül mégis a magyar csapat játékosai örülhettek. Az NSO Tv-nek nyilatkozó Énekes Lajos szerint fizikálisan múlta felül ellenfelét a Volán.
okt. 30
23:24
Remek hajrával győzött Ljubljanában a Sapa Fehérvár (Agroinform)
A magyar csapat 4-3-ra győzött Szlovéniában, Bailey, Durco, Sofron és Metcalfe is betalált az Olimpija kapujába.
okt. 30
23:42
Serie B: Feczesin gólpasszal járult hozzá az Ascoli sikeréhez (She)
Az olasz másodosztályú labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában a Ternana otthonában nyert a listavezető Sassuolo. Az Ascoli Feczesin Róberttel a soraiban győzött a Novara ellen, a magyar csatár gólpasszt adott. Az Empolitól vereséget szenvedő Bariban Filkor Attila kezdő volt, de a 60. percben lecserélték. A Vicenza a továbbra is sérült Laczkó Zsolt nélkül ikszelt a Varese otthonában.
okt. 30
23:42
Ötöt kapott, négygólos hátrányban volt, de héttel válaszolt az Arsenal (Agroinform)
Öt gólt kapott, de továbbjutott az Arsenal, kiesett a Southampton, a Sunderland és a Wigan, szenvedett az Aston Villa.
okt. 30
23:44
Angol Ligakupa: hihetetlen meccsen, 7-5-tel ment tovább az Arsenal (She)
Az Arsenal drámai mérkőzésen, hosszabbítás után 7–5-re nyert a Reading otthonában az Angol Ligakupa nyolcaddöntőjében. Arsene Wenger együttese a 37. percben már 4–0-s hátrányban volt, és úgy tűnt, túl későn ébredt fel. A londoniak azonban a 95. percben egyenlítettek, majd a hosszabbításban a győzelmet is kiharcolták.